Szumowiny. William Wisting. Tom 6 (okładka  miękka, 09.2016)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Stavern w samym środku lata: fale wyrzucają na brzeg odciętą lewą stopę w bucie do biegania. Potem następną. I jeszcze jedną. Łącznie cztery lewe stopy w ciągu jednego letniego tygodnia. Cztery odrąbane stopy stanowią jądro tej zdumiewającej zagadki, w której ważną rolę odgrywają również skazani mordercy, ludzie ginący bez wieści, tajna organizacja stay-behind oraz ogromne ilości niezarejestrowanej broni.

Rozpoczynając nowe dochodzenie, inspektor William Wisting zawsze zastanawia się, dokąd zaprowadzi go kolejne śledztwo. Nie domyśla się jednak, że ta sprawa zmusi go do zakwestionowania najbardziej fundamentalnych zasad pracy policjanta.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1127064320
Tytuł: Szumowiny. William Wisting. Tom 6
Tytuł oryginalny: Bunnfall
Seria: Mroczny zaułek
Autor: Horst Jorn Lier
Tłumaczenie: Skoczko Milena
Wydawnictwo: Smak Słowa
Język wydania: polski
Język oryginału: norweski
Liczba stron: 364
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-09-14
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 30 x 207 x 148
Indeks: 19883724
średnia 4,7
5
25
4
7
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
7 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
20-08-2020 o godz 09:41 przez: Cliniq | Zweryfikowany zakup
Czytam i czytać, kupuję kolejne tomy! Po prostu warto!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-08-2020 o godz 07:23 przez: Tomasz | Zweryfikowany zakup
Super! .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-06-2019 o godz 19:21 przez: Albina Kozaczuk | Zweryfikowany zakup
ok
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-11-2016 o godz 05:54 przez: Bookendorfina Izabela Pycio
"Nie przypominał sobie drugiej takiej sprawy, która wydawałaby się aż tak chaotyczna, pozbawiona sensu i nieprawdopodobna. Nie wiedział od czego zacząć ani na co spożytkować skromne siły, którymi dysponował."

Kryminał napisany w bardzo wciągającym stylu, nie ma w nim szarpania narracji, jak to nieraz się zdarza, lecz konsekwentne, płynne, uporządkowane, choć również mocno zaskakujące obierane kierunki akcji i wyjątkowo umiejętne rozwijanie intrygi. Stopniowo zanurzamy się w coraz głębsze warstwy tajemnic i zagadek, docieramy do pokładów prawdy sprytnie ukrytych za przeszłymi i bieżącymi wydarzeniami. Wartko, lecz z dbałością o szczegóły, tak aby nic nam nie umknęło z detektywistycznych zawiłości, jak najbardziej ulec sprawnie budowanemu klimatowi książki, mocno zaangażować się w chwytające rytmiczne tempo następujących po sobie zdarzeń. Powieść kryminalna gwarantuje wysoki stopień zaczytania i mocną satysfakcję. Wiele w niej pomysłowych rozwiązań, zgrabnie prowadzonych wątków obyczajowych, ciekawych profili głównych bohaterów i czarnych postaci. Autor podnosi również interesującą kwestię sensowności kary więziennej, wieloletniego pozbawiania wolności, podstaw uzasadnienia izolacji skazanych od społeczeństwa, stopnia sprawdzenia się programów resocjalizacji, istotnych zmian zachodzących w człowieku podczas pobytu w więzieniu, wskaźnika powtórnych zbrodni i przestępstw po wyjściu zza krat zakładów więziennych. Kryminał na udany wieczór czytelniczy w konwencji świetniej gry docierania do źródeł zbrodniczych czynów i prób wskazywania tożsamości mordercy.

Makabryczne znaleziska wyrzucanych przez morze na norweską plażę ludzkich stóp wstrząsa mieszkańcami spokojnej miejscowości. Policja natychmiast zajmuje się identyfikacją, próbą odnalezienia reszty ciał i ustaleniem przyczyn zgonu ofiar. Jednak śledztwo prowadzone przez komisarza Williama Wistinga, może już nieco zmęczonego i zniechęconego wykonywaną pracą, okazuje się skomplikowane i złożone, uwarunkowane przez wydarzenia z dalekiej przeszłości, a do informacji o nich niezwykle trudno jest teraz dotrzeć. Rośnie presja czasu, zainteresowania opinii publicznej i środków masowego przekazu. Nie do końca wiadomo, jak prowadzić tak rozległe dochodzenie wobec znikomego zgromadzenia materiałów dowodowych, wielu teorii przedstawiających możliwy przebieg zdarzeń, braku logicznych powiązań, wyjaśnień, wzorców, wspólnych mianowników. Śledztwem zarzuca na prawo i lewo, wciąż nie wiadomo, z jakimi faktami i tajemnicami przyjdzie się jeszcze policjantom zmierzyć. Dlaczego plan zabójstwa zawiera element odcinania ofierze jednej stopy, co się za tym kryje? Co się okaże punktem zwrotnym sprawy, jaki ważny składnik, przełomowy detal, w końcu wydostanie się na światło dzienne, sprawiając, że powoli wszystkie elementy układanki zaczną trafiać na właściwe miejsca? Ale czy faktycznie uda się wszystko dokładnie i rzetelnie wyjaśnić, naświetlić właściwe tło sprawy, nie zgubić żadnego z tropów?

bookendorfina.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-04-2017 o godz 13:42 przez: Monika Lewandowska
"Szumowiny" to moje drugie spotkanie z twórczością J. L. Horsta. Poprzednia książka "Gdy mrok zapada" była dobra, ale bez szału. Nie zraziłam się jednak do tego cyklu i bardzo dobrze. Czytając bowiem ten tom, gdzieś z tyłu głowy, kołatała mi się jedna, uporczywa myśl. Mianowicie: wiem już czemu, ten autor zdobywa coraz to większą rzeszę wiernych czytelników. To co u innych pisarzy, wydawałoby się nudne, ciągnące się w nieskończoność, u niego jest sporą zaletą. Opis żmudnej, ciężkiej, czasem nieprzynoszącej żadnych rezultatów pracy policji, dłużącego się i doprowadzającego do bezsilności dochodzenia, stanowi bowiem trzon powieści. Brzmi kiepsko prawda? Uwierzcie wcale takie nie jest. Książkę czyta się szybko, sprawnie i z werwą. Zafascynowało mnie jak można pisać powieść kryminalną, opisując niewiele zdarzeń i nie pozbawiając jej dynamicznego przebiegu. To wielka sztuka. Jestem zdania że Horstowi się to udało. "Nie przypominał sobie drugiej takiej sprawy, która wydawałaby się aż tak chaotyczna, pozbawiona sensu i nieprawdopodobna. Nie wiedział od czego zacząć ani na co spożytkować skromne siły, którymi dysponował." W nadmorskiej miejscowości fale wyrzucają na brzeg lewą stopę w sportowym obuwiu. Szybko okazuje się, że to pierwszy, jednak nie ostatni taki przypadek, bowiem za chwilę zostają znalezione kolejne. Poza stopami, początkowo nie udaje się odszukać niczego więcej. Badania DNA pozwalają na powiązanie znalezionych części ciała z pensjonariuszami domu opieki, którzy zaginęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Mieszkańcy spokojnej miejscowości są wstrząśnięci. Komisarz Wiliam Wisting rozpoczyna śledztwo i próbuje rozwikłać zagadkę makabrycznych znalezisk wyrzucanych na plażę. Sprawa nabiera rozgłosu. Szum medialny wywiera coraz mocniejszą presję na policjantach. Nietypowość tej sytuacji, utrudnia dojście do jakiś sensownych wniosków. Tymczasem śledczy natrafiają na stare banknoty. Za ich sprawą tropy zaczynają mnożyć się w szybkim tempie, a do tego niektóre sięgają odległych czasów powojennych. Czy poszczególne wydarzenia, te teraźniejsze jak i z przeszłości coś łączy? Czy jest szansa na jakiś punkt zwrotny? Kto stoi za dziwnymi okaleczeniami? Tego dowiecie się oczywiście czytając tą książkę. :) Ja przyznaje. Uwielbiam takie kryminały, podoba mi się styl autora, ciekawy pomysł na fabułę. Jestem zdecydowanie na tak. Jeśli tak jak ja, macie zaległości w poznaniu przygód komisarza, sięgnijcie po tą serię. Co prawda, jest lekkie zamieszanie, z jej ukazywaniem się w Polsce, ponieważ wydane są puki co tomy 6-11. Nie przeszkadza to jednak w zrozumieniu poszczególnych części. Jeśli jednak, czujecie potrzebę zapoznania się z serią od pierwszej części... mam dla Wad dobrą wiadomość. Już w kwietniu, ukarze się dzięki wydawnictwu Smak Słowa tom 1 - "Kluczowy Świadek". Ja na pewno po niego sięgnę. Polecam. kochamciemojezycie.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
22-01-2017 o godz 01:56 przez: Zatracona w słowach
Środek lata. Fale wyrzucają na brzeg odciętą lewą stopę w sportowym bucie. Potem pojawia się kolejna. Na brzegu ponownie zostaje znaleziona stopa. Potem fale wyrzucają jeszcze jedną. Łącznie cztery lewe stopy znalezione przy brzegu w ciągu jednego tygodnia. William Wisting rozpoczyna kolejne śledztwo, podczas gdy jego córka Line – dziennikarka z zawodu postanawia napisać artykuł o przestępcach, którzy po odbyciu swojej kary wyszli na wolność. „Szumowiny” to już moje kolejne spotkanie z twórczością Jørna Liera Horsta i serią kryminałów o Wiliamie Wistingu. Z każdą kolejną książką tylko utwierdzam się w przekonaniu, że Horst jest wyjątkowym autorem, który dzięki swojemu doświadczeniu, zdobytemu podczas wieloletniej pracy w policji stworzył wciągającą, zajmującą, a przy tym poruszającą ważne tematy serię. W „Szumowinach” podobnie, jak w innych książkach tego autora akcja toczy się dwutorowo. Śledztwo, które prowadzi Wisting przeplata się ze zbieraniem materiałów do artykułu przez Line. Sprawa, przed której rozwiązaniem stoją bohaterowie, nie należy do najłatwiejszych, a wręcz przeciwnie jest bardzo nietypowa. Autor jednak świetnie potrafi splatać wątki, tak, że wszystko idealnie do siebie pasuje i tworzy spójną, sensowną całość. Śledztwo staje w pewnym momencie w martwym punkcie, jednak zaraz pojawia się nieoczekiwany zwrot akcji, który pcha je do przodu. Horst stopniowo przekazuje nam coraz więcej informacji i przedstawia kolejne poszlaki, które, choć na pierwszy rzut oka wydają się mało znaczące, potrafią całkiem odmienić bieg wydarzeń. W „Szumowinach” zostałam zaskoczona podjętym przez autora tematem. Oprócz wciągającego śledztwa na kartach książki został poruszony ważny problem społeczny, a mianowicie czy pobyt w więzieniu pomaga, czy wręcz przeciwnie szkodzi zdemoralizowanemu człowiekowi, z którego przez ten czas ma uczynić na nowo pełnoprawnego obywatela? Wątek Line w tej powieści skupia się właśnie na tym temacie, gdyż dziennikarka prowadzi wywiady z przestępcami, którzy odbyli już swoją karę i starają ponownie wdrożyć się do normalnego życia. Horst po raz kolejny mnie nie zawiódł, a „Szumowiny” okazały się kolejną bardzo dobrą książką. Już nie mogę się doczekać, aż poznam kolejne tomy z tego cyklu. Dla fanów serii to lektura obowiązkowa, a osobom, które jeszcze nie miały okazji poznać Williama Wistinga, a lubują się w czytaniu kryminałów, gorąco polecam sięgnięcie po twórczość Jørna Liera Horsta. http://someculturewithme.blogspot.com/2017/01/czy-zawsze-musi-istniec-sensowne.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-04-2018 o godz 15:34 przez: Mysilicielka
Morał pewnie jest prawdziwy, ale ta historia mnie do niego nie przekonuje. Szybko się czyta.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorze: Jorn Lier Horst

Operacja. Czarny las Horst Jorn Lier
4.9/5
15,20 zł
22,90 zł
Jaskiniowiec Horst Jorn Lier
5/5
30,32 zł
44,99 zł
Operacja Mumia Horst Jorn Lier
4.9/5
15,06 zł
22,90 zł
Zła wola Horst Jorn Lier
4.6/5
23,82 zł
39,99 zł
Operacja Wrak Horst Jorn Lier
4.8/5
14,59 zł
22,90 zł

Zobacz także

Inne z tej serii Klątwa fontanny Longworth M.L.
4.5/5
26,90 zł
39,90 zł
Inne z tej serii Nocny człowiek Horst Jorn Lier
4.6/5
23,82 zł
39,99 zł
Inne z tej serii Ukryty pokój Horst Jorn Lier
4.7/5
26,37 zł
39,99 zł
Inne z tej serii Kod Kathariny Horst Jorn Lier
4.6/5
26,96 zł
39,98 zł
Inne z tej serii Bez granic Horst Jorn Lier
0/5
30,47 zł
47,99 zł
Inne z tej serii Białe kruki Mjaset Christer
0/5
25,88 zł
39,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego