Will Grayson, Will Grayson (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Pewnego zimnego wieczoru w niezwykłym zakątku Chicago przecinają się ścieżki dwóch nastolatków o tym samym nazwisku, obracających się w zupełnie różnych kręgach.

Ich życie nagle rusza w całkiem nowym i nieoczekiwanym kierunku, obfitując w heroiczne porywy serca i znajdując kulminację w najcudowniejszym musicalu, jaki kiedykolwiek wystawiono na deskach licealnych scen.

Piąta powieść Johna Greena, która trafia do rąk polskich czytelników (kolejność ukazywania się w Polsce niechronologiczna), tym razem napisana w duecie z Davidem Levithanem.

Od wydawcy:

"«Will Grayson, Will Grayson» to absoluty przebój. Powieść jest tak zabawna, niegrzeczna i oryginalna, że zanim kwiaty spadną na scenę, nawet przeciwnicy musicali zaczną bić brawa".
New York Times Book Review


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Will Grayson, Will Grayson
Autor: Green John , Levithan David
Tłumaczenie: Białoń-Chalecka Magda
Wydawnictwo: Bukowy Las
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 368
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-03-04
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 40 x 213 x 145
Indeks: 16530041
 
średnia 4,4
5
57
4
20
3
12
2
3
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
28 recenzji
4/5
05-03-2015 o godz 17:31 przez: mxf
Jak można wywnioskować z tytułu, książka opowiada o losach Willa Graysona. A właściwie dwóch osób o identycznym imieniu i nazwisku. Tych dwóch chłopców poznaje się zupełnie przypadkowo. Podobni, a jednak zupełnie inni - pierwszy jest cichy i skryty przepraszający za to, że żyje (postać dość charakterystyczna dla Greena). Drugi - sarkastyczny, popadający w depresję nielubiany przez nikogo ukrywający się gej. Od tego przypadkowego spotkania ich życia już nigdy nie będą takie same.

Obie części są nierówne - widać to już na pierwszy rzut oka. Green posługuje się bardzo wyniosłym językiem, że wiele słów trzeba sprawdzać na bieżąco w słowniku. Z kolei Levithan włożył w swoją postać wiele uczuć i dopieścił go do perfekcji - jego Will jawi się jako osoba codziennie wstająca z łóżka po to, aby walczyć z przytłaczającymi go przeciwnościami losu. Właśnie jego Will podoba mi się bardziej. Obie części zapewniają wiele rozrywki wywołując śmiech, czasem skłaniają do łez, przemyśleń na temat życia, m.in. nad naturą człowieka i tym, czy zmiana po pewnym okresie życia jest jeszcze możliwa, ale ponad wszystko mówi wiele o przyjaźni między ludźmi. O czym niestety w dzisiejszych czasach zapominamy.

Polecam, ponieważ jest to bardzo dobrze napisana lekka i dająca do myślenia powieść o dzisiejszym życiu nastolatków, przyjaźni, miłości i tolerancji właśnie. Dla osób w wieku młodzieńczych - bo głównie do nich jest kierowana - może być użytecznym drogowskazem w poszukiwaniu samego siebie i drogi do przytłaczającego świata.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
10-03-2015 o godz 13:22 przez: Julia Trościanko
Will Grayson, Will Grayson to książka Johna Greena oraz Davida Levithana, którzy razem stworzyli niesamowitą historię. Dwa różne style pisania tworzą symfoniczną całość, którą czyta się łatwo i szybko. Książka opowiada nam o losach dwóch Willów, którzy do tej pory żyli w zupełnie innych światach, jednak po ich spotkaniu życie rusza w zupełnie innym kierunku.

Opowieść jest lekka, lecz dająca do myślenia, idealna dla ludzi, którzy mają problem z otworzeniem się do świata. Myślę, że po takiej lekturze akceptacja samego siebie przyjdzie nam łatwiej. Czytając tę historię uczymy się jak ważną wartością w życiu jest przyjaźń czy też miłość.

Pozytywna książka pokazująca miłość taką, jaka jest naprawdę!
Polecam!

Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
01-08-2016 o godz 13:59 przez: Dominika Jachimowska
Pewnego razu w Chicago dzięki kompletnemu zbiegowi wydarzeń spotyka się dwóch całkowicie różnych Willów Graysonów. Nie łączy ich nic poza tym samym imieniem i nazwiskiem. Ich drogi spotykają się dzięki pewnemu niezwykle ekscentrycznemu chłopakowi oraz najbardziej spektakularnemu musicalowi, jaki odbył się na deskach licealnych scen.

Obaj autorzy są mi całkiem dobrze znani. O ile John Green jest dla mnie niezrównanym geniuszem i prawie wszystkie jego książki bardzo sobie cenię, tak David Levithan w żadnym stopniu nie przekonał mnie do siebie swoją powieścią Księga Wyzwań Dasha i Lily. Ich wspólna historia była więc dla mnie bardzo ciekawą mieszanką. Czy na pewno udaną?
Zacznijmy od tego, że znaczna część powieści skupia się na homoseksualnych relacjach bohaterów. Oczywiście nie wszystkie męskie postacie są gejami, jednak jest ich naprawdę wielu. Obawiałam się tego tematu, ponieważ sądzę, że ciężko jest poprowadzić w książce wątek miłości homoseksualnej, który nie byłby zbyt nachalny i wymuszony. W kilku lekturach spotykałam się już z takim nieudanym zabiegiem, który znacznie pogarszał moją ocenę książki, nawet jeśli jestem osobą całkiem tolerancyjną. W przypadku powieści Will Grayson, Will Grayson autorzy spisali się na medal - miłość między bohaterami została opisana w bardzo przyjemny, nienarzucający się sposób. Myślę jednak, że osoby całkowicie przeciwne homoseksualistom będą miały problem z odbiorem tej książki.

Powieść Johna Greena i Davida Levithana opowiada o przyjaźni, miłości, akceptacji i o szansach na szczęście, które dostajemy od życia. O tym, że nasze próby w poszukiwaniu miłości mogą kończyć się fiaskiem milion razy, ale w końcu spotkamy to c o ś. Trzeba być tylko na tyle wytrwałym, aby nie przestać gonić za szczęściem.
Byłam nieco zaskoczona i zawiedziona tym, że chociaż tytuł książki sugeruje, że będzie ona opowiadała o relacji dwóch Willów Graysonów, tak naprawdę spotykają się oni tylko dwa razy, nie rozwija się między nimi przyjaźń, a fabuła nie jest skupiona na dwóch Willach razem, lecz na każdym z osobna. Spodziewałam się, że bohaterowie wzbudzą w sobie sympatię i że to ich przyjaźni będzie dotyczyła książka, ale tak nie jest. Łączy ich w zasadzie tylko zbieg okoliczności i wspólny przyjaciel.

Na samym końcu książki zamieszczony jest wywiad pomiędzy autorami, w którym dowiadujemy się, w jaki sposób praca nad powieścią została podzielona pomiędzy dwóch pisarzy - okazuje się, że każdy z nich był odpowiedzialny za jednego z Willów, jego perspektywę, historię, usposobienie i przyjaciół. Nie zdziwił mnie fakt, że ci bohaterowie, którzy są zdecydowanie lepiej wykreowani, mają niepowtarzalny charakter i nie brakuje im niczego, wyszli z umysłu Johna Greena. Zaś z drugiej strony książki można dostrzegać lekkie braki, gdzie nie wszystkie postacie są wyraziste i barwne.

Powiesć Will Grayson, Will Grayson mogę porównać do innych prac autorów, z którymi spotkałam się wcześniej. Jeśli chodzi o Davida Levithana, to pokazał się przede mną ze znacznie lepszej strony. Nadal nie jestem ogromną fanką jego stylu pisania, ale nie odrzuca mnie on tak, jak po lekturze Księgi Wyzwań Dasha i Lily. Jeśli zaś chodzi o Johna Greena, niestety nie była to powieść tak dobra jak jego poprzednie książki na przykład Papierowe Miasta lub Szukając Alaski. W Will Grayson, Will Grayson brakowało mi głównej fabuły, która przewodziłaby tej historii, łącząc wątki obu Willów. Czasami odnosiłam wrażenie, że autorzy nie mieli konkretnego pomysłu na to, co ma się wydarzyć w książce, ponieważ akcja wielokrotnie skupiała się na różnych tematach i była lekko chaotyczna.

Mimo tego, ogólna postać powieści jest całkiem pozytywna. Książka jest niezwykle zabawna, czasem nieco komiczna. Jest niezobowiązującą, lekką lekturą dla młodzieży. Nie brakuje w niej niesamowitych bohaterów, wartkiej akcji, a także poruszania ważnych tematów takich jak akceptacja i szukanie własnego miejsca na Ziemi. Polecam tę książkę wszystkim czytelnikom poszukującym rozbawienia i wzruszenia w tej oryginalnej i przyjemnej powieści.

Zapraszam na bloga: booksofsouls.blogspot.com :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
29-12-2015 o godz 12:34 przez: Julia Alaska
"jestem cały czas rozdarty pomiędzy decyzją, czy zabić siebie, czy też zabić wszystkich wokół."

Pewnego zimnego wieczoru w Chicago przecinają się ścieżki dwóch Willów Graysonów. Nazywają się tak samo, ale do tej chwili żyli w zupełnie różnych światach. Teraz ich życie rusza w całkiem nowym i nieoczekiwanym kierunku. Po drodze jest miejsce na przyjaźń i miłość, muzykę i futbol, a emocjonalna plątanina znajduje kulminację w najbardziej szalonym i spektakularnym musicalu, jaki kiedykolwiek wystawiono na deskach licealnych scen.

John Green słynie z powieści Gwiazd Naszych Wina. Z kolei Levithan'a możecie kojarzyć jako autora Każdego Dnia. Ta dwójka razem stworzyła świetną historię o problemach młodych ludzi, pierwszych zauroczeniach, depresji. A wszystko to - w pewnym sensie - łączy szkolny musical, Kruchy Tancerz.

"willupleasebequiet: po prostu nie mogłem być dla niego właściwą osobą.
WGrayson7: właściwą?
willupleasebequiet: tą, której naprawdę chce.
willupleasebequiet: szkoda, że to się odbywa metodą prób i błędów.
willupleasebequiet: bo tak właśnie jest, prawda?
willupleasebequiet: próby i błędy."

Zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu styl pisania Levithana. W jego rozdziałach nie był wielkich liter, a dialogi nie zaczynały się od myślników (jak to zwykle bywa w książkach). Przypomniało mi to trochę podział na role. Green pisał "normalnie", trzymał się reguł. A Levithan nie i to najbardziej mnie urzekło w jego części książki.

Książka pisana była z perspektywy dwóch Will'ów Grayson'ów. Pierwszy z nich, Will Grayson, czyli bohater John'a Green'a jest typowym bohaterem książek tego autora. Odludek, unikający ludzi, trzymający się swoich najbliższych przyjaciół. Nie mogło zabraknąć także kogoś śmiesznego (w tym przypadku Kruchego Cooper'a) oraz tajemniczej dziewczyny (tutaj była to Jane). Chyba to przeszkadzało mi najbardziej. Green znowu użył "swojego: schematu, który za pierwszym i drugim razem może był dobry, ale teraz zaczyna być nudny.

"jestem jak
martwa begonia
wisząca do góry nogami
ponieważ
jak martwa begonia
mam wszystko w dupie."

Drugi will grayson (jak wcześniej wspomniałam, Levithan nie używał wielkich liter) był chodzącą depresją. Cały czas marudził, jednak wolę go niż pierwszego Will'a Grayson'a. Nie wiem czemu. Zawsze tak jakoś wybieram na moich ulubieńców te postacie, które mają problemy różnego rodzaju. Przemoc, trauma z dzieciństwa, depresja. Według mnie tacy bohaterzy są bardziej realni.

Książkę bardzo polecam. Jednak wiem, że ze względu na tematykę jaką porusza (homoseksualizm, depresja) nie każdemu się ona spodoba. Mi bardziej przypadły do gustu rozdziały o will'u grayson'ie niżeli o Will'u Grayson'ie, ale z tego co słyszałam wiele osób denerwował pierwszy z wymienionych przeze mnie bohaterów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-03-2015 o godz 18:32 przez: Łukasz Mąsior
Wydawnictwo Bukowy Las w marcu wydało pierwszy tytuł z serii Myślnik. Jest to seria, w której będą ukazywać się książki mądre – takie, nad którymi warto się zastanowić. Moim zdaniem to bardzo dobra inicjatywa, może dzięki temu więcej młodych ludzi zacznie sięgać po lektury bardziej dojrzałe, dotyczące problemów otaczających nas na co dzień.
Książką, która zapoczątkowała serię Myślinik jest Will Grayson, Will Grayson, napisana przez Johna Greena i Davida Levithana. Jest ona o dwóch Willach, którzy pewnego dnia, w skutek zbiegu okoliczności, spotykają się w Chicago i odtąd ich życie bardzo się zmienia.
Will Grayson, Will Grayson nie jest banalną historią – porusza ona ważne tematy takie jak homoseksualizm i depresja. Główną zaletą książki są bardzo ciekawe postaci – mamy tutaj Kruchego, który mimo swoich dużych gabarytów i homoseksualizmu nie użala się nad sobą i cieszy się z życia; Willa Graysona, który ma depresje, wychowuje się bez ojca i stara się z tym normalnie żyć, czy drugiego Willa Graysona, który jest zwykłym nastolatkiem, przyjacielem Kruchego dzielnie wysłuchującym opowieści o jego nowych chłopakach. Książka Johna Greena i Davida Levithana jest historią o poszukiwaniu przyjaźni, miłości i poznawaniu samego siebie. Autorzy nie potrzebują skomplikowanego języka i wyszukanych słów, żeby przekazać emocje i je wywołać.
Czytałem już dwie książki Greena i ta podobała mi się najbardziej. Will Grayson, Will Grayson jest lekturą zabawną, interesującą i taką, którą dobrze się czyta. Polecam!
Will Grayson, Will Grayson, Wydawnictwo Bukowy Las, John Green David Levithan, stron 365.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
31-07-2015 o godz 12:34 przez: Dorota Wojciechowska
Po tą książkę sięgnęłam ponieważ słyszałam o niej same dobre rzeczy i czekałam tylko, aż wydadzą ją w języku polskim

"Will Grayson, Will Grayson" opowiada o dwóch chłopakach o takim samym imieniu i nazwisku, którzy pewnego wieczoru w Chicago przez przypadek wpadają na siebie, od tego spotkania zmienia się ich dotychczasowe życie. Will Grayson stworzony przez Johna Greena jest zwykłym, przeciętnym nastolatkiem, który ma kochających rodziców i przyjaciela Kruchego Coopera, który ma zamiar wystawić o sobie najbardziej spektakularny musicial jaki kiedykolwiek wystawiono w jego liceum. Will miał kiedyś swoją paczkę przyjaciół ale zerwał z nimi kontakt po tym jak do gazetki szkolnej napisał, że lubi Kruchego, od tamtej pory zaczęli się przyjaźnić. Drugi Will Grayson stworzony przez Davida Levithana żyje bez ojca,cierpi na depresję i do tego boji się przyznać że jest gejem, nie chce nikomu mówić o swoich problemach. Jedyną osobą której mówi to poznanemu przez internet Issacowi. Will nawet nie wie czy naprawdę taka osoba istnieje w życiu realnym. Kiedy ma dojść do spotkania z Issacem, dwóch Willów wpada na siebie w dość nietypowym miejscu w sex shopie. Jak potoczą się ich dalsze losy ? Czy Will spotka się w końcu z Issacem? Czy Issac istnieje?

Książka nie jest zwyczajna, porusza temat homoseksualizmu i przez to jest wyjątkowa,ciekawa,czasami bardzo śmieszna. Historię łatwo i szybko się czyta co nie sprawia kłopotów.Bardzo mi się spodobała aczkolwiek myślałam że będzie lepsza, przeczytałam większość książek Johna Greena i ta jednak mi się najmniej spodobała.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-03-2015 o godz 09:13 przez: Agnieszka
Czy w dzisiejszym świecie łatwo nam jest znaleźć swoją tożsamość? Na każdym kroku spotykają nas różne przeszkody i niekiedy trzeba być odważnym, żeby pokazać światu, kim tak naprawdę jesteśmy.
Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia w dziwnych okolicznościach spotykacie osobę, która jak się okazuje – nazywa się tak samo i mimo że wyglądacie inaczej, to w pewien sposób jesteście do siebie bardzo podobni. Tak właśnie stało się w książce „Will Grayson, Will Grayson”. Powieść to mieszanka życia tytułowych bohaterów, którzy przypadkiem spotykają się w dość nietypowym dla nich obu miejscu. Oboje starają się nie wychylać – jeden trzyma się zasady milczenia, zaś drugi po prostu nienawidzi świata. W książce pojawia się także wiele innych postaci, ale jedna jest szczególnie ważna – Kruchy Cooper. Kruchy to dość nietypowa osoba, przyjaciel pierwszego Willa Graysona, który nie wstydzi się siebie. W pełni akceptuje swoją osobę, a co więcej – pokazuje te akceptacje światu, wystawiając musical.
Kolejna powieść autorstwa Johna Greena. Tym razem w duecie z Davidem Levithanem, równie fenomenalnym pisarzem powieści młodzieżowych. Kiedy kupowałam tę książkę, patrzyłam trochę przez pryzmat poprzednich dzieł Greena. Skoro poprzednie mi się podobały, to czemu ta by nie miała? Na szczęście nie zawiodłam się! Opowieść o odnalezieniu siebie w dzisiejszym świecie, odwadze, by pokazać, kim tak naprawdę jesteśmy. Polecam nie tylko młodzieży, ale i dorosłym – krótko mówiąc, jest to książka dla każdego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
19-03-2015 o godz 18:06 przez: Martha Oakiss
WILL GRAYSON, WILL GRAYSON
/ John Green & David Levithan

Dwóch autorów pisze jedną książkę. Książkę dla młodzieży, która porusza bardzo ważny i jednocześnie często unikany temat. Książkę, która przez przypadek (lub też nie) ma coś wspólnego z piosenką Lady Gagi Born this way. Ta książka to Will Grayson, Will Grayson.


Will Grayson jest zwyczajnym nastolatkiem. Chociaż słowo „zwyczajny” nie do końca odwzorowuje jego normalność. Motto życiowe chłopaka to „siedź cicho”. Jedynymi ludźmi, z którymi się zadaje, jest jego Paczka Przyjaciół, która w ostatnich dniach nieco się wykruszyła. W tym momencie należy do niej grupa zdeklarowanych gejów i lesbijek, co Willowi niezbyt dobrze wpływa na reputację i znacząco zmniejsza szanse u płci pięknej.
Istnieje jeszcze jeden Will Grayson, równie specyficzny. To typ buntownika sprzeciwiającego się komunikatorom społecznościowym i skrótom lol czy <3, a jednocześnie żyjącego jedynie w świecie internetu. Ma jednego przyjaciela i jedną przyjaciółkę, której w sumie i tak nie lubi. Do tego najprawdopodobniej cierpi na depresję, wszędzie dostrzega minusy i paradoksy.
Aż pewnego dnia drogi dwóch Willów przetną się, a wszystko przez musicalowe przedstawienie…

Wiesz, co jest parszywe w miłości?
Że jest tak mocno związana w prawdą.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-03-2015 o godz 07:15 przez: TheFiksiarz
Jako osoba wszechstronna i lubiąca być pozytywnie zaskoczonym, kupiłem tą książkę w ciemno. Przeczytałem wszystkie książki John'a Green'a i jak zwykle nie zawiodłem się na kolejnym jego dziele. Towarzyszył mu w tworzeniu David Levithan, który też jest znany ze swoich słynnych książek młodzieżowych. Książka, porusza kontrowersyjną w dzisiejszych czasach kwestię, jaką jest homoseksualizm. Pisarze przedstawiają osoby homoseksualne jako osoby mające uczucia i które starają się jakoś znaleźć w tym współczesnym świecie.
Pod względem fabularnym, akcja rozgrywa się na dwóch przestrzeniach, które z czasem się zacierają. Wszystko odbywa się w dzisiejszych czasach, w erze facebook'a, sms'ów oraz nielegalnych wejść na imprezę przez fałszywe dowody. Bohaterowie są różni. Dla przykładu - Pierwszy Will Grayson na początku różni się od tego drugiego, a sam Kruchy jest kontrastem zachowania pierwszego Willa.
Ta książka jest przykładem literatury, która może poszerzyć poglądy osób na sprawę homoseksualizmu. Przedstawia sytuację z życia codziennego, ale również pokazuje jak niewielkie decyzje mogą wpłynąć na nasze życie. Polecam książkę każdemu, kto lubi czytać i chciałby się dowiedzieć czegoś nowego o życiu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-04-2015 o godz 08:17 przez: Ósemkowy Klub Recenzenta
Dzień, w którym Will Grayson spotyka drugiego Willa Graysona odmienia życie ich obu. Zmienia punkt ich widzenia, zachowanie i relacje z przyjaciółmi. A to wszystko z powodu jednego żartu.

John Green to kultowy amerykański pisarz, twórca m.in. słynnej powieści "Gwiazd naszych wina". David Levithan to autor lubiący pisać w duetach. Razem stworzyli fantastyczną powieść "Will Grayson, Will Grayson". Na początku pisali rozdziały nie konsultując się ze sobą. Nie wiedzieli nawet czy ich historie się połączą. Udało im się to i później pisali już razem, tworząc niesamowitą opowieść o miłości, przyjaźni i rozterkach młodych ludzi. Wyszło im to naprawdę doskonale.

Książka jest niezwykle ciekawa i bardzo łatwo się ją czyta, a do tego bohaterów można szybko polubić i razem z nimi czekać na wypadki następnego dnia. Czytając tę powieść nie jesteśmy obserwatorami, tylko czujemy jakbyśmy brali udział w wydarzeniach i, jakbyśmy naprawdę byli przyjaciółmi Willów, a oni zwierzali się nam ze swoich problemów.

"Will Grayson, Will Grayson" to idealna lektura na weekend i poleciłabym ja każdemu bez wyjątku, nie tylko nastolatkom.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-06-2021 o godz 11:41 przez: ksiazkicudmiod
Ta książka skradła moje serce już od pierwszych stron. Nie mogłam się od niej oderwać, co sprawiło, że przeczytałam ją w ciągu jednego dnia. Uważam, że historia jest naprawdę oryginalna! Podczas czytania wiele razy na mojej twarzy zagościł szeroki uśmiech, ale znalazło się też dużo czasu na refleksje. Główni bohaterowie pochodzą z zupełnie różnych światów. Trochę szalone życie jednego Willa przeplata się z szarą rzeczywistością tego drugiego. Książka pokazuje, jak wygląda życie osoby z depresją. Nie początek choroby, a kogoś w trakcie leczenia. Mimo tego tematu fabuła nie jest przytłaczająca, znalazło się w niej miejsce na dwuznaczne żarty i naprawdę dużo humoru. Wszystko jest dobrze zrównoważone, a zakończenie tej historii szczerze mnie wzruszyło. Kocham tę książkę i mogę polecić Wam ją z czystym sercem, sama z pewnością przeczytam ją jeszcze nie raz i nie dwa. Autorzy ukazują cudowną historię, która porusza serca i zostaje w pamięci na długo.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
23-05-2019 o godz 14:48 przez: Anonim
Zaczynając czytać tę książkę nie wiedziałam o czy jest ta książka i czego mogę się spodziewać. Była to pierwsza książka Johna Greena jaką czytałam, a o Davidzie Levithanie nie słyszałam za wiele. Dopiero, gdy zaczęłam poznawać historię zorientowałam się, że to trudniejszy temat. Bohaterowie są opisani i ciekawi. Poznajemy dwóch Willów Graysonów, Kruchego, Jane. Kruchy jest gejem, który walczy o wystawienie własnego musicalu, a Jane to przyjaciółka Willa Graysona. Jest tam jeszcze wiele niesamowitych postaci, ale ta czwórka szczególnie mnie zaciekawiła. Zapraszam na całą recenzję tutaj: https://wysnioneksiazki.blogspot.com/2016/07/9-will-grayson-will-grayson-john-green.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
14-04-2015 o godz 20:50 przez: maryannaa
Moim zdaniem ta książka w porównaniu z innymi Johna Greena wypada raczej słabo. Bardzo łatwo się ją czyta, w sumie tak jak wszystkie książki tego autora, ale temat zupełnie mi nie podszedł. Ciekawy pomysł i wykonanie....aaale niektóre momenty są wręcz odpychające, zdecydowanie nie sprzyjają propagowaniu tolerancji. Pozostawia po sobie lekki niesmak, ale wyróżnia się spośród wszystkich innych. Wielki plus za pomysł i fragmenty o miłości, które pozostają uniwersalne i wbiły mi się do głowy jak żadne inne.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-01-2016 o godz 21:03 przez: Jula007
Hmmm... Jedna z najlepszych książek jakie czytałam (plasuje się gdzieś między "Igrzyskami Śmierci" a "Buszującym w Zbożu" (kocham te dwie książki. Są cudowne i ogólnie). A więc... Polecam, wszystkim starszym, młodzieży, gejom, lesbijką, kobietom,mężczyznom. Nie tylko zabawna ale i poruszająca tematy o których niektórzy rozmawiać nie chcą.

A więc po prostu: Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-04-2015 o godz 13:52 przez: Magdalena Szlosarek
Miłe zaskoczenie.Nie wiedziałam co kryje się pod ta okładką, ale podoba mi się to, co dostałam. Powinno być więcej książek poruszających tematy naszej seksualności ale także naszej psychiki. Podoba mi się jak Kruchy podchodzi do życia i bez okazywania strachu, czy wstydu porusza się z głową uniesioną do góry i mówi na głoś" Jestem jaki jestem, jeśli ci się nie podoba,to spadaj!" Niesamowita!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-03-2015 o godz 01:36 przez: luna shire
czekałam na przetłumaczenie tej książki blisko dwa lata i się doczekałam!
jak każda książka autorstwa Greena, jest dobra, a Levithan, z którym wcześniej nie miałam styczności zaintrygowal mnie od razu.
od razu myślę, że trzeba powiedzieć, że książka zawiera wątki miłości homoseksualnej, co nadaje jej czegos innego, sprawia, że czymś sie wyróznia.
polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-04-2015 o godz 00:00 przez: Coldnes
Mój syn czytał tę książkę już jakiś czas temu i pamiętam, że był nią zachwycony. Strasznie podobała mu się konstrukcja i książki i samego bohatera. O ile zawsze gustował w fantastyce i takie opowiastki omijał o tyle ta książka go zachwyciła. Pamiętam, że opowiadał o niej przez długi czas. Musi być naprawdę dobra. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-12-2015 o godz 00:00 przez: semrina
Po raz kolejny John Green utwierdził mnie w przekonaniu że jest genialnym pisarzem. Jego pozycje wręcz pochłaniają, co w moim przypadku miało miejsce z książką Will Grayson, Will Grayson. Autorzy znakomicie oddali obraz młodzieńczego świata, książka niezwykle pouczająca, na pewno warto po nią sięgnąć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
14-02-2021 o godz 21:44 przez: Katarzyna Kucia
Książka mnie strasznie wkurzyła, jest w niej dużo fatfobicznego języka, a zakończenie mimo że oczywiste, liczyłam, że będzie lepiej napisane. Początek zapowiadał się obiecująco, ale im dalej tym gorzej. Kruchy zasługuje na szczęście. Na plus, podoba mi się pomysł dwóch różnych perspektyw
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-06-2015 o godz 19:02 przez: Anna Kostowska
Kolejna z książek Johna Greena, słynącego z bestselleru "Gwiazd Naszych Wina", którego książki uwielbiane są przez młodzież na całym świecie. "Will Grayson, Will Grayson" to wciągająca, zabawna i odważna książka. Idealna dla tych, którzy lubią myśleć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorach:

John Green to znany pisarz amerykański - autor książek dla młodzieży. Zadebiutował powieścią "Szukając Alaski". Po tym sukcesie opublikował jeszcze kilka powieści, ale to "Gwiazd naszych wina" przyniosła mu największą popularność i poczytność. Jest także laureatem licznych nagród literackich, takich jak: The Printz Medal, Edgar Award oraz Printz Honor. Wspólnie z bratem Hankiem aranżuje projekt vlogbrothers w serwisie YouTube.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Mały szef kuchni Shah Anjali
5/5
27,67 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Misja 100 Morgan Kass
4.0/5
26,18 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Polowanie na psy Gorzka Mieczysław
4.5/5
29,29 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Przed końcem świata Wallach Tommy
4.2/5
27,68 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bez tchu Niven Jennifer
4.0/5
28,48 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Iluzja Gorzka Mieczysław
4.5/5
26,03 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Martwy sad Gorzka Mieczysław
4.5/5
26,02 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Totentanz Gorzka Mieczysław
4.5/5
29,29 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Moje serce, mój wróg Steiger A.J.
4.5/5
29,24 zł
36,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego