Wałęsa. Człowiek z teczki (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

"Wałęsa. Człowiek z teczki" Sławomira Cenckiewicza to ostry, demaskatorski pamflet stanowiący kontrapunkt do filmu Andrzeja Wajdy.

Tym razem autor, popularny historyk, zrezygnował z opasłych naukowych tomów i napisał książkę bez przypisów, która odsłania nowe i skrywane dotąd fakty dotyczące "naszej ikony". Cenckiewicz w przystępnej formie opisuje jaskrawą prawdę o esbeckich źródłach mitu Wałęsy, zarzucając mu współpracę z SB. Uderza w elity III RP, oskarżając je o sprzeniewierzenie się i poniżenie narodowego ruchu "Solidarności".

Prawda czy kłamstwo? Prawdziwa książka czy fałszywy film? Jeśli pozostajesz lojalny wobec Sierpnia '80 i idei "Solidarności", wybór będzie oczywisty!


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Wałęsa. Człowiek z teczki
Autor: Cenckiewicz Sławomir
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 450
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-10-21
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 27 x 217 x 140
Indeks: 13636463
średnia 4,5
5
49
4
6
3
10
2
0
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
36 recenzji
23-11-2013 o godz 00:00 przez: Kwadrat
Spojrzenie na ikonę polskiego narodu od innej, ciemnej strony. Z książki dowiadujemy się prawdziwych faktów przedstawionych przez publicystę i historyka Sławomira Cenckiewicza. Polecam tę lekturę, gdyż pozwala ona zestawić wszystkie informację podawane nam przez media z rzeczywistym faktami. Ja wyciągnąłem wiele ciekawych wniosków z tej lektury.
Czy ta recenzja była przydatna? 7 1
29-10-2013 o godz 08:48 przez: wolander
Temat Wałęsy i TW Bolka nie był mi obcy i zabierając się za tą książkę nie oczekiwałem żadnych nowości co najwyżej syntezy wiedzy już ogólnie dostępnej. Myliłem się - po przeczytaniu poczułem się jak walnięty obuchem w głowę - jak mało wiedziałem. Co gorsza jak mało o prawdziwym obliczu Wałęsy wiedzą ci którzy wcześnie kompletnie nie interesowali się tym czy Wałęsa to Bolek.
Obowiązkowa lektura dla każdego zainteresowanego współczesną historią Polski. Obawiam się jednak, że dla nie przygotowanego czytelnika żyjącego w przeświadczeniu o wielkości Wałęsy ta lektura będzie zbyt wielkim szokiem i ja odrzucą gdyż przyjęcie jej oznaczało by rewizję ostatnich 30 lat życia w matriksie. Mimo wszystko polecam - naprawdę warto.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
15-11-2013 o godz 00:00 przez: Waleksy
Książka powinna być lekturą obowiązkową! Pan Cenckiewicz wylał mi kubeł zimnej wody na głowę i zmusił do zrewidowania światopoglądu. Chociaż Wałęsa nigdy nie był moim bohaterem, to darzyłem go szacunkiem. W świetle tego, co napisał autor, Lech Wałęsa staje się odrażający, a określenia egoista i bufon to najłagodniejsze epitety.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
02-11-2013 o godz 00:00 przez: Mira
Polecam, każdemu, kto chce się dowiedzieć prawdy historycznej, a nie pozostać tylko przy wiedzy zaczerpniętej ze stronniczej telewizji. Cenckiewicz odkrywa i przedstawia wiele nieznanych ogółowi faktów z życia Wałęsy. Książkę dobrze się czyta, informacje podane są w przystępny sposób, a ukazana prawda może czasami szokować.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
27-01-2014 o godz 21:45 przez: Anna
To książka nie tyle o Lechu, co o kłamstwie. O kłamstwie życia. Patrząc na Lecha widać co takie kłamstwo robi z życia, co robi z człowieka.. Nie tylko z człowieka nawet, co z całego społeczeństwa..jak kształtuje historię i byt ludzi.. Ciekawa jestem czy moje dzieci w szkole będą już się uczyć o tym jak to komuniści rozegrali transformację PRZY UŻYCIU "S" i że rzeczywistym prezydentem zamiast Wałęsy był Wachowski?- czy dalej będą miały w książkach te kity o człowieku z nadziei który obalił komunizm...całe to zakłamanie polskie sięga tak głęboko, że aż nie wiem czy jest możliwe uwolnienie się od niego...
Książka "Wałęsa. Człowiek z teczki" generalnie wprawiła mnie w depresję. Oczywiście czytając ją nikt się już nie zastanawia czy Wałęsa współpracował, tylko raczej jakie były skutki i zasięg szkód wyrządzonych przez niego jako marionetkę w rękach władz...przygnębiający obraz..w zasadzie podejrzewam, że prawdziwa historia naszego narodu kryje więcej takiej przykrej prawdy jak ta w książce.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
12-11-2013 o godz 00:00 przez: Mikado
Każdy ma jakieś tam swoje zdanie na temat Lecha Wałęsy. Na pewno jedno warto podkreślić: nikt nie kwestionuje jego zasług w drodze do wolności. Jednak.. i tutaj już dochodzimy do sprawy trudnej i praktycznie nierozstrzygalnej. Bo jestem wręcz pewien, że nikt tutaj nikogo nie przekona, a obydwie strony zostaną przy swoim zdaniu. Ale pamiętajmy, już ś.p. Janusz Kurtyka twierdził z całą stanowczością, że Lech Wałęsa był zarejestrowany jako Tw ""Bolek"", na co zachowały się dokumenty. Teraz wiem, ba chyba jestem przekonany, że może być coś na rzeczy. Wiem na pewno: ta książka przewartościowuje nasz zasób wiedzy na ten temat.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
02-01-2014 o godz 13:59 przez: Małgorzata Matyka
Książka naprawdę godna polecenia. Prezentuje w bardzo rzeczowy sposób nie tylko kwestię współpracy Wałęsy z SB, ale także pozwala spojrzeć w inny sposób na wydarzenia Okrągłego Stołu. Wywróciła moje myślenie o człowieku - "legendzie" Solidarności, a także o najnowszej historii Polski. Ilość przytoczonych dokumentów, kserokopii, zapisów rozmów i in. niezaprzeczalnych dowodów stanowi o wartości tej książki. Wielkie wyrazy szacunku dla p. Cenckiewicza za odwagę.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
19-03-2015 o godz 10:55 przez: dwasowski
W mojej ocenie pozycja warta przeczytania i zapoznania się z faktami oraz opiniami autora oraz groźbami bohatera. Każdy ma prawo do prawdy, a prawda jest jedna. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 3 1
5/5
20-08-2014 o godz 11:13 przez: Beciorek1977
Nareszcie koniec gloryfikacji tego człowieka sama prawda o tym jak SB go podstawiło głupiego prostaka by kierować ruchem Solidarności - warto
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
05-11-2014 o godz 19:26 przez: Sławomir Dziurlikowski
Książka poparta wnikliwym dochodzeniem autora zawiera bardzo bużo informacji i dokumentów. Dla znawców historii pasjonująca lektura. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
23-03-2015 o godz 00:00 przez: Adam Wysocki
Tę książkę niezależnie od poglądów politycznych czy przekonań polecam każdemu. Warto przeczytać, by mieć pełniejszy obraz postaci Wałęsy, jednego z bardziej kontrowersyjnych polityków ostatnich lat. Trzeba przyznać, że Cenckiewicz wykonał kawał dobrej, rzetelnej roboty, będąc ukierunkowanym na pokazanie historycznej prawdy.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
12-04-2015 o godz 22:34 przez: lenor86
Książka w znakomity sposób pokazuje prawdziwe oblicze kanalii (idealne określenie) która do dziś "świeci" w mediach jako autorytet "od wszystkiego".
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
13-10-2013 o godz 13:20 przez: Sylwek
Autor książki wybrał sobie moment na premierę książki zaraz po tym jak cały szum po premierze filmu Wajdy trochę opadnie. Autor w opisie książki sugeruję, że odkryje prawdę o Wałęsie i pokaże jego prawdziwą rolę w wydarzeniach które doprowadziły do upadku komunizmu. Książka ma liczyć 450, na których pan Cenckiewicz wszystko nam udowodni. Ja książke kupię bo jestem ciekaw co też on wymyślił na 450 stronach. Jednak dla mnie fakt pozostanie jeden. Wałęsa będzie dla mnie, bez znaczenia czy współpracował s SB czy nie, człowiekiem legendą. To człowiek o którym uczą się ludzie w każdym państwie na zachodzie. Nikt nie powinien odbierać mu jego dokonań. Szkoda tylko, że pan Wałęsa trochę sam teraz robi sobie zły PR.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 5
5/5
07-01-2014 o godz 21:10 przez: pantagruel
Ta książka wypełnia część próżni jaką w naszej Historii stanowią życiorysy ludzi z kręgu władzy. W sposób rzetelny i fachowy, ale jednocześnie bardzo przystępny dla każdego czytelnika odsłania kulisy najważniejszych wydarzeń z życia Lecha Wałęsy. Niektórzy z nas już od dawna pewnych rzeczy związanych z karierą polityczną Wałęsy się domyślali inni nie mieli o tych rzeczach zielonego pojęcia. Dla jednych i drugich, ta książka z pewnością będzie ciekawa. Książka ma formę udokumentowanego felietonu, który bardzo wciąga, łatwo się go czyta.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
26-10-2013 o godz 16:55 przez: wojtek
wstrzasajacy obraz "świata" lat pozornie minionych .obraz prostego chłopa i jego "wyczynów".dokumenty , świadkowie żyjący i zamordowani.zamordowani i katowani krzyczą z każdej strony tej książki . autor ukazuje tylko strzępy z bagna jakie agentura SB i komuniści nam zgotowali razem z "wierzacymi katolikami " -komunistami.I grożba :

Lech Wałesa o autorze ksiązki : takie zniewagi nie mogą być darowane.za krzywdy jakie mi wyrzadziłeś zapłacisz Centkiewicz /wpis na blogu,24 lutego 2012r.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
13-07-2014 o godz 04:46 przez: bcnorby
Nie od dzisiaj czytam publikacje i książki Sławka Cenckiewicza (obecnie doktora habilitowanego - SZACUNEK!), ale ta książka uświadomiła mi że PRL przepoczwarzył się w PRL bis i że KŁAMSTWO i zmowa milczenia wokół "pewnych niewygodnych spraw dla co poniektórych" trwają niestety nadal w najlepsze... Polecam zdecydowanie choć nie jest to książka sensu stricto historyczna.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
24-10-2013 o godz 13:18 przez: gosiam
W książce razi mnie subiektywna ocena rodziny Danuty i Lecha (szczególnie w kontekście biednej, zacofanej powojennej polskiej wsi). Razi mnie również nieukrywana przez autora niechęć do dzieci Lecha. Moim zdaniem właśnie poprzez taką małostkowość P. Cenckiewicza jego wiarygodność jest wątpliwa.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 5
4/5
08-11-2015 o godz 17:55 przez: marodolar
Genialny tytuł książki, interesujące i udokumentowane fakty. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
11-10-2015 o godz 19:55 przez: Antoni J. Wręga
Genialne! Niestety nic więcej nie mogę napisać, bo znam Autora.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
22-10-2013 o godz 00:00 przez: Wojciech_Ławnicki
Mam od wczoraj i muszę przyznać, że jak na razie bardzo ciekawa lektura. Autor stawia oczywiście niewygodne tezy i pytania odnośnie osoby Wałęsy. Ja nigdy wcześniej żadnej takiej książki nie czytałem o tym czy Wałęsa był czy nie był agentem i jaką miał rolę. Dlatego tym bardziej książka mnie zaciekawiła. Bo do tej pory mam obraz Wałęsy jako bohatera. Myśle, że nie zmieni się to po lekturze tej książki. Jednak Wałęsę szanuję niezależnie od tego z kim i odnośnie czego się dogadywał. Ważne jest to co zrobił dla Polski i dla świata. Ale warto też poznać inne punkty widzenia aby właśnie wypracować sobie własną opinie. Ciekawa czy moja się zmieni po przeczytaniu całości…
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Portret Doriana Graya Wilde Oscar
4.6/5
20,78 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Biblioteka o Północy Haig Matt
4.5/5
28,51 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Lekcje pływania Reinhart Lili
4.4/5
27,32 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Przebudzenie De Mello Anthony
4.6/5
23,72 zł
39,00 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego