Wild child, czyli naturalny rozwój dziecka (ebook)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Sprzedaje empik.com : 59,00 zł

59,00 zł
Produkt cyfrowy
Opłać i pobierz

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej zamawiane razem

Wild child, czyli naturalny rozwój dziecka.

Dlaczego relacje i więzi, które współtworzymy z dziećmi, to tak ważny element wychowawczej układanki? Ta książka nie tylko przynosi odpowiedzi na powyższe pytanie, ale tworzy podwaliny dla rewolucji w innych obszarach naszego życia społecznego. Sprawia, iż przypominamy sobie o tym co w życiu najważniejsze – o więziach, miłości i bliskości z innymi.

Czego potrzebuje małe dziecko do dobrego, pełnego i naturalnego rozwoju? Jak zmieniają się potrzeby rozwojowe dziecka od narodzin do piątego roku życia? Jak zbudować z dzieckiem bezpieczną więź, która jest fundamentem jego rozwoju i życia w ogóle? Jak wspierać dziecko w dążeniu do autonomii? Jak dbać o potrzeby wszystkich członków rodziny, także swoje?

Wychowanie zorientowane na więzi i potrzeby to drogowskaz dla tych rodziców, którzy chcą wyposażyć swoje dzieci w poczucie własnej wartości oraz rezyliencję, czyli odporność psychiczną. Stabilna więź z rodzicem jest bowiem inwestycją nie tylko w szczęśliwe dzieciństwo, ale i w dojrzałe życie naszych dzieci. A także – wybiegając w przyszłość – następnych pokoleń w rodzinie.

"Dziecko będzie bowiem podążało przede wszystkim za przykładem człowieka, któremu ufa i z którym czuje się związane. Więź ta powstaje z rodzicielskiej miłości, której dziecko może doświadczać. Dzieje się to od narodzin, od zaspokajania jego wrodzonych potrzeb: jedzenia, bezpieczeństwa, ochrony i bliskości. Z biegiem czasu dziecko uczy się również na przykładzie, jak funkcjonują dobre, pełne miłości relacje: kiedy znaczenie mają nie tylko jego własne potrzeby, ale też potrzeby innych. Aby ochoczo wzięło ono udział w tym procesie uczenia się, podstawą i bezpieczną bazą jest dobra więź."

ID produktu: 1355623883
Tytuł: Wild child, czyli naturalny rozwój dziecka
Autor: Christiane Stella Bongertz , Eliane Retz
Tłumacz: Kaczmarek Magdalena
Wydawnictwo: Natuli
Język wydania: polski
Liczba stron: 369
Data premiery: 2022-12-08
Rok wydania: 2022
Format: MOBI
UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 54726598
średnia 5
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
1 recenzja
5/5
11-01-2023 o godz 14:49 przez: Anna
Bycie rodzicem i wychowywanie dzieci, to jedno z najtrudniejszych zadań z jakimi przychodzi mierzyć się człowiekowi. Każdy rodzic pragnie wychować dziecko tak, by miało poczucie własnej wartości, było otwarte na świat i ludzi. Jak to zrobić? Jak wychowywać, a jednocześnie wspierać dziecko w dążeniu do autonomii? Czy jedno wyklucza drugie? Oczywiście, że nie. "Wild Child" od @natuli_dziecisawazne to prawdziwe kompendium wiedzy na temat tego jak wygląda rozwój dziecka od narodzin do piątego roku życia, a także zestaw praktycznych narzędzi dla rodziców. Konkretnych rozwiązań do zastosowania w różnych, codziennych sytuacjach. Co najważniejsze wszystko w duchu wychowania zorientowanego na więzi. Bo przecież więzi, emocjonalna, niewidzialna nić, ponadczasowa i silna, to najpiękniejsze co możemy ofiarować naszym dzieciom. Książkę "Wild Child" Jak każdy przewodnik od @natuli_dziecisawazne Czyta się z przyjemnością. Znajdziecie w nim naprawdę mnóstwo praktycznych rozwiązań. Trudności z zasypianiem, ciężkie pobudki, adaptacja w przedszkolu, odpieluchowanie, sprzątanie, posiłki. Przyznacie sami, że to naprawdę ważne i bliskie każdemu tematy. Na duży plus zasługuje także przejrzysty układ książki, w którym bardzo łatwo się odnaleźć. Śmiało możecie wybierać z niej to czego aktualnie najbardziej dla siebie szukacie. To jeden z lepszych przewodników dla rodziców jakie miałam okazję czytać. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Popularne w tej kategorii Długo i szczęśliwie. Japońska sztuka akceptacji
4.1/5
23,90 zł
Promocja
31,99 zł najniższa cena z 30 dni
Popularne w tej kategorii Odpuść sobie i żyj
3.7/5
19,90 zł
Promocja
29,99 zł najniższa cena z 30 dni
Popularne w tej kategorii Czytanie powoduje zmiany w mózgu Opracowanie zbiorowe
4.4/5
5,33 zł
Popularne w tej kategorii Niemowlę. Instrukcja obsługi
4.4/5
18,90 zł
Promocja
25,00 zł najniższa cena z 30 dni

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego