Tragarze śmierci (okładka  miękka, 11.2015)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Książka pozwalająca zrozumieć współczesny terroryzm i jego korzenie. 

Drugie wydanie „Tragarzy śmierci” autorzy opatrzyli nowym wstępem, w którym opisują zupełnie nieoczekiwany związek pomiędzy polską centralą „Animex” a „Carlosem” zwanym też „Szakalem” – jednym z najbardziej krwawych terrorystów ubiegłego wieku. Nowy jest również wywiad z Yuvalem Avivem – człowiekiem, który stał się pierwowzorem głównego bohatera filmu „Monachium” w reżyserii Stevena Spielberga. Yuval szef komanda „kidon” opowiedział Gadowskiemu i Wojciechowskiemu o nieznanych kulisach akcji likwidowania przywódców palestyńskiej organizacji „Czarny wrzesień”. Fakty te ujawnione w czasie ich reporterskiego śledztwa, rzucają nowe światło na kulisy dzisiejszych wydarzeń.

Książka „Tragarze śmierci” to niezwykle wciągający dokument zawierający trzy historie:

Pierwsza to historia Abu Dauda, jedynego człowieka związanego ze zorganizowaniem zamachu w Monachium, którego nie zlikwidowało dowodzone przez Yuvala komando. Palestyńskiego terrorysty i czołowego przywódcy organizacji „Czarny Wrzesień”, autora planu zamachu na olimpiadzie w Monachium w 1972 roku. Witold Gadowski i Przemysław Wojciechowski są pierwszymi dziennikarzami, z którymi siedemdziesięciodwuletni Abu Daud zgodził się rozmawiać. Zapis tej rozmowy przemawia do wyobraźni bardziej niż krążące w światowej prasie domysły i plotki. Od Yuvala Aviva dowiedzieli się więcej na temat zamachu w Monachium, co opisali w obecnym wydaniu książki.

Druga przedstawia postać jednego z najkrwawszych terrorystów ubiegłego wieku Iljicza Ramireza Sancheza, nazywanego przez prasę „Carlosem” albo „Szakalem”. Jest to również próba odpowiedzi na pytanie czy bez związku z „tajnymi służbami” różnych krajów Carlos mógłby przetrwać i tak długo prowadzić swoją „działalność”.

Trzecia odsłania kulisy powstania i działalność Frakcji Czerwonej Armii, czyli RAF-u. Pokazuje też w zupełnie innym niż dotąd świetle rewolucję 1968 roku. Opisując losy członków organizacji autorzy pokazują i ich powiązania z tajnymi służbami oraz wsparcie jakie od tych służb uzyskiwali.

Najbardziej interesujące jest jednak to, co łączy te trzy historie: ich polskie wątki. Gadowski i Wojciechowski odsłaniają te fragmenty naszej historii, które do tej pory były przykryte stertami papierów i o których istnieniu miało pojęcie niewiele osób spoza wąskiego kręgu „wtajemniczonych”.

ID produktu: 1117699561
Tytuł: Tragarze śmierci
Autor: Gadowski Witold , Wojciechowski Przemysław
Wydawnictwo: Editions Spotkania
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 368
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-11-12
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 214 x 30 x 135
Indeks: 18510157
średnia 4,4
5
9
4
1
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
4 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
16-03-2016 o godz 07:20 przez: nagash | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobra pozycja polecam wszystkim zainteresowanym pragnącym zgłębić wiedzę o współczesnym terroryzmie
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
20-04-2016 o godz 12:47 przez: Dawid Zakrzewski | Zweryfikowany zakup
przeczytałem jednym tchem. Na pewno sięgnę po kolejną. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
28-01-2016 o godz 08:40 przez: Vinci
Książka równie ciekawa, jak same spotkania z autorem, jakie są organizowane w Krakowie czy Warszawie. Kompendium wywiadów z były terrorystami na tle ich powiązań z służbami PRL zainteresuje każdego. Człowiek, które jest w stanie pojechać tysiące km do Dubaju czy Kurdystanu, żeby spotkać swoich rozmówców na żywo, budzi u mnie szacunek nieporównywalnie większy, niż wytapetowane gwiazdy, które potrafią jedynie powtarzać " A nie mówiłem?"
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
15-07-2017 o godz 23:35 przez: anonymous
Bardzo dobrze napisana książka przez kogoś kto widać, że bardzo dobrze zna się w temacie jak i na swojej pracy reportera śledczego. Książka z konkretnym kontentem.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0

Podobne do ostatnio oglądanego