Tajne państwo (okładka twarda)

Oferta empik.com : 27,13 zł

27,13 zł 49,90 zł (-46%)
- dostawa 0 zł
dla zakupów od 40 zł
salon Empik - dostawa 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Karski Jan Książki | okładka twarda
27,13 zł
asb nad tabami
Majewska-Brown Nina Książki | okładka miękka
23,14 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Rok 1944 nie przyniósł polskim sprawom nic dobrego. Wysiłki polskiego rządu w Londynie, by powstrzymać Holocaust, spełzły na niczym. Powstanie warszawskie zakończyło się klęską i rzezią. Polska znajdowała się w rękach Stalina i jego popleczników. Naszych sojuszników nic to nie obchodziło. Zachodnie społeczeństwa zachwycone „Wujaszkiem Joe” nie przyjmowały do wiadomości niczego, co mogłoby je wytrącić z dobrego samopoczucia.

Właśnie wtedy na listy bestsellerów w Stanach Zjednoczonych przebojem wdziera się niezwykła książka Jana Karskiego – "Tajne państwo". Czy obudzi sumienie Ameryki? Czy Jan Karski zmieni bieg historii ‒ nie za pomocą dyplomatycznych rozgrywek, ale żywego i plastycznego opisu własnych doświadczeń? Pewne jest tylko jedno ‒ w gąszczu kłamliwej propagandy tylko na tych stronach zapisanych przez Karskiego można znaleźć odrobinę prawdy. Prawdy ciekawej, często zaskakującej i wciągającej równie mocno w 1944 roku, jak i dziś, równo siedemdziesiąt lat po amerykańskiej premierze "Tajnego państwa".

Niezwykła opowieść o wielkości walczącej konspiracyjnej Polski powinien mieć na półce każdy polski patriota. To najlepszy hołd, jaki możemy oddać Janowi Karskiemu.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Tajne państwo
Autor: Karski Jan
Tłumaczenie: Siwek Grzegorz
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 420
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-04-16
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 47 x 244 x 173
Indeks: 14521553
 
średnia 4,2
5
6
4
2
3
1
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
7 recenzji
23-03-2018 o godz 08:39 abbeat dodał recenzję:
Czytał na razie mąż - świetna książka, wspaniale napisana, wielki człowiek
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
08-01-2016 o godz 20:02 piotr kozak dodał recenzję:
Świetna książka, polecam. Opisuje książkę wielkiego człowieka, który przyczynił się rozwoju Państwa Podziemnego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-06-2014 o godz 12:56 Przemysław Prekiel dodał recenzję:
"Raport Karskiego"


Rok 2014 jest rokiem wybitnego Polaka, Jana Karskiego. Dyplomaty, prawnika, żołnierza. Setna rocznica jego urodzin stałą się dobra okazją do przypomnienia jego najwybitniejszego działa pt. „Tajne państwo”, która ukazała się po raz pierwszy równo siedemdziesiąt la temu.

Najsłynniejszy polski kurier opowiada w swojej książce o kształtowaniu się struktur polskiego państwa podziemnego. Od samego początku, od wrześniowej klęski przechodził on bowiem przez wszystkie szczebla podziemnej hierarchii. CO bardzo charakterystyczne, Karski uważał, że bycie w konspiracji, oprócz oczywistego honoru i odpowiedzialności, niesie za sobą również ogromne przywileje. Dawało bowiem poczucie wspólnoty i tak bardzo potrzebnej pomocy, w razie wsypy czy niepowodzenia uruchamiana została cała machina podziemnego państwa. To była w pewnym sensie elita. Fenomen polskiego państwa podziemnego polegał również na tym, iż w pełnej konspiracji, w okresie nazistowskiego terroru, wykształciła się cała państwowa administracja. W żadnym innym kraju nic podobnego nie miało miejsca.


Książka zaczyna się tuż przed hitlerowską agresją na Polskę. Jan Karski jest wówczas pracownikiem MSZ. Wybuch wojny spotyka „Witolda” w Oświęcimiu, gdzie jako podporucznik został skierowany rozkazem do kwatery w mieście, które stało się później symbolem Holocaustu. Jego następna droga w tej wojennej zawierusze jest bardzo bogata. Bardzo szybko zostaje członkiem ruchu oporu, jego niewątpliwym atutem są wówczas status społeczny, młody oficer i dyplomata, znający biegle kilka języków to wszystko miało mu pomóc w jego życiowej , dramatycznej misji.


Publikacja w doskonały sposób oddaje atmosferę lat okupacji w Polsce. Jan Karski bardzo często zwraca uwagę i podkreśla to z dumą. Otóż Polska nie miała swoich kolaborantów, tak, jak podbite państwa w zachodniej Europie. Kolaboranci, jeśli już się trafiali, od razu byli likwidowani przez Podziemne władze. Sam Karski był przy takim wyroku, co potwierdza tylko, jak bardzo dbano o takie detale, za przyczyną których, narażało się na śmierć wiele osób. Jak do konspiracji odnosili się sami warszawiacy? „ Zasadniczo jednak warszawiacy nader łatwo przystosowali się do bytowania w konspiracyjnej sieci, która rozrosła się i przeplatała ze wszystkimi, różnorodnymi aspektami życia tego miasta. Tak wiele osób pracowała dla Podziemia, że reszta ludności zaczęła traktować to, co robiły, jak coś oczywistego, dopasowując swe zwyczaje do dziwactw krewnego czy bliskiego przyjaciela. Nauczono się nie plotkować o tym, co robią znajomi, ani nie wścibiać nosa w sprawy sąsiadów. Nauczono się nie wymieniać nazwisk tych mężczyzn i kobiet, jeśli nie było wiadomo, czym się zajmują”- pisał najsłynniejszym polski kurier.


Publikacja zawiera mnóstwo charakterystycznych dla Podziemia aspektów, takich jak struktury, podziemna prasa, propaganda, edukacja, podziemny parlament. Zwróciłem uwagę na ten, który jest bardzo pomijany. Chodzi o łączniczki, bez których, jak pisał Karski, nie byłoby polskiego Podziemia- „Łączniczki do roboty konspiracyjnej nadawały się idealnie. Właściwie muszę stwierdzić, że wbrew rozpowszechnionej na całym świecie opinii, iż kobiety są gadatliwe i niedyskretne, moje własne doświadczenia skłoniły mnie do przekonania, że na ogół sprawdzają się one lepiej od mężczyzn”. Podkreślał również o ogromnym poświęceniu, jakie charakteryzowało łączniczki- „Łączniczki ucierpiały bardziej niż większość polskich kobiet, choć wojna przyniosła ciężkie doświadczenia wszystkim Polakom(…) Ponosiły największe ofiary, a ich wkład był najmniej doceniany. Pracowały ponad siły i narażały się najbardziej. Za swe bohaterstwo nie otrzymywały awansów ani odznaczeń” .To bardzo wymowne. Warto pamiętać te słowa w zbliżająca się rocznicę wybuchu Powstania warszawskiego.


Jednak sensem jego życia był raport, o którym miał usłyszeć cały demokratyczny świat. Miał wstrząsnąć sumieniami polityków oraz intelektualistów. Świat zachodni był jednak głuchy na słowa Jana Karskiego. Jednak zanim opowiadał o hitlerowskich zbrodniach, sam doświadczył tego, czym był Holocaust. Chciał na własne oczy zobaczyć to, o czym mówili wszyscy. Nawiązawszy kontakt z przywódcami dwóch Żydowskich organizacji, socjalistycznej i syjonistycznej. Ta rozmowa wywarła na nim wielkie wrażenie. Pytał ich, co ma powiedzieć aliantom, czego oni oczekują od świata. Mimo zniechęcania i świadomi tego, co czeka Żydowski naród, nie kryli przy tym pretensji i nadziei jednocześnie. Oczekiwali konkretnych militarnych działań, które mogłyby zatrzymać „ostateczne rozwiązanie kwestii Żydowskiej”.

Jan Karski nie uzyskał tego, o co walczył, zachodni alianci, mimo, iż zdawali sobie sprawę z tego, co dzieje się z Żydami, nie zrobili nic. Spełnił swój dziejowy obowiązek. Jego raport jest sumieniem wolnego świata a jednocześnie, oskarżeniem o bierną postawę mocarstw.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
07-05-2014 o godz 00:00 Mozissimma dodał recenzję:
Jak tylko zobaczyłam że książka znów jest w sprzedaży, od razu ją zamówiłam. To niezwykle przejmująca i prawdziwa historia II wojny światowej opowiedziana słowami naocznego świadka i uczestnika tamtejszych wydarzeń - Jana Karskiego. Największe wrażenie robią opisy okrucieństwa gestapo i z drugiej strony dobroci Polaków. Wznowienie jest także pięknie wydane. Pozycja obowiązkowa w każdej biblioteczce.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-04-2014 o godz 00:00 Boszczak dodał recenzję:
Czytając tę książkę, bardzo łatwo uzmysłowić sobie, jak wielkim człowiekiem i patriotą był Jan Karski. To jedna z takich książek, które koniecznie powinny znaleźć się w każdym polskim domu, a nie wiem, czy nie powinny zostać zaliczone do lektur szkolnych. Dla mnie "Tajne państwo" jest szokujące, porażające, ale i nad wyraz prawdziwe, koniecznie trzeba przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-04-2014 o godz 00:00 Bajdżi dodał recenzję:
Jest to jedna z lepszych książek jakie w życiu czytałem! Nie raz i nie dwa można się przy niej mocno wzruszyć. Mnie się to zdarzyło kilkakrotnie mimo, że wybitnie uczuciowy to nie jestem. Osobiście uważam, że tę książkę powinien przeczytać każdy Polak! Moja ocena nie może być inna niż maksymalne 5/5!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
18-04-2014 o godz 00:00 Adri dodał recenzję:
Każda z książek autorstwa Jana Karskiego ma dla mnie ogromną wartość, nie tylko dydaktyczną. W "Tajnym państwie" znajdziemy sporo analogii do naszych współczesnych czasów. W opinii niektórych, w świetle obecnych zdarzeń na Ukrainie, historia zdaje się zataczać koło: pozostawiona sama sobie Polska zbywana pustymi obietnicami Zachodu. Tym bardziej polecam tę lekturę, daje do myślenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa W samym sercu morza Moyes Jojo
4.3/5
29,93 zł
44,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Magia polskich ziół Machałek Patrycja
3.7/5
31,18 zł
44,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Przeklęta Wheeler Thomas , Miller Frank
3.8/5
39,91 zł
59,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Dziwny świat Billie Eilish Opracowanie zbiorowe
4/5
26,13 zł
39,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Dzieci z Pawiaka Winnik Sylwia
4.1/5
29,57 zł
44,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Strach, który powraca Stachula Magda
4.1/5
30,99 zł
39,99 zł
premium 26,60 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.1/5
27,02 zł
39,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Faworyty Gretkowska Manuela
3.6/5
32,67 zł
49,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Tego ci nie powiedziałam Rimmer Kelly
4.3/5
29,79 zł
42,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Dżentelmen w Moskwie Towles Amor
4.6/5
33,80 zł
49,90 zł
premium 31,59 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Szalone misje II wojny światowej Breuer William
4.4/5
32,99 zł
39,80 zł
premium 31,34 zł
strona produktu - rekomendacje Bormann. Pierwszy po bestii Koop Volker
5/5
43,99 zł
49,00 zł
premium 35,19 zł
strona produktu - rekomendacje Anioł życia z Auschwitz Majewska-Brown Nina
3.8/5
23,14 zł
39,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Tajemnica z Auschwitz Majewska-Brown Nina
4.2/5
23,14 zł
39,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Wojna Iwana. Życie i śmierć w Armii Czerwonej 1939-1945 Merridale Catherine
3.1/5
39,60 zł
59,99 zł
mój empik 38,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Kiedy Bóg odwrócił wzrok Adamczyk Wesley
4.1/5
33,08 zł
49,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Płytkie groby na Syberii Krupa Michał
4.4/5
34,99 zł
44,90 zł
premium 33,24 zł
strona produktu - rekomendacje Zagłada miasta. Świadectwa ludzi Powstania Opracowanie zbiorowe
0/5
23,49 zł
29,90 zł
premium 22,31 zł
strona produktu - rekomendacje Wojna w kanałach Pawlina Sebastian
4/5
29,06 zł
49,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Chłopak z Warszawy Borowiec Andrzej
4.5/5
36,40 zł
54,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Stracone zwycięstwa Von Manstein Erich
4.1/5
40,54 zł
69,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Zapomniany żołnierz Sajer Guy
4.5/5
33,08 zł
49,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Tajemnicze historie II wojny światowej Opracowanie zbiorowe
3/5
25,54 zł
39,90 zł
premium

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.