Villette (okładka twarda)

Oferta empik.com : 33,97 zł

33,97 zł 49,90 zł (-31%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Bronte Charlotte Książki | okładka twarda
33,97 zł
asb nad tabami
Bronte Charlotte Książki | okładka twarda
33,97 zł
asb nad tabami
Bronte Charlotte Książki | okładka twarda
33,97 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Arcydzieło literatury i życia. Ostatnia powieść Charlotte Brontë.

Brontë oparła swoje ostatnie dzieło na wątkach autobiograficznych. Pod nazwą Villette kryje się Bruksela, gdzie w latach 40. XIX w. przyszła pisarka przeżywała zakazaną miłość do żonatego mężczyzny, profesora Constantina Hégera. Główna bohaterka powieści, Lucy Snowe, pozbawiona w Anglii widoków na przyszłość, decyduje się wziąć los we własne ręce i wyrusza do Europy. Przypadkiem w nocy trafia na pensję dla dziewcząt mieszczącą się w budynku dawnego klasztoru żeńskiego. Otrzymawszy tu posadę, wiedzie z początku bezbarwne życie nauczycielki angielskiego. Wkrótce jednak spostrzega, że każdy jej ruch w tym miejscu jest przez kogoś obserwowany. Usiłując rozwiązać zagadkę, zostaje uwikłana w wydarzenia z pogranicza świata materialnego i duchowego…

"Cóż za namiętność, ileż w niej ognia! W tej książce jest coś nadnaturalnego."
George Eliot

"Najlepsza powieść Charlotte Brontë."
Virginia Woolf

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Villette
Tytuł oryginalny: Villette
Autor: Bronte Charlotte
Tłumaczenie: Centnerszwerowa Róża
Wydawnictwo: Wydawnictwo Mg
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 640
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-02-10
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Indeks: 36821471
średnia 4,6
5
27
4
10
3
2
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
16 recenzji
5/5
14-05-2021 o godz 12:10 przez: Katarzyna
Powrót po latach do uwielbianej kiedyś książki. Dobrze, że Wydawnictwo MG wznawia te powieści. Na klasykę zawsze jest dobra pora. Książka nie bez kozery uznawana jest za arcydzieło i najlepszą w dorobku sióstr Brontë. Bohaterką jest młoda Angielka Lucy Snowe, która po nieprzyjemnych i trudnych przeżyciach w rodzinnym kraju postanawia szukać szans na lepszą przyszłość gdzie indziej i wyjeżdża na kontynent do Europy. Pracę znajduje na pensji dla dziewcząt. Wydaje się, iż wszystko w jej życiu w końcu się poukłada, że znalazła swoje miejsce na ziemi, spokój, bezpieczeństwo. Nic bardziej mylnego. Lucy bardzo szybko zauważa, że nic nie jest takim jakim powinno być, a ona sama jest przez kogoś obserwowana. Młoda kobieta postanawia wyjaśnić tę sprawę. Nie wie jednak na co się decyduje. To co ją spotka będzie trudne, bolesne i niewytłumaczalne. Nas, żyjących w XXI wieku taka fabuła może śmieszyć, może wydawać się odrobinę infantylna. Pamiętajmy jednak, iż książka została wydana 170 lat temu. Była wtedy czymś nowym, niewiarygodnym, świeżym. Opublikowana w 1853 roku książka z jakiegoś powodu uznawana jest za pierwowzór światowej powieści psychologicznej. Powieść jest mocna, porywająca, bardzo silnie osadzona w życiu autorki. W fabule znajdziemy mnóstwo wątków biograficznych. To także nowatorska, jak na owe czasy książka. Brontë sięga mocno do własnych przeżyć, rozpamiętuje je, analizuje, szczególnie kwestię jej wielkiej, zakazanej miłości. Villette jest mroczna, momentami trochę dołująca. Pozwala to przypuszczać, iż taki właśnie był nastrój autorki, dołujący może nawet depresyjny. Być może Villette była swoistą terapią Charlotte. Wiele w treści zagadek, wiele niedopowiedzeń, wiele kwestii, które nadal mimo upływu tylu lat nie zostały w pełni wyjaśnione. To wspaniała i wyjątkowa, ale nie ukrywam, niezwykle trudna i wymagająca powieść. Z pewnością nie jest to lektura dla każdego. Nie znajdziecie tu pośpiechu, nagłych zwrotów akcji, czy porywających dialogów. Jest za to genialna atmosfera, mistrzowskie oddanie własnych uczuć, nastroju, mnóstwo smutku. Czytając Villette i mając świadomość, jak mocno ta powieść jest osadzona w życiu autorki, byłam smutna, zamyślona, zastanawiałam się jak trudne miała ona życie. Był to okres niezbyt łaskawy dla kobiet, mrok, obyczaje, konwenanse, zakazana miłość, trudna praca, życie na obczyźnie, choroby. Można tylko współczuć. Do tego niesamowicie poruszający i smutny koniec całej historii. W bohaterce następuje pewna zmiana. Trudno wyrokować czy na lepsze. W każdym bądż razie przemiana jest spektakularna, ale całość zakończenia dołująca, oblekająca czytelnika wszechogarniającym smutkiem. Wspaniałe ukazanie wnętrza kobiety, studium samotności, smutku. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
14-08-2021 o godz 07:16 przez: aannaa_czyta
„Villette” to kolejna powieść Charlotte Brontë, która zachwyciła mnie swoim wydaniem. Tym razem zmierzyłam się z ostatnią napisaną przez autorkę przed śmiercią powieścią, okrzykniętą światowym arcydziełem i niejednokrotnie nazwaną najlepszym czy najdojrzalszym jej dziełem. Tytułowe Villette to nic innego jak Bruksela, gdzie na kartach książki wyruszamy w podróż do lat 40 XIX wieku. Lucy Snowe główna bohaterka po życiowych zawieruchach trafia do Europy, gdzie zostaje zatrudniona jako guwernantka w pensji dla dziewcząt mieszczącej się w murach dawnego klasztoru. Tam wiedzie życie pozbawione jakichkolwiek ekscesów czy rozrywek. Dzisiaj moglibyśmy rzec – wiedzie życie nudne i monotonne. Oczywiście do czasu, aż spostrzega, że jest obserwowana… Mnóstwo sekretów, niedopowiedzeń i niejasności czynią tę pozycję niezwykle tajemniczą. Czytelnik cały czas zmuszony jest do rozwiązywania w swojej głowie zagadek. Jednak ten, kto zna pióro autorki wie, że próżno szukać tutaj szybkiej akcji czy chociażby zwrotów w fabule. Długie opisy i właściwie brak dialogów powodują, że odbiorca skupia się na języku powieści i na wykreowanych przez autorkę bohaterach. Możemy tutaj przyjrzeć się przeżyciom wewnętrznym głównej bohaterki, poznać jej myśli i przemyślenia. Dobrze jest też wiedzieć przed jej lekturą, że autorka do napisania tej historii posłużyła się wątkiem autobiograficznym. Nawiązuje on do okresu, kiedy to wraz z siostrą Emily nauczała w żeńskiej szkole w Brukseli. Znajdziemy tutaj też liczne nawiązania do miłości, którą obdarzyła ona dyrektora szkoły w której pracowała. Polecam fanom literatury klasycznej, a wszystkim, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z klasyką polecam rozpocząć od ,,Shirley” lub od ,,Dziwnych losów Jane Eyre” – oczywiście to tylko moja sugestia czy odczucie. Pięknej soboty!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
2/5
26-04-2021 o godz 17:55 przez: Kacper
"Villette" Charlotte Brontë Lucy Snowe nic nie trzyma już na Wyspach Brytyjskich. Jej matka chrzestna wraz z synem wyprowadziła się do Londynu, pani Marchmont, której pomagała w codziennym funkcjonowaniu zmarła po długiej chorobie. Kobieta decyduje wyruszyć w podróż w poszukiwaniu swojego miejsca, szczęścia i pracy. Po przepłynięciu żaglowcem kanału La Manche trafia do szkoły dla dziewcząt prowadzonej przez Madame Beck, gdzie będzie zmuszona zmierzyć się z podjętym zawodem. "Villette" to klasyk literatury angielskiej, wiktoriańskiej. Autorka skupiła się w głównej mierze na opisywanie przeżyć, uczuć i emocji Lucy, przez co bohaterka jest postacią wyrazistą, gdyż możemy poznać jej myśli i punkt widzenia na określony temat. Podczas lektury w powieści odnajdziemy filozoficzne dywagacje na temat istoty człowieczeństwa oraz typowo o życiu głównej bohaterki. Muszę tutaj zaznaczyć, że Lucy Snowe nie jest protagonistką lubianą przez czytelników. Tak było również ze mną. Charlotte Brontë snuje historię o poszukiwaniu siebie wśród życiowych, pokonywaniu przeszkód stojących na drodze do szczęścia, a także wychodzeniu na przeciw nieuchronnemu losowi oraz rozwijaniu swej duchowości w ogromnym tego słowa znaczeniu. Osobiście uważam, że "Villette" to kwintesencja powieści psychologicznej, ponieważ osobowość głównej bohaterki została nakreślona w sposób niezwykły, i to nie osobowość fizyczna, a duchowa, co wymagało od autorki zapewne wielu miesięcy pracy. Mimo, że bardzo doceniam tę powieść to muszę przyznać, że nie podobała mi się ona pod względem fabularnym. Akcja książki toczy się bardzo leniwie, powoli, ale bywają także momenty, w których historia nabiera szybszego tempa i ma dużą szansę na zaciekawienie czytelnika. "Villette" jest powieścią przeraźliwie monotonną. Przez cały czas obracamy się wokół jednej postaci, jej rozmyślań i skrytych pragnień lęków, opinii o ludziach, jakich spotyka na swojej drodze. Z książki sączy się ogromna elokwencja Brontë podkreśla ona swoją formą jej inteligencję niespotykaną inteligencję. Ale nie tylko to czyni książkę odpowiednią dla czytelników i ta nią nie jest. Dla fanów wiktoriańskich historii jak najbardziej. ⭐4/10 Recenzja powstała we współpracy z wydawnictwem MG, któremu serdecznie dziękuję za egzemplarz książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
26-04-2021 o godz 17:55 przez: Kacper
"Villette" Charlotte Brontë Lucy Snowe nic nie trzyma już na Wyspach Brytyjskich. Jej matka chrzestna wraz z synem wyprowadziła się do Londynu, pani Marchmont, której pomagała w codziennym funkcjonowaniu zmarła po długiej chorobie. Kobieta decyduje wyruszyć w podróż w poszukiwaniu swojego miejsca, szczęścia i pracy. Po przepłynięciu żaglowcem kanału La Manche trafia do szkoły dla dziewcząt prowadzonej przez Madame Beck, gdzie będzie zmuszona zmierzyć się z podjętym zawodem. "Villette" to klasyk literatury angielskiej, wiktoriańskiej. Autorka skupiła się w głównej mierze na opisywanie przeżyć, uczuć i emocji Lucy, przez co bohaterka jest postacią wyrazistą, gdyż możemy poznać jej myśli i punkt widzenia na określony temat. Podczas lektury w powieści odnajdziemy filozoficzne dywagacje na temat istoty człowieczeństwa oraz typowo o życiu głównej bohaterki. Muszę tutaj zaznaczyć, że Lucy Snowe nie jest protagonistką lubianą przez czytelników. Tak było również ze mną. Charlotte Brontë snuje historię o poszukiwaniu siebie wśród życiowych, pokonywaniu przeszkód stojących na drodze do szczęścia, a także wychodzeniu na przeciw nieuchronnemu losowi oraz rozwijaniu swej duchowości w ogromnym tego słowa znaczeniu. Osobiście uważam, że "Villette" to kwintesencja powieści psychologicznej, ponieważ osobowość głównej bohaterki została nakreślona w sposób niezwykły, i to nie osobowość fizyczna, a duchowa, co wymagało od autorki zapewne wielu miesięcy pracy. Mimo, że bardzo doceniam tę powieść to muszę przyznać, że nie podobała mi się ona pod względem fabularnym. Akcja książki toczy się bardzo leniwie, powoli, ale bywają także momenty, w których historia nabiera szybszego tempa i ma dużą szansę na zaciekawienie czytelnika. "Villette" jest powieścią przeraźliwie monotonną. Przez cały czas obracamy się wokół jednej postaci, jej rozmyślań i skrytych pragnień lęków, opinii o ludziach, jakich spotyka na swojej drodze. Z książki sączy się ogromna elokwencja Brontë podkreśla ona swoją formą jej inteligencję niespotykaną inteligencję. Ale nie tylko to czyni książkę odpowiednią dla czytelników i ta nią nie jest. Dla fanów wiktoriańskich historii jak najbardziej. ⭐4/10 Recenzja powstała we współpracy z wydawnictwem MG, któremu serdecznie dziękuję za egzemplarz książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
26-04-2021 o godz 17:55 przez: Kacper
"Villette" Charlotte Brontë Lucy Snowe nic nie trzyma już na Wyspach Brytyjskich. Jej matka chrzestna wraz z synem wyprowadziła się do Londynu, pani Marchmont, której pomagała w codziennym funkcjonowaniu zmarła po długiej chorobie. Kobieta decyduje wyruszyć w podróż w poszukiwaniu swojego miejsca, szczęścia i pracy. Po przepłynięciu żaglowcem kanału La Manche trafia do szkoły dla dziewcząt prowadzonej przez Madame Beck, gdzie będzie zmuszona zmierzyć się z podjętym zawodem. "Villette" to klasyk literatury angielskiej, wiktoriańskiej. Autorka skupiła się w głównej mierze na opisywanie przeżyć, uczuć i emocji Lucy, przez co bohaterka jest postacią wyrazistą, gdyż możemy poznać jej myśli i punkt widzenia na określony temat. Podczas lektury w powieści odnajdziemy filozoficzne dywagacje na temat istoty człowieczeństwa oraz typowo o życiu głównej bohaterki. Muszę tutaj zaznaczyć, że Lucy Snowe nie jest protagonistką lubianą przez czytelników. Tak było również ze mną. Charlotte Brontë snuje historię o poszukiwaniu siebie wśród życiowych, pokonywaniu przeszkód stojących na drodze do szczęścia, a także wychodzeniu na przeciw nieuchronnemu losowi oraz rozwijaniu swej duchowości w ogromnym tego słowa znaczeniu. Osobiście uważam, że "Villette" to kwintesencja powieści psychologicznej, ponieważ osobowość głównej bohaterki została nakreślona w sposób niezwykły, i to nie osobowość fizyczna, a duchowa, co wymagało od autorki zapewne wielu miesięcy pracy. Mimo, że bardzo doceniam tę powieść to muszę przyznać, że nie podobała mi się ona pod względem fabularnym. Akcja książki toczy się bardzo leniwie, powoli, ale bywają także momenty, w których historia nabiera szybszego tempa i ma dużą szansę na zaciekawienie czytelnika. "Villette" jest powieścią przeraźliwie monotonną. Przez cały czas obracamy się wokół jednej postaci, jej rozmyślań i skrytych pragnień lęków, opinii o ludziach, jakich spotyka na swojej drodze. Z książki sączy się ogromna elokwencja Brontë podkreśla ona swoją formą jej inteligencję niespotykaną inteligencję. Ale nie tylko to czyni książkę odpowiednią dla czytelników i ta nią nie jest. Dla fanów wiktoriańskich historii jak najbardziej. ⭐4/10 Recenzja powstała we współpracy z wydawnictwem MG, któremu serdecznie dziękuję za egzemplarz książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-03-2021 o godz 07:36 przez: Coolturka
Lubicie klasykę literatury? Znacie? Czytacie? Jako młoda dziewczyna zaczytywałam się w powieściach Jane Austen oraz sióstr Brontë, a po latach postanowiłam do nich powrócić, by odkryć je na nowo. Charlotte jest najstarszą spośród pięciu sióstr, z których aż trzy były pisarkami. Szczególnie ukochałam "Dziwne losy Jane Eyre",  lecz według wielu opinii to właśnie "Villette" zasługuje na największe uznanie. Nie zliczę, które to już wznowienie tej powieści, lecz muszę przyznać, że należy ono do najpiękniejszych: twarda, materiałowa obwoluta, z delikatnie wyczuwalną pod dotykiem fakturą, wykonana została z niezwykłą pieczołowitością. "Villette" uważana jest nie tylko za arcydzieło światowej literatury, lecz także za najbardziej autobiograficzną z powieści Brontë. Inspiracją do jej stworzenia były autentyczne wydarzenia z życia pisarki, która wyjechała do Brukseli, do szkoły z internatem, prowadzonej przez małżeństwo Heger. Jednak samotność, tęsknota za domem oraz rosnące, acz niestosowne przywiązanie do Constantina Hegera, który był przecież żonatym mężczyzną, sprawiły, że po roku powróciła do Haworth. Główną bohaterką powieści jest Lucy Snowe, której dzieje przedstawiono na prawie siedmiuset stronach. Po wielu przejściach dziewczyna zmuszona jest opuścić Anglię i udać się do Europy. Los kieruje ją do Villette, gdzie otrzymuje posadę na pensji dla dziewcząt. Tam oddaje serce żonatemu mężczyźnie, co stanowi główne źródło jej wewnętrznego rozdarcia. Ta napisana sto sześćdziesiąt lat temu powieść wciąż wywiera na czytelniku ogromne wrażenie. Niemalże z zapartym tchem śledziłam zawiłe losy głównej bohaterki. Moje zdumienie wzbudziło zadziwiająco głębokie wejście w psychikę tej postaci. Ponoć autorka uważana jest za prekursorkę takiego sposobu tworzenia. Lucy jest bardzo uważną obserwatorką, to właśnie jej oczami poznajemy wszystkie wydarzenia. Z dużą uwagą i skupieniem śledziłam jej wewnętrzne monologi, nie pomagał archaiczny język zbudowany z obszernych zdań wielokrotnie złożonych. Zdecydowanie bardziej odpowiadały mi dialogi, dość interesująca fabuła oraz nostalgiczny i momentami posępny klimat. I ta niepewność... czy to wszystko dzieje się naprawdę, czy jest wytworem znękanego umysłu?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-07-2021 o godz 11:54 przez: Anonim
Jedna z lepszych książek, które ostatnio przeczytałam. Zastanawiam się nad jej fenomenem, bo mimo że lektura ma swoje lata, wciąż jest chętnie czytana. Miałam do czynienia przecież z tak wieloma książkami, których akcja działa się w innych epokach. To, co przemawia do mnie w tym przypadku to… autentyczność. W końcu ponoć jest tu wiele wątków autobiograficznych. Charlotte i jej siostra Emily w 1842 roku udały się do Brukseli. Tam, w szkole z internatem, w zamian za przysłowiowy wikt i opierunek, Charlotte nauczała angielskiego. Wiele ze scen mogło wydarzyć się naprawdę, a styl Charlotte jest tak przekonujący. Na pierwszy rzut czytelniczego oka to losy Lucy Snowe, która pewnego dnia pojawia się w szkole w Villette, gdzie ma podjąć pracę. Kadra nauczycielska, uczennice, specyficzne miejsce, utarte zwyczaje, konwenanse są ciekawym tłem do przedstawienia losów w głównej bohaterki. Tymczasem ta grubaśna powieść (640 stron) jest odbierana przez wielu jako niezwykle interesujące studium psychologiczne młodej kobiety, zmuszonej zarabiać na swoje utrzymanie w powodu swojej niewesołej sytuacji finansowej. Lucy Snowe ma trudne życie – dyrekcja szkoły rzuca jej kłody pod nogi, uczennice bywają złośliwe. Światełkiem w tunelu, by przetrwać trudne chwile w Villette, jest miłość do starszego Monsieur Emanuela, również nauczyciela. Miłość, która od samego początku jest skazana na niepowodzenie – z powodu choćby wiary, różnych temperamentów, doświadczeń, oczekiwań, w końcu wieku. To co mi się podoba w Lucy to jej determinacja, by zawalczyć o siebie w tamtych trudnych czasach (pierwsza połowa 19. wieku). Dla kobiety nie było to zadanie łatwe. Lucy niestraszne są rozczarowania, humory i złośliwości innych, zazdrość. Książka ma swój klimat. Budują go też obawy, strach, żal kobiety rzuconej na głęboką wodę, ale też odwaga i wiara w marzenia. Książka Charlotty Bronte to ciekawy obraz sytuacji kobiety w innej epoce, ograniczeń i oczekiwań. To też obraz dawnego społeczeństwa mieszczańskiego, sytuacji młodych kobiet bez majątku i wsparcia ze strony rodziny. Warto przeczytać!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-06-2021 o godz 13:47 przez: zaBOOKowana
Główną bohaterką jest Lucy Snowe, alter ego Charlote Brontë, która pracowała jako nauczycielka angielskiego w żeńskiej szkole z internatem. Lucy zakochuje się w dwóch mężczyznach – pierwszym z nich jest John Graham Bretton, młody lekarz, którego znała, będąc dzieckiem, a drugim jest Monsieur Paul Emanuel, profesor literatury. Gdy już myśli, że znalazła swoje miejsce na ziemi, bezpieczny azyl, spostrzega, że ktoś ciągle ją obserwuje… Jednak rozwiązanie tej zagadki nie będzie takie oczywiste i łatwe. Czytanie takich ponadczasowych klasyków jest jak trening na siłowni. Wymaga ono wysiłku, lecz później czujemy się sprawniejsi na umyśle i ciele. Jest to książka, która daje nam mnóstwo korzyści, lecz wymaga czasu, by na chwilę stanąć, zastanowić się nad doborem słów Lucy, jej spostrzeżeniami, przemyśleniami. Charlote Brontë dosłownie maluje słowem, bardzo łatwo odnieść je do swojej wyobraźni. Tym słowem należy się rozkoszować, spijać z kartek. Lucy Snowe jest bardzo ciekawą bohaterką. Cicha, powściągliwa, jedna z najbardziej samotnych postaci o bogatym życiu wewnętrznym, jaką spotkałam. Dziewczyna, która nauczona jest ciężkiej pracy, by coś osiągnąć i do czegoś dojść. Ambitna, stroniąca od wszelkich przyjemności. Uważa, że gdy tylko straci czujność, dosięgnie ją rozczarowanie i ból. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Charlote Brontë i jakże jestem zachwycona! Książka liczy sobie bez mała 700 stron, jednak ja się w niej zatopiłam na tyle mocno, że przeczytałam ją w mgnieniu oka i mi mało! Momentami zabawna, momentami bolesna i trudna. Można ją zaliczyć do wnikliwych powieści psychologicznych. Z racji tego, iż jest to klasyka gatunku – polecam ją wszystkim! Uważam, że każdy powinien przeczytać takową książkę choć jedną w swoim życiu!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-03-2021 o godz 11:15 przez: _extremely_books_
Autor: Charlotte Brontë Tytuł: Villette Wydawnictwo: Wydawnictwo MG Premiera: 2021-02-10 Arcydzieło literatury i życia. Ostatnia powieść Charlotte Brontë. Brontë oparła swoje ostatnie dzieło na wątkach autobiograficznych. Pod nazwą Villette kryje się Bruksela, gdzie w latach 40. XIX w. przyszła pisarka przeżywała zakazaną miłość do żonatego mężczyzny, profesora Constantina Hégera. Główna bohaterka powieści, Lucy Snowe, pozbawiona w Anglii widoków na przyszłość, decyduje się wziąć los we własne ręce i wyrusza do Europy. Przypadkiem w nocy trafia na pensję dla dziewcząt mieszczącą się w budynku dawnego klasztoru żeńskiego. Otrzymawszy tu posadę, wiedzie z początku bezbarwne życie nauczycielki angielskiego. Wkrótce jednak spostrzega, że każdy jej ruch w tym miejscu jest przez kogoś obserwowany. Usiłując rozwiązać zagadkę, zostaje uwikłana w wydarzenia z pogranicza świata materialnego i duchowego… „Villette” nie było moim pierwszym spotkaniem z twórczością sióstr Bronte, po raz kolejny zauroczyłam się w ich stylu i historiach, które tworzą. Pomimo dość słabych opinii na portalu lubimy czytać, których swoją drogą zupełnie nie rozumiem, nie odstraszyły mnie one do przeczytania i pokochania tej powieści. Od pierwszych stron chłonęłam te powieści, tą historie, dzieje bohaterów, te wszystkie wspaniałości. Pomimo długo wieczności tej powieści, praktycznie nie odczuwałam, że książka ta pochodzi z zupełnie innej epoki. Mi się bardzo podobała, i na pewno wrócę do twórczości tej autorki. Książka na kilka wieczorów, by poczuć się jak w innym świecie. Będę o niej dłużej pamiętać i na pewno wracać. Ocena 9/10
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
14-07-2021 o godz 13:08 przez: aaniaa1912
Jakiś czas temu, zaplanowałam, że przeczytam wszystkie książki sióstr Brontë. Trochę czasu minęło, a ja jeszcze nie zrealizowałam tego planu do końca. Kilka książek już za mną, ale nie wszystkie. Jednak nie porzuciłam swojego zamiaru i kiedy natrafia się okazja to do niego wracam. Taka okazja trafiła mi się niedawno. Wydawnictwo MG postanowiło wznowić książki sióstr, a to przyczyniło się do tego, że sięgnęłam po książkę „Villette”. Dopiero podczas czytana książki „Villette” dowiedziałam się, że jest to ostatnia napisana przez Charlotte Brontë powieść. Pisanie jej autorce nie przychodziło łatwo, a niedługo po skończeniu zmarła. Ten fakt sprawił, że jeszcze bardziej byłam ciekawa tej książki. Zastanawiałam się czy będzie się ją czytało inaczej niż poprzednie. Na szczęście nie. Czyta się ją równie dobrze. Kiedy już zanurzyłam się w tej historii, to nie miałam ochoty jej odkładać. Potrafiłam ją czytać i czytać, gdyż ma dużo stron, bo prawie siedemset, to spędziłam z nią długie godziny. „Villette” to kolejna udana powieść Charlotte Brontë. Czytało mi się ją bardzo dobrze. Łatwo weszłam do przedstawionego świata i z chęcią zostawałam w nim na dłużej. Jestem zadowolona, że kolejna książka sióstr Brontë już za mną. Czas na kolejne, aby w końcu zrealizować plan.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-08-2021 o godz 10:35 przez: Anonim
Świetna, wciągająca od pierwszych stron książka. Oczywiście w okładce jestem zauroczona, jest taka piękna i wyjątkowa.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-11-2021 o godz 15:22 przez: bkarys
Książka dosyć zawiła z powodu dużej ilości mowy wewnętrznej autorki. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-09-2021 o godz 21:33 przez: Rafał Bodo
Trochę długa powieść
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-11-2021 o godz 14:01 przez: Patrycja
cudowna
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Dobre żony Alcott May Louisa
4.5/5
29,00 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Idiota Dostojewski Fiodor
4.5/5
35,00 zł
49,90 zł
29,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Biesy Dostojewski Fiodor
5/5
33,97 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wichrowe wzgórza Bronte Emily
4.7/5
30,56 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ośmioro kuzynów Alcott May Louisa
4.5/5
30,56 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mali mężczyźni Alcott May Louisa
4.5/5
30,56 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Chłopcy Jo Alcott May Louisa
4.5/5
30,56 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bracia Karamazow Dostojewski Fiodor
2.9/5
35,00 zł
49,90 zł
29,94 zł
Inne z tego wydawnictwa W stronę Swanna Proust Marcel
5/5
30,56 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Młokos Dostojewski Fiodor
5/5
33,97 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dzieje Tristana i Izoldy Autor nieznany
5/5
35,49 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa U brzegów jazzu Tyrmand Leopold
5/5
39,99 zł
44,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego