Upadek (okładka  twarda, 06.2015)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Kolejny tom „Kronik Wielkiego Dziesięciolecia”. Ten najnowszy cykl Wiktora Suworowa składa się z książek: Tatiana – tajna broń, Upadek i Matka diabła.

Autor odtwarza wypadki z lat 1956–1957, kiedy to dwuwładza Nikity Chruszczowa i Gieorgija Żukowa usunęła dawnych współpracowników Stalina z grona przywódców Związku Radzieckiego, a Żukow potajemnie przygotowywał się do przeprowadzenia przewrotu wojskowego, obalenia Chruszczowa i przejęcia pełnych rządów w kraju. Suworow przytacza znane i mało znane fakty, które łączy w przekonującą całość. Ukazuje kulisy głośnych historycznych wydarzeń, takich jak XX Zjazd KPZR czy interwencja Armii Radzieckiej na Węgrzech, i sugestywnie przedstawia przebieg bezwzględnej walki o władzę w ZSRR, którą „kat Moskwy i Ukrainy” Chruszczow toczył ze „sługusem i chamem” Żukowem.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1106713032
Tytuł: Upadek
Seria: Historia
Autor: Suworow Wiktor
Tłumaczenie: Pawłowska Anna
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: rosyjski
Liczba stron: 256
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-06-02
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 24 x 218 x 305
Okres historyczny: współczesność (od 1945) świat
Indeks: 16855830
średnia 4,7
5
12
4
1
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
4 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
17-08-2015 o godz 13:14 przez: Piotr Pietrzak | Zweryfikowany zakup
Dla mnie "Upadek" jest świetnym uzupełnieniem "Cień zwycięstwa" i "Cofam wypowiedziane słowa". Autor nie tylko ujawnia i zrozumiale wyłuszcza kulisy walki o władzę w ZSRR po śmierci Stalina, ale również bez żadnego pardonu, po raz kolejny rozprawia się z mitem Żukowa, tym razem biorąc na celownik ostatnie lata jego "Świetności". Generalnie książka opisuje jak to cham i prostak (Żukow) ocalił, durnia (Chruszczowa), jak próbował tegoż durnia odsunąc od władzy i jak to dureń,działając z gorszej pozycji, pozbył się chama i prostaka.. jest to kolejna książka, która udowadnia, że historia nie nudzi, o ile opowiadana jest z pasją, a Władimir Rezun alias Wiktor Suworow opowiadac z pasją potrafi jak mało kto i po raz kolejny to udowadnia. POLECAM.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-08-2015 o godz 08:24 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Suworow jak zwykle "odbrązawia" postacie i fakty tak ważne w historii współczesnej Rosji,a przede wszystkim Związku Radzieckiego.Po raz kolejny G.Żukow jest postacią pierwszoplanową ,która spada z hukiem z piedestału przywódców.Świetny język,dla miłośników historii koniecznie !!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-01-2022 o godz 09:45 przez: Radek | Zweryfikowany zakup
Kolejna książka W.Suworowa w kolekcji. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-07-2015 o godz 00:00 przez: Bruno Urbański
Znakomicie przedstawiona panorama historii ZSRR lat 50-tych XX wieku. Suworowa jak zwykle bardzo dobrze się czyta, potrafi on pisać zajmująco i zafascynować czytelnika. Ciekawie przedstawiona ówczesna polityczna rzeczywistość radziecka, w tym bezpardonowa walka o władzę. Z pewnością warto przeczytać, bardzo dobra publikacja.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Podobne do ostatnio oglądanego