Wielka gramatyka języka angielskiego (okładka miękka)

Autor:
Opracowanie zbiorowe

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Dla początkujących i zaawansowanych. Teoria, przykłady, ćwiczenia.

"Wielka gramatyka języka angielskiego"

  • wyczerpujące i przystępne omówienie wszystkich zagadnień gramatycznych,
  • dla osób początkujących i zaawansowanych (od A1 do C1),
  • blisko 400 ćwiczeń sprawdzających z kluczem odpowiedzi,
  • rozbudowane przykłady zastosowania teorii w praktyce,
  • przygotowanie do FCE, CAE, egzaminów wstępnych i matury,
  • dodatkowo specjalne zadana podsumowujące oraz praktyczny indeks zagadnień.

Wielka gramatyka języka angielskiego umożliwia poznanie i przypomnienie sobie wszystkich zagadnień gramatycznych niezbędnych do płynnego i swobodnego posługiwania się językiem angielskim. Książka przejrzyście i zrozumiale objaśnia najbardziej złożone struktury gramatyczne oraz uczy posługiwania się nimi w praktyce.

Ponad 130 zagadnień obejmuje zarówno podstawowe, jak i bardziej zaawansowane tematy, m.in. wszystkie czasy gramatyczne, przedimki, przyimki, następstwo czasów, inwersję czasownika, zdania warunkowe mieszane, stronę bierną czasów perfect, zdania przydawkowe defining i non-defining. Teoretyczne objaśnienia gramatyki ilustrują liczne przykłady zastosowania reguł w praktyce.

Obszerny zestaw blisko 400 różnorodnych ćwiczeń wraz z kluczem odpowiedzi skutecznie utrwala wiedzę. Dodatkowe zadania podsumowujące pozwalają na samodzielne sprawdzenie stopnia opanowania materiału i śledzenie postępów w nauce.

Tytuł: Wielka gramatyka języka angielskiego
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Edgard
Język wydania: polski, angielski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 394
Numer wydania: I
Data premiery: 2010-10-08
Rok wydania: 2010
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 242 x 24 x 168
Indeks: 65048603
 
średnia 4,6
5
23
4
3
3
3
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
19 recenzji
5/5
19-01-2018 o godz 18:44 Sindi dodał recenzję:
Ksiązka super, uwielbiam się z niej uczyć gramatyki, wielki plus że jest po polsku
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-07-2017 o godz 09:39 archeon84 dodał recenzję:
Bardzo lubię pozycje wydawnictwa Edgard do nauki języków. Posiadam kilka pozycji do nauki języków angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Nigdy się na nich nie zawiodłem, także w tym przypadku. Pozycja idealna dla osób, które chcą sobie przypomnieć lub poznać od nowa reguły gramatyki. Mnóstwo fajnych ćwiczeń. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-09-2016 o godz 09:53 Louise582 dodał recenzję:
W książce znajdują się wszystkie zagadnienia gramatyczne, a dodatkowo można wykonywać w niej również ćwiczenia utrawalające lekcje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-06-2015 o godz 11:28 Piotr Paluszkiewicz dodał recenzję:
Przystępnie napisana pozycja z dobrym rozwinięciem najistotniejszych wątków - kompletne kompendium wiedzy EN.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-05-2015 o godz 16:08 Troglodytka dodał recenzję:
Pozycja dla wszystkich uczących się języka. Dobra forma rapetytorium gramatycznego przed maturą, egzaminem gimnazjalnym albo testem.

Bardzo dobrze opracowany spis treści umożliwia szybkie odnalezienie poszukiwanej konstrukcji (w ciągu przerwy zdąży się powtórzyć zagadnienia testowe). Zagadnienia są omawiane w większości wg schematu, tabele są przejrzyste (wszystko w tej książce jest przejrzyste). Na końcu znajduje się klucz odpowiedzi i tabela z czasownikami nieregularnymi. Autorzy nie pomijają też pewnych językowych niuansów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-03-2015 o godz 13:17 Ewa Kozanecka dodał recenzję:
Gramatyka opisana przejrzyście i zrozumiale :)
Polecam i pozdrawiam :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-01-2015 o godz 12:40 Marcin Fabrycki dodał recenzję:
Bardzo dobra książka, idealna do nauki jak i do powtórki materiału. Dobrze zrobiona, polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-01-2015 o godz 00:00 zuleh dodał recenzję:
Rzeczywiście opracowanie bardzo dobre, zawiera wszystkie najważniejsze zagadnienia gramatyczne języka angielskiego. Książka oferuje również dużo ćwiczeń i klucz z odpowiedziami, co umożliwia samodzielną naukę oraz sprawdzenie wykonanych zadań. Warto zainwestować, szczególnie że cena nie przeraża.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-12-2014 o godz 14:56 Sam05 dodał recenzję:
Książka porusza wiele ważnych zagadnień z gramatyki angielskiej, zamieszczając po każdym rozdziale kilka praktycznych ćwiczeń utrwalających. Praca z nią, przynajmniej dla mnie, była (i nadal jest) czystą przyjemnością :) Dobra dla początkujących, którzy chcą "posmakować" angielskiej gramatyki, jak i bardziej zaawansowanych uczniów do szybkich powtórek i usystematyzowania wiedzy. Książka naprawdę warta zakupu! Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-08-2014 o godz 19:18 Różyczka dodał recenzję:
Moja najlepsza koleżanka powiedziała mi, że nauka języków jest łatwa. Tak, jasne, łatwo mówić, jak się je już umie - pomyślałam. Dziś się z nią zgadzam. Nauka języków jest łatwa! Przekonałam się o tym dopiero niedawno, gdy kupiłam "Wielką Gramatykę Języka Angielskiego" i zaczęłam z niej korzystać. Język angielski sprawiał mi dużo trudności, zwłaszcza
w gimnazjum. Brak chęci do jego nauki i niezrozumienie spowodowały, że się do niego zniechęciłam i przestałam go lubić. Teraz na nowo go odkrywam, sprawia mi to przyjemność i, dzięki "Wielkiej Gramatyce Języka Angielskiego" jest ... łatwe. Język angielski jest prosty!
Książka zawiera proste, zrozumiałe wytłumaczenie teorii, wiele przykładów i wyjątki, dzięki czemu łatwiej unika się błędów. Tłumaczy wszystkie zagadnienia, począwszy od tych najprostszych, a skończywszy na najtrudniejszych i sprawiających trudności. Oprócz teorii, książka zawiera wspaniały zestaw ćwiczeń, dzięki któremu można sprawdzić swoje umiejętności i to, jak przyswoiło się wiedzę. "Wielka Gramatyka Języka Angielskiego" jest, moim zdaniem, najlepszą książką objaśniającą zagadnienia dotyczące gramatyki języka angielskiego.
Wspaniała zawartość łączy się z ładną oprawką (miękka, zawiera najważniejsze informacje o książce, w barwach narodowych Wielkiej Brytanii) oraz poręcznością (przystępny format, niezbyt ciężka, nie zajmuje dużo miejsca).
Jestem naprawdę zadowolona z "Wielkiej Gramatyki Języka Angielskiego" i polecam ją wszystkim, tym, którzy ją rozumieją
i nie, tym którzy ją umieją i nie (dzięki niej można się nauczyć gramatyki, a także ją powtórzyć).
To naprawdę świetna książka! Z nią język angielski naprawdę nie jest straszny i trudny.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-07-2014 o godz 13:18 Magdalena Szeląg dodał recenzję:
Polecam wszystkim tą książkę do nauki gramatyki z języka angielskiego. Jest ona przeznaczona dla osób początkujących, jak również tych zaawansowanych. W łatwy i przejrzysty sposób wyjaśnione zostały wszystkie zasady gramatyki, którą czasami ciężko jest zrozumieć. Z żadnej książki z gramatyką angielskiego nie byłam tak zadowolona jak z tej.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
4/5
06-05-2014 o godz 18:39 mysterious dodał recenzję:
Jeśli ktoś chce powtórzyć materiał z angielskiego a jednocześnie co nieco powtórzyć, polecam :)Warto:)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-04-2014 o godz 09:49 paulina2czarna dodał recenzję:
Bardzo przydatna książka do angielskiej gramatyki. Przyda się każdemu kto chce sobie przypomnieć o gramatyce lub nie zrozumiał w czasie lekcji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-03-2014 o godz 14:11 Magda dodał recenzję:
Gramatyka podana w prosty, zrozumiały sposób...W końcu wszystko stało się jasne. Do tego ćwiczenia przy każdym zagadnieniu, dla sprawdzenia i utrwalenia wiadomości (odpowiedzi na końcu książki). Warto.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-04-2013 o godz 13:07 wesoly1985 dodał recenzję:
Książka jest dobrze złożona, zawiera wiele zagadnień. Tłumaczenie proste, jedynie ćwiczenia są bardzo różnego poziomu. nie wiadomo na co się natrafi
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-10-2012 o godz 12:46 Kingha dodał recenzję:
Rzeczywiście, w książce omówiono mnóstwo zagadnień gramatycznych. Duży plus za konkretny język, bez zbędnych 'epopei', w każdym rozdziale napisane jest tylko to, co trzeba, wszystko podparte licznymi przykładami. Można używać tej książki do powtórzenia posiadanej już wiedzy, zadowoleni będą również ci, którzy uczą się angielskiego sami. Dobrze skonstruowany spis treści pozwala sprawnie poruszać się po treściach książki. Właściwie nie mam zastrzeżeń- polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
28-07-2012 o godz 13:13 Lovely_Ashley dodał recenzję:
Bardzo fajna książka do gramatyki ! Jest wszystko jasno wytłumaczone, po każdym zagadnieniu są ćwiczenia, na końcu są odpowiedzi by sobie sprawdzić jak się zrobiło, naprawdę polecam, jestem leniuchem i ciężko mi się zebrać do nauki, ale ta książka jest całkiem przyjemna ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-05-2012 o godz 20:14 scorpius dodał recenzję:
Wielka gramatyka języka angielskiego, to najlepszy podręcznik do nauki języka, na jaki do tej pory trafiłam. Zdaje się, że jest w nim wszystko - ćwiczenia, wytłumaczenia, przykłady, porównania, zastosowania. Począwszy od czasów gramatycznych, do drobnostek typu kiedy stosujemy "a", "an", lub "the". Znajdują się tu rzeczy o których wcześniej nie słyszałam, a są niezwykle przydatne: zaimki ruchu.
Poza tym, książka ta przygotuje Cię do czego tylko chcesz, egzamin gimnazjalny, matura, FCE, zwykły sprawdzian... Wszystko czego potrzebujesz.

Ja posiadam tą książkę, i naprawdę wszystkim polecam! :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-10-2011 o godz 17:12 Karolina dodał recenzję:
Polecam tę książkę wszystkim osobom na poziomie średnio zaawansowanym, które chcą rozwijać swój język i osiągnąć wyższy poziom zaawansowania. Książka zawiera wszystkie zasady gramatyki, także te elementarne - stanowi więc doskonałe źródło do powtórek. Książka świetnie uzupełnia i utrwala zdobytą już wiedzę, zawiera również wiele ćwiczeń gramatycznych. Są to wszystkie zasady gramatyki angielskiej zebrane w jednej książce, idealne do powtórki przed egzaminami. Treść książki jest jasna i zrozumiała, zobrazowana za pomocą przykładowych zdań. Książka jest również dobra dla osób zaczynających swoją przygodę z językiem jako wieloletnie źródło wiedzy. Wydanie jest dostosowane dla takich osób - przy każdym zdaniu znajduje się tłumaczenie, zadania trudniejsze są oznaczone. Dodatkowo na końcu książki znajduje się klucz odpowiedzi do ćwiczeń. Polecam wszystkim, bez względu na poziom.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Wielka gramatyka języka angielskiego z ćwiczeniami. Poziom A1-C2 Opracowanie zbiorowe
4.5/5
33,49 zł
39,90 zł
premium 31,81 zł
Inne z tego wydawnictwa Fiszki Plus. Angielski dla początkujących 1 Opracowanie zbiorowe
5/5
29,49 zł
34,90 zł
premium 28,01 zł
Inne z tego wydawnictwa Hiszpański nie gryzie! + CD Opracowanie zbiorowe
4.5/5
26,49 zł
29,90 zł
premium 25,16 zł
Inne z tego wydawnictwa Mindfulness. Trening uważności + CD Williams Mark , Penman Danny
3.9/5
34,99 zł
39,00 zł
premium 33,24 zł
Inne z tego wydawnictwa Zaakceptuj siebie. O sile samowspółczucia Huńczak Malwina
4.4/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 24,79 zł
Inne z tego wydawnictwa Trudne emocje u dzieci Greene Ross W.
4.7/5
29,49 zł
32,90 zł
premium 23,59 zł
Inne z tego wydawnictwa Angielski 100 fiszek Czasy Opracowanie zbiorowe
5/5
8,49 zł
9,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Angielski z ćwiczeniami. Nightmare Abbey. Mroczne opactwo. Poziom C1-C2 Opracowanie zbiorowe
4/5
13,99 zł
19,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Angielski. Target FCE. Ćwiczenia, testy, wskazówki + CD Opracowanie zbiorowe
4.7/5
33,49 zł
39,90 zł
premium 31,81 zł
Inne z tego wydawnictwa Koreański w obrazkach. Słownik, rozmówki, gramatyka Opracowanie zbiorowe
5/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Wielki zbiór ćwiczeń z języka angielskiego Opracowanie zbiorowe
4.1/5
30,49 zł
34,90 zł
premium 28,96 zł
Inne z tego wydawnictwa Kapitan nauka. Angielski dla dzieci. Rymowanki i wierszyki Opracowanie zbiorowe
4.2/5
26,49 zł
29,90 zł
premium 25,16 zł
Inne z tego wydawnictwa Łacina dla Początkujących Opracowanie zbiorowe
4.1/5
26,49 zł
29,90 zł
premium 25,16 zł
Inne z tego wydawnictwa Hiszpański nie gryzie! Opracowanie zbiorowe
3.6/5
31,99 zł
35,90 zł
premium 30,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Kapitan Nauka. A kuku! Kontrastowe obrazki Opracowanie zbiorowe
4.7/5
13,49 zł
17,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Angielski. 100 fiszek. Zwroty konwersacyjne Opracowanie zbiorowe
0/5
9,49 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Francuski nie gryzie! Opracowanie zbiorowe
5/5
31,99 zł
35,90 zł
premium 30,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Wielki zestaw do nauki języka niemieckiego. Poziom A1-C1 Opracowanie zbiorowe
0/5
49,99 zł
59,90 zł
premium 47,49 zł
Inne z tego wydawnictwa Rosyjski nie gryzie! + CD Opracowanie zbiorowe
4.5/5
31,99 zł
35,90 zł
premium 30,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Japoński. Gramatyka z ćwiczeniami Opracowanie zbiorowe
4.7/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 29,44 zł
Inne z tego wydawnictwa Wielka gramatyka języka niemieckiego Opracowanie zbiorowe
4.6/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Kapitan Nauka. Angielski dla dzieci. 100 pierwszych zdań Opracowanie zbiorowe
0/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 24,79 zł
Inne z tego wydawnictwa Wielkie kompendium czasów języka angielskiego z ćwiczeniami. Poziom A1-C1 Opracowanie zbiorowe
4/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.