Wielka odmowa. Agent, filozof, antykomunista (okładka  twarda, 04.2014)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Pamięć jest w tej opowieści najważniejsza. Ale pamięci jest w niej tyle, ilu bohaterów.

Mieczysław A. Krąpiec: dominikanin, rektor KUL-u, wybitny filozof, długoletni  tajny współpracownik SB o pseudonimie „Józef”;  Janusz Krupski: historyk opozycjonista, czołowa postać niezależnego ruchu wydawniczego w PRL, Edward Kotowski: agent SB i wywiadu PRL, który twierdzi, że całe życie działał dla dobra Polski. Ich losy splatają się w  opowieść o wolności i jej granicach, o wyborach, przed którymi stawali Polacy w latach PRL.
Dariusz Rosiak rozmawia z byłymi i obecnymi pracownikami Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, absolwentami uczelni, opozycjonistami, duchownymi i działaczami komunistycznymi. Wśród nich są między innymi: Bogdan Borusewicz, Andrzej Gwiazda, Jerzy Kłoczowski, Joanna Krupska, Władysław Stróżewski, Andrzej Szostek, Elżbieta Wolicka-Wolszleger, Andrzej Werblan, Janusz Wrona.

Wszystkich połączyli bohaterowie książki i jedno miejsce: Katolicki Uniwersytet Lubelski. Uczelnia, którą otwarto po okupacyjnej przerwie już jesienią 1944 roku z inspiracji władz radzieckich. Przez kilka dekad KUL był oazą wolności w komunistycznej Polsce, siedliskiem niezależnej myśli, schronieniem dla odrzuconych przez system. A równocześnie kuźnią kościelnych kadr kontrolowaną przez licznych agentów bezpieki.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1093405206
Tytuł: Wielka odmowa. Agent, filozof, antykomunista
Seria: Reportaż
Autor: Rosiak Dariusz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 248
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-04-23
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 222 x 27 x 140
Indeks: 14529122
średnia 3,5
5
1
4
2
3
0
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
17-05-2014 o godz 00:00 przez: Martin
Było jasne jeszcze przed ukazaniem się tej książki że wzbudzi ona niesamowite emocje. Wcale się zresztą nie dziwię, bo temat jest mocno kontrowersyjny i dla niektórych nawet dwuznaczny. Powiedzmy sobie jasno, każdy ma swoje racje, tak jak i są dwie strony medalu. Ja przeczytałem z ogromnym zainteresowaniem, polecam każdemu by wyrobił sobie własne zdanie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-05-2014 o godz 00:00 przez: Kurek
Jest to wartościowa książka, którą koniecznie trzeba przeczytać. Przynajmniej ja tak mam, że żeby wyrobić sobie opinię na konkretny temat najpierw zapoznaję się dogłębnie z tematem. "Wielka odmowa" to książka o życiu w innym świecie, o trudnych wyborach a przede wszystkim o człowieczeństwie. Bardzo mądra, bardzo ciekawa, bardzo polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-03-2015 o godz 00:00 przez: Jakub Świątek
Pozycja Dariusza Rosiaka jest nad wyraz warta uwagi, doceniam pracę autora jaką włożył w napisanie tej wiele mówiącej książki. Wielka odmowa wydaje się być napisana w sposób rzetelny, pozostawia również pole do wyrobienia sobie własnej opinii na temat poszczególnych zdarzeń. Wiele interesujących faktów z przeszłości, polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
11-04-2014 o godz 00:00 przez: Mirciak
Dariusz Rosiak to niewątpliwie uzdolniony pisarz. Napisał ciekawe książki, które od razu wciągają czytelnika. Same ważne tematy. Oddech Afryki, to dopiero książka! Wspaniała dla ludzi chcących poszerzyć swe horyzonty. Wiem, że "Wielka odmowa" będzie książką wielce udaną. Już nie mogę się doczekać samej premiery!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-04-2014 o godz 00:00 przez: Bajdżi
Co prawda sam tej książki nie czytałem tylko kupiłem na prezent swojemu tacie, ale z tego co widziałem to ciągle przy niej siedział i czytał. Gdy w końcu ją skończył to bardzo mi za nią podziękował mówiąc, że dawno tak dobrej książki nie czytał. To tak piszę jakby ktoś może szukał dobrego prezentu. Pozdrawiam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorze: Rosiak Dariusz

Bauman
4/5
29,21 zł
44,90 zł
Żar. Oddech Afryki
4.8/5
25,16 zł
39,90 zł

Zobacz także

Inne z tej serii Pani Stefa
5/5
25,55 zł
37,91 zł
Inne z tej serii Abchazja
5/5
25,54 zł
37,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego