Wiedźma. Historia rodziny Bellów (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 24,87 zł

24,87 zł 36,90 zł (-32%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Budząca grozę Opowieść o niewyjaśnionym do dziś fenomenie znanym jako Wiedźma Bellów.

W latach 1817-21 w Robertson County w stanie Tennessee, w domu Bellów, miały miejsce paranormalne manifestacje niewidzialnej istoty. Okazało się, że rodzinę nawiedza duch nazwany z uwagi na pewne lokalne skojarzenia „wiedźmą”.

Początkowo wizyty objawiały się niewyjaśnionymi odgłosami. Potem doszły szepty, głosy dobiegające ze ścian, śpiewy, zaczęły się poruszać przedmioty. Z czasem manifestacje przybierały coraz gwałtowniejsze formy; dla jednych były jedynie budzącą grozę ciekawostką, dla innych udręką. W efekcie doprowadziły do tragicznego finału – śmierci Johna Bella.

Niewidzialna istota objawiała się na różne sposoby. Przemawiała, dialogowała, przytaczała wyimki z Pisma Świętego i modlitw, poprawiała kaznodziejów. Cytowała także kazania wygłaszane nawet w odległych miejscowościach, na dodatek w tym samym czasie. Donosiła o tym, co dzieje się w okolicznych domach, miała wgląd w myśli i zamierzenia domowników i ich gości.

Oprócz multilokacji miała wygłaszać przepowiednie i przemieszczać się z niewyobrażalną prędkością. Zwodziła słuchaczy co do swej natury i istoty. Wprowadzała w domu Bellów chaos i wabiła niepożądane tłumy ciekawskich gości.

Opracowanie Ingrama to obszerny, analityczny komentarz do pamiętnikarskiego zapisu Richarda Williama Bella Nasz rodzinny kłopot. Wspomnienia te, spisane w 1846 roku, przeleżały w archiwach rodzinnych do śmierci wszystkich członków rodziny Bellów pamiętających wizytę wiedźmy i zostały po raz pierwszy opublikowane właśnie w tej książce.

Martin Van Buren Ingram urodził się 20 czerwca 1832 roku w pobliżu Guthrie w stanie Kentucky. Jako okaleczony weteran amerykańskiej wojny domowej, zaczął wydawać lokalną gazetę i na dobre związał się z przemysłem prasowym, dopóki pozwalało mu na to zdrowie. Wydana w 1894 roku Wiedźma przyniosła mu sporą popularność. M.V. Ingram zmarł w październiku 1909 roku.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Wiedźma. Historia rodziny Bellów
Seria: Nawiedzenia i opętania
Autor: Ingram M.V.
Tłumaczenie: Plisenko Martyna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Replika
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 320
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-04-20
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 201 x 38 x 132
Indeks: 38576003
średnia 4,3
5
39
4
6
3
10
2
0
1
3
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
2 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
3/5
30-11-2021 o godz 17:11 przez: Małgorzata | Zweryfikowany zakup
Oceniając obiektywnie to nie jest zła
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
18-06-2021 o godz 10:32 przez: etiudyliterackie
Lubicie się bać? 😉 Zjawiska paranormalne, duchy, wiedźmy, czarownice… istnieją, czy to tylko wymysły? Zachęcona po lekturze Ed i Lorraine Warren sięgnęłam z ogromną ciekawością po kolejną pozycję traktującą o tym fenomenie. Wiedźma Bellów, czy to historia prawdziwa… Autor początkowo wprowadza czytelnika w historię, opisuje społeczeństwo, rodzinę Bellów, miejsce, w którym wszystko się wydarzyło, przedstawia szkice biograficzne i wspomnienia. Dodatkowo zaznacza, iż mówienie i potępianie rzeczy, o których tak na prawdę nie mamy pojęcia jest bezcelowe i głupie, bo czy da się to zbadać, czy to jednak tylko nasze domysły i wrażenia. Książkę czytałam z dużym zainteresowaniem, chociaż trudno było mi w pełni zagłębić się opisywane zdarzenia. Z pewnością jednym z powodów był język, którym operował autor. Odniosłam wrażenie pewnego dystansu, poczucie przeniesienia się w czasy kiedy to wszystko miało miejsce, w końcu tekst powstał w XIX wieku. Utwierdziłam się w przekonaniu, że teksty z tamtego okresu nie są łatwo przyswajalne 🤪 Należy zauważyć, że M.V. Ingram zrobił bardzo dokładny research. Nie bez powodu mówi się o tej historii, jako o najlepiej udokumentowanym przypadku opętania w dziejach Ameryki. To rozszerzony zapis wspomnień Richarda Williamsa Bella oraz przekazy naocznych świadków, bądź osób, które słyszały od swoich najbliższych o zaistniałej sytuacji. Całość wzbogacona jest również o fotografię oraz rysunki. Wiecie, że tą historią inspirowała się wielu filmowców, którzy przenieśli swoją wizję na duży ekran. Można tu wymienić takie tytuły jak: The Bell Witch Haunting, Demon - historia prawdziwa, Nawiedzony dom Państwa Bellów, Bell Witch, The Blair Witch Project. Historia z dużym potencjałem. O wiedźmie, która objawiała się na wiele sposobów. Poprzez rozmowy, cytowanie tekstów osób, które znajdowały się w różnych miejscach w różnym czasie, specyficzne dźwięki, odgłosy, różne formy, poruszające się przedmioty. Myślę, że odpowiedziana dzisiaj wiele by zyskała.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego