Total War Three Kingdoms Mandate of Heaven (Gra cyfrowa)

Oferta empik.com : 41,09 zł

41,09 zł
Opłać i pobierz
Produkt cyfrowy
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Jest rok 182. W cesarstwie Han panuje zamęt, a Chiny pogrążają się w chaosie. Dwór cesarski został sparaliżowany przez korupcję, a północ pustoszy wielka klęska głodu. W oczach ludu cesarz Ling utracił Mandat Niebios, a wraz z nim prawo do rządzenia.

W całym kraju ludzie gromadzą się i szemrzą. Na ich czele stoją trzej bracia taoiści, Zhang Jue, Zhang Liang i Zhang Bao, którzy przywdziali żółte turbany i chwycili za broń. Ich cel: obalić niesprawiedliwą dynastię Han i zastąpić ją własną, dążącą do harmonii i pokoju. Mają tysiące popleczników i codziennie przybywa ich więcej.

Watażkowie wierni cesarzowi zbierają się pod jego sztandarem, to wpływowi i doświadczeni wojownicy. Ale co bardziej ambitni spośród nich, mają własne plany... jeśli dynastia Han stanie się zbyt słaba, kto przejmie władzę?

Total War: THREE KINGDOMS – Mandate of Heaven przedstawia wydarzenia z czasu buntu Żółtych Turbanów i pozwala graczom wziąć udział w tym konflikcie po stronie lojalistów albo buntowników. Pojawia się w nim wiele nowych postaci i grywalnych przywódców frakcji, kampania rozpoczyna się w 182 roku, ale gracze mogą grać o wiele dłużej, nawet w okresie Trzech Królestw, kiedy to w miarę postępów kampanii zaczną pojawiać się znane wcześniej postacie.

 • Największe i najbardziej szczegółowe DLC do Total War: THREE KINGDOMS
 • Rozpocznij kampanię w 182 roku, tuż przed wybuchem buntu Żółtych Turbanów...
 • Następnie weź udział w tym konflikcie i przejdź w okres Trzech Królestw.
 • Nowe postacie i sześciu nowych grywalnych watażków, w tym bracia Zhand i cesarz Ling
 • Nowa, unikalna mechanika kampanii, wydarzeń i celów
 • 40 nowych jednostek na polu bitwy i nowe zdolności oddziałów
 • Rozegraj scenariusze przedstawiające początki takich legendarnych postaci jak Cao Cao i Liu Bei

Dynastia Han


W ramach aktualizacji gry Total War: THREE KINGDOMS, która ruszy dla wszystkich graczy w chwili premiery Mandate of Heaven, chińskie frakcje dynastii Han mogą przyjąć nowy styl rządów (oczywiście cesarz Ling ma go od początku kampanii).

Cesarz i jego sprzymierzeńcy zawarli sojusz, w którym całą władzę sprawuje ten pierwszy. Mandat władzy cesarza uniemożliwia jego sojusznikom głosowanie w sprawie umów dyplomatycznych dotyczących wojny i pokoju. W praktyce jest to nadużycie władzy, więc takie działania mogą wywołać rozłamy w sojuszu...

W Mandate of Heaven, Liu Hong (cesarz Ling) ma unikalny rodzaj sprawowania rządów w cesarstwie, musi zwracać się do swoich sojuszników o ten mandat władzy, żeby stanąć do walki z Żółtymi Turbanami. Ponadto, możesz zbudować pałac cesarski, to wielkie przedsięwzięcie pochłania wiele czasu i surowców. Budowla ta daje premie cesarzowi premie w całej frakcji, ponadto stacjonuje w niej najpotężniejszy garnizon w całej grze!

Warunki zwycięstwa

Warunki zwycięstwa dla wszystkich frakcji dynastii Han są takie same jak w kampanii z roku 190. Jednak w tym okresie działanie w odpowiednim czasie ma kluczowe znaczenie, biorąc pod uwagę wszystkie potęgi biorące udział w grze. Trzeba bardzo dobrze wybrać moment, w którym ruszy się do wyścigu o tron i na poszukiwania komanderii buntowników, które można zaatakować. Jedynym wyjątkiem jest Liu Hong (cesarz Ling), którego warunki zwycięstwa zmieniają się w zależności od tego, jak reformuje on swój rząd.

Frakcje dynastii Han


Liu Hong (cesarz Ling)

Liu Hong jest cesarzem imperium dynastii Han i stanął w obliczu szybko pogarszającej się sytuacji. Wybuchają kolejne bunty, a wśród jego wasali rośnie niezadowolenie. Jego dwór jest kontrolowany przez skorumpowanych i zadufanych eunuchów, którzy szybko uciszają każdego, kto się im sprzeciwi. Budząca grozę cesarzowa, jego żona, ze wszystkich sił próbuje wydrzeć eunuchom władzę, ale bezczynność samego cesarza utrudnia jej działania. Liu Hong powinien zajmować się rozległymi ziemiami dynastii Han, ale sytuacja staje się coraz gorsza, a kontrolowanie całego terytorium może okazać się niemożliwe, gdy nasili się niezadowolenie i wybuchnie otwarta wojna...

Unikalna mechanika frakcji: Dwór cesarski


Na dworze cesarskim walczą o władzę trzy frakcje.
 

 • Biurokraci: Na ich czele stoją eunuchowie, a ich poplecznicy dążą do centralizacji władzy w rękach polityków.
 • Watażkowie: Poplecznicy tej grupy pragną decentralizacji rządów, by każdy lokalny przywódca kontrolował swoje ziemie i podlegał tylko cesarzowi.
 • Dynaści: Ta grupa chce, żeby całą władzę sprawowała rodzina cesarska.


Cesarz znajduje się w samym środku tego sporu i stara się równoważyć siły tych trzech bloków. Może wykorzystywać swe wpływy polityczne, by wprowadzać zmiany na dworze sparaliżowanym przez łaknących władzy eunuchów.
 

 • Wpływy polityczne rosną z czasem, są generowane przez administracyjne budowle dworskie w dużych osadach gracza.
 • Wpływy polityczne można wykorzystać, żeby usunąć skorumpowanych ministrów z dworu.
 • Bardzo wysokie poziomy wpływów politycznych można przeznaczyć na anektowanie całych frakcji w cesarstwie.


Liu Chong

Liu Chong jest krewnym cesarza, ale nie dziedzicem tronu. W przeciwieństwie do swej rodziny, zadowala go zarządzanie własnymi ziemiami. Jest uwielbiany przez swych poddanych, głównie dzięki jego śmiałej osobowości i umiejętnościom wojskowym. Pragnie, żeby jego ziemie stały się spokojnym oraz dostatnim miejscem dla każdego, kto zechce się tam schronić. Ma pewność, że jego cesarski krewniak opanuje sytuację, jest gotów go bronić, ale bardziej interesuje go chronienie własnych ludzi i terytorium. Właściciele Mandatu Niebios będą mogli też rozpocząć kampanię w roku 190 jako Liu Chong i rozegrać jego historyczny konflikt z Yuan Shu.

Unikalny zasób: Hart ducha

Liu Chong ma unikalny zasób zwany hartem ducha, rosnący gdy Liu toczy bitwy i dający jego żołnierzom coraz większe premie militarne.

Unikalna mechanika frakcji: Trofea

Dokonując określonych czynów w bitwie, Liu Chong może odblokować trofea dające wyjątkowe premie. Liu Chong może wystawić część tych trofeów, żeby zyskać te premie.

Lu Zhi

Luz Zhi to jeden z najznamienitszych uczonych dynastii Han, który zasłynął jako doskonały nauczyciel, którego uczniami byli Liu Bei i Gongsun Zan. Odegrał kluczową rolę podczas buntu Żółtych Turbanów prowadząc wiele udanych ataków na siły buntowników. Był mistrzem nauki i miecza, ale słabiej radził sobie w konkurencji z eunuchami.

Unikalna mechanika frakcji: Wielka biblioteka

Dokonując określonych czynów cywilnych, Lu Zhi może zebrać kolekcję unikatowych dzieł, które trafią do biblioteki. Jednocześnie można wystawiać pięć dzieł, a każde z nich daje wyjątkowe premie. Niektóre z dzieł należą do zestawów, jeśli wystawia się je razem, zapewniają dodatkowe premie.

Bunt Żółtych Turbanów

Unikalna mechanika

Każdy z trzech braci Zhang, architektów buntu Żółtych Turbanów, ma własne misje mające na celu wzmocnienie ich ruchu. Część tych zadań usprawni ich frakcje, a inne wzmocnią ich sojuszników. W kilku misjach możesz zobaczyć stare i nowe twarze...

Unikalne zasoby i efekty: Zapał i ferwor

Zapał to ogień buntu, który trzeba podsycać, by rebelia zwyciężyła. Ten zasób jest dzielony pomiędzy frakcje trzech braci Zhang i ubywa go z czasem. Gdy spada zapał, bunt może osłabnąć i okręgi zaczną opowiadać się po stronie dynastii Han. Zapał utrzymuje się dzięki zdobywaniu okręgów i toczeniu bitew.

Ferwor to rosnące poparcie zwykłych ludzi dla rebelii i nasilająca się destabilizacja dynastii Han. Ferwor w regionie rośnie dzięki obecności wojsk Żółtych Turbanów i budowlom, a w przypadku frakcji dynastii Han powoduje coraz większe kary do porządku publicznego. Na wysokich poziomach ferwor zaczyna przekraczać granice i wpływa na sąsiadujące regiony. Frakcje dynastii Han mogą niwelować ferwor Żółtych Turbanów ulepszając swą infrastrukturę porządku publicznego i zdobywając pobliskie okręgi należące do Żółtych Turbanów.

Warunki zwycięstwa

Wszyscy poplecznicy Drogi Wielkiego Pokoju mają jeden cel: obalenie dynastii Han. Ogień buntu nie zgaśnie, dopóki ten cel nie zostanie osiągnięty!

Po kilku turach kampanii wojna o mandat zacznie się na dobre, a Żółte Turbany i dynastia Han zetrą się w brutalnym konflikcie. Zwycięstwo w tej wojnie to ostateczny triumf Żółtych Turbanów, by móc się nim cieszyć, muszą zdobyć 50

Tytuł: Total War Three Kingdoms Mandate of Heaven
Wydawca: Sega
Data premiery: 2020-01-17
Wersja językowa: Angielska
Zabezpieczenie: Klucz Steam
Wymagania sprzętowe: MINIMALNE: System operacyjny: Windows 7 64 Bit Procesor: Intel Core 2 Duo 3.00Ghz Pamięć: 4 GB RAM Karta graficzna: GTX 650 Ti 1GB|HD 7850 1GB|Intel UHD Graphics 620 DirectX: Wersja 11 Miejsce na dysku: 60 GB dostępnej przestrzeni Dodatkowe uwagi: 6GB Memory if using integrated GPU ZALECANE: System operacyjny: Windows 10 64 Bit Procesor: Intel i5-6600 | Ryzen 5 2600X Pamięć: 8 GB RAM Karta graficzna: GTX 970 | R9 Fury X 4GB VRAM DirectX: Wersja 11 Miejsce na dysku: 60 GB dostępnej przestrzeni
Indeks: 34501740
 
Brak
ocen
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Zobacz także

Najczęściej kupowane Kozacy 3  
5/5
97,90 zł
Najczęściej kupowane Cities: Skylines  
4.3/5
100,87 zł
Najczęściej kupowane Quake 4  
4.8/5
35,48 zł
Najczęściej kupowane Worms  
5/5
14,94 zł
Najczęściej kupowane Tropico 5  
0/5
44,74 zł
Najczęściej kupowane SpellForce 3  
5/5
77,44 zł
Najczęściej kupowane Hearts of Iron 3  
5/5
33,62 zł
Najczęściej kupowane Europa Universalis 4  
4.6/5
133,56 zł
Najczęściej kupowane Two Point Hospital  
0/5
144,78 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.