Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 34,15 zł

34,15 zł 54,90 zł (-37%)
Odbiór w salonie 0 zł
dostępny od: 05.07.2022

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Słowa, które niszczą. Słowa, które budują.

Od początku swojego życia funkcjonujemy wśród słów. To one nas stwarzają i kształtują, kiedy jesteśmy małymi i większymi dziećmi - istotami najbardziej wrażliwymi i bezbronnymi wobec przekazu ze strony rodziców, dziadków, opiekunów w przedszkolu i szkole. Słowa nadają nam tożsamość, słowami jesteśmy ubierani albo w siłę i poczucie własnej wartości, albo w oczekiwania społeczne, które wynikają z lęku, unieruchamiają. Słowa tworzą wzorce myślenia i działania, z którymi każdy z nas nieświadomie idzie przez życie.

Takie słowa są jak zaklęcia. Mogą odebrać głos, bo "dzieci i ryby głosu nie mają". Mogą zamrozić emocje, bo "chłopaki nie płaczą". Mogą zasłonić potrzeby - "nie rób kłopotu". Mogą zabrać odwagę wyrażania siebie, gdy wciąż słychać "nie wydziwiaj". Mogą uśpić w nas życie na długie lata. Na szczęście wobec tych słów-zaklęć nie jesteśmy bezbronni. Uświadomiwszy sobie, które fatalne sformułowanie steruje akurat nami, możemy je z siebie zrzucić, odwołując się do innych, uzdrawiających słów; możemy stworzyć dla siebie nową rzeczywistość i stać się w pełni sobą.

Bo słowa mają moc. Niszczącą lub uzdrawiającą. I tylko od nas ostatecznie zależy, do których się odwołamy.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie
Autor: Kozak Agnieszka , Wasilewski Jacek
Wydawnictwo: Onepress
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 376
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-05-24
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 210 x 20 x 140
Indeks: 41897249
średnia 4,8
5
12
4
1
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
8 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
10-06-2022 o godz 08:49 przez: piwkokasia | Zweryfikowany zakup
📚"Uwięzieni w słowach rodziców." 📖 Swoją recenzję tej książki chcę zacząć od tego, że "na początku było Słowo." I ono wszystko stworzyło i nadal stwarza. Jest w nieustannym ruchu, relacji z nami, zapada w serce, by w odpowiednim momencie zaowocować, wesprzeć, dać nadzieję, ufność i wiarę, że wszystko będzie dobrze. Bo On-Słowo-Logos jest dobry. 📖 Książka Agnieszki Kozak jest dla mnie kolejnym, nowym, pogłębionym spojrzeniem na temat świadomego używania języka. Ale też czymś więcej. Kolejnym krokiem w drodze ku wolności. Autorka pokazuje konkretne przykłady słów, które wypowiedziane przez osoby nam najbliższe i najczęściej mające dla nas autorytet, bo są naszymi rodzicami, dziadkami, nauczycielami, przyjaciółmi, ciociami, wujkami, etc., stwarzają wzorce myślenia i działania, z którymi najczęściej nieświadomie idziemy w życie, działając z automatu i raniąc kolejne osoby, najczęściej naszych najbliższych, ale przede wszystkim nas samych. Słowa, które na przykład zatrzymują nas w miejscu, zamrażają, odbierają chęć życia, napawają podświadomym lękiem działania... ⚘️Na szczęście jest droga, by z pułapki takich "zaklęć" wyjść. Agnieszka na konkretnych przykładach pokazuje jak i są to niezwykle trafione przykłady. Dla mnie szczególnie ważne było opisanie jak działają usłyszane w dzieciństwie słowa, by się nie złościć, że musisz sobie poradzić, co ludzie powiedzą, bądź grzeczna, a nie mówiłam... W wielu rozdziałach odnalazłam swoją historię i propozycję, jak mogę uwolnić się od męczących mnie od lat schematów. Jest to kontynuacja mojej terapii i pracy nad sobą, propozycja dalszego rozwoju. Niezmiernie jestem wdzięczna za słowa, że pewnych rzeczy nie da się zmienić szybko, że potrzeba czasu lub towarzyszenia czułego przewodnika, który nam pomoże. I też, że wystarczy zrobić mały krok. Cudownie, że przypomina o wdzięczności. By nią żyć na co dzień, dziękować za każde najmniejsze dobro w naszym życiu, widzieć małe-wielkie cuda każdego dnia. By doceniać swoje życie takim, jakie jest. By umieć prosić o pomoc, kiedy jej potrzebujemy, albo gdy po prostu chcemy zaspokoić swoje potrzeby. By świadomie wybierać, przede wszystkim siebie, miłość i wolność. 📖Książka ta, to cytując "droga wyłaniania się z ciemnego lasu, w którym przyjemności życia zasłaniają nam złowrogie cienie rzucanych na nas w dzieciństwie zaklęć". Bo na swoim przykładzie wiem, że można - parafrazując słowa psychoterapeuty Yaloma - pozbywać się starych wzorców, oderwać od żalu, narzekania, bycia ofiarą i nabrać apetytu na życie, nauczyć się kochać, siebie i swoje życie przede wszystkim i żyć tak, by siebie mieć i móc siebie dać. 💙 Dziękuję autorom za "Uwięzionych", choć właściwie powinnam napisać za "Uwolnionych". Dla mnie to kolejny krok ku wolności, kochaniu siebie i swojego życia. Jestem niezmiernie wdzięczna, że kolejny raz mogę się uczyć, jak być dla siebie ważną, wybierać siebie, błogosławieństwo, bliskość, miłość i spokój. 💙
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
29-05-2022 o godz 10:52 przez: Piotr Kapusta | Zweryfikowany zakup
Książka opisuje niektóre z zaklęć, rzuconych na nas w dzieciństwie, próbując wytłumaczyć skąd się wzięły i jak sobie z nimi radzić w dorosłym życiu. Na plus pojawiające się czasami analizy społeczne. Rady sugerowane są teoretycznie proste i znane z wielu innych pozycji. Generalnie pomysł dobry, choć czuć niedosyt i chęć pogłębienia tematu.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
15-06-2022 o godz 13:38 przez: Karolina | Zweryfikowany zakup
Każdy z nas zastanawia się czasami skąd biorą się określone zachowania w znanych nam sytuacjach. Mając tę książkę w swoich rękach możemy spróbować odczarować nieco naszą rzeczywistość i wrócic do naszego "wewnętrznego dziecka", co pozwoli na nowo spojrzeć na naszych rodziców. Być może nawet przychylniejszym okiem?
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
22-05-2022 o godz 21:11 przez: wojownik | Zweryfikowany zakup
Wspaniała książka. Może być naprawdę pomocą dla każdego. Słowa mają moc, dlatego warto uważać na to co mówimy innym. Dla mnie to najlepsza książka psychologiczna w tym roku.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
30-05-2022 o godz 10:59 przez: karolina | Zweryfikowany zakup
Cudowna książka. Uwalniająca i dająca nadzieję. Bez względu na wiek, nigdy nie jest za późno na zmiany!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
29-05-2022 o godz 22:00 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Ciekawe, polecam nawet dla osób które miały szczęśliwe dzieciństwo.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
27-05-2022 o godz 08:34 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Bardzo wartościowa książka, warto ją przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
28-06-2022 o godz 15:21 przez: Zuzanna
To, że wychowanie wpływa na dorosłe życie człowieka, nie ulega wątpliwości. Co jednak jeśli nasze dzieciństwo nie należało do udanych? Słowa, które kierowali do nas rodzice mogą wyrządzić zarówno wiele dobrego, jak i złego. Czasem dorośli bezwiednie sprawiają przykrość dziecku. Wzorce przekazywane następnemu pokoleniu nie zawsze są zdrowe i właściwe. Kto z nas nie słyszał słynnych: ,,Dzieci i ryby głosu nie mają”, ,,Chłopaki nie płaczą”, ,,Jak się będziesz złościć, to nie znajdziesz męża”? Co teraz, gdy te zdania prześladują nas od wielu lat? Jak się od nich uwolnić? Z pomocą przychodzi poradnik ,,Uwięzieni w słowach rodziców”. Pierwszy rozdział opisuje ,,Zaklęcia zakazu”, czyli słynne ,,A nie mówiłem?”, ,,Nie rób kłopotu”, ,,Ojciec wie lepiej”, itp. Książka pomaga czytelnikowi pozbyć się rzuconego zaklęcia. Opisuje dlaczego rodzice tak mówią oraz czym skutkuje taki komunikat. Każde zdanie rodzica ma swój podrozdział, w którym jest dokładnie wytłumaczone. Następne są ,,Zaklęcia nakazu” - ,,bądź grzeczna”, ,,Bo pan cię zabierze”. Chyba powyższe sformułowania są najczęściej słyszane na placu zabaw. Ponownie, każdemu z sześciu zaklęć poświęcone są oddzielne podrozdziały. Na końcu poradnika są słowa, które zdejmują zaklęcia. Nie mam na myśli oczywiście magicznych ,,abrakadabra”, tylko realne słowa. Nie zdradzę wam ich, musicie sięgnąć po ,,Uwięzieni w słowach rodziców”. Książka sprawdzi się idealnie nie tylko dla osób, które zmagają się z trudnymi komunikatami z dzieciństwa, ale również dla młodych rodziców. Słowa posiadają wielką moc, nauczmy się nimi odpowiednio posługiwać. Poradnik zdecydowanie w tym pomaga.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorach:

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego