Twój mózg bez tajemnic. Rzecz o emocjach, uczuciach, śnieniu i myśleniu (okładka twarda)

Oferta empik.com : 27,28 zł

27,28 zł 42,90 zł (-36%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Sen, pamięć, mowa, odczuwanie  przyjemności czy strachu - codziennie mamy do czynienia z tymi procesami i emocjami, ale jak mózg je tworzy?

Twój mózg bez tajemnic jest zorganizowaną specjalnie dla czytelnika wycieczką po wnętrzu naszej głowy. Zabiera nas na nią neurobiolog Marc Dingman. Dowiemy się z niej, co się dzieje, kiedy mózg nie działa prawidłowo: dlaczego czasem cierpimy na bezsenność, depresję, ADHD, chorobę Alzheimera czy Parkinsona lub wpadamy w uzależnienie.

Książka zawiera liczne interesujące przykłady z życia oraz ręczne ilustracje autora.

"Książkę czyta się jak zbiór opowiadań detektywistycznych, łączy ona klasyczne przypadki z historii neurologii z odkryciami dokonanymi dzięki najnowszym technologiom".
dr Stanley Finger, emerytowany profesor psychologii i nauk o mózgu Uniwersytetu Waszyngtona w St. Louis, autor "Origins of Neuroscience"

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Twój mózg bez tajemnic. Rzecz o emocjach, uczuciach, śnieniu i myśleniu
Autor: Dingman Marc
Tłumaczenie: Jóźwiak Bożena
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 248
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-06-16
Forma: książka
Indeks: 35181224
 
średnia 4,3
5
13
4
5
3
2
2
2
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
4/5
14-07-2020 o godz 11:46 przez: Bookendorfina Izabela Pycio
"Mózg nie jest tworem idealnym, lecz ma niezrównaną zdolność wykonywania wielu zlecanych mu zadań." Przystępne i przyjazne kompendium podstawowej wiedzy o budowie i funkcjonowaniu mózgu człowieka. Czyta się z zainteresowaniem i przyjemnością. Wyjście poza hermetyczny język w stronę popularnej mowy, jednak z zachowaniem nazw własnych. Sprawnie przebiega się po kolejnych rozdziałach. Tylko gdzieniegdzie Marc Dingman wkracza głębiej w ścieżki nauki, w większości koncentruje się na ogólnej wiedzy, tak aby czytelnik zdobył najważniejsze informacje. Publikacja stanowi dobrze merytorycznie przygotowany materiał, na tyle interesujący i atrakcyjny, że sympatycznie zachęca do kontynuacji studiów nad mózgiem, który nawet dla naukowców go badających jeszcze długo stanowić będzie tajemniczy przedmiot badań. Książkę podzielono na dziesięć rozdziałów z dedykowaną tematyką. Poruszamy się w obszarach strachu, pamięci, snu, smutku, ruchu, widzenia, przyjemności, bólu, uwagi, języka i mowy. Każda część rozpoczyna się od streszczenia starannie dobranego przykładu klinicznego, wymownie podkreślającego, co dzieje się z człowiekiem, kiedy wybrana funkcja mózgu nie jest właściwie realizowana, z jakimi chorobami się to wiąże. Z jednej strony uświadamia złożoność procesów mózgowych, z drugiej pokazuje ewolucję, jaką przebył ten narząd ośrodka układu nerwowego. Mózg wydaje się zaskakiwać nielogicznością w pewnych kwestiach, czym rzuca wyzwanie naukowcom, zmusza do wielokrotnych interpretacji, wymyka się jednoznacznym wnioskom. Autor zgrabnie przemyca w treści kluczowej nawiązania do ciekawej historii i rozwoju neuronauki, przywołuje znaczące nazwiska, wskazuje tematykę zainteresowań, omawia mechanizmy pracy mózgu, na których koncentrowano się, a następnie swobodnie przechodzi do współczesnych odkryć i hipotez. Co szalenie zajmujące, jedną z myśli wiodących, oprócz złożoności budowy mózgu, rzutowania na osobowość i przyczyny zachowania, jest odejście od wyznaczenia jednego ośrodka odpowiedzialnego za konkretną funkcję, jak niedawno uznawano, a przyznanie, że owszem jedne obszary mózgu mają większe znaczenie niż inne, jednak doceniać należy role pozostałych, także zaangażowanych w dane procesy. Intrygujące i skomplikowane wzajemne oddziaływanie struktur i aktywności mózgowych bez względu na anatomiczne podziały. bookendorfina.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
10-09-2020 o godz 15:58 przez: natalia włodyka
Bez wątpienia w takiej książce nie podlega ocenie treść. Trzeba mieć wiedzę i doświadczenie, żeby taką publikację stworzyć, wiadomo. A autor ma. Dingman jest adiunktem na wydziale Biobehavioral Health Uniwersytetu Stanowego Pensylwanii oraz autorem cyklu o odkryciach neuronauki na YouTube. Można jedynie pokusić się o kilka słów o stylu, języku. A ten nie jest łatwy w odbiorze ale też nie jest niezrozumiały. Napiszę za autorem, jaki miał zamysł. Chciał On stworzyć książkę dla czytelników bez wykształcenia zarówno w dziedzinie neuronauki, jak i w ogóle nauk przyrodniczych. Jednocześnie, nie chciał popaść w przesadne uproszczenia dające nieprawdziwy obraz omawianych zagadnień. Dla mnie spełnił swoje założenia. Książka bez wątpienia wymaga skupienia. Ale choć temat wydaje się trudny Dingman prowadzi czytelnika za rękę, nie wchodzi w drobne szczegóły, nie przedłuża, trzyma się tematu poszczególnych rozdziałów. A książkę podzielił sprytnie, tak aby w każdym rozdziale zająć się inną funkcją mózgu. Mamy o strachu, widzeniu, smutku, bólu, przyjemności i in. Na podstawie każdej z funkcji stara się przybliżyć funkcjonowanie mózgu, powiązania jakie w nim zachodzą, do czego prowadzą uszkodzenia itp itd. Oczywiście laika najbardziej interesują przypadki "z życia wzięte". Wprawdzie po kilku lekturach w podobnym temacie, te najciekawsze przypadki się powtarzają, ale i tak zawsze z wielką ciekawością i niedowierzaniem o nich czytam. Ja polecam, bo lubię ale wiem, że to lektura, która raczej znajdzie wąskie grono odbiorców. A szkoda, bo mózg (właściwie cały organizm) jest niesamowity. Najzwyklejsze, najprosztsze czynności wykonywane w ciągu dnia są dla nas tak oczywiste a przecież to wynik ogromnej liczby powiązanych procesów zachodzących w naszym osobistym "komputerze".
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
20-06-2020 o godz 19:33 przez: Paulowa
Jak kofeina wpływa na nasz mózg i sen? Dlaczego antydepresanty działają dopiero po kilku tygodniach? Marc Dingman zaprasza nas na wycieczkę po wnętrzu naszej głowy. Od czasu do czasu - każdemu się taka przyda .
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
06-02-2021 o godz 19:20 przez: Hankagrahamka
Książka ciekawie zredagowana, napisana w na tyle przystępny sposób, aby mógł sięgnąć po nią ktoś nieobeznany z tematem
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
21-06-2021 o godz 09:08 przez: Anonim
„Twój mózg bez tajemnic” to książka, która nieco rozjaśnia pewne kwestie dotyczące jednego z najważniejszych organów w ciele człowieka – mózgu. Styl autora książki, jak najbardziej jest przystępny dla osoby, która nie ukończyła studiów medycznych, ani nie zajmuje się medycyną na co dzień. Jak sam we wstępie pisze, książka „Twój mózg bez tajemnic” przeznaczona jest dla laików, ludzi nieobeznanych w fachowym nazewnictwie medycznym. Jednocześnie stanowi niejako zaczątek, który pobudzi czytelnika ku większemu pogłębianiu wiedzy na temat mózgu. Sięgając po tę książkę, z pewnością nie zdawaliście sobie sprawy za ile tak naprawdę czynności, ten organ odpowiada. Nie służy on tylko i wyłącznie myśleniu, artystycznym pisaniu czy chodzeniu. „Twój mózg bez tajemnic” stara się przybliżyć czytelnikowi działanie, a przede wszystkim drogę ku odkryciu kolejnych wspaniałych zastosowań mózgu. Każdy poszczególny rozdział obfituje w historię, jak naprawdę doszło to takich wyników badań, którymi dzisiaj podpierają się wybitni lekarze. Ponadto także autor stara się unaocznić specjalne przypadki osób chorych, które cierpią na bardzo rzadkie, wręcz niespotykane choroby, na które nadal nie wynaleziono lekarstwa. Osobny rozdział został także poświęcony uczuciom, które z pewnością pojawiają się u każdego człowieka z osobna, natomiast ujęcie medyczne, które stara się nam przedstawić autor jeszcze bardziej potęguje chęć czytania i zgłębiania tematu. Mamy poruszoną na przestrzeni rozdziałów kwestię ciała migdałowatego, które przez dłuższy czas uważane było za ośrodek, w którym rodzi się smutek. W kolejnych rozdziałach zostaje poruszona kwestia choroby Alzheimera, która ostatnio staje się codziennością dla znacznej grupy w społeczeństwie. Czytelnik w tej kwestii zostaje bardzo szczegółowo wprowadzony w typ, funkcjonowanie i skutki choroby, dodatkowo dostając ilustrację przekroju mózgu osoby zdrowej w kontraście do mózgu osoby chorej. Kwestia snu, śnienia i konsekwencje picia kawy także zostały opisane bardzo interesująco. W kwestii kofeiny, autor stara się obalać mity, w które większość społeczeństwa obrosła. Moim zadaniem każdy z nas powinien mieć chociaż blade pojęcie o tak ważnym organie, jakim jest mózg. To właśnie „Twój mózg bez tajemnic”, nam przyziemnym ludziom, stara się objaśnić zastosowanie tak istotnego organu. Tyle wieków zajęło ludzkości przebadanie mózgu, różnego rodzaju eksperymenty, wyrzeczenia naukowców – to zaledwie mały ułamek tego co skrywa mózg. Tak wiele jeszcze, nie jesteśmy świadomi, tak wiele jeszcze zostało w ciemności i czeka na ujawnienie. Polecamy: Dobre Recenzje
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Skazana Ornacka Ewa
4.6/5
26,26 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Biologia Campbella Opracowanie zbiorowe
4.5/5
125,02 zł
199,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Zabić drozda Lee Harper
4.7/5
24,10 zł
37,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dziedzictwo krwi Wen Zhao Amelie
4.3/5
28,56 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Fundacja Asimov Isaac
4.8/5
22,19 zł
34,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego