Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie (ebook)

Wszystkie formaty i wydania (5): Cena:

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

W związku z pracami technicznymi, zakup produktów cyfrowych będzie znów możliwy po godzinie 15:00. Do zobaczenia!

Słowa, które niszczą. Słowa, które budują.

Od początku swojego życia funkcjonujemy wśród słów. To one nas stwarzają i kształtują, kiedy jesteśmy małymi i większymi dziećmi - istotami najbardziej wrażliwymi i bezbronnymi wobec przekazu ze strony rodziców, dziadków, opiekunów w przedszkolu i szkole. Słowa nadają nam tożsamość, słowami jesteśmy ubierani albo w siłę i poczucie własnej wartości, albo w oczekiwania społeczne, które wynikają z lęku, unieruchamiają. Słowa tworzą wzorce myślenia i działania, z którymi każdy z nas nieświadomie idzie przez życie.

Takie słowa są jak zaklęcia. Mogą odebrać głos, bo "dzieci i ryby głosu nie mają". Mogą zamrozić emocje, bo "chłopaki nie płaczą". Mogą zasłonić potrzeby - "nie rób kłopotu". Mogą zabrać odwagę wyrażania siebie, gdy wciąż słychać "nie wydziwiaj". Mogą uśpić w nas życie na długie lata. Na szczęście wobec tych słów-zaklęć nie jesteśmy bezbronni. Uświadomiwszy sobie, które fatalne sformułowanie steruje akurat nami, możemy je z siebie zrzucić, odwołując się do innych, uzdrawiających słów; możemy stworzyć dla siebie nową rzeczywistość i stać się w pełni sobą.

Bo słowa mają moc. Niszczącą lub uzdrawiającą. I tylko od nas ostatecznie zależy, do których się odwołamy.

ID produktu: 1311848372
Tytuł: Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie
Autor: Wasilewski Jacek , Kozak Agnieszka
Wydawnictwo: Onepress
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 376
Data premiery: 2022-05-24
Rok wydania: 2022
Format: EPUB
UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 42421931
średnia 5
5
3
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
3 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
14-06-2022 o godz 09:28 przez: Izabela
Musisz być dzielna to zaklęcie, które stawia dziecko na szańcu i nakłada na nie zbroję lub mundur"....takimi słowami zadedykowała mi książkę dr Agnieszka Kozak... ....i może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że cytat który został umieszczony na pierwszej stronie to Moje własne odbicie. 🚩"Musisz być dzielna" to taka czerwona flaga z dzieciństwa, która uświadamia Ci, że z wszystkimi trudnościami jakie napotykasz na swojej drodze musisz radzić sobie sama. Biorąc to do siebie i walcząc, każdego dnia, Twoja zbroja i tarcza stają się mocniejsze. Twoja dzielność na zewnątrz jest nie do złamania, a zaklęcie "Musisz być dzielna", które zostało rzucone nabiera większego znaczenia, bo skoro już jestem taka dzielna, to jest to jednoznaczne z tym, że: 🚩Nie prosisz o pomoc, bo moc kolejnego zaklęcia "Nie rób kłopotu" wyłącza potrzebę wsparcia, bo przecież jesteś taka dzielna 🚩"Nie mów nikomu co dzieje się w domu" możliwe, że niesiemy w sobie lęk, że nikt nam nie uwierzy, a wstydu który niesiemy w sobie i jest związany z przemocą nie chcemy doświadczać po raz kolejny. 🚩"To tylko żarty", kiedy ktoś nie zna Twoje historii, żarty zabijają Cię od środka, ale się uśmiechasz prawda? Bo jesteś taka dzielna. 🚩"Bądź grzeczna" dostosuj się....wstyd powoduje, że ukrywamy się przed światem, udajemy kogoś, kim nie jesteśmy. Grzeczna dziewczynka nie jest asertywna, grzeczna dziewczynka jest niewidzialna. Jeśli wydaje Ci się, że jesteś inna/-y. Nie dotyczy Cię ta książka, bo jesteś Prezesem, Dyrektorem, Kierownikiem to Cię rozczaruję...Ona jest właśnie dla Ciebie❗Ta książkę jest dla każdego, jeżeli tylko masz odwagę, żeby po nią sięgnąć. To nie jest łatwa książka, jej się nie da przeczytać jednym tchem, bez własnych głębokich przemyśleń, bez emocji. "Można więc zdecydować o byciu królową swojego życia. Wymaga to jednak odwagi do tego, by zrezygnować z otrzymania "dobrej" oceny od innych ludzi" Dzisiaj nie boję się napisać, że ta książka to całe moje odbicie, nie boję się słów co ludzie powiedzą, jak się dowiedzą, bo czymże jesteśmy bez siebie. Dla mnie, ta książka jest tak osobista, że jest rzeczą nie do pożyczenia. Oznaczona kolorowymi karteczkami i zakreślaczami. Jest czymś w rodzaju #TalizmanuOczyszczenia dr Agnieszka Kozak dr hab. Jacek Wasilewski jestem Wam wdzięczna, za tą publikację, to nieoceniona pomoc w znalezieniu i zrozumieniu siebie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-06-2022 o godz 13:57 przez: Joanna Celusta
Po przeczytaniu tej książki miałam wrażenie, że odbyłam podróż do przeszłości. To była podróż trudna i wyzwalająca zarazem. Świadomość wagi słów, zwłaszcza tych, które słyszeliśmy od swoich rodziców (i których mamy okazję nie powtarzać swoim dzieciom) jest niezwykle odkrywczym i budującym doświadczeniem. Budującym, bo gdy już się pewne rzeczy zrozumie i zaakceptuje, łatwiej jest pomyśleć o sobie z akceptacją i stworzyć nowe filary do bycia większym wsparciem dla siebie i swoich bliskich. Książkę czyta się dobrze i mimo wagi samego tematu, dość lekko. Przyjazna struktura powtarzająca się w każdym rozdziale ułatwia proces pozytywnej refleksji. Czytanie rozdziałów powoli i z przerwami jest dobrym sposobem na spokojne przeanalizowanie ważnych dla nas wątków, ale uprzedzam, że odstawienie tej książki „na później” może sprawić trudności. Powodem jest wciągający sposób narracji autorów :) Ciekawość zwycięża i kolejny rozdział przeczytany ;) Polecam tą pozycję literacką każdemu. Jestem przekonana, że niezależnie od tego, jakie było nasze dzieciństwo, każdy znajdzie w niej choćby kilka zdań, które (jak się okazuje) wibrują w naszej głowie do dziś i są trigerem naszych reakcji w dorosłym życiu. Czy da się coś z tym faktem zrobić? Zdecydowanie tak :) Autorzy bardzo fajnie podpowiadają różne warianty i przekazują szereg wskazówek jak to zrobić. Nie są to gotowe recepty i złote rady. Raczej celne pytania, które warto abyśmy sami sobie również zadali i na ich podstawie podjęli własne decyzje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-06-2022 o godz 16:05 przez: wojownik
Kiedy pierwszy raz zobaczyłem zapowiedź wiedziałem, że to będzie świetna książka. Oczekiwania były ogromne. To jak funkcjonujemy w życiu w jakiejś części wynika z przekazów jakie otrzymaliśmy w naszym dzieciństwie. Nie złość się,😡 nie wymyślaj,💭 inni mają gorzej,🙊 to tylko niektóre ze zdań, które pamiętam z wczesnych lat. Ukształtowały one moje myśli i schematy działania. Świadomość pozwala na zmierzenie się z nimi i działanie inaczej. Dodatkowo autorzy poświęcili rozdział dobrym słowom. Dziękuję, proszę, przepraszam, doceniam tracą czasem swoje znaczenie, ale wypowiedziane z rozmysłem naprawdę zmieniają świat. To jedna z tych książek, których warto kupić więcej sztuk żeby rozdawać aby ludzie mogli żyć lepiej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego