Toksyczni rodzice (okładka  miękka, 10.2015)

Wszystkie formaty i wydania (1): Cena:

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

„Toksyczni rodzice” to książka, która zmieniła wyobrażenia tysięcy ludzi nie tylko o ich faktycznej relacji z rodzicami, ale i wpływie, jakie te relacje miały na ich dorosłe życie.

Pacjenci Susan Forward to ludzie, niszczeni przez własnych rodziców. Fizycznie bądź psychicznie. Krytykowani, dręczeni okrutnymi żartami, przygniatani winą, napastowani seksualnie, czy... rozpaczliwie ochraniani. Niewielu z nich przed podjęciem terapii zdawało sobie sprawę z tego, że zostali zniszczeni destrukcyjnym wpływem „toksycznych” rodziców, umiejętnie zaszczepiających w dziecku wieczną traumę, poczucie znieważenia i poniżenia. Mają zachwiane poczucie własnej wartości prowadzące do samoniszczących zachowań. Zawsze, nawet niezależnie od faktycznych zasług, czują się bezwartościowi, niezależnie od kochającego partnera – niekochani, niezależnie od życiowego powodzenia – nieprzystosowani. Uczucia te wynikają w znacznej mierze z faktu, że jako dzieci zostali pozbawieni wiary w siebie i wpędzeni w poczucie winy. A stając się dorosłymi, nie potrafią zrzucić tego ciężaru, co odbija się na każdym aspekcie ich życia

ksiazka


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1116253876
Tytuł: Toksyczni rodzice
Autor: Forward Susan , Buck Craig
Tłumaczenie: Grażyński Ryszard
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 358
Numer wydania: IV
Data premiery: 2015-10-07
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 205 x 28 x 135
Indeks: 18288698
średnia 4,5
5
47
4
17
3
3
2
0
1
4
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
20 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
20-09-2016 o godz 14:06 przez: Anka | Zweryfikowany zakup
Lektura tej książki to raczej trudna przeprawa przez meandry relacji rodzinnych. Przedstawione w książce historie prowokują do wewnętrznych, osobistych poszukiwań i odpowiedzi na pojawiające się w książce pytania. Nie da się jej przeczytać bezrefleksyjnie i bez odniesień do własnego życia. Trudna i wymagająca lektura, mimo przystępnego języka. Zostawia czytelnika rozdartego i z poczuciem zbytnio podjętego wysiłku psychicznego. Działa na wskroś tylko pytanie czy warto podejmować taki wysiłek?
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
31-07-2016 o godz 20:07 przez: Paweł Mieńko | Zweryfikowany zakup
Książka, która uświadamia Ci tak wiele, że chcesz nią rzucić,tylko do końca nie wiesz w kogo, ale potem jest już tylko lepiej.
Warto, choć będzie bardzo trudno.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
15-09-2018 o godz 19:10 przez: Anna Kamińska | Zweryfikowany zakup
Polecam książkę każdej dorosłej sobie, która niekoniecznie radzi sobie ze sobą w dorosłym życiu. Książka opisuj wszystkie "odsłony" toksyczne relacji z rodzicami. Polecam ją nie tylko dorosłym dzieciom swoich rodziców, ale także rodzicom dorastających dzieci. Warto wiedzieć "co" stanowi toksyny, które idą z dzieckiem przez całe jego dorosłe życie. Dla dorosłych dzieci książka daje szansę odkrycia ewentualnej "toksyny" w sobie i przepracowanie jej w celu poprawy jakości swojego życia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
18-09-2017 o godz 07:17 przez: khjb | Zweryfikowany zakup
Książka "Toksyczni rodzice" jest idealnym rodzajem terapii dla osób, które świadomie bądź nie - zostały pokrzywdzone przez rodziców. Może nie uleczy, ale pozwala zrozumieć wiele rzeczy, by zacząć cieszyć się życiem na nowo. W podsumowaniu znajdziemy gotową listę działań będących swego rodzaju antidotum na naszą dolegliwość. Warto przebrnąć przez wszystkie działy (choć nie każdy może nas dotyczyć). Polecam każdemu z problemami mniejszymi czy większymi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-12-2018 o godz 09:30 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Bardzo korzystna książka o nieławej treści, ale przynosząca zrozumienie mechanizmów, którymi traktują nas toksycznie rodzice. Po lekturze łatwiej zadbać zadbać w końcu o siebie i zacząć opierać się patologicznym zjawiskom rodzinnym. Polecam wszystkim, którzy żyją w wygenerowanym przez innych ludzi poczuciu winy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-09-2017 o godz 21:03 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Świetna lektura dla każdego za którym ciągną się nieadekwatne relacje z rodzicami. Wiele z takich relacji ma odbicie w naszym już dorosłym życiu. Polecam książkę choćby po to, żeby zastanowić się nad tym co warto jeszcze uratować.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-07-2022 o godz 09:07 przez: juliette | Zweryfikowany zakup
Książki, którą czyta się miesiącami, bo daje do myślenia... porusza najgłębsze zakamarki, ściska za gardło, wywołuje łzy, powoduje wypieki na policzkach... Nie czyta jej się jak powieści do poduszki, jest raczej terapią.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-04-2019 o godz 16:35 przez: Justyna | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobra książka. Pomaga rozprawić się z demonami dzieciństwa oraz podpowiada jak sobie z nimi poradzić po latach. Pozycja dla rodziców i dzieci, raczej dorosłych. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-11-2018 o godz 08:42 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Bardzo interesująca, ciekawa, pokazujące ważne aspekty rodzicielskie i pedagogiczne, a także przestrzegająca przed pewnymi relacjami na linii rodzic-dziecko. Polecam!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-10-2017 o godz 15:31 przez: wisnia1303 | Zweryfikowany zakup
Książka ciekawa, poruszająca wiele interesujących tematów. Na uwagę zasługuje sposób w jaki przedstawiane są przeróżne życiowe sytuacje, z którymi sami się spotykamy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-12-2021 o godz 15:54 przez: BERENIKA | Zweryfikowany zakup
Pozycja ciekawa jednak trudna gdy się poznaje temat którego byliśmy świadomi a okazuje się, że jest on nazwany i dotyczy nas.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-06-2020 o godz 13:16 przez: Paulisia95 | Zweryfikowany zakup
Książka jest rewelacyjna. Można zrozumieć jak i łatwo dostrzec które zachowania są toksyczne i jak sie przed nimi bronic.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-05-2020 o godz 10:58 przez: Joanna | Zweryfikowany zakup
Polecam każdemu, kto miał jakkolwiek trudne dzieciństwo. Bardzo pomogła mi w uporządkowaniu dawnych spraw.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-10-2019 o godz 04:03 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
KsiZka bardzo ciekawa i trudna trzeba czytać z przerwami
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-10-2021 o godz 09:35 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Ciężka ale dobry początek by się nakierowac na terapię
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-07-2018 o godz 06:04 przez: konrad187 | Zweryfikowany zakup
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-04-2018 o godz 00:00 przez: Alice Light | Empik recenzuje
Książka, którą warto mieć na półce. Nawet jeśli nie uważacie swojej rodziny za bardziej toksyczną niż przeciętnie warto ją przeczytać. W sumie warto uchronić swoje dzieci przed naszymi błędami. Wszystkich błędów pewnie nigdy się nam nie uda wyeliminować, ale nawet część - zawsze dobrze. Absolutne must have dla każdego, kto się interesuje psychologią. Książka jest napisana przystępnie - nawet jeśli czytelnik nie jest szczególnie zorientowany w języku fachowym - spokojnie jest w stanie wszystko zrozumieć. Szereg interesujących historii prosto z życia. Rzecz dla każdego
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
09-09-2017 o godz 18:14 przez: Natalia Bartosik
Ta ksiazka powinna byc lektura obowiazkowa w szkole średniej w Polsce, bo poziom toksyczności w relacjach rodzinnych jest wysoki.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
1/5
21-06-2021 o godz 17:54 przez: Anonim
Jak sam tytuł wskazuję treść książki skupia się głównie na przerzuceniu całej odpowiedzialności w stronę rodziców, w żaden sposób nie dotykając faktycznego rdzenia problemu. Konstrukcja kwestionariusza który ma „pomóc” ustalić czy nasi rodzice są toksyczni, jest zbudowana w sposób który u większości ludzi dorastających w dzisiejszych czasach, da z pewnością wynik pozytywny. Stwarza to olbrzymie pole do nadinterpretacji treści zawartych w książce przez młode pokolenie. Około 5 do 8% tekstu zawiera użyteczne dane, reszta tekstu pisana jest w sposób pretensjonalny, przepełniona „mową nienawiści” ukrytą pod płaszczem pomocy i leczenia ran. Autorka stanowczo zaznacza, że obwinienie swojej rodziny jest jedyną droga prowadzącą do osiągnięcia wyzwolenia. Jedno ze stwierdzeń ukutych przez panią Susan -„ Jestem wręcz przekonana, że seksualny gwałt na dzieciach jest rzeczywiście dziełem szatana”- Zaznaczam, że autorka jest podobno jednym z lepszych amerykańskich psychologów, a książka została bestsellerem w Ameryce. Inne książki autorki: Toksyczni teściowie, Toksyczny partner , Toksyczne namiętności. – Wszystko w temacie... Jest wielu wybitnych specjalistów operujących z poziomu czystego serca, niosąc pomoc w naprawie relacji z rodzicami, ta książka stanowczo się do nich nie zalicza. Nie polecam nikomu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
04-03-2018 o godz 00:00 przez: Jolanta Kulon | Empik recenzuje
Zdecydowanie jest to książka do przeczytania dla wszystkich rodziców. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem samego pojęcia "toksyczni rodzice". Nie sądziłam, że swoją opieką i troską można wyrządzić dziecku aż taką krzywdę. Uważam, że autorzy bardzo fajnie podeszli do tematu, ponieważ w ciekawy sposób pokazują również wpływ "Takich" rodziców na dzieci, ich późniejsze życie oraz bieżące zachowanie. Z ogromną ciekawością i refleksją wczytywałam się w treść tej książki. Tak jak pisałam polecam ją wszystkim rodzicom, ku przestrodze.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego