Ukryta inteligencja hormonów. Jak kierują twoim mózgiem (ebook)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Sprzedaje empik.com : 32,00 zł

32,00 zł
Produkt cyfrowy
Opłać i pobierz

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej zamawiane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Opłać i pobierz

"Ukryta inteligencja hormonów" to ukazanie geniuszu biologii kobiecego organizmu.

Czy wiedzieliście, że kobiety w okresie owulacji więcej chodzą, mniej jedzą, bardziej angażują się w życie towarzyskie, częściej spotykają się z mężczyznami i więcej flirtują? Albo o tym, że zespół napięcia przedmiesiączkowego mógł powstać w toku ewolucji po to, żeby kobiety mogły unikać nieodpowiednich partnerów? Kobiecy cykl hormonalny kryje inteligencję kształtowaną w ciągu całych eonów i zamiast odbierać zdolność racjonalnego myślenia - jak głosi tradycyjna seksistowska opinia - przynosi kobietom korzyści, jakich potrzebują, by odnosić sukcesy.

W prowokacyjnej, odwracającej dotychczasowy kierunek myślenia książce Martie Haselton, wybitna uczona zajmująca się badaniami nad seksualnością i cyklem owulacyjnym, poddaje głębokiej i odkrywczej analizie procesy wywierające daleko idący wpływ na nasze zachowania. Książka "Ukryta inteligencja hormonów", zabawna i krzepiąca, oferuje kobietom możliwość spojrzenia na nowo w głąb własnego ciała, mózgu, związków i relacji międzyludzkich, ułatwiając im podejmowanie bardziej świadomych decyzji w kwestiach seksu, małżeństwa, przyjaźni i wielu innych. 

"Nareszcie pojawiła się feministka mająca odwagę mówić o kobietach nie jako ofiarach własnych hormonów, lecz posiadaczkach precyzyjnie skonstruowanych organizmów, panujących nad swoimi umysłami i życiem. W tej solidnie podbudowanej nauką, lecz napisanej z wdziękiem książce Haselton pokazuje, jak nabyte przez kobiety w toku ewolucji funkcje hormonów pomagają im znaleźć na rynku partnerów, iść o lepsze z rywalkami i wychowywać zdrowe, produktywne potomstwo. Autorka książki »Ukryta inteligencja hormonów« porusza również kluczowe, aktualne kwestie - od ciąży w średnim wieku do stosowania hormonalnej terapii zastępczej w późniejszym okresie życia."
Helen Fisher, autorka książek "Pierwsza płeć" i "Dlaczego kochamy"

"Genialna książka. Haselton, autorka tkwiąca po uszy w badaniach naukowych, zabiera czytelnika w zniewalającą podróż wiodącą od porywów pokwitania do pokłosia menopauzy, od fantazji seksualnych do sposobów, jakie kobiety, często grając pierwsze skrzypce, stosują w doborze partnerów. Książka »Ukryta inteligencja hormonów« pokazuje, jak wszystkie kobiety tworzą długi, nieprzerwany łańcuch od mądrych starożytnych matek i jak kobiety współczesne mogą w doborze partnerów kierować własnym przeznaczeniem."
David M. Buss, autor książki "Ewolucja pożądania. Jak ludzie dobierają się w pary"

"Nieodzowna lektura dla kobiet i mężczyzn zainteresowanych pogłębieniem wiedzy o tym, co wpływa na kształtowanie się naszych wyborów i preferencji. Książka »Ukryta inteligencja hormonów« jest frapująca, błyskotliwa, chwilami bardzo zabawna, zawsze zaś nieskazitelna pod względem naukowym."
dr n. med. Barbara Natterson-Horowitz, współautorka książki "Zoobiquity"

"Martie Haselton napisała książkę, na którą wielu z nas czekało - prawdziwie feministyczne studium o sposobach, w jakie hormony wpływają na to, jak odczuwamy, zachowujemy się, kochamy i partaczymy różne sprawy. Autorka pokazuje nam, że nie ma prostych odpowiedzi - tylko mnóstwo fascynujących możliwości - kiedy zaczynamy rozmyślać o biologicznych aspektach naszego życia seksualnego."
Alice Dreger, autorka książki "Galileo’s Middle Finger"

"Haselton zgłębia skomplikowaną rolę, jaką hormony odgrywają w życiu kobiet, kiedy wybieramy naszych partnerów, pielęgnujemy nasze związki, wychowujemy dzieci i przechodzimy menopauzę. Książka »Ukryta inteligencja hormonów«, napisana z pasją i dowcipem, przekazuje ważne wiadomości o kobiecych doświadczeniach."
Joan B. Silk, współautorka książki "How Humans Evolved"

ID produktu: 1227579786
Tytuł: Ukryta inteligencja hormonów. Jak kierują twoim mózgiem
Autor: Haselton Martie
Tłumacz: Tuz Adam
Wydawnictwo: Prószyński Media
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 368
Data premiery: 2019-05-25
Rok wydania: 2019
Format: EPUB
UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 32922745
średnia 5
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.

Zobacz także

Popularne w tej kategorii Krótka historia czasu
5/5
30,90 zł
Promocja
35,00 zł najniższa cena z 30 dni
Popularne w tej kategorii Ziemia
0/5
43,90 zł
Promocja
49,90 zł najniższa cena z 30 dni
Popularne w tej kategorii Nowe Teorie Wszystkiego. W poszukiwaniu ostatecznego wyjaśnienia
0/5
52,90 zł
Promocja
59,90 zł najniższa cena z 30 dni
Popularne w tej kategorii Jeszcze krótsza historia czasu ,
4.5/5
28,90 zł
Promocja
32,00 zł najniższa cena z 30 dni

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego