Warsaw Philharmonic & Bomsori Kim (CD)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Oferta empik.com : 35,99 zł

35,99 zł
Odbiór w salonie 0 zł
Produkt u dostawcy
Wysyłamy w 48 godzin

Oferta dvdmax : 34,49 zł

Wszystkie oferty

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny
  • 1. Violin Concerto No. 2 in D Minor Op. 22: I. ...
  • 2. Violin Concerto No. 2 in D Minor Op. 22: II. ...
  • 3. Violin Concerto No. 2 in D Minor Op. 22: III. ...
  • 4. Violin Concerto No. 1 in A Minor Op. 77: I. ...
  • 5. Violin Concerto No. 1 in A Minor Op. 77: II. ...
  • 6. Violin Concerto No. 1 in A Minor Op. 77: III. ...
  • 7. Violin Concerto No. 1 in A Minor Op. 77: IV. ...

"Muzyka to dla mnie język uniwersalny. Używam go, aby komunikować się z publicznością na całym świecie. Dlatego do programu mojego debiutanckiego albumu wybrałam dwa koncerty, które są bardzo od siebie różne, ale jednocześnie niezwykle istotne dla mnie." - Bomsori Kim

Do swojej płyty z serii "Warsaw Philharmonic" Maestro Jacek Kaspszyk i orkiestra Filharmonii Narodowej zaprosili wybitną koreańską skrzypaczkę, laureatkę II nagrody w prestiżowym 15. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego – Bomsori Kim (ur. 1989).

W albumie znalazły się dwa koncerty – II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22 Henryka Wieniawskiego i I Koncert skrzypcowy a-moll op. 77 Dymitra Szostakowicza - prezentowane przez artystkę podczas pamiętnego konkursu, gdy to publiczność na jej punkcie niemal oszalała. Precyzja i finezja brzmienia połączona z wielką charyzmą. Do końca toczyły się spory o to, czy Bomsori nie powinna była zostać zwyciężczynią całego konkursu…

"Koncert skrzypcowy d-moll op. 22 jest najbardziej cenionym utworem Wieniawskiego. Na nim zamknęła się właściwie epoka koncertów pisanych przez skrzypków dla własnych potrzeb. Powstawał wyjątkowo długo, gdyż pierwsze pomysły narodziły się zimą 1855 roku, całość ukończona została jednak dopiero po upływie siedmiu lat. I nawet jeszcze po pierwszym wykonaniu, 9 grudnia 1862 roku, kompozytor doskonalił go w następnych latach (…) Szostakowicz rozpoczął pracę nad Koncertem w lipcu 1947 roku. Trwała właśnie ideologiczna ofensywa władz na środowisko literackie, bezpardonowo atakowano zaprzyjaźnionego z nim Michaiła Zoszczenkę i podobna rozprawa z muzykami była tylko kwestią czasu (…) Trudno się dziwić, że po premierze takiego utworu, z wyjątkiem jednej informacji, którą zamieszczono w prasie muzycznej, wydarzenie to pominięto całkowitym milczeniem." - Danuta Gwizdalanka

Bomsori Kim – zwyciężczyni LXII Międzynarodowego Konkursu Muzycznego ARD w Monachium w 2013 roku – zdobyła pozycję wschodzącej gwiazdy nowego pokolenia światowej wiolinistyki. Po raz pierwszy zwróciła na siebie uwagę w 2010 roku jako najmłodsza laureatka IV Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Sendai (Japonia). Owocem tego sukcesu był jej debiutancki koncert w 2010 roku, dzięki któremu artystka zyskała międzynarodowe uznanie. Zdobyła również II nagrodę oraz nagrodę słuchaczy Radia Kanada w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Montrealu (2016).

Wyróżnienia te przyszły wkrótce po wielkich sukcesach młodej skrzypaczki w XV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego, gdzie poza II nagrodą i nagrodą krytyków muzycznych Kim Bomsori otrzymała aż dziewięć nagród specjalnych. Wśród innych znaczących osiągnięć artystki wymienić należy nagrody w XV Międzynarodowym Konkursie im. Piotra Czajkowskiego, Konkursie Muzycznym im. Królowej Elżbiety Belgijskiej, X Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. J. Sibeliusa, III Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Qingdao (Chiny), VIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Josepha Joachima w Hanowerze oraz dorocznym Konkursie Juilliard School na wykonanie koncertu solowego.

Jako solistka koreańska skrzypaczka występowała w wielu znanych salach koncertowych na całym świecie, m.in. w Złotej Sali Musikverein w Wiedniu, Sali im Piotra Czajkowskiego w Moskwie, Filharmonii Petersburskiej, Sali Koncertowej Radia Słowackiego w Bratysławie, Sali Finlandia w Helsinkach, Herkulessaal oraz Prinzregententheater w Monachium, Sali Kameralnej Filharmonii w Berlinie, Sali im. Bedřicha Smetany w Pradze oraz Sali Koncertowej Centrum Sztuki w Seulu.

Miała zaszczyt grać pod batutą takich dyrygentów jak Andrey Boreyko, Marin Alsop, Hannu Lintu, Xincao Li, Sakari Oramo, John Storgårds, Yuri Simonov, Valentin Uryupin, Pascal Verrot, Hunjeong Lim, Nanse Gum, Giancarlo Guerrero, J.K. Year ​oraz Ch. J. Lee. Artystka koncertowała z takimi czołowymi orkiestrami świata jak Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks, Münchner Rundfunkorchester oraz Münchener Kammerorchester w Monachium, Moskiewska Narodowa Orkiestra Symfoniczna, NDR Radiophilharmonie w Hanowerze, Orchestre Symphonique de Montréal, Narodowa Orkiestra Belgii, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestra Filharmonii Poznańskiej, Orkiestra Symfoniczna Radia Fińskiego, Orkiestra Filharmonii w Helsinkach, Orchestre Royal de Chambre de Wallonie, Orkiestra Filharmonii w Sendai, Orkiestra Kameralna Miasta Kobe, Orkiestra Symfoniczna w Qingdao, Radiowa Orkiestra Symfoniczna w Pekinie, Orkiestra Symfoniczna Radia i Telewizji KBS, Orkiestry Filharmoniczne w Buchon i Busan, Orkiestra Symfoniczna w Daegu, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej i wiele innych.

Pochodząca z Południowej Korei skrzypaczka​ Kim Bomsori ukończyła studia pod kierunkiem Kima Young Ucka na Uniwersytecie Narodowym w Seulu, a następnie uzyskała tytuł magistra sztuki muzycznej w nowojorskiej Juilliard School, gdzie obecnie dzięki pełnemu stypendium naukowemu tej uczelni kończy studia podyplomowe (Artist Diploma) pod kierunkiem Sylvii Rosenberg i Ronalda Copesa.

Artystka gra na instrumencie Joannesa Baptisty Guadagniniego z 1774 roku, wypożyczonym dzięki wsparciu Kumho Asiana Cultural Foundation.

Jacek Kasprzyk - począwszy od sukcesu w słynnym Konkursie im. Herberta von Karajana (1977), dyryguje najważniejszymi orkiestrami całego świata, m.in. Filharmonikami Nowojorskimi i Berlińskimi, Bayerischer Rundfunk, RSO Berlin, Wiener Symphoniker, orkiestrami Filharmonii w Oslo, Rotterdamie oraz Czeską Filharmonią, a także Chamber Orchestra of Europe, z którą odbył tournée koncertowe po Australii. W Wielkiej Brytanii współpracował ze wszystkimi czołowymi orkiestrami Londynu, a także The Halle, Royal Liverpool, Royal Scottish, Orkiestrą Wieku Oświecenia, BBC Scottish oraz BBC Welsh, z którą zadebiutował na festiwalu BBC Proms. Artysta dyrygował również orkiestrami w Japonii, Korei i Malezji; regularnie występuje w Chinach z zespołami Filharmonii w Szanghaju, Orkiestrą Symfoniczną w Kantonie oraz China Philharmonic Orchestra w Pekinie.

Maestro Jacek Kaspszyk zajmował wiele istotnych stanowisk muzycznych w Polsce, m.in. był dyrektorem muzycznym Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, dyrektorem artystycznym Filharmonii Wrocławskiej (obecnie Narodowe Forum Muzyki). Odniósł także wielkie sukcesy jako dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Z zespołami Teatru odbył szereg podroży artystycznych, z wielkim powodzeniem występując m.in. na Festiwalu w Pekinie, w Teatrze Bolszoj w Moskwie, Sadler’s Wells Theatre w Londynie oraz na Hong Kong Arts Festival. Trzykrotnie odbył tournée po Japonii. Brytyjski miesięcznik "Opera Now" napisał w 2004 r., że "Teatr Wielki – Opera Narodowa wypełnił miejsce na operowej mapie Europy między Berlinem i Moskwą". Jako dyrygent operowy przygotowywał przedstawienia dla tak renomowanych teatrów jak Deutsche Oper am Rhein w Düsseldorffie, Opéra Comique w Paryżu, Królewska Opera Szwedzka w Sztokholmie, English National Opera, Scottish Opera, Opernhaus w Zurychu, Teatro Colon w Buenos Aires oraz ostatnio w Operze Norymberskiej.

Od września 2013 r. Jacek Kaspszyk pełni funkcję dyrektora artystycznego Filharmonii Narodowej. Już na początku swojej kadencji poprowadził pierwsze w historii Filharmonii koncerty transmitowane przez Internet. Wraz z Orkiestrą Filharmonii Narodowej nagrał dla Warner Classics cztery płyty, a nagranie dzieł Mieczysława Weinberga, nominowane było do nagrody "Fryderyk".

Jego nagranie Strasznego dworu S. Moniuszki dla EMI zyskało status Platynowej Płyty, rejestracja Króla Rogera K. Szymanowskiego (CD Accord) nominowana była przez "BBC Music Magazine" w kategorii "Album Roku", a rejestracja jego występu w ramach Progetto Martha Argerich (EMI) dotarła na drugie miejsce na liście najpopularniejszych nagrań muzyki klasycznej (Classical Charts).

Imponujący dorobek artystyczny Jacka Kaspszyka był wielokrotnie nagradzany; m.in. w ostatnim czasie artysta otrzymał prestiżowy Medal Elgara w uznaniu wybitnych interpretacji utworów tego kompozytora, a także nagrodę "Koryfeusz Muzyki Polskiej" (za koncert podczas Warszawskiej Jesieni 2013) oraz nagrodę kulturalną "Gazety Wyborczej – Co jest grane" – Wdecha Publiczności w kategorii "Człowiek Roku".

ID produktu: 1169882355
Tytuł: Warsaw Philharmonic & Bomsori Kim
Wykonawca: Bomsor Kim , Warsaw Philharmonic Orchestra , Kaspszyk Jacek
Dystrybutor: Warner Music Poland
Data premiery: 2017-10-27
Rok nagrania: 2017
Nośnik: CD
Liczba nośników: 1
Rodzaj opakowania: Digipack
Wymiary w opakowaniu [mm]: 124 x 8 x 139
Indeks: 23007871
średnia 4,3
5
4
4
1
3
0
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
6 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
20-09-2018 o godz 19:19 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Kupiłem bo Kim Bomsori to jedna z laureatek konkursu imienia Wieniawskiego. Z przyjemnością kupię następne jej nagrania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
18-03-2020 o godz 08:02 przez: Grażyna Podgórni | Zweryfikowany zakup
Bomsori Kim jest skrzypaczką najwyższej klasy, orkiestra także świetna. Płyta bez wad.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-10-2017 o godz 21:39 przez: mich12 | Zweryfikowany zakup
Wreszcie Bomsori doczekała się płyty! I to jeszcze z takimi koncertami! WOW :D
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-12-2017 o godz 18:20 przez: Marian Simka | Zweryfikowany zakup
Wspaniałe wykonanie, dojrzalsze niż na Konkursie Wieniawskiego
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-10-2017 o godz 16:52 przez: Husar83
Obowiązkowa lektura dla tych którzy uwielbiają Kim Bomsori, już nie mogę się doczekać płyty :).
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
28-11-2021 o godz 19:20 przez: D. Gustibus
Genialna płyta. Koncert skrzypcowy Szostakowicza posiadam w kilku wykonaniach. Nie jestem ekspertem, ale jak na mój gust wykonanie Bomsori Kim jest najlepsze. Nagranie ma solidny basowy fundament, polecam słuchać na dużych głośnikach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego