Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny. Tom 5 (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 27,58 zł

27,58 zł 43,00 zł (-35%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Piąty tom sagi o dramatycznych losach ziemiańskiej rodziny z wileńskich Kresów.

Jest rok 1952. Anna powoli dochodzi do siebie po stracie ukochanego. Jedynym jej pragnieniem jest odzyskanie braci, którzy przebywają w enerdowskim sierocińcu. Wraz z matką i jej drugim mężem opuszcza radzieckie Kresy i wyjeżdża do Berlina. Chce zapomnieć o tragicznej przeszłości i, ku rozpaczy Marii, odcina się od wszystkiego, co polskie.
Stawiany w Berlinie mur rozdziela nie tylko wrogie systemy polityczne, ale także rodziny, również Ostojańskich.
Mijają lata. Dorasta nowe pokolenie.
Viktoria, córka Anny, mieszka z rodzicami i  bratem w  rodzinnej winnicy w Lorelei, w dolinie Środkowego Renu. Skończyła studia ekonomiczne, ale marzy o karierze dziennikarki. Ostojany zna tylko z opowieści babki Marii, która, wbrew woli Anny, stara się zaszczepić w sercach wnuków to, czego wyrzekła się córka.
Viktoria czuje się Niemką z polską duszą. Bez wahania przyjmuje propozycję stażu w Warszawie, jako korespondentka zachodnioniemieckiej gazety. W tym czasie do Lorelei przyjeżdżają studenci z Warszawy, by pracować przy zbiorze winogron. Jeden z nich na zawsze odmieni życie Viktorii.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny. Tom 5
Seria: Wiek miłości, wiek nienawiści
Autor: Sawicka Wioletta
Wydawnictwo: Prószyński Media
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 528
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-04-21
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 190 x 40 x 120
Indeks: 41418741
średnia 4,8
5
31
4
0
3
1
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
12 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
28-05-2022 o godz 12:35 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Najlepiej napisana część sagi o polskiej rodzinie ziemiańskiej, chociaż poprzednie tomy też świetnie czyta się i są warte poznania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-06-2022 o godz 18:28 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Piękna saga, wszyscy którzy interesują się historią tutejszych terenów powinni ją przeczytać. Gratulacje dla autorki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-06-2022 o godz 08:04 przez: Stanisława Karasińska-Kot | Zweryfikowany zakup
Przeczytałam całą sagę. Polecam wszystkim. Jest w niej zawarta historia Polaków pochodzących z Kresów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-04-2022 o godz 09:58 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka pełna emocji ...jak cała seria czyta się jednym tchem...aż szkoda, że ostatnia .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
10-06-2022 o godz 09:00 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Nie mogę wyrazić opinii o książce, której jeszcze nie przeczytałem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-04-2022 o godz 18:26 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Do czytania nowosc
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-06-2022 o godz 11:14 przez: Karolina Leśniewska | Zweryfikowany zakup
Super
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-04-2022 o godz 22:07 przez: Tomasz Kosik
Po przeczytaniu piątego tomu sagi autorstwa Wioletty Sawickiej poczułem nostalgię za rodziną z wileńskich Kresów. Niestety „Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny” to ostatnia część cyklu „Wiek miłości, wiek nienawiści”. To piękne, wzruszające historie, które warto poznać. Co ważne Pani Wioletta w tych powieściach ukazuje historię swojej rodziny. Nie ukrywam, że cała seria jest dla mnie jedną z najważniejszych, które przeczytałem. Powieści „Oleńka. Panienka z białego dworu”, „Franka. W obcym domu”, „Maria. Dziewczyna z kwiatem we włosach”, „Anna. Gorzki smak miodu” i ta najnowsza „Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny” zawierają historie, których się nie zapomina. Opisują wydarzenia, które pamięta się już zawsze. Ja będę pamiętał, i zawsze miło wspominał historie, które Wioletta Sawicka tak pięknie opisała. Bez wątpienia historie te pozostaną w każdym, kto sięgnie po te książki. W pierwszej części piątego tomu sagi autorka zaprasza nas do roku 1952. Anna, matka Viktorii po utracie ukochanego powoli dochodzi do równowagi. Teraz pragnie odzyskać braci, którzy znajdują się w enerdowskim sierocińcu. Chcąc poukładać swoje życie wyjeżdża do Berlina. Czy zdoła odnaleźć harmonię życia? Jaką drogę będzie musiała przejść, aby odciąć się od tragicznej przeszłości? Warto poznać tę historię. Historię, która porusza. Ale i nie tylko, gdyż niesie ona ze sobą pewien pierwiastek prawdziwej historii ludzkich losów i dylematów. W drugiej części poznajemy losy Viktorii, córki Anny. W tym celu zerkamy w następne pokolenie. Osiemnaście lat później przenosimy się do Lorelei, w Dolinie Środkowego Renu. To tutaj w rodzinnej winnicy mieszka Viktoria z rodzicami i bratem. Po ukończeniu studiów ekonomicznych pragnie poświęcić się karierze dziennikarskiej. Propozycja stażu w Warszawie jest ogromną szansą na spełnienie jej marzeń. Lecz nie tylko wątek pasji Viktorii poruszył moje emocje. Pojawienie się w Lorelei studentów z Warszawy sprawia, że książkę tę czyta się z jeszcze większym zainteresowanie. Zwłaszcza, że jeden z nich zainteresuje się Viktorią. „Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny” to niestety ostatnie spotkanie z rodziną z wileńskich Kresów. Lecz historia tego rodu pozostanie w mym sercu i pamięci już na zawsze. Ważne, aby takie historie jak ta, spisywane były na papier. Co też Pani Wioletta Sawicka uczyniła. Za co z całego serca dziękuję. Na koniec dodam, że z zaszczytem i przyjemnością, przy powieści „Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny” mogę napisać: Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje! Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-05-2022 o godz 17:49 przez: Paulina K.
Z największym zainteresowaniem wyczekiwałam kolejnego, tym razem już ostatniego tomu serii Wioletty Sawickiej. Jest to pięciotomowa seria inspirowana losami rodziny autorki, więc tym bardziej warto skusić się na tę lekturę. W związku z tym jeszcze przyjemniej i z niebywałym wciągnięciem się w treść można zapoznawać się z poszczególnymi tomami serii. Akcja toczy się na przestrzeni wielu lat, więc jest się czym zainteresować. Wioletta Sawicka to polska autorka, która do tej pory wydała już kilka książek na polskim rynku. Wszystkie z nich cieszą się sporym zainteresowaniem odbiorców, co nie jest niczym dziwnym. Anna postanowiła wrócić do kraju. Cały czas nie mogła pogodzić się z tym, że jej bracia znajdowali się w miejscu, w którym robiono z nich maszyny systemu. Nie mieli oni własnego zdania, musieli działać i mówić wszystko w zgodzie z tym czego tam od nich oczekiwano. Nie było to przyjemne miejsce, w którym można było spędzić wakacje. Gwałty, bicie, prześladowanie były tam na porządku dziennym. Anna sądziła, że jej bracia stali się takimi maszynami do klepania formułek. Czy taka była prawda? O tytułowej Viktorii w tym tomie możemy poczytać dopiero dość późno, jednak biorąc pod uwagę obszerność tomu także dokładnie poznamy jej losy. Z olbrzymim niepokojem śledziłam dalsze losy głównych bohaterów. Na pewno nie można narzekać na brak sytuacji, które wywołują szybsze bicie serca. Na końcu tomu dodano wykaz osób, które się w nim znajdowały wraz z krótkim opisem postaci. Jest to ostatni tom serii, dzięki czemu całość dobiegła końca. Seria idealnie sprawdzi się dla wszystkich miłośników sag rodzinnych. Dzięki temu, że na polskim rynku dostępna jest już całość nie trzeba zwlekać z lekturą w oczekiwaniu na kolejne tomy tego cyklu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-05-2022 o godz 08:56 przez: ja_carpe_diem
Powracam z ostatnim, piątym tomem serii. Niby już po wojnie, a jednak...walka trwa: o życie, uczucia, godny byt. Victoria, kolejna z szeregu kobiet Ostojańskich, nie Polka, za sprawą dramatów i wyborów. Niemka z polską duszą. Chciałbym czytać taką powieść w spokoju, ale ilość myśli jest zbyt duża. Atakują umysł z każdej strony, intensywnością, niekiedy brawurą czynów popełnionych, zbiegami okoliczności. Mam nadzieję, że nie będziemy zmuszeni, my i nasze dzieci przystąpić do obrony wolności. Chociaż teraz za progiem nie dzieje się dobrze. Autorka połączyła elementy tragedii z komedią, bo ta w życiu powinna być. Przypomniała nam Anastazję, kiedyś zabiedzoną, wiejską dzielną dziewczynkę. Tu i teraz świadoma, sarkastyczna, pewna siebie kobieta. Wyzwolona, przepełniona tęsknotą za przybranym domem. Macie takie miejsce? Ciepła, rodzinna, pełna miłości opowieść o ludziach losach. Charaktery skrojone na miarę czasów i potrzeb.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-05-2022 o godz 22:45 przez: Natalia
Książka pt. ,,Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny" to piąty i ostatni tom z sagi inspirowanej życiem rodziny Wioletty Sawickiej. Historia ziemiańskiej rodziny rozpoczyna się w 1952r. kiedy dowiadujemy się, że Anna dochodziła  do równowagi po stracie swojego ukochanego. Dziewczyna pragnęła odzyskać swoich braci, którzy znajdowali się w sierocińcu. Wraz ze swoją rodziną wyjechała do Berlina, aby zapomnieć o trudnej przeszłości. Jej córka Viktoria  marzyła, aby zostać dziennikarką, a kresowe Ostojany znala tylko z opowieści babki Marii. Pewnego razu dziewczyna dostała propozycje pracy jako dziennikarka w Polsce, przyjęła ja beż zastanowienia. Książka bardzo dobrze pokazuje losy bohaterów czyli rodziny autorki, cala akcja toczy się przez wiele lat i kilka pokoleń. Ogólnie polecam i dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz.🥰
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-05-2022 o godz 22:45 przez: Natalia
Książka pt. ,,Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny" to piąty i ostatni tom z sagi inspirowanej życiem rodziny Wioletty Sawickiej. Historia ziemiańskiej rodziny rozpoczyna się w 1952r. kiedy dowiadujemy się, że Anna dochodziła  do równowagi po stracie swojego ukochanego. Dziewczyna pragnęła odzyskać swoich braci, którzy znajdowali się w sierocińcu. Wraz ze swoją rodziną wyjechała do Berlina, aby zapomnieć o trudnej przeszłości. Jej córka Viktoria  marzyła, aby zostać dziennikarką, a kresowe Ostojany znala tylko z opowieści babki Marii. Pewnego razu dziewczyna dostała propozycje pracy jako dziennikarka w Polsce, przyjęła ja beż zastanowienia. Książka bardzo dobrze pokazuje losy bohaterów czyli rodziny autorki, cala akcja toczy się przez wiele lat i kilka pokoleń. Ogólnie polecam i dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz.🥰
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Wioletta Sawicka

Wioletta Sawicka jest dziennikarką i pisarką związaną od zawsze z Warmią. Mieszka i pracuje w Olsztynie, współpracując z licznymi redakcjami prasowymi, telewizyjnymi oraz radiowymi. Jej specjalnością są reportaże oraz wywiady z ciekawymi ludźmi. Poza pracą dziennikarza, oddaje się pisaniu. Zadebiutowała powieścią obyczajową pod tytułem: "Wyjdziesz za mnie, kotku?", która osadzona została fabularnie w rodzinnym Olsztynie.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa One Last Stop McQuiston Casey
4.3/5
26,93 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Bruno Whatever Gramski Leo
4.3/5
25,64 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Arabska zdrajczyni Valko Tanya
4.6/5
28,09 zł
45,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Billy Summers King Stephen
4.7/5
28,85 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Myszy i ludzie Steinbeck John
5/5
29,99 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Outsider King Stephen
4.7/5
30,14 zł
47,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Ostatni dowód Deaver Jeffery
4.0/5
28,85 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Monarchowie mórz Staaf Danna
5/5
28,85 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Aryjskie papiery Dynin Jerzy
5/5
24,91 zł
38,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Na wschód od Edenu Steinbeck John
4.8/5
48,09 zł
75,00 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego