W cieniu Olbrzyma (ebook)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Oferta empik.com : 19,90 zł

19,90 zł
Produkt cyfrowy
Opłać i pobierz

Czytaj w abonamencie

Z ofertą Empik Go Audiobooki i ebooki zyskujesz:

 • dostęp do ponad 6000 audiobooków i 25000 podcastów
 • dostęp do ponad 31000 ebooków
 • możliwość korzystania jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet lub czytnik ebooków
 • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
 • lektury dla klas 4-8 szkoły podstawowej i liceum
 • dostęp do ponad 650 audiobooków i 350 ebooków
 • dodatkowe treści edukacyjne
 • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
 • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
Dzięki Audiobooki i Ebooki + Muzyka w jednym abonamencie dostajesz:
 • dostęp do ponad 60 000 ebooków, audiobooków i podcastów
 • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
 • muzykę na żądanie: miliony utworów i playlisty układane przez ekspertów
I wiele więcej!
Z tytułów dostępnych w abonamencie możesz korzystać tylko w aplikacji Empik Go
Produkt nie jest obecnie dostępny w żadnym abonamencie
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Opłać i pobierz

Powieść sensacyjna z wątkiem miłosnym w tle.”W cieniu Olbrzyma” jest kolejną powieścią Jolanty Marii Kalety. W tym roku autorka wydała także powieść sensacyjną zatytułowaną „Kolekcja Hankego”.

Olbrzym (w języku niemieckim Riese) to kryptonim największego projektu górniczo–budowlanego realizowanego przez III Rzeszę w latach 1943 – 1945 w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Jednocześnie jedna z największych zagadek II wojny światowej. Naziści, zanim opuścili te tereny, wejścia do poziemnej budowli wysadzili w powietrze, co skutecznie uniemożliwiło dokładne ich zbadanie. Przeznaczenie kompleksu do dziś nie zostało jednoznacznie wyjaśnione, co rozpala wyobraźnię poszukiwaczy przygód i eksploratorów.

Powieść „W cieniu Olbrzyma” opowiada historię młodej kobiety, która w 1946 roku zamieszkała w Jedlinie Zdroju i wbrew swojej woli została wciągnięta w wir wydarzeń związanych z nazistowskim projektem. Jej życiu zagroziło śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy będzie potrafiła rozwiązać zagadkę, kto jest jej wrogiem? Czy znajdzie wyjście z pułapki, w której się znalazła?

„…Biegła bezszelestnie na bosych stopach, ile miała tchu w piersi i zobaczyła go w następnym korytarzu. Strzeliła, ale zdążył zrobić unik. Drugi strzał i pudło. Trzeci strzał. Rzuciło nim o ścianę, ale nie upadł. Chwycił się za ramię i pobiegł dalej. Wpadła zadyszana do głównej hali. Była pusta. Musiał się gdzieś schować. Zaskoczyło ją, że nie strzelał. Chyba nie miał przy sobie broni, bo inaczej już dawno by ją zastrzelił. Czuła jego obecność przez skórę. Ostrożnie i pomału obchodziła wokół całą halę. Przystanęła, bo miała wrażenie, że słyszy jakieś kroki. Nagle podłoga pod nią zaczęła się zapadać. Zjeżdżała na dół jak swego rodzaju windą. Kiedy zatrzymała się, usłyszała jego głos na górze, wprost nad sobą
- To już koniec Antonino! Za chwilę wylecisz w powietrze i spotkasz się ze swoim tatusiem – zaśmiał się szyderczo.
- Pokaż się , tchórzu! – krzyknęła…”

Tytuł: W cieniu Olbrzyma
Autor: Kaleta Jolanta Maria
Wydawnictwo: Psychoskok
Język wydania: polski
Liczba stron: 176
Data premiery: 2012-07-23
Rok wydania: 2012
Format: EPUB
UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 11704782
średnia 4,6
5
9
4
0
3
2
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
9 recenzji
5/5
01-02-2013 o godz 17:31 przez: Klimacik
Powieść sensacyjna trzymająca w napięciu od pierwszej strony. Autorka wprowadza Czytelnika w mroczną historię Gór Sowich, gdzie podczas II wojny hitlerowcy budowali kompleks podziemnych labiryntów Riese - po polsku Olbrzym. Do dziś nie wiadomo tak do konca czemu mial służyć. Bohaterka powieści, mloda kobieta, która przyjechała do Jedliny Zdroju, aby ulozyć sobie życie po tragicznych przeżycaich wojennych została już pierwszego dnia wciągnięta w mroczną tajemnice Olbrzyma. Nawet nie zdaje sobie sprawy, że przeciwko sobie ma Werwolf, niektórych mieszkańców Jedliny i kogoś jeszcze...Pałac, w którym organizuje Dom dziecka także skrywa jakąś tajemnicę. Aby rozwiącać swoje problemy decyduje się zejść w głąb Olbrzyma.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
24-10-2014 o godz 08:29 przez: Ataga83
Sensacja, tajemnica, wartka akcja- w zasadzie wszystko czego miłośnikom gatunku potrzeba do szczęścia. Pozycje warto jednak wyróżnić. Dlaczego? Ponieważ niestety nie często się zdarza, że literacka fikcja zgrabnie przeplata się z faktami historycznymi czyniąc pozycje nie tylko ciekawą lecz prawdziwą.

Jolanta Maria Kaleta jako pisarka, przynajmniej dla mnie posiada jedną najważniejszą zaletę. Osadza swą twórczość na terenie Polski, a przecież o tym, że rodzime ziemie potrafią być naprawdę ciekawe wielu zapomniało.

Dzięki powieści „W cieniu Olbrzyma” przypomnimy sobie, a niektórzy może usłyszą po raz pierwszy o kompleksie Riese czyli tłumacząc na polski tytułowym Olbrzymie. Właśnie w tym miejscu położonym w Górach Sowich na Dolnym Śląsku przyjdzie nam się znaleźć. Rok 1946, wojna zakończona, a spokój powoli wraca do wszystkich zakątków, czy na pewno? Po niemieckich planach został ogrom „spuścizny”. Przybywająca do uroczego miasteczka, Jedliny Zdroju, młoda kobieta imieniem Antonina bardzo szybko zorientuje się, że piękne krajobrazy nie ułatwią zatarcia wspomnień naznaczonych wojną. Niemcy nadal w zbyt znacznej ilości zamieszkują polskie tereny, a tworzenie Domu Dziecka w przepięknym pałacu Jedlinka, dla wierzącej w ukojenie duszy pedagożki nie jest łatwe tym bardziej, ze jeszcze przed chwilą w malowniczym pałacu mieściła się hitlerowska organizacja TODT.

Nie zdradzając szczegółów łatwo domyśleć się, że przyjdzie nam wnikliwie poznać bohaterów wyłaniających się z prężnie rozwijającej się akcji. Z każdą kartką będziemy mieli ochotę czytać szybciej, rozprawić z niemieckimi hienami rabującymi wszystko co popadnie, mało znaczących szabrowników czy Wehrwolfem i majorem SS Otto Hoffmanem, który potrafi burzyć pozorną cisze strzałami z karabinów maszynowych. Dlaczego major tak kurczowo trzyma się pałacowej przestrzeni? Sentyment, pociąg do atrakcyjnej Antoniny, a może coś jeszcze?

O tym przekona się każdy ostatecznie schodząc do tajemnych bunkrów i korytarzy z czasów II wojny światowej?

Doskonale wiemy, że w rzeczywistości niejeden podobny kompleks został odkryty, tutaj zbadamy jego zakamarki czując oddech śmierci na pokrytych zimnym potem plecach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-10-2014 o godz 13:11 przez: Agnieszka3201
Dolny Śląsk jest definitywnie najbardziej tajemniczym regionem Polski. Oprócz bogatej historii sprzed kilkuset lat kryje bowiem mroczne sekrety nazistów, do dziś czekające na swoje odkrycie. Pierwsze lata po wojnie stanowiły próby ujarzmienia „dzikiego zachodu” na Ziemiach Odzyskanych. Dopiero po upadku PRL-u temat owego ujarzmiania powrócił na karty prasy i literatury. Doskonałym tego przykładem jest książka „W cieniu Olbrzyma” Jolanty Marii Kalety.
Akcja powieści toczy się tuż po wojnie, w Jedlinie-Zdroju, w czasie masowych przesiedleń Niemców i Polaków. Do miasteczka przybywa pedagog, Antonina, która po ciężkich okupacyjnych przeżyciach próbuje odnaleźć się w nowych realiach. Wybór Jedliny nie jest dla niej przypadkowy, ma bowiem nadzieję na odnalezienie ojca, zesłanego do obozu koncentracyjnego w Górach Sowich. Spokój leniwego uzdrowiska zakłóca Werwolf, organizacja niemieckich partyzantów walcząca z polską administracją. Byli esesmani i lokalni mieszkańcy starają się za wszelką cenę zatrzeć ślady ogromnego podziemnego kompleksu Riese, kryjącego skarby zrabowane z całej Europy. Losy Antoniny i zdesperowanych nazistów splatają się w niezwykły sposób, tworząc ciekawą intrygę.
Książka bardzo mi się spodobała, porusza bowiem trudny temat w formie przygody i sensacji. Dzięki temu można z niej wynieść solidną lekcję historii, świetnie się przy tym bawiąc. Warto docenić fakt, że nie ma tu żadnego moralizowania ani oceniania Polaków, Niemców i Rosjan. Mamy po prostu do czynienia z ludźmi, którzy znaleźli się w nadzwyczajnej sytuacji i próbują jakoś toczyć swoje życie. Autorka nie uniknęła mimo to pewnej przesady, z jaką często traktowane są dolnośląskie podziemia. Chociażby motyw mutantów rozbija nieco powagę fabuły i naraża ją na śmieszność. Można to jednak wybaczyć z uwagi na fakt, że powieść kierowana jest do szerokiej publiki, w tym też do młodzieży.
Reasumując – przeczytajcie, jeśli lubicie książki przygodowe czytane jednym tchem. Unikajcie jeśli cenicie wysoki realizm i przedkładacie fakty nad akcję.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-12-2012 o godz 17:27 przez: Sabała
Powieść sensacyjna z ciekawą historią w tle. Kto interesuje się II wojną światową na pewno czytał cokolwiek o kompleksie Riese ( po polsku Olbrzym) budowanym przez Niemców w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Akcja powieści toczy się właśnie w tym tajemniczym miejscu, ale już po zakończeniu wojny, w 1946 roku. Do małego, uroczego miasteczka Jedliny Zdroju przyjeżdża młoda kobieta, Antonina, mająca za sobą tragiczne, wojenne przeżycia. Kobieta ma zamiar rozpocząć życie od nowa. Ma za zadanie zorganizować Dom Dziecka w przepięknym pałacu Jedlinka, w którym podczas wojny mieściła się hitlerowska organizacja TODT.
Jednak w tym czasie i w tym miejscu nic nie jest proste i łatwe. W miasteczku nadal mieszka dużo Niemców. Grasują brygady ‘trofiejne’ – żołnierze radzieccy, rabujący dobytek. Nie brak też zwykłych szabrowników. Po lasach myszkuje Wehrwolf, słychać strzały z karabinów maszynowych i tajemnicze wybuchy. Kierujący ich działaniami major SS Otto Hofman, z ukrycia, łakomym wzorkiem spoglą
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-06-2017 o godz 16:52 przez: Marcelin
Zajefajna powieść, w klimacie jaki najbardziej lubię - tajemnic II Wojny Światowej. Tytułowy "Olbrzym" to kompleks podziemnych budowli w Górach Sowich, niedaleko Wałbrzycha i na tej prawdziwie istniejącej tajemniczej budowli jako kanwie oparta jest książka. Akcja powieści toczy się w okresie bezpośrednio powojennym, na ziemiach odzyskanych. Do pewnego miasteczka przyjeżdża Antonina, główna bohaterka. to ona boryka się z ludnością napływową, autochtonami i władzą komunistyczną w małym miasteczku i okolicach, powoli odkrywa dziwne obiekty i ich tyleż fantastyczne co przerażające tajemnice. "Olbrzym" do dziś pozostaje zagadką co do swojego celu i tego co może jeszcze zawierać, są ludzie, którzy poświęcili całe życie na dochodzenia na jego temat i jak dotąd nic. Autorka podaje wyjaśnienia co do przeznaczenia bunkrów ale to tylko wyobraźnia pisarska. Ciekawe wydaje mi sie to że zarówno autorka jak i główna bohaterka to kobiety co dodaje ciekawej perspektywy w tym typowo chłopięcym temacie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-08-2017 o godz 09:35 przez: zorbas
To kolejna książka Pani Jolanty Kalety , którą przeczytałem po książkach "Złoto Wrocławia", "Wrocławska Madonna" polecam - przeczytałem ją w ciągu 2 dni > Kto kiedykolwiek był na Dolnym Śląsku i odwiedził okolice Walimia, Głuszycy, Osówki itp to z pewnością się nie zawiedzie - ja tam byłem i polecam odwiedzić te strony. Treść książki wciągająca, bazująca luźno na faktach historycznych , akcja trzymająca w napięciu ,lekko zarysowany wątek miłosny. Końcówka leciutko przesadzona szczególnie o niezidentyfikowana postać ni to człowieka ni to zwierzęcia w kompleksie"Riese" Poza tym pozycja godna polecenia i poświęcenia czasu na jej przeczytanie Gdynian
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-07-2013 o godz 12:14 przez: Witek
Autorka pokazała, że koniec wojny nie oznaczał końca zabijania i postarała się wyjaśnić, do czego służył wybudowany w Górach Sowich kompleks Riese - ogromna sieć podziemnych korytarzy i tuneli. Świetna lektura, polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-03-2015 o godz 13:45 przez: Jarosław Świrydenko
Książka łatwa prosta i przyjemna. Narracja prowadzona przez autorkę jest bardzo przyjemna w odbiorze. Pani Jolanto świetnie się Panią czyta. Zakupiłem następne 2 pozycje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-01-2022 o godz 17:24 przez: gregory3x
Całkiem ciekawe. Lubię połączenie historii, okres 2 wojny światowej z współczesnością. Tajemnica Rise, Dolny Śląsk to klimat.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego