Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci (okładka twarda)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Ten zbiór zabawnych wierszyków, którym towarzyszą zachwycające i pełne humoru ilustracje, to książka wyjątkowa. Jej wspólne czytanie może być świetną zabawą dla dzieci i rodziców. To doskonała pomoc w pracy z dziećmi mającymi problemy logopedyczne. Nie straszy trudnymi do wymówienia łamańcami językowymi, bo rymowanki są dostosowane do wieku dziecka. Sprawdzi się, jako materiał do ćwiczenia mowy, bo jest nie tylko profesjonalnie przygotowany, lecz także niezwykle atrakcyjny dla małych czytelników.

To również świetna propozycja dla dzieci, które nie mają kłopotu z mową, ale są w wieku, kiedy wymowa się rozwija. Książka w ciekawy sposób pomaga ten rozwój wesprzeć.

Dodatkową wartością są fachowe informacje, dzięki którym rodzice mogą ustalić, czy ich dziecko powinno już daną głoskę wymawiać, i co zrobić, jeśli jej nie wymawia.

"Książka służy wspólnym zabawom rozwijającym mową dziecka. Dzięki niej rodzice mogą utrwalać głoski, które dziecko zaczęło już wymawiać i otrzymują cenne wskazówki dotyczące ewentualnych nieprawidłowości."
dr Danuta Emiluta-Rozya


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci
Seria: Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać
Autor: Galewska-Kustra Marta , Szwajkowska Elżbieta , Szwajkowski Witold
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Redakcja: Garbal Anna
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 128
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-09-24
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 215 x 17 x 165
Indeks: 15300898
średnia 4,4
5
147
4
29
3
21
2
12
1
7
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
128 recenzji
18-10-2014 o godz 23:00 przez: Paulina Jakubec
Czas odsłonić przyłbicę. Szereg syczący madmuazeli Nioni, pierworodnego dziecka odyplomowanych humanistów, nie spełnia standardu logopedycznego. Niemal każdy wyraz rozpoczynający, kończący się lub zawierający głoski "es", "zet" "dezet", jest ona w stanie wypowiedzieć z manierą trzylatka, w ustach którego miski stają się miśkami, stolica śtolicą, a tuwimowski Dżońcio zmienia tożsamość na Szońcia. Fachowe konsultacje nie wykazały żadnych wad zgryzu. Wpływ napiętego wędzidełka pod językiem na to zmiękczanie zdecydowanie wykluczono, odpytywani, przyznawaliśmy, że, owszem, rozmawiamy przy dzieciach raz na twardo, raz na miękko, ale przenigdy – językową jajecznicą. Rozpoznanie – głowa. Nionia jest klasycznym przykładem logopedycznego Piotrusia Pana. Proszona o poprawne powtórzenie kłopotliwego wyrazu, czyni to z klasą posiadacza karty mikrofonowej Polskiego Radia, Programu Drugiego. Jej mowa potoczna natomiast objawia dokładnie stan niewinnej duszy: zafiksowanej na idei, by na zawsze pozostać małym dzieckiem, ciumkanym językiem przez ukochanych rodziców i przyjazne otoczenie. W umyśle naszej pierworodnej wyrazy na nikogo nie sssssyczą, nie warrrrrczą, już na pewno nie zzzgrzytają, nie mają kantów, są obłe i obrośnięte pluszem; gdyby chcieć je zwizualizować, przypominałyby chyba figury z geometrii nieeuklidesowych, w których suma kątów w trójkącie nigdy nie wynosi sto osiemdziesiąt stopni.

Wadę jednak trzeba więc wyplenić. Epikryza – za zgodą niońkowego logopedy, poszukując narzędzia, które z jednej strony uwypukla niedoskonałości wymowy, a z drugiej – pozwala z nimi przez to walczyć, w gąszczu publikacji typu „rymowana gimnastyka buzi i języka”, natrafiłam na świeżynkę z domu wydawniczego "Nasza Księgarnia". Sądząc po bogactwie oferty takich książek, na rynku panuje spora konkurencja wywołana – niestety – dużym zapotrzebowaniem. O "Naszej Księgarni" zdecydowała w mgnieniu oka fama marki. Nie mam porównania z propozycjami innych wydawnictw, te, które posiadamy, należą raczej do segmentu profesjonalnych opracowań, trudno zatem wykazywać tu wyższość "Wierszyków ćwiczących języki czyli rymowanek logopedycznych dla dzieci" nad niższością innych. Wyręczę się wydawcą, który we wstępie do książki zaznacza, że rymowanki uporządkował według rosnącego stopnia trudności zbitek głoskowych i tym samym wpasował je odpowiednio w przedziały wiekowe. Czterolatki zatem pipczą, bdają, mimują, tatają, w piątej wiośnie życia szyszuszają, żerzają, czkczkczkają, szczedżują i rerają, a najstarszaki i brać na progach podstawówki może zmierzyć się z "Rymowankami do chojraków" – prawdziwą olimpiadą dla krasomówców, na której wykładają się nawet rodzice. Co stało się wczoraj moim udziałem. Dobrze, że autorzy, M. Galewska-Kustra i Państwo Szwajkowcy, wystarali się o to, aby wierszyki miały sens (gdzieniegdzie nawet purnonsensową puentę) i poprawną rytmikę (to wcale nie takie częste). Książki adresowane do dzieci muszą cieszyć swoich odbiorców, oraz decydentów dokonujących ich zakupu, akuratną formą graficzną – wróć! wcale nie muszą, ale ich kondycja treściowa powinna wtedy spełniać najbardziej wyśrubowane standardy, będzie jeszcze o tym mowa. Ilustratorka J. Kłos wykonała, na mój gust, godziwą robotę. Dostateczną na to, żeby umilić trening krnąbrnego aparatu mowy, a jednocześnie rysunki jej autorstwa nie są aż tak bardzo powabne, żeby odciągnąć uwagę pacjenta od istoty sprawy. Wypełniają one swoją służebną rolę, to doprawdy w zupełności wystarczy. Napotkamy w „Wierszykach” pojęcia takie, jak fajtłapa, gadżet, ekipa, kinoman, mafiozo, higiena, tomahawk, draka, dżonka, pepegi – można maluchom wyjaśnić ich znaczenie a za jednym zamachem ubogacić ich słownik. Rodzice dostaną również informację o tym, na jakie anomalie powinni zwrócić uwagę i ostrzeżenie, aby nie próbować naprawiać ich samodzielnie, tylko zapukać do gabinetu logopedy – rozsądnie, bo w dziedzinie zdolności praktycznych nie wystarczy po prostu umieć, trzeba jeszcze umieć uczyć. O, i bonus na przyszłość – ponieważ wyrazy zawierające trudne do wymówienia głoski zwykle mają złożoną pisownię, śledzący strony potomek zaprzyjaźnia się wizualnie z ich właściwą notacją. Smażymy więc dwie – logopedyczną wraz z ortograficzną – pieczenie przy jednym ogniu, leczymy oraz zapobiegamy, aplikując lekarstwo, które summa summarum nie musi być gorzkie, żeby zadziałać.

Pełnia zdrowia: po inauguracyjnej, wspólnej lekturze "Wierszyków" moja świszcząca córka samozwańczemu team liderowi miejscowego placu zabaw (gatunek chłopca, który, pozbawiony do cna wdzięku społecznego, narzuca we wszystkim – ale młodszym, oczywiście, tylko młodszym – własne zdanie), wymruczała czyściuteńko, po krakowsku, pod nosem: a idźże, idźże, bajoku!
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
09-01-2015 o godz 20:52 przez: yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com
Moja córka ma problemy z mową. Mała mówi od niedawna i nie przychodzi jej to zbyt łatwo. Chodzimy więc na spotkania z p. logopedą, ćwiczymy i bawimy się w domuna różne sposoby. Od niedawna do ćwiczeń i to całkiem zabawnych, wykorzystujemy również "Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci".

Książka ta została napisana przez osoby godne rodzicielskiego zaufania. Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra jest logopedą specjalizującym się w terapii opóźnionego rozwoju mowy i zaburzeń artykulacji, natomiast Elżbieta i Witold Szwajkowscy są nagradzanymi w krajowych i międzynarodowych konkursach, autorami książek z ćwiczeniami logopedycznymi oraz zabawek edukacyjnych rozwijających zdolności językowe.

Wierszyki ćwiczące języki przeznaczone są dla dzieci w wieku 4 - 7 lat. Podzielone zostały na trzy części: dla czterolatków, dla dzieci od pięciu lat i dla chojraków. Wierszyki zawarte w każdej z tych części, uwzględniają etap rozwoju dziecka w danym wieku. I tak: czterolatki powtarzając wierszyki będą ćwiczyć takie sylaby jak p, pi, b, bi, f, fi, w, wi, starsze dzieci przejdą do sz, rz, cz, szcz i innch dwuznaków. Rymowanki dla chojraków natomiast zawierają już wszystkie trudne głoski.

"Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne" to książka nie tylko dla dzieci z już stwierdzonym problemem wymowy. Autorzy zawarli w niej informacje i wskazówki, których celem jest uświadomienie rodziców, na co powinni zwrócić uwagę i kiedy powinni skonsultować się z logopedą. Na każdej prawie stronie znajdziemy uwagi typu:

dana sylaba powinna być wymawiana dźwięcznie
wymawiając dane sylaby dziecko nie powinno wsuwać języka między zęby
dziecko nie powinno zmiękczać ćwiczonej sylaby
głoski nie powinny być zamieniane

Rymowanki zawarte w tej książce są wesołe, rytmiczne, dość proste do zapamiętania i jednocześnie wzbogacające słownictwo dziecka. Ilustracje Joanny Kłos świetnie je oddają i tworzą okazję do powtórzenia ćwiczonych wyrazów. Na stronach pojawiają się również luźno rzucone sylaby, które można z dzieckiem powtórzyć oraz pytania dotyczące wiersza, czy też znaczenia trudniejszego słowa, pomagające w zrozumieniu tekstu.

Moja córka ma dopiero trzy latka, jednak pozwoliłam sobie na czytanie z nią wierszyków z pierwszej części książki, które zawierają powtarzane sylaby. W końcu właśnie od takiego powtarzania lo, la, li ... zaczęłyśmy spotkania z panią logopedą. Kruszynę te ćwiczenia trochę śmieszą, bo niby to książka, niby czytam jej wierszyk, a zamiast wyrazów powtarzam fi-fi, fi-fi, jednak dołącza do mnie i w ten sposób można by powiedzieć, że razem czytamy. Wierszyki ćwiczące języki spodobały się nam obu, chociaż mi chyba jednak bardziej. Podejrzewam, że dla 3-latki jeszcze te teksty są nie do końca zrozumiałe i przez to mniej śmieszne, ale 4-latki z pewnością lepiej zrozumieją zawarty w książce tekst :)
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
13-12-2014 o godz 13:15 przez: indefinite
Ci z nas, którzy mieli do czynienia z logopedą, kojarzą zajęcia z nim nie do końca przyjemnie. Powtarzanie bezsensowych ciągów głosek, monotonia, przymus… Nie brzmi zbyt optymistycznie. Na szczęście dzisiaj możliwości ćwiczeń jest więcej i dużo bardziej odpowiadają one potrzebom najmłodszych. Ba, mogą być wspaniałą zabawą! Książka powstała ze współpracy logopedy oraz pary twórców tekstów dla dzieci jest przykładem takiej właśnie opcji – odpowiedniej dla rodziców chcących ćwiczyć wymowę w domu, ze swoimi pociechami.

Sięgając po tę książkę spodziewałam się istnych łamańców językowych i w gruncie rzeczy cieszę się, że koniec końców ich nie odnalazłam. Z perspektywy dorosłego zaprezentowane wierszyki są proste, jednak dla dziecka, które dopiero uczy się wymowy konkretnych głosek, będą one wyzwaniem na odpowiednim poziomie. Dzięki takiemu spojrzeniu na problem pozycja jest idealna do pracy z najmłodszymi i wyróżnia się na tle pozostałych – trudniejszych, ale skierowanych do starszego odbiorcy. Tekst podzielony jest na trzy części: tę dla czterolatków, dla dzieci powyżej pięciu lat oraz „dla chojraków” – ta ostatnia zawiera w sobie kompilację tego, czego dziecko mogło się nauczyć podczas poprzednich ćwiczeń.

Książkę wyróżniają dwie rzeczy, które wspaniale przyciągają uwagę dzieci: wydanie oraz forma zadań. Jak nietrudno się domyślić, są to wierszyki – krótsze bądź dłuższe rytmiczne formy rymowane, które bardzo łatwo wbijają się w pamięć. Po kilku repetach mamy w domu dziecko zapętlone na paru zdaniach, których powtarzanie kształtuje jego wymowę – wspaniale! Ponadto od czasu do czasu pojawiają się wskazówki dla rodziców, dzięki którym od razu wiadomo na co warto zwrócić uwagę i co powinno się u dziecka korygować. Co się zaś tyczy samego wydania – cała książka jest opatrzona przyjemnymi dla oka, kolorowymi rysunkami, które są związane z treścią wierszyków i mogą być świetną bazą do rozpoczęcia rozmowy z dzieckiem. W tym ostatnim wspierają nas z resztą wszechobecne pytania, pododawane na stronach z rysunkami.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
10-02-2017 o godz 09:48 przez: ejotek
Niniejsza książeczka jest zbiorem zabawnych wierszyków, dzięki którym nie tylko nasze dzieci, ale i my sami, nie będziemy się nudzić. Ja dostrzegam tu same plusy: duża czcionka sprzyjająca samodzielnemu czytaniu, rymowane wierszyki, ciekawa tematyka - o czekoladzie, dżemie, zwierzętach, myciu czy braku obuwia, która często śmieszy i jest bardzo bliska dziecku, kolorowe i humorystyczne ilustracje odzwierciedlające tekst, uwagi dla rodziców zamieszczone przy każdym wierszyku, sugerują na co należy zwrócić uwagę podczas wymawiania danych głosek przez malucha, książeczka doskonała dla dzieci z trudnościami w wymowie, ale również dla poprawnie mówiących jako nauka czytania. "Wierszyki ćwiczące języki..." to naprawdę wyjątkowa i pomocna publikacja. Wspiera rozwój mowy, naukę samodzielnego czytania, podpowiada rodzicom z czym mają problemy ich pociechy i radzi czy konieczna jest porada logopedy. A oprócz walorów czysto naukowych, pozwala doskonale spędzić czas z dzieckiem podczas pozwania kolejnych rymowanek z zabawnymi ilustracjami. Wyśmienicie się bawiłyśmy! całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2017/01/marta-galewska-kustra-elzbieta-i-witold.html
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
17-12-2014 o godz 00:00 przez: DayZena
Świetna ta książeczka. Moja córka od zawsze miała problemy z wymową, dlatego już w przedszkolu postanowiłam coś z tym tematem zrobić. Ćwiczenia z logopedą są dość kosztowne i nużące, więc wpadłam na ciekawszy pomysł. Wierszyki ćwiczące języki, to kapitalna książeczka, która pomaga maluchom a w dodatku dzięki wspaniałym ilustracjom i śmiesznym podoba się i starszym i młodszym.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
16-02-2015 o godz 11:33 przez: justyna
Córeczka w przedszkolu ma zajęcia z logopedii, ale z ćwiczeniami w domu bywało bardzo ciężko, do czasu zakupienia rymowanek logopedycznych. Teraz córeczka sama przynosi książeczkę i pyta "mamusiu ćwiczymy języczek?" :) Wierszyki są nie tylko pomocne, ale też zabawne! No i kolejny atut - bardzo ciekawe ilustracje, oryginalne. Polecam serdecznie!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
12-02-2015 o godz 09:42 przez: andorcia
Fajna książeczka, ćwiczenia nie tylko dla najmłodszych. Zamówienie zrealizowane profesjonalnie. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
07-02-2015 o godz 19:38 przez: iwoniasta164
Zabawna, przejrzysta, ciekawie ilustrowana ksiazka zacheca swoja forma do przyjemnej nauki.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
24-09-2016 o godz 19:11 przez: Aleksandra Kamrowska
fajna ksiazeczka dla ludzi po przebytym udarze mozgu z afazja bardzo polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
09-12-2014 o godz 00:46 przez: APaczek
"Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci" to książeczka, którą bez wahania mogę polecić rodzicom kilkulatków, którzy martwią się czy ich dziecko mówi poprawnie (albo, że wręcz przeciwnie...)
Znajdziemy tu szeroki wybór rymowanek zebranych w trzech działach: dla 4- i 5-latków oraz - najtrudniejsze! - dla chojraków. Podobno najlepiej czytać je właśnie w tej kolejności stopniowo przechodząc od najprostszych do nieco trudniejszych. Przedziały wiekowe są jednak umowne - myślę, że spokojnie można czytać te książeczkę nawet już z dwulatkiem, a przynajmniej kilka z końca książeczki nie sprawi żadnej trudności niejednemu czterolatkowi. Mój od razu polubił na przykład bardzo "szeleszczącą" "Wycieczkę Tosi" ze strony 114 :)
Wierszyki z pierwszej części (i niektóre z drugiej) charakteryzuje ciekawa zasada wielokrotnego powtarzania ćwiczonych sylab - dzięki zręcznemu wpleceniu ich w zabawny tekst maluch sam chętnie te zbitki powtarza i nieświadomie ćwiczy bez przymuszania i monotonii.
Lekturę uatrakcyjniają ciekawe ilustracje w przyjemnej dla oka kolorystyce. Dodatkowo część obrazków jest podpisana wyraźnymi literami, tak, ze dziecko może ćwiczyć jednocześnie wymowę i umiejętność czytania. Większość tekstów jest rytmiczna, rymy dokładne, czcionka wyraźna.
"Wierszyki.." to po prostu ładna książeczka dla dzieci, którą przyjemnie się czyta. :)
Jest to jednak również profesjonalna publikacja, obfitująca w przypisy, dzięki którym rodzice mogą przeprowadzić wstępną domową diagnozę ewentualnych problemów z wymową u swoich dzieci.
W ramkach pod wierszykami znajdujemy fachowe informacje, dzięki którym rodzice mogą ustalić, jak ich dziecko powinno daną głoskę wymawiać. Autorzy dają wyraźne wskazówki na co (układ warg i języka, zamienianie głosek, zmiękczanie, dodatkowy szum) trzeba zwrócić uwagę i kiedy należałoby zwrócić się o pomoc do eksperta.

Drobna uwaga matki-malkontetntki: przydałby się spis treści, ułatwiający szybkie odnalezienie "Szczepana na szczupakach", "Kota pod płotem", czy innego aktualnie ulubionego wierszyka dziecka. Mam nadzieję, że Nasza Księgarnia to uwzględni przy kolejnym wydaniu!

Pomijając ten drobny niuans, biorąc za to pod uwagę liczne zalety książeczki i to, jak wiele czasu nad nią z synkiem spędzamy - zdecydowanie polecam! :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
17-11-2014 o godz 17:06 przez: Magdalena Wołowicz
Zespół fachowców - dr n. hum. Marta Galewska-Kustra, doświadczona logopedka, pedagog dziecięcy i pedagog twórczości oraz Elżbieta i Witold Szwajkowscy, autorzy książek dla dzieci, zabawek i pomocy dydaktycznych wydali zbiór zabawnych i rymowanych wierszyków uzupełniających terapię logopedyczną.

Wiadomo, że nauka mowy to proces podzielony na pewne etapy. Nie można wymagać od czterolatka, by perfekcyjnie wymawiał „r", ale zaniepokoić się powinniśmy, kiedy nasza pociecha w tym wieku nadal „spieszcza" wyrazy (Mamooo, patrz, klówka!), dlatego nasi autorzy podzielili książkę na części
uwzględniające wiek dzieci od 4-7 lat.

Zajrzyjmy zatem do środka. O jasna Anielko! Cóż za feeria barw! Wiersze są, owszem, kilkuwersowe, ciekawe, zawierające jakąś krótką historyjkę, spełniające oczywiście swoją ćwiczeniową funkcję, ale te ilustracje! Ukłony w stronę Joanny Kłos, która dorysowała do rymowanek swoje trzy grosze. Dzięki temu książka nie jest nudnym podręcznikiem, ale staje się kolorową opowieścią, poruszającą wyobraźnię.

Pod niektórymi utworami są zamieszczone fachowe informacje dla rodziców oraz pytania do dzieci np. o dalsze losy postaci z wierszyka. Bo rymowanki nie tylko mają ćwiczyć poprawną wymowę, ale również zapraszają najmłodszych do zastanowienia się nad tak ważkimi problemami jak to czym są szczwane leszcze, co to są słuchy i dlaczego Olę boli brzuch? Dzieci są zachęcane przez autorów do streszczania krótkich historyjek i wyciągania wniosków, co pomaga w rozwijaniu wyobraźni, ale jest też propozycją wspólnej zabawy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-09-2018 o godz 14:07 przez: kalayit
Książka jest naprawdę świetna. Bardzo podoba mi się podział wierszyków wg trudności, by łatwiej było dostosować je do wieku dziecka. Teksty są na tyle nieskomplikowane, że dziecko z łatwością je zapamiętuje i powtarza, naprawdę ułatwiają trenowanie wymowy - nawet półtoraroczne dziecko z chęcią angażuje się w próby powtórzenia zawartych w nich dźwięków, a to na pewno przyspiesza proces nauki mówienia. U starszych dzieci, dla których ta książka jest przeznaczona, wierszyki także świetnie się sprawdzają. Przez powtórzenia sylab, naprawdę łatwo i bezstresowo można ćwiczyć wymowę. Teksty z ostatniej części zdecydowanie trudniejsze, ale słuchanie ich i próby czytania stanowią dla dziecka wielką frajdę. Z czystym sumieniem polecam każdemu, kto chce pomóc pociechom w pracy nad wymową.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-10-2014 o godz 12:16 przez: Agnieszka Mazur
Chyba każdej mamie zdarzyło się kiedyś martwić, że jej dziecko mówi za mało, niewyraźnie lub ma trudności z wymawianiem poszczególnych głosek. Zwykle wtedy zaczyna się panika i wizyty u logopedy. Moim zdaniem dziecku można tylko zaszkodzić, jeśli z tematu mowy zrobimy sprawę śmiertelnie poważną i zaczniemy na nie naciskać. Dlatego oczywiście warto wybrać się do logopedy, ale jednocześnie spróbować pomóc maluchowi w sposób miły i przyjemny. Czyli przez łamańce i logopedyczne wierszyki! Wspólne czytanie tych krótkich tekstów jest dla mnie i mojego synka powodem do śmiechu, a nie stresu. Najpierw czytam ja, potem on, próbujemy też recytować je razem. Ćwiczenia odbębnione, bez nerwów, a ile przy tym zabawy! :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-12-2018 o godz 23:49 przez: kingau
Rewelacyjna książka. Polecam ją każdemu, kto pragnie pomóc dziecku opanować szeleszczący i świszczący język polski. Początkowo rozczarowała mnie prostota, a nawet banalność tekstów z powtarzającymi się sylabami, gdy po jakimś czasie pojęłam, że coś co dla mnie może wydawać się łatwe i banalne nie jest takim dla dziecka. Dzięki tej książeczce moje dziecko pięknie artykułuje wszelkie sz, ś, ć i w miarę upływu czasu przebrnęło przez przez trrrrudne R. By nie zniechęcić dziecka, wystarczy kilka minut dziennie, po kilka rymowanek każdego dnia (najpierw wers czyta rodzic, po nim powtarza dziecko) i efekty murowane.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-04-2015 o godz 22:36 przez: agata
Książka zdecydowanie pomocna. Przydała się bardzo w nauce wymawiania literki 'r'. Jednak wierszyków jest cała masa z podziałem na trudność względem wieku, więc można zacząć ćwiczyć już od 3 lat. Myślę, że może też być pomocna przy nauce czytania, gdyż wierszyki są pełne niecodziennych połączeń sylab. Warto urozmaicić ćwiczenia logopedyczne o tą pozycję, bo czytanie wierszyków i ich powtarzanie nie jest tak męczące dla dziecka jak tradycyjne ćwiczenia z logopedii.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-04-2016 o godz 13:07 przez: Anna Jankowiak
Swoją przygodę z autorką Martą Galewską-Kustrą rozpoczęłam od książki pt.: Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci. Po przeczytaniu tej pozycji od razu kupiłam następną książkę pt. Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci. Moja córka uwielbia jak jej czytam obie książeczki. Obie przy tym świetnie się bawimy, a przy okazji córka poznaje pierwsze słowa i uczy się mówić. Gorąco polecam obie książki :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
31-05-2016 o godz 22:36 przez: Monika Wojcieszak
Świetna książka. Szata graficzna piękna, ilustracje kolorowe, przejrzyste, już na pierwszy rzut oka przyciąga uwagę i zachęca do dalszej lektury. Informacje i uwagi logopedyczne bardzo pomocne. Książka zakupiona na dzień dziecka, zatem jeszcze nie przetestowana przez synka, ale jestem pewna, że mu się spodoba i że pomoże na drobne problemy logopedyczne, z którymi się boryka. Litery duże i przejrzyste. Bardzo polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-03-2016 o godz 09:17 przez: hemon_k
Ksiazke kupilam z ciekawosci. Moj syn ma dopiero 1,5 roku ale bardzo lubi sluchac wierszykow z I czesci tej ksiazki. Po tygodniu czytania chodzi i mowi ap ap, oc oc, ac ac. Ja za to dowiedzialam sie na co zwracac uwage przy wymowie. My czytamy dziecku od 3 mca zycua i mamy chyba z 50 bajek po ktore dziecko samo siega wskazujac co mu przeczytac. Terez dokupilismy ksiaxke podobnej tresci o przygodach muszki fefe
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-05-2016 o godz 08:28 przez: Maggie
Świetna zabawa dla całej rodzinki. Wierszyki zawierają wyrazy dźwiękonaśladowcze, które dzieci uwielbiają. Książka nie tylko daje dużo radości, ale też poprzez zabawę uczy poprawnej wymowy. Wierszyki łatwo wpadają w ucho a rady dla rodziców są doskonałym uzupełnieniem. Dodatkowym atutem jest poznawanie przez dzieci nowych wyrazów, których znaczenie zostało w prosty sposób wyjaśnione.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-11-2014 o godz 00:00 przez: beckyLife
Książka, którą polecam wszystkim mamom. To książeczka, która uczy, bawi i zachęca dziecko do używania własnej wyobraźni. Ucząc się wierszyków, dziecko ćwiczy swoją mowę, poszerza zakres słów, ćwiczy zapamiętywanie. Wierszyki są typowo logopedyczne =- pozwalają bardzo łatwo odkryć, jakie wady wymowy ma nasz maluch i samodzielnie, w domowym zaciszu je korygować.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorach:

Marta Galewska - Kustra jest doświadczonym pedagogiem dziecięcym, pedagogiem twórczości, a przede wszystkim logopedą. Posiada tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki - jest adiunktem w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, prowadzi praktykę logopedyczną. Absolwentka Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Autorka wielu publikacji poświęconych twórczego rozwoju dzieci i młodzieży.

Co robi Pucio? Galewska-Kustra Marta
4.8/5
13,29 zł
19,90 zł

Elżbieta Szwajkowska jest współautorką licznych książek poświęconych prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży oraz dydaktycznych - pomagających rozwinąć talenty młodych ludzi. Współautorka wielu książek, gier oraz zabawek edukacyjnych - między innymi popularnych rymowanek do ćwiczeń logopedycznych (dla dzieci oraz osób dorosłych pracujących nad prawidłową emisją głosu) doskonale ocenianych przez ekspertów.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Muminki zebrane. Tom 2 Jansson Tove
4.9/5
53,38 zł
79,91 zł
Inne z tego wydawnictwa Dzieci z Bullerbyn Lindgren Astrid
4.8/5
21,31 zł
31,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Rok w lesie Dziubak Emilia
4.8/5
31,50 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zima Muminków Jansson Tove
4.9/5
21,54 zł
29,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego