Wędrowny zakład fotograficzny (okładka  miękka, 08.2019)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Sprzedaje empik.com : 30,27 zł

30,27 zł 44,90 zł (-32%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Zamów z dostawą do salonu i odbierz przed Mikołajkami!

Dzień dobry, prowadzę Wędrowny Zakład Fotograficzny. Robię zdjęcia portretowe i drukuję od ręki, na miejscu. Zdjęcia są za darmo albo za coś do jedzenia. Albo za opowieść. Bo pani pewnie stąd? Klisza nie pęknie, proszę się nie martwić – zdjęcia są cyfrowe. Wydrukuję na papierze, portret będzie tylko dla pani. Że stara i ludzi będzie straszyć? Bez obawy, nie dam go do gazety, a pani będzie miała pamiątkę. Bo kiedy pani ostatni raz zdjęcie sobie robiła? Trzydzieści lat temu? A widzi pani. Młodzi mają w komputerach, ale to nie to samo, prawda? Ja? Tak, mieszkam w samochodzie, jeżdżę latem wzdłuż granicy jak dawniej fotografowie. Pamięta pani, że portrety robili? Naprawdę płacić nie trzeba. Jajka wezmę, chętnie. Nie ma pośpiechu, pani się przyszykuje, ja zrobię zdjęcie.

Ale najpierw proszę powiedzieć – jak tu jest?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1228644652
Tytuł: Wędrowny zakład fotograficzny
Seria: Poza serią
Autor: Pajączkowska Agnieszka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 384
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-08-14
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 30 x 213 x 148
Indeks: 33004938
średnia 4,8
5
44
4
10
3
2
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
14 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
19-10-2020 o godz 08:27 przez: BJUJ | Zweryfikowany zakup
Świetna, cudowna opowieść będąca zbitkiem małych historii ludzi oraz ich życia na polskim pograniczu. Długo zbierałem się, aby przeczytać tą powieść i do dziś żałuję, że tak długo. Pochłania się ją jednym haustem. Jest to po prostu genialny obraz Polskiego wschodniego i północnego pogranicza (z domieszką też tego południowo-wschodniego), historii ciężkich czasów przesiedleń akcji "Wisła" oraz bestialstwa Wołynia, sytuacji ekonomicznej wsi "Polski B" oraz roli fotografii w życiu każdego z nas. Autorka za tytułową fotografię dostaje od swych rozmówców kawałek ich życia, ich historii, wspomnieć oraz wiedzy. Tytuł to Wędrowny Zakład Fotograficzny, ale jakże blisko temu projektowi do tego, aby stał się on Wędrownym Zakładem Psychologicznym. Niesamowicie dobra książka drogi pełną gębą z nutą wschodniego orientalizmu, ale również bardzo mądra, pozwalająca zobaczyć coś czego nie dostrzegamy, że Polska to nie tylko Polacy, ale żyjący tutaj Ukraińcy, Białorusini czy Niemcy. Warta każdej minuty którą nad nią poświęcisz. Szkoda, że jest tak mało takich pozycji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-05-2020 o godz 09:28 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Książka niezwykle ciekawa, sam pomysł p. Agnieszki na przeprowadzenie takich badań terenowych fantastyczny, niesamowite opowieści o ludzkich losach. Czuje się w tej książce wielki szacunek do starszych osób, które maja ogromne doświadczenie życiowe i są wspaniałymi ludźmi. Mnóstwo typów ludzkich zachowań - Polska w pigułce. Książka bardzo filmowa, tak jakby oglądanie fotografii na każdej stronie, choć nie na każdej są przecież zamieszczone. Polecam gorąco. Także dla miłośników historii - akcja Wisła i przesiedlanie ludzi z jednego końca Polski na drugi - nie do uwierzenia, że coś podobnego mogło mieć miejsce.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-08-2021 o godz 23:49 przez: Izabela Żyła | Zweryfikowany zakup
Ciekawe historie spotykanych przez autorkę ludzi podczas podróży po Polsce (głównie wschodnie granice kraju). Czasem śmieszne czasem smutne czasem wzruszające. Prawdziwy obraz Polaków i Polski wschodniej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-08-2019 o godz 07:56 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Wyjątkowy styl. Niesamowita droga, która z wakacyjnych pomysłów prowadzi do czasów historii, dzisiejszych dramatów, 'samego życia". Po raz pierwszy czytałem tak skonstruowaną historię Polaków. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-09-2021 o godz 16:59 przez: Joanna Margraf | Zweryfikowany zakup
Czyta się jednym tchem. Dojrzała, skupiona na słuchaczu autorka przenosi czytelnika w świat nieznany a przecież za miedzą. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-08-2022 o godz 19:17 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Żywa historia o ktorej nie dowiemy sie na lekcjach historii. To książka o ludziach pogranicza i ich losach. Polecam bardzo
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
31-12-2019 o godz 18:23 przez: violka_majka | Zweryfikowany zakup
Kupiłam z ciekawości i nie zawiodłam się. Wspaniałe historie i piękne zdjęcia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-11-2020 o godz 08:16 przez: halina serebrennikow | Zweryfikowany zakup
książka dla tych którzy cenią drogę i spotkana z ludźmi...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-10-2019 o godz 21:40 przez: Filip | Zweryfikowany zakup
Doskonała, podczas czytania aż czuć klimat tamtych miejsc.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-08-2020 o godz 23:50 przez: Aneta Zgliczyńska | Zweryfikowany zakup
Najpiękniejsza książka jaką przeczytałam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-09-2022 o godz 21:18 przez: Karolina Kulińska | Zweryfikowany zakup
Cudowna!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-07-2021 o godz 19:04 przez: Joanna Szczepaniak | Zweryfikowany zakup
Super
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-10-2019 o godz 23:00 przez: SzkolnyKlubRecenzent
Niedawno przeczytałam bardzo ciekawą książkę Agnieszki Pajączkowskiej pod tytułem „Wędrowny zakład fotograficzny". Autorka, zajmująca się projektami fotograficznymi, kulturalnymi i edukacyjnymi, wydała zbiór opowiadań opartych na wydarzeniach ze swojej podróży. W latach 2012-2016 prowadziła tytułowy wędrowny zakład fotograficzny. Podróżując wzdłuż wschodniej granicy Polski, oferowała mieszkańcom wsi, w których się zatrzymywała, wykonanie zdjęć portretowych. Agnieszka Pajączkowska ukazuje czytelnikowi swojej książki niekonwencjonalny sposób realizacji swojej pasji jaką jest fotografia. Zakładając zakład fotograficzny, nie kieruje się chęcią zysku czy pasją do zdjęć, lecz pragnieniem poznania polskiej wsi. Podczas podróży autorka nie obrała sobie konkretnych celów. Skupiła się ona głównie na poznaniu wspomnień i historii napotkanych osób. Swoimi opisami – prozatorskimi rekonstrukcjami rozmów ze spotkanymi osobami, znakomicie oddaje klimat wsi. Książka jest napisana prostym językiem, który pozwala na odczucie bezpośredniego kontaktu z fotografką. Pytając o możliwość wykonania zdjęcia, często wdawała się w rozmowy, w trakcie których poznawała historie rodzin oraz poszczególnych osób, zwyczaje i kulturę miejsc, które odwiedzała. Udawało jej się skracać dystans z rozmówcami, wchodząc w bezpośrednie relacje, przez co padały w jej kierunku bezpośrednie pytania. Przykładem jest historia, w której kobieta pyta autorkę o to, czy już miesiączkuje, na co zmieszana bohaterka odpowiada, że ma już dwadzieścia sześć lat. Pytanie było efektem bardzo młodego wyglądu autorki. Pasjonująca podróż miała jednak swoje negatywne strony. Kobieta podróżowała trzydziestoletnim volkswagenem, którego widok wywoływał mieszane uczucia u ludzi. Samochód zastępował jej dom, spała oraz funkcjonowała w nim. Moim zdaniem twórczyni projektów fotograficznych ukazuje odważną postawę odkrywania swojej osobowości. Dzięki podróży, poznaje polski zaścianek oraz samą siebie, co dla mnie jest niezwykle inspirujące. Bohaterka wielokrotnie podkreśla oddziaływanie wsi na człowieka, w tym na nią samą. Książka zawiera opisy polskiej przyrody, które działają na nią kojąco i przywołują dobre wspomnienia z dzieciństwa. Książka Agnieszki Pajączkowskiej to inspirujący zbiór opowieści, które oddziałują zarówno na zmysły jak i na wyobraźnię. Autorka przybliża czytelnikowi kulturę ludową przedstawioną w zrozumiały sposób. Książka, w swojej prostocie, a zarazem bogactwie przedstawianych przeżyć i uczuć, jest godna przeczytania. Wiktoria, lat 18 źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-10-2019 o godz 19:25 przez: kryminalnatalerzu
Książka "Wędrowny Zakład Fotograficzny" to zapis z podróży Agnieszki Pajączkowskiej, autorki, fotografki, artystki, kulturoznawczyni, która właśnie za ten projekt w 2016 roku została laureatką nagrody „Kulturystka roku”. Autorka od 2012 roku latem wyruszała swoim żółtym trzydziestoletnim volkswagenem T3 w miesięczne podróże wzdłuż granicy wschodniej i wymieniała zdjęcia na opowieści. Książka ta jest właśnie taki zbiorem wyrywkowych historii i sytuacji z drogi. Oczywiście znajdziemy też tu kilka zdjęć, jednak nie one są najważniejsze. Ważne są opowieści, wspomnienia napotkanych osób, głównie te z czasów wojny i krótko po niej. Wiele starszych osób opowiedziało o swojej dawnej codzienności, jak wyglądało wtedy ich życie, jak odnajdywali się po przesiedleniach, akcji „Wisła” czy rzezi Wołyńskiej. Niektóre historie wzruszają, niektóre oburzają, niektóre szokują. Ja przed lekturą niewiele wiedziałam o tym, co działo się po wojnie na tych terenach, więc wiele z tej książki wyniosłam. I to w formie prywatnej, osobistej, opowiedzianej oczami zwykłego człowieka. Pisząc o książce koniecznie muszę też podkreślić styl i sposób użycia języka. Jest piękny. Staranny, z dbałością o szczegóły. Oczywiście w opowieściach przytaczanych bezpośrednio znajdziemy trochę naleciałości wschodnich, jednak wszystko jest jak najbardziej zrozumiałe. Książkę czyta jest łatwo, lekko i jest to językowo czysta przyjemność. Jako że jestem zafascynowana wsią, jestem głodna historii z dawnych oraz Uwielbiam książki drogi, to dostałam tutaj wszystko to, czego chciałam. Książka mnie zachwyciła i na pewno na długo ze mną zostanie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tej serii O Chinach
4.5/5
32,48 zł
49,90 zł
Inne z tej serii Sny o pociągach
4.4/5
23,52 zł
34,90 zł
Inne z tej serii Jadąc do Babadag
4.1/5
28,38 zł
44,90 zł
Inne z tej serii Dół
4.3/5
26,71 zł
39,90 zł
Inne z tej serii Grochów
4.2/5
25,29 zł
34,90 zł
Inne z tej serii Fado
4.5/5
24,20 zł
35,90 zł
Inne z tej serii Dukla
4.5/5
27,49 zł
34,89 zł
Inne z tej serii Mikrotyki
4.6/5
22,30 zł
29,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego