Uwikłanie. Teodor Szacki. Tom 1 (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Powieść kryminalna, którą pochłoniesz szybciej niż jedno mrugnięcie okiem…

Chłodna niedziela 5 czerwca 2005 roku, klasztor w centrum miasta. Jeden z uczestników niekonwencjonalnej terapii grupowej metodą Hellingera, w której pacjenci wcielali się w role swoich bliskich, zostaje zamordowany. Według oficjalnej wersji zabójstwo było przypadkowe, a głównym celem sprawcy miała być kradzież. Prokurator Szacki próbuje znaleźć przyczynę zabójstwa i odnaleźć sprawcę.

Czy należy go szukać wśród uczestników terapii? Podejrzewać pacjentów czy osoby, w które się wcielali? Komu mogło zależeć na śmierci pozornie bezbarwnego człowieka. Odkrywanie przeszłości zamordowanego wcale nie przybliża prokuratora do rozwiązania zagadki. Są bowiem rodzinne tajemnice, które strzegą siły potężniejsze niż rodzinne więzy…


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Uwikłanie. Teodor Szacki. Tom 1
Seria: Teodor Szacki
Autor: Miłoszewski Zygmunt
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 304
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-10-29
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 202 x 22 x 135
Indeks: 15576668
średnia 4,5
5
117
4
24
3
8
2
7
1
3
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
64 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
14-11-2014 o godz 13:35 przez: asia18lub | Zweryfikowany zakup
"Uwikłanie" to książka zdecydowanie godna polecenia.
Przygody prokuratora Szackiego rozpoczynają się dość banalnie - jest morderstwo, jest praca, jednak już po kilku przeczytanych stronach można stwierdzić, że zarówno Teodor Szacki, jak i opowieść o nim, zdecydowanie odbiegają od banalności. Niekonwencjonalne metody prowadzenia śledztwa, które oprócz samych faktów dotyczą także psychiki potencjalnych zabójców są zapowiedzią książki, którą można przeczytać podczas jednego podejścia. Zadziwiający jest również sam główny bohater. Nie jest postacią przesłodzoną, nadmiernie dobrą i sprawiedliwą. Szacki - popełnia błędy, nie jest jednoznaczny moralnie i dzięki takiej kreacji bohater zyskuje na mroczności, która niezmiernie pasuje do specyfiki tej książki. Tytułowe uwikłanie trafnie podkreśla zawartość kryminału. Uwikłany jest prokurator, uwikłani są ludzie popełniający zbrodnię i "uwikłanie" w każdym z tych przypadków dotyka innej sfery życia. Po lekturze tej książki można się zastanowić nad stopniem "uwikłania" każdego z nas. Czy my też jesteśmy zdolni popełniać błędy , czy też moglibyśmy podejmować podobne decyzje? Czy nasze uwikłanie mogłoby zaprowadzić nas do zbrodni?
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
10-02-2015 o godz 13:05 przez: kaszubka | Zweryfikowany zakup
Powieść Zygmunta Miłoszewskiego jest pierwszą od dawna przeczytaną jednym tchem powieścią kryminalną. Myślałam, że poza Joanną Chmielewską w polskiej literaturze nikt nie potrafi stworzyć dobrej zagadki kryminalnej. Zakupiłam pod wpływem impulsu, ale nie żałuję ani chwili z Teodorem Szackim!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
05-11-2014 o godz 09:24 przez: Ewa Ślefarska | Zweryfikowany zakup
Zaskakująco dobry kryminał! Błyskotliwie wybrany wątek kontrowersyjnej terapii, co w przyjemny sposób poszerza wiedzę psychologiczną czytelnika. Książkę czyta się jednym tchem. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
3/5
12-03-2015 o godz 18:02 przez: Dorota Grobelna | Zweryfikowany zakup
Gdy po przeczytaniu ostatniej strony zamknęłam książkę, jedno tylko mogłam stwierdzić na pewno: nie tego się spodziewałam.

Do powieści Miłoszewskiego zachęcało mnie wszystko - pozytywne recenzje, nagrody, postać głównego bohatera - prokuratora, a wisienką na torcie była bardzo dobrze zaprojektowana okładka. Jako fanka kryminałów nie mogłam się oprzeć i wkrótce książka stanęła na półce, skąd w krótkim czasie przewędrowała na stolik z kawą.

Początkowo byłam oczarowana. Zachwycała mnie inteligencja i ironiczny humor Szackiego, przedstawienie Warszawy jako tła nadającego odpowiednie klimat powieści, skrupulatność autora w przedstawianiu rzeczywistości polskiej prokuratury. Nastawiłam się na fenomenalną lekturę, kryminał, z którego można być dumnym. A potem wszystko się posypało. Długo starałam się nie znienawidzić Szackiego, ale niestety nie udało się. Cały podziw dla bohatera prysnął jak bańka mydlana, pozostawiając mnie z wrażeniem, że zostałam oszukana. Że to nie tak miało być. Dawno żadna lektura nie pozostawiła mnie z tak gwałtownymi emocjami i negatywnymi odczuciami względem bohatera, jak ten kryminał. Szacki okazał się być dla mnie taki sam, jak i Warszawa przedstawiona w powieści - ponury i zakłamany, pełen niezrozumiałych sprzeczności. Miałam nadzieję, że sytuację uratuje główny wątek - tajemnicze zabójstwo, którego dokonano po sesji terapeutycznej, niestety ciągnął się dość powoli i zanim na dobre się zakończył, trzeba było przebrnąć przez teorie spiskowe i demony przeszłości, pozostałości po poprzednim ustroju, przemykające się niczym cienie za rogiem. Po tym wątku rozwiązanie zagadki stało się dla mnie jakby mniej ważne i chociaż było naprawdę ciekawe, to zostało przyćmione i nieco zgaszone, pozostawiając niedosyt.

I tak oto zamknęłam książkę, targana silnymi emocjami i rozdarta między oceną 'dobry kryminał ze świetnym researchem' a 'najbardziej irytująca książka, jaką przeczytałam od dawna'. Myślę, że samo to podsumowanie powinno zachęcić do sięgnięcia po tę pozycję - nieczęsto zdarza się, by kryminał mógł wywrzeć takie wrażenie na czytelniku i warto przekonać się o tym samemu, by wyrobić sobie własną opinię. Nie mogę powiedzieć, że 'Uwikłanie' mi się podobało. Ale nie mogę również odmówić autorowi kunsztu i talentu oraz wyraźnie widocznego nakładu pracy, włożonej w tę powieść. Czuję, jakby autor zabawił się moimi odczuciami i jeżeli kiedyś będę miała przyjemność spotkać osobiście Zygmunta Miłoszewskiego, nie omieszkam zapytać go, czy zrobił to z premedytacją.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-02-2015 o godz 15:49 przez: Martyna Domagalska | Zweryfikowany zakup
Literatura kryminalna zazwyczaj podaje rzeczywisty stan danego kraju w którym przedstawiana jest dana historia.
Autor chce abyśmy wczuli się w prawdziwość bohaterów , których życie nieznacznie różni się od życia normalnego
śmiertelnika . "Uwikłanie" Zygmunta Miłoszewskiego jest książką która doskonale przedstawia taki stan rzeczy. Autor w tejże książce opowiada o życiu , normalnym życiu, Teodora Szackiego który jako prokurator uwikłany jest w ogrom pracy , której zwykła osoba nie jest w stanie dostrzec. W książce tej przedstawione są
realia polskiego życia. Kiedy nawet bohater utworu liczy każdy grosz, myśli o swojej rodzinie , o swoich zaistniałych
problemach związanych z pracą i nie tylko- Tak zazwyczaj jest pokazywany świat w polskiej literaturze.
"Uwikłanie" jest to jedna z nielicznych polskich książek , która od razu podbiła moje serce.
Polecam ją każdemu, kto pragnie wczuć się w każdą przedstawioną stronę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-02-2015 o godz 10:47 przez: Izabela Tymińska | Zweryfikowany zakup
Kto zabił? Takie pytanie stawiają sobie czytelnicy większości kryminałów. Prokurator, zajmujący się morderstwem Telaka, również.
Początkowo sprawa nie wydaje się skomplikowana, przypadkowa ofiara, która znalazła się w nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim czasie. Być może, gdyby nie Szacki, sprawa trafiłaby na półkę, a sprawca pozostał nieznany. Banalne morderstwo mogłoby takim pozostać. Jednak w rękach Szackiego elementy układanki zaczynają się nieznośnie mnożyć, a trupów okazuje się być więcej.
Kto naprawdę jest ofiarą, a kto sprawcą? I czy karę za zbrodnię poniesie ten, który ją popełnił?
Czy demony przeszłości należy budzić? A może najpierw warto sprawdzić, czy w ogóle zasnęły?
Nieugięty Szacki postanawia za wszelką cenę wyjaśnić sprawę Telaka. Jaka będzie cena ustalenia prawdy?
A może „nie wszystkie tajemnice powinny wyjść na jaw, bo czasami cena krzywdy jest zbyt wysoka”?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
07-05-2015 o godz 18:05 przez: klysztian | Zweryfikowany zakup
Takie powieści pochłaniam w dużych ilościach np. w podróży lub na przerwie w pracy. Wciąga, czas szybko leci a gdy się odwróci uwagę od czytania zawsze łatwo wrócić do wątku. Kryminał, który czasem potrafi zaskoczyć. Język jakim napisana jest książka, dość ciekawy. Czasem z niektórych zdań smieję się w głos co zawsze wzbudza zainteresowanie w publicznych miejscach. Kto lubi ten gatunek nowoczesnej poslkiej kryminalistyki/przygodówki nie powinien się rozczarować.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-03-2015 o godz 20:45 przez: Maria Soboń | Zweryfikowany zakup
Uwielbiam kryminały, ale dotąd czytałam tylko zagranicznych autorów. Skuszona dobrymi recenzjami postanowiłam kupić "Uwikłanie" i.. Szok! Polskie kryminały też mogą być dobre! A nawet świetne!
Miłoszewski z łatwością wprowadza nas w świat prokuratorów, śledztwa i przestępstw.. Ta książka dosłownie wciąga! Mnie wciągnęła na tyle, że od razu popędziłam po dalsze części przygód prokuratora Szackiego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-02-2015 o godz 16:31 przez: Krystyna Pawlukiewicz | Zweryfikowany zakup
Ciekawie napisana, wciągająca maksymalnie, zmuszająca do myślenia i zastanowienia co się będzie działo dalej. Czytając można poczuć się jak detektyw rozwiązujący zagadkę. Świetny polski kryminał, znakomity na zimowe wieczory, nie pozwalający się oderwać do momentu rozwiązania zagadki. polecam każdemu zapalonemu miłośnikowi dobrej książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-08-2015 o godz 20:44 przez: polscotia | Zweryfikowany zakup
Kryminał mistrzowsko napisany. Zakochałam się w Teodorze Szackim, prokuratorze z Warszawy. Jest mądry, błyskotliwy i cyniczny. Do tego niedostępny i bezkompromisowy. Historia szalenie ciekawa, wciąga i zadowala. Miłoszewski to mistrz ciętej riposty, dobrego smaku, szybkiej akcji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-09-2015 o godz 09:15 przez: Ewa Sikora | Zweryfikowany zakup
Kupiłam tą książkę jako trzecią tego aktora, z serii przygód prokuratora Teodora Szackiego i tym razem również się nie rozczarowałam. Książka wciąga, fabuła nie jest oczywista, czyta się ją z prawdziwą przyjemnością nie mogąc się doczekać co przyniosą kolejne strony.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-01-2015 o godz 18:34 przez: Zbigniew Katka | Zweryfikowany zakup
Zygmunt Miłoszewski piszę lekko,przyjemnie i w prosty sposób. Kryminał bardzo dobry z ciekawą opowieścią. Polecam naprawdę warto. Poznajemy prokuratora Szackiego prywatnie i zawodowo. Ciekawy bohater którego warto poznać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
07-01-2016 o godz 14:47 przez: Olga Lisowska | Zweryfikowany zakup
Tytuł oddaje treść. Książka we mnie wzbudziła pewien niepokój, wewnętrzne zapętlenie. Trochę za mroczna, za dużo teorii spiskowych, ale może tak właśnie wygląda rzeczywistość?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-07-2015 o godz 10:53 przez: maczka9 | Zweryfikowany zakup
Świetnie napisany kryminał! Czyta się go z zapartym tchem. Akcja, humor i zaskoczenie na końcu. A to dopiero początek przygód prokuratura Szackiego! Polecam :-)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-03-2015 o godz 13:39 przez: Searlass | Zweryfikowany zakup
Doskonała powieść naszego dobra narodowego, jakim niewątpliwie jest Zygmunt Miłoszewski. Obowiązkowa pozycja każdego szanującego się czytelnika.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
04-02-2015 o godz 07:40 przez: Ewa Kula | Zweryfikowany zakup
Po wielu dobrych recenzjach skusiłam się na tą książkę. Można powiedzieć, że dobra, ale bez szału. Nie trzyma w napięciu, rozwlekłe opisy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-06-2021 o godz 11:45 przez: livia13maj5 | Zweryfikowany zakup
Rewelacyjny kryminał. Po przeczytaniu 1 części od razu przeszłam do czytania kolejnych, serdecznie polecam. Wciągająca i dobrze napisana.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-10-2015 o godz 08:08 przez: maverik | Zweryfikowany zakup
Jak wszystkie książki tego autora tak i Uwikłanie mnie nie zawiodło - gorącą polecam i proszę zarezerwować sobie popołudnie i wieczór.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-12-2015 o godz 11:14 przez: Emilia Sikora | Zweryfikowany zakup
Wspaniale napisana, świetny kryminał przede wszystkim osadzony w polskich realiach więc czyta się to bardzo przyjemnie.
Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-08-2015 o godz 09:14 przez: Beata Borecka | Zweryfikowany zakup
moja ulubiona z serii, świetnie się czyta, ciekawa fabuła, łatwo wprowadza czytelnika w klimat powieści. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorze: Zygmunt Miłoszewski

Zygmunt Miłoszewski – jeden z najbardziej popularnych polskich pisarzy w Polsce i za granicą. Laureat wielu nagród literackich – na czele z Paszportem Polityki – tłumaczony na kilkanaście języków, ekranizowany. Międzynarodową sławę przyniosła mu bestsellerowa trylogia kryminalna o prokuratorze Teodorze Szackim (2007-2014) oraz thriller przygodowy „Bezcenny” (2013). Pod koniec 2017 roku wydał „Jak zawsze”, komedię romantyczną, dziejącą się w alternatywnej historii Polski. Działacz społeczny, sekretarz i współzałożyciel branżowego stowarzyszenia Unia Literacka. W wolnym czasie żeglarz-neofita.

Kwestia ceny Miłoszewski Zygmunt
4.6/5
27,90 zł
34,90 zł
Kwestia ceny Miłoszewski Zygmunt
4.1/5
30,77 zł
39,90 zł
Jak zawsze Miłoszewski Zygmunt
4.1/5
30,83 zł
39,99 zł
Bezcenny Miłoszewski Zygmunt
4.4/5
33,58 zł
39,90 zł

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego