Wieczne strapienie. O kłamstwie, historii i Kościele (okładka  twarda, 11.2020)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Sprzedaje empik.com : 25,55 zł

25,55 zł
39,90 zł porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Notuję tutaj to, co mnie zadziwia, irytuje i oburza w życiu publicznym, a co ma źródło w kłamstwie, zakłamaniu, hipokryzji. Nie wolno kłamać, ale przecież wciąż kłamiemy, życie składa się z wielkich kłamstw i drobnych kłamstewek. Człowiek zakłamany jest nieszczęśliwy i godny litości, ale też groźny dla innych i dla samego siebie. Szczególnie boli, kiedy kłamią ci, którzy powinni mówić prawdę dla dobra ogółu, dla pożytku społecznego, z szacunku dla drugiego człowieka i z bojaźni Bożej. Po politykach trudno dziś oczekiwać szczególnego przywiązania do prawdomówności. Wciąż oczekujemy go po Kościele. Tam hipokryzja jest jeszcze bardziej dewastująca niż w polityce. Musimy spojrzeć jej w oczy, wytknąć ją surowo i jasno, by umieć się bronić, by dać wyraz strapieniu, oburzeniu i niezgodzie.

Jacek Leociak

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1252088790
Tytuł: Wieczne strapienie. O kłamstwie, historii i Kościele
Seria: Poza serią
Autor: Leociak Jacek
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 296
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-11-25
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 323 x 137 x 27
Indeks: 36550234
średnia 4,4
5
34
4
11
3
2
2
0
1
4
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
8 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
13-12-2020 o godz 08:57 przez: a.koscinska.paszkowska | Zweryfikowany zakup
Jak zwykle u Profesora: erudycja, ciekawe informacje, przykłady i analizy, bogata bibliografia. Bardzo interesująca i poparta komentarzami analiza wypowiedzi tzw. hierarchów. Lektura dla każdego, kto w książkach nie szuka utartych schematów i potwierdzenia "historii z pocztówek" lub "jedynej właściwej wizji " i chce dowiedzieć się więcej niż krąży w powszechnym, papkowatym obiegu. Można oczywiście przewidywać, że zaraz odezwą się trolle i obrońcy wizerunku świętych sukienek, II RP w aureoli itd. Dobrze gdyby zamiast opluwania i świętej obrazy zdecydowali się na merytoryczną dyskusję. Ale z tym może być gorzej. Pluć łatwo, a dyskutować, znać i przedstawiać argumenty, jest już znacznie trudniej. Zgodnie z ostatnio popularnym słownictwem Wieczne strapienie na pewno nie jest lektura dziaderską.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 1
18-12-2020 o godz 09:17 przez: kurczak | Zweryfikowany zakup
Polecam tę książkę wszystkim, którym zależy na prawdzie o polskim kościele. W rzeczowy, prawdziwy sposób ( fakty) autor opisuje stan obecny polskiego Kościoła i jego hierarchów. W dobie ogólnego mętliku w/s kościelnych za sprawą rządzących i klechów jest to bardzo dobra książka te sprawy wyjaśniająca i pokazująca w prawdzie ze szczegółami. Władysław Kurczyński
Czy ta recenzja była przydatna? 4 1
5/5
24-12-2020 o godz 10:47 przez: annagoral | Zweryfikowany zakup
Bardzo polecam! Wspaniały Jacek Leociak obnaża mity dotyczące Kościoła jako nierozerwalnej polskiej narodowej tożsamości. Świetnie się czyta!
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
1/5
06-01-2021 o godz 10:29 przez: magrzes | Zweryfikowany zakup
"Wieczne strapienie" jest zbiorem trosk (oburzeń) autora. Na początku bardzo osobiste wprowadzenie z wątkami rodzinnymi autora. Potem krótkie objaśnienie pojęcia "hipokryzja" i najdłuższy rozdział książki: Kościół. Kłamstwo, przemilczenie i hipokryzja są obecne w Kościele (jako organizacji) od zawsze, ale większość przykładów dotyczy polskiego Kościoła, w szczególności najnowszych wydarzeń. Drugi co do długości rozdział "Repetytorium z faszyzmu" przypomina działanie faszystów przedwojennych i pokazuje ich współczesnych naśladowców w Polsce. Rozdział "Wczoraj czyli dzisiaj" jest o tym, że historia się powtarza. I wreszcie mamy krótki rozdział "Pocieszenie" w którym autor stara się być optymistą. Wykaz wykorzystanych źródeł liczy 15(!) stron, ale nie jest to książka naukowa, lecz raczej przeglądowa. Napisana z wielka pasją, bardzo dobrym literackim językiem. Czyta się to znakomicie, choć czasem chce się odpocząć od opisów rozmaitych niegodziwości.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
1/5
24-01-2021 o godz 12:31 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Znakomita. Czyta się swietnie Temat świetnie omówiony. Głęboka znajomość problematyki kościoła.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
14-12-2022 o godz 12:48 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Znakomita pozycja !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-09-2021 o godz 14:03 przez: Grażyna | Zweryfikowany zakup
Warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
05-01-2021 o godz 11:16 przez: bookarnia
Wszechobecnie występująca w kościele katolickim totalna hipokryzja powoduje, że coraz więcej osób występuje o tzw. apostazję, czyli opuszczenie wiary religijnej lub religii. Pan Leociak pięknie i systematycznie punktuje naszych arcybiskupów: Jędraszewskiego, Gądeckiego, Polaka, Janiaka, Dzięgę, Rysia, Janiaka i papieży obrazując ich skrajną niekonsekwencje w swoich wypowiedziach, totalną homofobię (może poza arcybiskupem Rysiem), zwalczanie LGBT i ideologii „gender” i totalne przyzwolenie dla praktyk pedofilskich (szczególnie arcybiskup Janiak) we współczesnym, polskim kościele katolickim. Ogrom zła i ogrom mowy nienawiści jaki przewinął się w kazaniach naszych arcybiskupów jest wyraziście weryfikowany i podsumowywany na kolejnych stronach książki. Hipokryzja i niekonsekwencja w tworzeniu swoich kolejnych teorii i haseł „Młodzieży Wszechpolskiej”, „Ruchu Narodowego”, Obozu Narodowo-Radykalnego, „Żołnierzy Chrystusa” i innych jest po prostu porażająca (modne obecnie słowo wśród partii rządzącej). Książka jest ciężka dla kogoś, kogo nie interesuje tego typu tematyka. Ale z drugiej strony warto ją przeczytać, aby mieć świadomości, jak bardzo nasi duchowni są po pierwsze oderwani od rzeczywistości, a po drugie jak bardzo starają się tę rzeczywistość zakrzywiać. Serdecznie polecam Wam wszystkim, mocna w odbiorze i bogatą w rzeczowe materiały pozycję
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Leociak Jacek

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego