Twoje życie w moich rękach. Opowieść o polskiej służbie zdrowia (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin w rozmowach z lekarzami najpopularniejszych specjalizacji w Polsce i pracownikami polskiej służby zdrowia.

Co widzi pacjent w szpitalnej izbie przyjęć? Zatłoczoną poczekalnię, w której siedzi się po kilka godzin, tłok, lekarzy i pielęgniarki, które go lekceważą. A co widzą lekarze i pielęgniarki?

O tym jest ta książka.

Zbiór rozmów z ludźmi, którzy tworzą naszą służbę zdrowia i opowiadają nam o niej ze swojej perspektywy. Ta publikacja pomoże nam zrozumieć, jak wygląda codzienność z tej drugiej strony - nawał pracy, brak możliwości stosowania najnowszych osiągnięć medycyny, absurdy systemu.

„Pacjenci nas obrażają, krzyczą, że płacą składki i nas utrzymują. Nie zapomnę dyżuru na SOR, kiedy pacjenci w poczekalni chcieli mnie zlinczować, bo oni czekali, a ja musiałam pójść na blok operacyjny do urazu. Pacjent przyjechał z innego szpitala, jedno, jedyne oko, a chorzy z zapaleniem spojówek mieli do mnie pretensję, że poszłam zorganizować operatora dla tego najbardziej potrzebującego z nich”.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Twoje zycie w moich rekach

Tytuł: Twoje życie w moich rękach. Opowieść o polskiej służbie zdrowia
Autor: Skrzydłowska-Kalukin Katarzyna
Wydawnictwo: Burda Media Polska
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 184
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-11-28
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 205 x 20 x 145
Indeks: 26903033
 
średnia 4,3
5
13
4
4
3
3
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
11 recenzji
5/5
16-11-2019 o godz 08:28 JULITA dodał recenzję:
Super książka, polecam. Realia polskiej służby zdrowia .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
17-06-2019 o godz 12:23 Anonim dodał recenzję:
Dobra książka, szkoda ze okladka nie zacheca do zakupienia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-05-2019 o godz 08:47 Józef Janiak dodał recenzję:
przydatna i ciekawa książka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-01-2019 o godz 10:10 Anonim dodał recenzję:
Książka ukazuje prawdziwe historie w świecie medycyny. Wypowiadają się w niej lekarze specyficznych oddziałów. Opowiadają o swojej pracy, czasami ciężkiej i trudnej. Książka jest świetnie napisana i wciągająca. Zachęcam do przeczytania i zapoznania się w innym punktem widzenia pracy w służbie zdrowia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-01-2019 o godz 23:38 dalena.ro dodał recenzję:
Czasem prawda jest brutalna, smutna i wstrząsająca. Prawda o polskiej służbie zdrowia jest trudna do przyjęcia, ale kiedy minie pierwszy szok i spojrzymy na nią z nowej perspektywy możemy mocno zacisnąć kciuki i mieć nadzieję, że będzie lepiej. Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin pokazuje nam wszystkie twarze polskiej służby zdrowia. W swojej książce „Twoje życie w moich rękach. Opowieść o polskiej służbie zdrowia” rozmawia z doświadczonym lekarzem, ale również z pielęgniarką i lekarzem na specjalizacji, czyli jednym słowem z różną grupą personelu medycznego. Rozmowy te w brutalny, ale szczery sposób pokazują jak naprawdę wygląda w naszym kraju opieka medyczna. My rozgoryczeni, rozzłoszczeni i często zniecierpliwieni pacjenci kontra wyczerpani, rozżaleni i bezradni lekarze/pielęgniarki. Często zapominamy, że ONI też są ludźmi i że to nie oni odpowiadają za długie kolejki w przychodniach i szpitalach oraz odległe terminy badań. Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin poprowadziła rozmowy z pracownikami służby zdrowia z ogromnym wyczuciem i zaangażowaniem. W efekcie dostajemy książkę ciekawą i wciągającą. Mimo trudnego tematu czyta się ją lekko i szybko. „Twoje życie w moich rękach.” polecam wszystkim, bo każdy z nas prędzej czy później spotka na swojej drodze lekarza lub pielęgniarkę. Może się zdarzyć, że trafimy wtedy na osobę po 24 godzinnym dyżurze, która będzie po prostu zmęczona a nie oziębła i będzie wymagała odrobiny zrozumienia. Zachęcam do lektury książki. Naprawdę warto poznać inny punt widzenia… Więcej recenzji na www.facebook.com/LiteraturaZmyslow
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-01-2019 o godz 00:00 AntoninaStrózik dodał recenzję:
Powiem Wam, że ta książka jest moim odkryciem. Wielokrotnie już do niej wracałam i za każdym razem włos mi się na głowie jeży, kiedy ją czytam. To, co dzieje się w służbie zdrowia niewątpliwie jest przerażajcie. Bardzo się cieszę, że powstała ta książka, która pokazuje służbę zdrowia od strony lekarze. To niebywałe, że my pacjenci wielokrotnie zapominamy, że lekarze to również ludzie, którzy mają swoją gorsze i lepsze dni. Mi ta książka otworzyła oczy na bardzo wiele spraw. Uważam, że każdy z nas powinien ją przeczytać, aby uzmysłowić sobie, że lekarze nie mają łatwego zawodu. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-12-2018 o godz 10:41 Anonim dodał recenzję:
Historia polskiej służby zdrowia smutne ale prawdziwe.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
26-12-2018 o godz 22:39 coffee_cup90 dodał recenzję:
Pełna wersja recenzji na: https://coffee-cup90.blogspot.com/2018/12/katarzyna-skrzydowska-kalukin-twoje.html Od bardzo dawna nosiłam się z przeczytaniem książki na temat polskiej służby zdrowia, ponieważ nie ma co ukrywać, ten temat od jakiegoś czasu jest mi bliski. Dlatego też ogromnie się ucieszyłam, gdy w moje łapki wpadła właśnie książka Katarzyny Skrzydłowskiej – Kalukin „Twoje życie w moich rękach”. Nigdy nie czytałam żadnych artykułów, czy też reportaży autorstwa tej Pani, dlatego nie wiedziałam, na co się piszę. Jednak czasem warto zaryzykować ;) Nie mam odniesienia do innych książek z tego gatunku, więc mogę jedynie porównywać „Twoje życie w moich rękach” do artykułów prasowych, ale według mnie nie będzie to to samo. Muszę się Wam przyznać, że kiedy usiadłam do czytania tej książki to miałam obawy, że nie przypadnie mi ona do gustu, bo jak dobrze wiecie, ja jestem fanką literatury kobiecej i o niej mogę Wam opowiadać godzinami. Jednak po przeczytaniu pierwszych kilku stron, zauważyłam że „Twoje życie w moich rękach zaczyna mnie wciągać, ponieważ pierwszy wywiad był już na tyle dobry, że przepadłam i nagle znalazłam się w połowie tej książki. Podobało mi się w tej książce to, że autorka nie wybrała do rozmów samych lekarzy z ogromny doświadczeniem w tej pracy. Pani Katarzyna rozmawiała między innymi: z pielęgniarką, z lekarzem na specjalizacji czy też profesorem, więc rozmowy były przeprowadzone z różnymi grupami personelu medycznego. Według mnie jest to siedem genialnych rozmów, które ukazują wady polskiej służby zdrowia, ponieważ pacjenci widzą tylko to, że jest mało miejsc do specjalisty, wszędzie muszą czekać w ogromnych kolejkach i obwiniają za to lekarzy oraz pielęgniarki, wyzywając ich od łapówkarzy. Wszyscy rozmówcy Pani Katarzyny są świadomi tego w co się wpakowali oraz rozumieją pretensję pacjentów, ale oni ratują ludzkie życie na tyle ile pozwala im system oraz pieniądze, którymi dysponują szpitale oraz poradnie, w których pracują. Wielu z nich wie, jak usprawnić ten "chory" system, ale ministerstwo jest głuche na wołania pracowników służby zdrowia. Twoje życie w moich rękach to książka, która daje do myślenia. Zostają w niej poruszone tematy, o których pacjent często nie ma pojęcia. Polecam Wam tę książkę, abyście i Wy mogli zrozumieć, że personel medyczny to ludzie, którzy też mają uczucia i robią wszystko, co w ich mocy aby ratować ludzkie życie. Twoje życie w moich rękach czyta się naprawdę szybko.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-12-2018 o godz 11:34 Anonim dodał recenzję:
Nie­dawno w moje ręce tra­fiła książka „Twoje życie w moich rękach” Kata­rzyny Skrzy­dłow­skiej – Kalu­kin. Jest to książka, która opo­wiada o pol­skich pacjen­tach i służ­bie zdro­wia. Co widzi pacjent w szpi­tal­nej izbie przy­jęć? Zatło­czoną pocze­kal­nię, w któ­rej sie­dzi się po kilka godzin, tłok, leka­rzy i pie­lę­gniarki, które go lek­ce­ważą. A co widzą leka­rze i pie­lę­gniarki? O tym jest książka. Zbiór roz­mów z ludźmi, któ­rzy two­rzą naszą służbę zdro­wia i opo­wiadają nam o niej ze swo­jej per­spek­tywy. Ta publi­ka­cja pomoże nam zro­zu­mieć, jak wygląda codzien­ność z tej dru­giej strony – nawał pracy, brak moż­li­wo­ści sto­so­wa­nia naj­now­szych osią­gnięć medy­cyny, absurdy sys­temu. Dzien­ni­karka bar­dzo dobrze roz­ma­wiała z leka­rzami i pra­cow­ni­kami służb zdro­wia. Prze­pro­wa­dziła wywiad z leka­rzami, któ­rzy czują się bez­radni patrząc na tłok ludzi, któ­rzy cze­kają po kilka godzin w przy­chodni czy w szpi­ta­lach. Chcą nam pomóc i ulżyć nasze cier­pie­nie, a tak się nie da. Bar­dzo szybko się czy­tało. Bar­dzo mnie zasko­czyła, że jeden z leka­rzy wypo­wia­dał się, że jest mało w Pol­sce pie­lę­gnia­rek i leka­rzy, gdyż więk­szość z nich wyje­chało za gra­nicę. Książkę bym nazwała repor­ta­żem o służ­bie zdro­wia. Bar­dzo mnie wcią­gnęła, gdyż byłam bar­dzo cie­kawa, dla­czego jest tak, a nie ina­czej w służ­bie zdro­wia. Czy­ta­łam ją dwa dni. Treść dla mnie była czy­telna i zro­zu­miała. Jeśli by miała kolejny raz się­gnąć po książkę tej dzien­ni­karki, to bym ją prze­czy­tała kolejny raz. Dzien­ni­karka prze­ko­nała mnie do się­gnię­cia po tę książkę, ja suge­ro­wa­łam się po okładce, a potem po tre­ści. Okładka jest bar­dzo ładna. Bar­dzo pomocny repor­taż, który można zro­zu­mieć, dla­czego długo cze­kamy na bada­nia, tam wszystko spe­cja­li­ści wyja­śniają taj­niki służby zdro­wia. Zachę­cam Was, dro­dzy czy­tel­nicy do kupna tej książki, gdyż uwa­żam, że można się naprawdę dużo rze­czy się dowie­dzieć na temat pra­cow­ni­ków służb zdro­wia i jak o pacjen­tach. Znaj­dzie­cie w książce cie­kawy wywiad Z leka­rzami, któ­rzy wyja­śniają nam jak funk­cjo­nuje NFZ i służba zdro­wia w Pol­sce. Pole­cam, bo warto! Oce­niam tę książkę 5/5. Bar­dzo dzię­kuję za egzem­plarz wydaw­nic­twu Burda Książki. Burda Książki
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-12-2018 o godz 20:39 Maja Gumińska dodał recenzję:
W ostatnim czasie na rynku pojawiało się wiele książek dotyczących służby zdrowia. I choć od dawna chciałam sięgnąć po choć jedną z nich, było mi z nimi nie po drodze. Dlaczego? Bo miałam wrażenie, że często rzucają na pracowników służby zdrowia cień, przedstawiają ich w niekorzystnym świetle. Trochę bałam się zaryzykować i na własnej skórze przekonać jaką treść niosą za sobą te książki. Dlaczego więc zdecydowałam się na "Twoje życie w moich rękach"? Ponieważ kiedy spojrzałam na opis, wiedziałam, że na początek mojej przygody z tytułami utrzymanymi w podobnym klimacie nada się idealnie. Książka miała przestawiać polską służbę zdrowia z perspektywy jej pracowników, miała pokazywać ich punkt widzenia. A tego byłam bardzo ciekawa. Chciałam, żeby moje wdrażanie w lektury o podobnej tematyce przebiegało stopniowo, nie chciałam chwytać za tytuły, które - sądząc po ich opisach - doprowadziłyby mnie do zdenerwowania, złości, które po prostu mogłyby mnie przytłoczyć. Sięgając po "Twoje życie w moich rękach" miałam przeczucie, że nic takiego mnie nie spotka. Książka jest zbiorem siedmiu rozmów. Z kim? Powiedziałabym, że z ludźmi na właściwym stanowisku. Z pracownikami służby zdrowia, którzy są nimi nie bez przyczyny. Którzy szczerze chcą dla pacjentów tego co najlepsze. Tylko, że niestety nie zawsze jest to możliwe. Polskie realia stwarzają ograniczenia, nieprzemyślany system jest powodem wiecznie długich kolejek na izbę przyjęć, niskie pensje nie zachęcają do kształcenia się w kierunkach, w których brakuje specjalistów. Bo lekarz to też człowiek, a pomoc drugiemu człowiekowi nie powinna stawać mu na drodze do własnego szczęścia. Pracownicy służby zdrowia spotykają się na co dzień z wieloma absurdami. A wiecie co jest najbardziej poruszające? Że oni wiedzą w czym znajdują się przyczyny - długich kolejek, odległych terminów wizyt. Oni doskonale rozumieją rozgoryczenie pacjentów, ich nierozumienie, złość. Tylko czemu to wszystko często odbija się na nich samych? Czy to oni ustalają wszystkie te procedury? Oni mają za zadanie udzielić człowiekowi pomocy. Muszą to zrobić i to robią. Nie zawsze tak, jak by chcieli, nie zawsze tak, jak pozwalają na to wszystkie dotychczasowe osiągnięcia medycyny - bo jest to w aktualnych realiach niemożliwe. Ale robią co mogą. To jest ich praca, to jest ich obowiązek. "Twoje życie w moich rękach" to książka, która zwraca uwagę na niedorzeczności w służbie zdrowia, na bezsilność lekarzy, pielęgniarek i innych jej pracowników wobec ustalanych zasad, wobec systemu. Zmaganie się z codziennymi trudnościami może być naprawdę dołujące. Człowiek chce pomóc, ale nie ma jak...Oczywiście, zdarzają się przypadki, kiedy to lekarzowi nie zależy, kiedy chce tylko odbębnić robotę, a pacjenta traktuje krótko mówiąc - źle. Ale to są wyjątki, a nie reguła. Skąd kolejki na izbie przyjęć? Lekarze często muszą "marnować" czas na osoby, które w gruncie rzeczy tej pomocy nie potrzebują - albo inaczej, potrzebują, ale na pewno nie powinni od razu kierować się z daną dolegliwością do szpitala, czy dzwonić po karetkę. Skąd odległe terminy? Między innymi z powodu braków kadrowych. A skąd one? Lekarzom za granicą żyje się o wiele lepiej. Niebo a ziemia. Dopóki pozostanie to bez zmian, dopóki w Polsce pracownicy służby zdrowia nie zaczną być odpowiednio doceniani - nic się nie zmieni. Bo jak napisałam wcześniej - lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci... To też ludzie. Też chcą być szczęśliwi, mają swoje rodziny, ich życie nie może ograniczać się do dyżurów w kilku różnych miejscach i pacjentach, którzy często dają popalić. Z czym jeszcze muszą mierzyć się pracownicy służby zdrowia? Jakie zmiany wprowadziliby do systemu? Jakie mają pomysły na usprawnienie całej tej machiny? W książce znajdziecie wiele przykładów. Wiele opisów przypadków, z którymi przyszło się zmierzyć wypowiadającym się osobom, wiele medycznych ciekawostek. Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin przeprowadziła rozmowy z osobami, które nie bez powodu wybrały zawód medyczny, które chciały nieść ludziom pomoc. W tej branży ciężko jest przetrwać bez powołania, szczególnie w naszych realiach. Dzięki nastawieniu osób, z którymi autorka przeprowadziła rozmowę, książkę czytałam naprawdę z ogromnym zainteresowaniem. Kiedy książka do mnie dotarła, miałam w planach przeczytać na początek tylko kilka stron, zobaczyć jak podejdzie mi ten temat, czy będę w stanie się wciągnąć... A zanim się obejrzałam, byłam już w połowie. Potem poszło jeszcze szybciej. Czytało mi się naprawdę świetnie. Dobrze przeprowadzone rozmowy, nie było miejsca na nudę, nie byłam w stanie się oderwać. Naprawdę! Bardzo zainteresowały mnie niektóre historie - na przykład przypadek starszej pani z Alzheimerem. Nie chcę wam tu zbyt dużo napisać. Zachęcam Was do przeczytania "Twojego życia w moich rękach", ja jestem bardzo miło zaskoczona. Z pewnością sięgnę po więcej książek o podobnej tematyce. justmajka.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-11-2018 o godz 17:08 Kinga Krasowska dodał recenzję:
Czytałam fragmenty tej książki i i nie mogę się doczekać na więcej!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Niedopasowani Young Samantha , Callihan Kristen
4.5/5
25,74 zł
42,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Kolacja z Tiffanym Lingas-Łoniewska Agnieszka
4.4/5
23,94 zł
39,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Healthy sweets by Ann Lewandowska Anna
3.6/5
40,99 zł
54,90 zł
premium 38,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Szycie jest łatwe Opracowanie zbiorowe
4.4/5
26,94 zł
49,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Skandal Nowakowska Katarzyna
4.3/5
29,49 zł
39,90 zł
mój empik 26,99 zł
premium 23,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Nela i tajemnice świata Nela
4.6/5
20,94 zł
34,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Kanadiana Grzelak Monika
5/5
33,99 zł
45,90 zł
premium 27,55 zł
Inne z tego wydawnictwa We mgle Gray Lisa
4.1/5
29,49 zł
39,90 zł
premium 28,01 zł
Inne z tego wydawnictwa Córeczka Croft Kathryn
4.2/5
14,49 zł
19,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Szkoła dla wybranych Miller Samuel
5/5
33,49 zł
44,90 zł
premium 31,81 zł
Inne z tego wydawnictwa Diet & Training by Ann Lewandowska Anna
3.9/5
28,14 zł
46,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Poza kontrolą Croft Kathryn
4.3/5
29,49 zł
39,90 zł
premium 23,94 zł
Inne z tego wydawnictwa MasterChef Junior. Piąta polska edycja programu Opracowanie zbiorowe
4.6/5
35,49 zł
47,90 zł
premium 28,74 zł
Inne z tego wydawnictwa Pod słońcem Italii Mayes Frances , Cohane Ondine
5/5
44,49 zł
59,90 zł
premium 39,55 zł
Inne z tego wydawnictwa Nela w krainie orek Nela
4.6/5
33,49 zł
44,90 zł
premium 31,81 zł
Inne z tego wydawnictwa Nela na tropie przygód Nela
4.4/5
25,99 zł
34,90 zł
premium 20,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Nela i tajemnice oceanów Nela
4.6/5
27,49 zł
36,90 zł
premium 26,11 zł
Inne z tego wydawnictwa Nela i polarne zwierzęta Nela
4.5/5
19,95 zł
39,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Zmyślenie Ryder Jess
4.2/5
29,49 zł
39,90 zł
premium 23,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Flexitarianizm Paruzel Kinga
4.2/5
35,23 zł
69,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Kosmos. Możliwe światy Druyan Ann
5/5
52,99 zł
59,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Figurantka Wilk Aniela
4.7/5
29,49 zł
39,90 zł
premium 28,01 zł
Inne z tego wydawnictwa BTS. Koreańska fala Besley Adrian
5/5
33,49 zł
44,90 zł
premium 31,81 zł
Inne z tego wydawnictwa Saturn. Bezlitosna siła. Tom 3 Lingas-Łoniewska Agnieszka
4.2/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Kastor. Bezlitosna siła. Tom 1 Lingas-Łoniewska Agnieszka
4.2/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 28,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Więcej niż DNA Sullivan Bill
3.9/5
25,15 zł
49,90 zł
premium

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.