Od wielkiej rewolucji po nowe tysiąclecie. Urbanistyka A la francaise. Tom 3 (okładka  miękka, 10.2018)

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Mirosław Wiśniewski, Wiek XIX. Epoka pragmatyzmu

Zakres merytoryczny pracy ograniczony jest do analizy formy fizycznej i praktyki procesu rozwojowego Paryża, Marsylii, Lyonu, Lille i Saint-É tienne w XIX wieku. Odsłania zagadnienia, które pozwalają na dokonanie syntezy, a ich szczegółowość służy ułatwieniu odniesienia do praktyki współczesnej. Rola państwa, prawa, procedur oraz kompetencji i działań samorządu opisywana jest ze świadomością, że nie mają one cech odkrywczych, lecz inny opis zjawisk i procesów nie zapewni możliwości równie dokładnego śledzenia postępów w rozwoju metod działania. Problematyka pracy sprowadza się do ukazania związku wiedzy z praktyką i uwzględnia w szczególności: przemiany systemowe, ewolucję regulacji prawnych, problemy rozwiązane, rozwiązywane i nowe, przekształcenia formy miasta i jego architektury.

Weronika Wiśniewska, Wiek XX. Laboratorium urbanistyki nowoczesnej

Zwrot à la française znaczy, że działanie lub wykonanie czegoś na sposób francuski, wyposaża dzieło w cechę odrębną, właściwą kulturze Francji. Ale zwrot à la française można rozumieć także jako wierność francuskiej tradycji. W XX wieku tradycje są dwie. Pierwsza, za Arturem Rimbaudem trzyma się dewizy, że absolutnie trzeba być nowoczesnym i odrzucając rzeczy niepotrzebnie skomplikowane na rzecz prostoty, odwołuje się do Kartezjusza. Tradycja druga, zachowawcza, akademicka, niechętna przy tym modernizmowi, określa modernizm jako si peu franç ais (tak mało francuski),

W opracowaniu poświęconym dopełnieniu obrazu dwudziestowiecznej urbanistyki à la française wyodrębniono kilkanaście wątków tematycznych, które pozwalają prześledzić ewolucję poglądów na wybrane zagadnienia i odnaleźć punkty zwrotne we francuskiej teorii, praktyce oraz regulacjach prawnych, bez których, jak mówił marszałek Hubert Lyautey, żadna urbanistyka nie jest możliwa .

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1207184225
Tytuł: Od wielkiej rewolucji po nowe tysiąclecie. Urbanistyka A la francaise. Tom 3
Autor: Wiśniewski Mirosław , Wiśniewska Weronika
Wydawnictwo: TAiWPN Universitas Kraków
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 452
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-10-17
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 32 x 167 x 241
Indeks: 26547442
średnia 5
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
1 recenzja
5/5
07-02-2020 o godz 11:52 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Pozycja "must have" dla osób zainteresowanych zagadnieniami z urbanistyki i kształtowania przestrzeni - nie tylko miejskich. Książka przygotowana przez uznanych i szanowanych urbanistów, a do tego wspaniałych ludzi. Odkrywcy, którzy poprzez podróże i szybką analizę potrafią otworzyć oczy na takie "kąty" miejskie, które dla innych są uznane za zdegradowane i zaniedbane. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Kronika Wielkopolska Opracowanie zbiorowe
4.7/5
25,31 zł
Inne z tego wydawnictwa Kronika Jana z Czarnkowa Opracowanie zbiorowe
0/5
20,37 zł

Podobne do ostatnio oglądanego