W cieniu narcyza. Jak rozpoznać toksyczną relację i uwolnić się z niej (okładka  miękka, 08.2021)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Sprzedaje empik.com : 28,59 zł

28,59 zł
44,90 zł porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Rozpoznaj narcyza i uwolnij się z toksycznej relacji.

Niezwykle pouczające studium narcystycznego zaburzenia osobowości (NPD) i jego traumatycznego wpływu na członków rodziny i partnerów. Wnikliwa, pełna współczucia i oferująca praktyczne strategie powrotu do zdrowia – lektura obowiązkowa zarówno dla tych, którzy doświadczyli przemocy narcystycznej, jak i dla klinicystów. 

Ta książka rzuca światło na niszczące doświadczenie przemocy narcystycznej w rodzinach i związkach, opisuje złożoną emocjonalną i fizyczną traumę, która z tego wynika, oraz wspiera ofiary praktycznymi, pełnymi współczucia radami do wykorzystania na ścieżce powrotu do zdrowia. 

Bez względu na to, czy dopiero uczysz się o NPD, masz narcystycznego rodzica lub innego członka rodziny, opuszczasz narcystyczny związek, czy zmagasz się z okołonarcystyczną traumą, książka Julie L. Hall pomoże ci rozpoznać i zrozumieć toksyczną relację, a także uwolnić się od niej.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1274298353
Tytuł: W cieniu narcyza. Jak rozpoznać toksyczną relację i uwolnić się z niej
Autor: Hall Julie L.
Tłumaczenie: Biernacka Matylda
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 432
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-08-25
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 200 x 30 x 150
Indeks: 39267375
średnia 4,6
5
64
4
13
3
4
2
2
1
1
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
21 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
27-03-2022 o godz 19:19 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Bolesna książka, ponieważ bardzo prawdziwa. Pozwala spojrzeć na zachowania narcyza jako przejaw czegoś dysfunkcyjnego, czegoś co nie było nasza winą, ale jednak, którą zostałyśmy obarczone. Gdybym była lepsza, gdybym zrobiła to inaczej, gdybym bardziej i wiele wiele innych rzeczy MOGŁA LEPIEJ, a wszystko wyglądałoby inaczej. Polecam dla wszystkich, którzy czuli się nie dość dobrzy i niewystarczający dla tych, których tak bardzo kochali, od których aprobaty, szacunku i miłości szukali.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-11-2021 o godz 19:20 przez: mildness | Zweryfikowany zakup
Dzięki tej książce otwierają się oczy na temat narcyzów. To, co przeczytałam w tej książce pokrywa się z tym, czego doświadczyłam ze strony takich osób. Rodzina narcystyczna autentycznie funkcjonuje tak, jak zostało to opisane. Otrzymałam wiele wskazówek dotyczących ludzkiej osobowości - jest to bardzo przydatna wiedza. Polecam gorąco tę wspaniałą książkę, która może pomóc w wyjściu z przemocy narcystycznej oraz powrócić do dobrostanu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-09-2021 o godz 18:21 przez: Magdalena | Zweryfikowany zakup
Świetna książka , napisana w bardzo przystępny sposób. Bardzo wiele mi wyjaśniła i pozwoliła nazwać problem po imieniu . Szkoda tylko , że nie trafiłam na nią wcześniej ... Zdecydowanie polecam wszystkim którzy zmagają się z problemem narcyzmu w swoim otoczeniu .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-02-2023 o godz 15:06 przez: Agnieszka Pyszka | Zweryfikowany zakup
Ta książka pozwoliła mi zrozumieć schematy zachowań osoby z NPD. Miałam nieprzyjemność żyć w bliskich kontaktach z narcyzem i proces zrozumienia zniszczeń jakie wyrządził w moim życiu był ciężki. Ta książka pozwoliła mi zrozumieć
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-02-2023 o godz 15:06 przez: Agnieszka Pyszka | Zweryfikowany zakup
Ta książka pozwoliła mi zrozumieć schematy zachowań osoby z NPD. Miałam nieprzyjemność żyć w bliskich kontaktach z narcyzem i proces zrozumienia zniszczeń jakie wyrządził w moim życiu był ciężki. Ta książka pozwoliła mi zrozumieć
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-09-2021 o godz 13:52 przez: Monika Prośniewska | Zweryfikowany zakup
Książka łatwa w odbiorze. Świetnie napisana, która na pewno pozwoli w pewnym stopniu zidentyfikować narcyza w naszym otoczenou i podpowiada jak siebie ochronić przed toksycznymi ludźmi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-11-2021 o godz 00:14 przez: brookeforester | Zweryfikowany zakup
Świetna książka. Autorka doskonale opisuje i wyjaśnia zachowanie narcyza. Uważam ze powinna przeczytać ja każda osoba która ma styczność z taką osobą.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-09-2021 o godz 05:36 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Jeśli wydaje Ci się że Ciebie problem nie dotyczy, przeczytaj tą książkę. Polecam bardzo i zapewniam podczas czytania wiele refleksji...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-02-2023 o godz 08:41 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Rewelacyjna książka, wyczerpująco opisująca problem narcyzmu. Pozwala otworzyć oczy.. Czytałam z zapartym tchem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-09-2021 o godz 15:29 przez: Joanna | Zweryfikowany zakup
Książki ciekawa i przedstawia oblicze Narcyza dobrze napisana
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-07-2022 o godz 08:40 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Mocna książka. Człowiek czyta i niedowierza.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-10-2022 o godz 08:11 przez: Beata | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobra, fachowa pozycja. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-10-2021 o godz 10:45 przez: Joanna Dedelis | Zweryfikowany zakup
Świetna książka. Otwiera oczy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-01-2022 o godz 10:45 przez: Agnieszka | Zweryfikowany zakup
Bardzo pomocna lektura
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-08-2022 o godz 21:04 przez: Katarzyna | Zweryfikowany zakup
Cała prawda
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-10-2021 o godz 18:42 przez: booklove225
Niezgodność charakterów czy brak zgody na przemocowe, toksyczne zachowania w związku z narcyzem? Wszystko zależy od punktu widzenia. Zwał jak zwał, ale ważne by w porę to zauważyć i się uwolnić. Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne NPD definiuje jako stan charakteryzujący się patologicznymi cechami osobowości i zaburzeniami, w których "dominuje wzorzec zachowań związanych z poczuciem wielkości, potrzebą wzbudzania podziwu i brakiem empatii rozpoczynający się we wczesnej dorosłości i obecny w wielorakich kontekstach. " Kryteria diagnostyczne NPD to: - wyższość i wielkość - fantazje o wielkości - potrzeba wyjątkowości - potrzeba bycia podziwianym - nadmiarowe poczucie uprzywilejowania - upośledzenie empatii ( ja i tylko ja) - zawiść - arogancja i porywczość Spotkaliście się kiedykolwiek z nieco ironicznym określeniem jakiejś osoby mianem "narcyza"? Generalnie zasada jest taka, że coś jest śmieszne dopóki nas nie dotyczy. Natomiast, gdy przychodzi nam żyć z taką osobą nic już nie jest śmieszne. Grzebanie komuś w telefonie, komputerze czy w portfelu, nie jest uroczym wścibstwem- jest trollowaniem. Autorka zawarła w książce termin, który nie był mi wcześniej znany. Mianowicie chodzi o "gaslighting" . Jest to regularne podważanie lub zaprzeczanie postrzegania rzeczywistości innych oraz przenoszenie na nich własnego przemocowego i zniekształconego sposobu myślenia. Narcyzm to zaburzenie przemocowe. Narcyz nie tylko jest niedelikatny, samolubny, arogancki, nie tylko deprecjonuje i manipuluje, przede wszystkim jest bardzo toksyczny. W rozdziale 14 autorka postawiła pytanie otwarte: "Zostać czy zostawić narcystycznego partnera?" No cóż istnieje wiele powodów, dla których ludzie trwają w toksycznych relacjach. Osobiście uważam, że im wcześniej zorientujemy się w jakim bagienku tkwimy tym lepiej dla nas. Wtedy wyjście jest tylko jedno, wyjść i nie odwracać się za siebie. A wtedy może być tylko lepiej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-10-2021 o godz 12:44 przez: Patrycja
Miałam przyjemność ostatnio czytać książkę "W cieniu Narcyza. Jak rozpoznać toksyczną relację i uwolnić się z niej". Nie ocenię tej książki pod względem merytorycznym. Wręcz nie mogę tego zrobić, bo nie mam na tyle wiedzy. Jako zwykły czytelnik mogę powiedzieć, że był to bardzo ciekawy i ważny poradnik. Napisany lekkim i prostym językiem. Podział na sześć części i wyodrębnienie zagadnień ułatwia znalezienie informacji, która nas interesuje. Nie jest to książka, którą trzeba czytać za koleją, strona po stronie, można sięgnąć tylko po to, czego akurat jesteśmy ciekawi. Jednak ja bym zalecała czytać od początku do końca z dużą uwagą, aby niczego nie przeoczyć. Wydawało mi się, że mam trochę wiedzy na temat narcyzmu. Byłam jednak w błędzie, o czym przekonałam się zaraz na początku części drugiej. „Źródłem narcyzmu jest próżność i miłość do samego siebie”, „Narcyzm wie, że jest narcyzem”, „Narcyz jest narcystyczny z wyboru”, „Narcyzm jest nieuleczalny” i wiele innych … Myślicie, że to prawda? Jesteście w błędzie, bo… „Narcystyczne zaburzenie osobowości to patologiczne i destrukcyjne schorzenie”, „Narcyzm to mechanizm obronny płynący ze wstydu”. „Jeśli narcyz nie czuje się zagrożony, może stanowić przyjemne towarzystwo”, „Chociaż narcyz potrafi być dość wyrachowany to przede wszystkim kierują nim nieuświadomione emocje”. I można tak wymieniać. Z tej książki dowiesz się, jak narcyz narusza twoje prawa, jak możesz je odzyskać, jak rozpoznać narcyza. Poznasz cechy, fakty i mity na jego temat. Nauczysz się czym jest narcyzm ukryty, złośliwy i ekshibicjonistyczny. Poczytasz też o romansach, związkach i zerwaniach z narcyzmem. Zrozumiesz własne potrzeby i zobaczysz jak uwolnić się od skutków przemocy narcystycznej. I wiele więcej. Polecam! Naprawdę warto!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
26-09-2021 o godz 09:00 przez: anonymous
Narcyz chce uwagi, aprobaty. Jest bezgranicznie wymagający. Chce bezkarnie krzywdzić innych i słyszeć przy tym jaki jest wspaniały. Narcyz to klasyczny oprawca, kłamca, oszust i manipulant bez moralnego kompasu. Narcyz wymusza na innych, a zwłaszcza na członkach rodziny, podtrzymywanie swojej fikcyjnej tożsamości. Stałe usiłuje przekonać samego siebie, że jest doskonały. Życie pod jednym dachem z bliskim, który przejawia symptomy NPD jest bardzo trudne, powiedziałabym nawet, że w wielu przypadkach toksyczne. U dzieci żyjących z takim człowiekiem występuje bardzo złożony zespół stresu pourazowego, który niewyobrażalnie wpływa na dalsze dorosłe życie. Myślę, że po przeczytaniu tej książki, zdacie sobie sprawę, że zetknęliście się kiedyś z Narcyzem. Mogło to być w miejscu pracy, w szkole, w związku a może w rodzinie. Julie L. Hall w sposób niezwykle przystępny odpowiada na mnóstwo pytań dotyczących NPD. W książce autorka bardzo szczegółowo opisuje skutki, jakie narcystyczne zachowanie jednego członka rodziny bądź partnera, może wywołać i bliskich. Ta książka to istna kopalnia wiadomości. Mamy listy i przykłady zachowań narcystycznych, opisy, zasady a także osobiste wywiady z osobami,którym przyszło żyć w cieniu z toksycznego Narcyza. Przeogromnie polecam tę książkę Jeśli kiedykolwiek miałeś styczność z taką osobowością, byłeś w związku z charyzmatyczną, dominującą i wymagającą osobą, jeśli próbujesz zrozumieć, czemu ktoś, kogo kochasz, troszczysz się o niego jest według ciebie mimo wszystko podły, arogancki, egoistyczny i agresywny to ta książka jest dla ciebie. Książka podzielona jest na sześć części, które można czytać po kolei, bądź fragmentami, które są nam najbardziej potrzebne w danym momencie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
28-09-2021 o godz 12:43 przez: k.tomzynska
Dzisiaj chciałam Wam przedstawić książkę, która może Wam pomóc uwolnić się od toksycznych relacji z narcyzmami - „W cieniu narcyza. Jak rozpoznać toksyczną relację i uwolnić się z niej”. Zacznijmy od tego, że książka napisana jest przez dziennikarkę, konsultantkę, która na codzień pomaga ludziom uporać się z przemocą narcystyczną. Czytając książkę czuć, że niesienie pomocy jest misją autorki, a na temat narcyzmu wie bardzo wiele. Książka napisana jest bardzo ciekawie i prostym językiem. Znajdziemy w niej wiele przypisów do badań naukowych, a research jaki przeprowadziła Pani Julie jest naprawdę bardzo dobry. Rozdziały są krótkie i pełne wiedzy merytorycznej, która przeplata się z osobistym doświadczeniem autorki, a także osób z którymi współpracowała. Dzięki temu książka nabiera realizmu w oczach odbiorcy, a rady w niej zawarte łatwiej jest wcielić w życie. Prócz rad jak żyć z narcyzmem znajdziemy także wskazówki jak ochronić dziecko przed narcystycznym rodzicem, co uważam za najbardziej wartościowe informacje. Dzięki książce tej łatwiej jest dojrzeć w najbliższym otoczeniu osobę narcystyczną. Jednak uważam, że powinny po nią sięgnąć przede wszystkim osoby, które z narcyzmami mają do czynienia na codzień. Publikacja ta jest bardzo rzeczowa i zdecydowanie warta przeczytania. Nie zastąpi terapii, ale może być idealnym pierwszym krokiem w kierunku uporania się ciężką traumą spowodowaną życiem w cieniu narcyza.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-09-2021 o godz 10:40 przez: Anonim
RECENZJA 💥 Dziękuję @wydawnictwo.kobiece za egzemplarz do recenzji ❤️ Kto z Nas nie spotkał typowego narcyza? Chyba każdy. Pierwsze co przychodzi mi teraz na myśl to piosenka zespołu Łzy... 😅 Wiecie... "To ja, narcyz się nazywam. Przepraszam i dziękuję, ja tych słów nie używam." To był hit! 🔥 Przyznacie sami😅 Jednak dusza narcystyczna, jeśli mamy taką w najbliższym otoczeniu, nie jest niczym dobrym. Dzięki temu świętnemu poradników dowiemy się, jak rozpoznać narcyza, jaki wpływ może mieć na Nas. Dodatkowo zobaczymy, jak żyć na codzień z kimś takim, a to wcale nie jest łatwe. Osoba narcystyczna podejmuje pewne gierki oraz manipulacje. Z łatwością mogłam ocenić, czy w swoim otoczeniu znalazł się ktoś o takim charakterze. Z ulgą stwierdzam, że nie ma 😅 Gdy narcyzm jest bardzo nasilony, powinno się skorzystać z odpowiednich terapii. To bardzo ważna książka. Daje bardzo dużo do myślenia. Niektóre fragmenty jakby się powtarzały. Mam wrażenie przez to, że ta książka w istocie mogłaby być trochę krótsza😅 Nie mniej jednak wiedzą w niej zawarta, bardzo dużo mi uświadomiła❤️ Jeśli macie wolna chwilkę i chcecie się czegoś pożytecznego nauczyć o ludziach to zachęcam Wam do sięgnięcia po te pozycje. Wyniesiecie dużo pożytecznej wiedzy ❤️
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Czaromarownik 2023 Opracowanie zbiorowe
4.7/5
28,59 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego