Trenuj swój intelekt. Rozwiń pamięć, koncentrację, kreatywność i uważność w 31 dni (okładka  miękka, 07.2021)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Oferta empik.com : 24,82 zł

24,82 zł 39,90 zł (-37%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 48 godzin

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Dostrój swój intelekt do wyzwań współczesności.

Jeżeli dotychczasowa historia XXI wieku czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że jedyną pewną rzeczą jest zmiana. Rzeczywistość podąża w niespodziewanych kierunkach, nie oglądając się na przewidywania futurologów. W dodatku mózg współczesnego człowieka jest nieustannie bombardowany informacjami i bodźcami. Czy da się w takich warunkach utrzymywać sprawność intelektualną na stałym, wysokim poziomie?

Stop. To nie jest dobrze postawione pytanie. TRZEBA dbać o sprawność intelektu, tego potężnego narzędzia, w które wyposażyła nas natura. Dostosowywanie się do nowości, ciągłe uczenie się nowych rzeczy, zdobywanie świeżych umiejętności - to codzienność człowieka XXI stulecia. W świecie, w którym najwyżej premiowane są elastyczność i kreatywność, sprawny umysł jest wyjątkowo potrzebny.

Aby utrzymać intelekt w wysokiej formie przez długie lata, najlepiej wspierać jego działanie systematycznym i dobrze zaplanowanym treningiem. Właściwie dobrane ćwiczenia uaktywnią obszary mózgu odpowiedzialne za procesy poznawcze, pozwolą zwalczyć stres i zwiększyć samoświadomość. Paulina Mechło i Olga Geppert, autorki bestsellerowych pozycji poświęconych treningowi intelektu, w swojej najnowszej książce prezentują właśnie takie - nowe, dostosowane do wymogów współczesności - spojrzenie na intelekt. Proponowane przez autorki ćwiczenia rozwijają sześć kluczowych obszarów funkcjonowania intelektualnego: koncentrację, kreatywność, język, pamięć, wiedzę, emocjonalność i uważność. Dzięki pracy nad nimi będziesz gotów na intelektualny podbój świata - i żadne wyzwanie współczesności nie będzie dla Ciebie zbyt duże!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1272130684
Tytuł: Trenuj swój intelekt. Rozwiń pamięć, koncentrację, kreatywność i uważność w 31 dni
Autor: Mechło Paulina , Geppert Olga
Wydawnictwo: Sensus
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 272
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-07-07
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 237 x 17 x 175
Indeks: 39064158
średnia 4,4
5
15
4
10
3
4
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
12 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
3/5
10-02-2022 o godz 18:16 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka jest bardzo fajna i poprawia mój intelekt. Chciałabym zaznaczyć, że posiada kilka błędów jak np. rozwiązania znajdujące się na końcu są niepoprawne oraz niektóre zadania mają błędnie sformułowane polecenia mianowicie przykład jest inny niż wymaga polecenie. Np. Dzień 4 ćw. 5
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
30-05-2022 o godz 00:17 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Książka ciekawa, lecz dużo w niej zadań typu „połóż się wygodnie i pomysł o ostatniej miłej sytuacji, jak się wtedy czułeś?”. Sądząc o tytule liczyłam na więcej zadań „technicznych”, na myślenie itd
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
21-06-2022 o godz 13:14 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Zadania ciekawe ale błędy niestety są rażące typu "W ciągu 3 minut wypisz jak najwięcej słów kończących się na ...TA. Np. tartak". Chyba że to jakieś testy na spostrzegawczość..
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
26-12-2021 o godz 10:45 przez: Adam | Zweryfikowany zakup
Fajna zabawa i codzienna gimnastyka umysłu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
14-06-2022 o godz 20:24 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Spoko polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-07-2022 o godz 17:02 przez: Barbara | Zweryfikowany zakup
No ćwiczę
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-07-2021 o godz 14:15 przez: k.tomzynska
Może zabrzmię teraz jak jakaś stara babcia, ale autentycznie z wiekiem czuję, że moja pamięć i koncentracja się pogarszają. Sądzę, że większość z nas tak ma tylko nie każdy chce się do tego przyznać. Jednak nie jest to nic wstydliwego! Wpływ ma na to wiele czynników zdrowotnych, jak i środowiskowych dlatego tak ważne jest, aby pomagać naszej pamięci. Przydatne okazują się być do tego książki takie jak na przykład „Trenuj swój intelekt. Rozwiń pamięć, koncentrację, kreatywność i uważność w 31 dni”. Autorki w swojej książce przygotowały świetny trening dla naszych szarych komórek, który pozwala także zwalczyć stres. Dzięki niemu uaktywnimy koncentrację, kreatywność, język, pamięć, wiedzę, emocjonalność oraz uważność. Niektóre ćwiczenia są łatwiejsze, inne trudniejsze. Jednak co najważniejsze są bardzo pomocne. Dla mnie prócz super ćwiczenia pamięci są idealną rozrywką. Warto nadmienić, że jedna z autorek to genialna psycholożka, a druga zajmuje się skuteczną i kreatywną komunikacją dzięki czemu ta książka jest genialna. Zadbajcie o swoją pamięć oraz koncentrację i sięgnijcie po „Trenuj swój intelekt”.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
09-10-2021 o godz 20:08 przez: anonymous
Są takie umiejętności, których nie uczą nas w szkole mimo, że są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i utrzymania zdrowia zarówno psychicznego jak i fizycznego. Takie umiejętności to właśnie cztery tytułowe aspekty, które mamy okazję pielęgnować za pośrednictwem tego tytułu, czyli: pamięć, koncentracja, kreatywność i uwaga. Już na początku muszę wspomnieć, że oprócz okładkowego „trenuj”, czyli zadań przygotowanych przez autorki na każdy dzień znajduje się tu również spora dawka teorii związana m.in. z tym jak się uczyć, jak dbać o pamięć oraz higienę umysłu, jak odpoczywać i pokonać kłopoty z koncentracją. Dzięki tej pozycji zdobędziecie nie tylko umiejętności, ale też wiedzę. Zadania zostały podzielone na 31 dni, za każdym razem jest miejsce przeznaczone na wpisanie daty wykonania zadań, to sprawia, że dużo łatwiej utrzymać nam regularność i zaglądać to tej pozycji codziennie. Jakiego typu zadania tu znajdziecie? Na każdej stronie czeka na Was nowa niespodzianka – od listy słów do zapamiętania, przez znajdowanie słów w wykreślance po znajdowanie synonimów i wiele innych. Przy wielu zadaniach znajduje się miejsce na wpisanie ile czasu zajęło nam jego wykonanie, dzięki temu możemy już po pierwszym tygodniu zauważyć, że z dnia na dzień sprawność naszego umysłu się poprawia. „Trenuj swój intelekt” to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce poprawić swoją pamięć i zadbać o inne zdolności swojego umysłu. Jest to także uniwersalna pozycja, a więc idealna na prezent, niezależnie od wieku, płci, zainteresowań, zawarte tu ćwiczenia przydadzą się w codziennym funkcjonowaniu. Po zrealizowaniu wszystkich ćwiczeń zauważyłam dużą różnicę w tym jak łatwo przychodzi mi skupienie się oraz jak znacznie mniej czasu muszę poświęcać na zapamiętywanie. Bardzo polecam ten tytuł, który jest połączeniem przyjemnej rozrywki z pożytecznym treningiem mózgu. Gwarantuję, że po tych zadaniach nie będziecie potrzebowali listy zakupów na kartce, bo z łatwością umieścicie to wszystko w swojej głowie 😊
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-08-2021 o godz 11:47 przez: nacika8852
Od dwóch tygodni rozwiązuje ćwiczenia w książce „Trenuj swój intelekt” i zauważyłam już wielką zmianę. Rozdziały w książce zostały podzielone na 31 dni, w każdym dniu mamy do rozwiązania kilka ćwiczeń, które wpływają na pamięć, koncentrację, wiedzę, kreatywność, uważność, język oraz emocjonalność. Na początku rozwiązywania zadań miałam wielki problem aby się skupić, umykało mi dużo rzeczy, aż byłam zdziwiona kiedy sprawdzałam prawidłowe odpowiedzi. Kluczowa w rozwiązywaniu ćwiczeń okazała się systematyczność na którą autorki książki wiele razy zwracają uwagę. Teraz jestem w stanie wykonać każde zadanie bez przerwy i niepoddawania się, gdy mi nie wychodzi. W szczególności spodobały mi się zadania na pamięć, jak na przykład zapamiętywanie jak największej ilości słów w ciągu dwóch minut. Wracając do tego ćwiczenia po dwóch tygodniach jestem w stanie zapamiętać 20/30 słów, pierwszego dnia było to tylko dziesięć. Oprócz wspomnianych ćwiczeń dla naszej pamięci i koncentracji na uwagę zasługują zadania, dzięki którym możemy nauczyć się sposobu wyrażania naszych myśli i emocji, na przykład „Gdy ktoś jest bardzo szczęśliwy… To jak naprawdę się czuję? Jestem również wdzięczna za wszelkie wskazówki od autorek książki zawarte przy każdym dniu, jak na przykład lepiej zrozumieć swoją kreatywność, jak sen wpływa na naszą pracę. Na pewno ta książka stała się moją codzienną rutyną i traktuję ją jako trening dla mózgu, w końcu z którego korzystamy w każdej sekundzie życia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-10-2021 o godz 09:31 przez: Eliza Żywicka
#722 - Trenuj swój intelekt. Rozwiń pamięć, koncentrację, kreatywność i uważność w 31 dni - Paulina Mechło, Olga Geppert - Wydawnictwo Sensus #282/52/2021 Książka ma 272 strony. Swoją premierę miała dnia 07.007.2021 roku. Jest to poradnik, wraz z zeszytem ćwiczeń do codziennej realizacji. Ważna w jego uzupełnianiu jest systematyczność. Każdy dzień jest tak zaplanowany, aby wspomagać nie tylko pamięć i koncentrację, ale także wiedzę, kreatywność, uważność i emocjonalność. Ciekawe zadania są na zapamiętywanie słów - w ciągu tych 31 dni można zauważyć znaczny postęp na początku książki i na końcu. Ten trening dla mózgu jest doskonałym narzędziem wspomagającym. https://www.facebook.com/zaczytanaeliza/photos/a.1656801191286441/2732847607015122/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-10-2021 o godz 23:17 przez: Marcia 1998
"Trenuj swój intelekt. Rozwiń pamięć, koncentrację, kreatywność i uważność w 31 dni" autorstwa Pauliny Mechło oraz Olgi Geppert jest poradnikiem psychologicznym. Zadania, które znajdują się w książce są w stanie pomóc nam nad pracą nad naszą koncentracją, kreatywnością, naszym językiem, naszą pamięcią, emocjonalnością i uważnością. Niektóre mogą się wydawać banalnie proste, ale naprawdę pomagają. Ta książka jest podzielona ćwiczeniami na 31 dni. Codziennie inne. Każdy dzień rozpoczyna krótki tekst, po którym od razu przechodzimy do ćwiczeń. Według mnie, jest to książka dla każdego, kto chce popracować troszkę nad samym sobą 😊
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
18-11-2021 o godz 11:22 przez: Airi
„Trenuj swój intelekt” to pozycja w niewielkiej części do przeczytania, przede wszystkim składa się z ćwiczeń do wykonania. Ćwiczenia są różnorodne i pobudzają szare komórki. Są na różnym poziomie trudności. swiatairi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorach:

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Prawa ludzkiej natury Robert Greene
4.6/5
46,44 zł
77,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Mężczyzna od A do Z Mart Piotr
5/5
32,35 zł
49,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego