Tajne archiwa archeologii (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Od stuleci archeolodzy natrafiają na znaleziska, które oficjalna nauka albo lekceważy z premedytacją, albo pomija milczeniem. Traktowane jako falsyfikaty i ukrywane przed opinią publiczną tajemnicze przedmioty pozostają schowane w piwnicach muzeów, uniwersytetów i klasztorów.

Luc Burgin - redaktor szwajcarskiego tygodnika i autor licznych publikacji - podobnie jak Michael Cremo i Richard Thompson w bestsellerze "Zakazana archeologia. Ukryta historia człowieka" - tropi te niezwykłe odkrycia i dokumentuje je w swej demaskatorskiej, świetnie i przystępnie napisanej książce sensacyjnym materiałem. zdjęciowym.

  • dziwne "geody" o identycznej konstrukcji jak nowoczesne świece zapłonowe, znalezione w skałach sprzed pół miliona lat
  • mikroskopijne spirale z wolframu, molibdenu i miedzi odkryte w skałach, których wiek szacuje się na 20 000-318 000 lat
  • najstarsza (bo licząca ponad 2 000 lat) mapa z grobowca Chang She (Chiny), wykazująca zadziwiające podobieństwo do map opracowanych za pomocą zdjęć z satelitów okołoziemskich

Te i wiele innych rewelacji archeologicznych, które muszą zmienić nasz pogląd na historię ludzkości.

150 unikatowych, publikowanych po raz pierwszy fotografii!

Tytuł: Tajne archiwa archeologii
Autor: Burgin Luc
Tłumaczenie: Tarnas Barbara
Wydawnictwo: Wydawnictwo Amber
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 272
Numer wydania: III
Data premiery: 2015-04-17
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 22 x 217 x 305
Indeks: 16571648
 
średnia 4
5
2
4
5
3
0
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
10 recenzji
2/5
31-01-2017 o godz 09:39 MSZ dodał recenzję:
Temat ciekawy jednak potraktowany bardzo powierzchownie. Słabe zdjęcia. Nie wyczerpuje tematu, jednak czyta się dobrze.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-03-2016 o godz 11:43 Ireneusz.Czasun dodał recenzję:
Świetna książka , ukazuje czytelnikowi spisek jaki jest w gronie naukowców bojących się pokazania prawdy na temat pochodzenia naszej cywilizacji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
27-01-2016 o godz 22:51 anonymous dodał recenzję:
Ciekawa pozycja - trochę jak kryminał, powieść sensacyjna. Wzbudza zainteresowanie nieznanymi faktami, odkryciami mrożącymi krew w żyłach - które podobno zostały ukryte przed światem. Czy to prawda, lub rozdmuchane teorie?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
18-01-2016 o godz 08:28 Marek Gniewkowski dodał recenzję:
Kolejne wydanie tematy coraz szerzej dyskutowanego. Nacisk położony głownie na przykłady, mniej na genezę i próbę wytłumaczenia zjawisk. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-11-2015 o godz 14:09 Małgorzata Tychoniak dodał recenzję:
Polecam wszystkim niespełnionym archeologom. Książka ciekawa. Dobra także na prezent dla osoby, która jest zainteresowana właśnie tą tematyką.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-08-2015 o godz 21:19 Agnieszka Deja dodał recenzję:
Luc Burgin jest pisarzem, publicystą i dziennikarzem. Znany jest z książek popularnonaukowych. Jedną z jego pozycji wydało wydawnictwo Amber. Tajne Archiwa Archeologii ukazały się w 2015 roku.
Na świecie nie brakuje tajemnic, które do tej pory nie są wyjaśnione. Jaskinie pełne zabytkowych, niecodziennych przedmiotów, nierozczytane tablice, niezbadane figury czy dziwne zwierzęta. Odkryte, lecz nie przebadane. Dlaczego? By nie wywoływać niepotrzebnego zainteresowania. Albo by nie podważać dotychczasowych badań i wyników naukowych. By nie zmieniać ciągle informacji. By nie zostały rozkradzione, podrobione, sprzedane i wywiezione za granicę. By nie wywoływać sensacji. Dlatego informacje o nich ukrywa się, a naukowcy nie mają jednej opinii na te tematy.
Książkę podzielono na pięć części. Pierwsza mówi o ukrytych znaleziskach. Tu znajdziemy informację m.in. o Burrows’ Cave – miejscu, które skrywa skarby niewiadomego pochodzenia. Złote trumny, ozdoby z dziwnymi znakami, szkielety i broń. Druga część to tajemnicze stworzenia jak yeti czy olbrzymia małpa. Jest też Azzo – neandertalczyk, który żył w XX wieku. W części trzeciej umieszczono informacje o tajemniczych miejscach. Opisano tu podwodne miasto czy piramidy w Chinach. Kolejna część to niezwykłe znaleziska. Przedmioty, które wyprzedzały swoje epoki – prymitywna zapalniczka czy dziury po wierceniu rdzeniowym w czasach starożytnego Egiptu. Ostatnia część dotyczy Biblii i zawartego w niej kodu. Do tego mamy jeszcze epilog, skany dokumentów, obszerną bibliografię oraz prośbę autora, który podaje dane kontaktowe w razie gdyby ktoś posiadał informacje na temat opisanych zjawisk lub nowych rzeczy.
Książka napisana jest w stylu popularnonaukowym, trochę dziennikarskim. Autor często pokazuje, że jest obecny w treści. Mówi, że coś sprawdził, z kimś rozmawiał. Przedstawia także wypowiedzi innych osób. Powołuje się na różne źródła, nie tylko na własną wiedzę. Przytacza fragmenty gazet, opinie innych. Posługuje się również fotografiami.
Fotografii w książce jest naprawdę dużo – według informacji z okładki aż 150. Nie były one wcześniej publikowane. Pochodzą z różnych czasów, dlatego niekiedy bywają słabej jakości. Są zarówno czarno-białe jak i kolorowe. Mają za zadanie nie tylko wzbogacać treść, lecz także obrazować ją. Są dopasowane do artykułów, ale pojawiają się też między nimi z odpowiednią informacją, do którego tekstu powinniśmy je przyporządkować.
Czasem zdjęcia są słabej jakości, są za ciemne i prawie nic na nich nie widać. To jeden z minusów tej pozycji. Trzeba jednak przyznać, że wydawnictwo postarało się wydrukować je w sposób całkiem przystępny – nie widać pasków, które często pojawiają się w druku.
Wzbogacenie treści o fotografie to świetny pomysł. Dzięki temu czytelnik wie, o czym czyta i co chce mu przekazać autor. Do tego sprawiają one, że teksty wydają się bardziej naukowe, potwierdzone czymś więcej niż tylko plotka.
Sama treść też jest ciekawa. Przedstawia rzeczy, o których nie mówi się głośno. Powodów jest kilka, wymieniłam je zresztą na początku tekstu. Autor odrywa przed nami tajemnice, które zamieciono pod dywan, bo były niewygodne. Myślałam, że zanudzi nas wiedzą, a tymczasem pozycja okazała się interesująca, nie była też naszpikowana zbyt wieloma szczegółami. Autor skupił się na najważniejszych rzeczach, które przekazał w atrakcyjnej formie. Jego styl można nazwać dziennikarskim. Trzeba przyznać, że to ciekawa lektura.
Polecam tym, którzy szukają pozycji z interesującymi wiadomościami. To nie powieść, raczej zbiór artykułów, które czyta się szybko i z zainteresowaniem. Celem autora było uświadomienie nam, jak wiele niewyjaśnionych rzeczy jest jeszcze na świecie. Moim zdaniem udało mu się. Jestem naprawdę zadowolona, że mogłam przeczytać tę książkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
27-05-2015 o godz 21:36 werka777 dodał recenzję:
Być może pamiętacie obraz neandertalczyka, wymarłego tysiące lat temu przedstawiciela Homo. A czy słyszeliście o tym, że 60 lat temu znaleziono żyjącą istotę, Azzo, która być może była ostatnią ostoją tego gatunku. Mężczyzna, zdefiniowany jako „dzikus”, żywił się surowym mięsem, a jego nietypowy wygląd był tak trudny do zaakceptowania i zaklasyfikowania, że temat zakamuflowano. Czy kojarzycie opowieści o potędze Egipskiej cywilizacji, o tajemniczych piramidach, skarbach i niezliczonych grobowcach. A czy doszły Was słuchy o tym, że ślady Egipcjan znaleziono aż w Wielkim Kanionie? Zapewne nie, bo to odkrycie musiałoby znacznie namieszać w dotychczas wypracowanym ładzie historycznym. Czy wiedzieliście o dziwnej istocie zamrożonej w lodowym bloku, który podobno został wyłowiony u wybrzeży Syberii? A macie pojęcie o tym, jak wiele skarbów zostało znalezionych w Burrows’ Cave? Złoto, figury, system dziwnych znaków – a wszystko to zebrane w miejscu, które nijak ma się do faktów znanych z historii. W tym właśnie miejscu nie powinno ich być, toteż sprawa nie została prawidłowo zbadana, a pozostałości po przodkach – przepadły. Wiele z tych cenności, niewygodnych z resztą dla badaczy, po prostu zniknęło. Cóż takiego nasi przodkowie z Acambaro chcieli przekazać poprzez figurki kobiet karmiących dinozaury? Przecież podobno ludzie od takowych stronili. O tym się nie mówi, ale „Tajne archiwa archeologii” Luca Burgina, to dokładnie opracowany zbiór, przekazujący wiedzę właśnie na temat tych zakazanych obiektów, których moc mogłaby zmienić pogląd na całą przeszłość naszego gatunku.

Jak wielkim szokiem musiało być odkrycie podwodnych miast, podziemnych korytarzy czy też zakopanych przedmiotów, które przeczyły dotychczasowej nauce. Jak ogromnym jednak musiało okazać się dla wielu zaskoczeniem to, że uznano je za nic nie wnoszące do historii, zbyt trudne do zbadania, więc nieważne, czy też po prostu określono je mianem „falsyfikatów”. W imię czego? Pójścia na łatwiznę i kłamstwa. Spirale z kosmosu, figury z Nazca czy nietypowe znaki w Puszczy Brazylijskiej. Czemu owe przedmioty nie mogą znaleźć swojego miejsca w całej długiej opowieści o przeszłości?

„Tajne archiwa archeologii” to kontrowersyjna publikacja, która daje do zrozumienia jedno. Znane nam z pozoru fakty historyczne wcale nie powinny być pewniakiem, a jedynie przypuszczeniem, które prawdopodobnie ulegnie jeszcze zmianie. Z drugiej strony, może warto bronić tego dziedzictwa, które funkcjonuje wśród ludzi akceptowane od lat? Być może jest w tym jakaś racja, by dać sobie spokój z kontrowersjami. To, co dobrze znane, zapewnia poczucie stabilności. Nowe, niejasne okrycia zapewne narobiłyby zbyt wielkiego spustoszenia, bo to, co koliduje z naszymi obecnymi przekonaniami, mogłoby wprowadzić niepokój i brak zaufania.

Niemniej jednak uważam, że warto wiedzieć o tym, iż dzieje ludzkości wciąż pozostają dla nas nieodgadnioną zagadką, którą, kto wie, może kiedyś uda się w całości rozwiązać. Ile jeszcze ukrytych w ziemi, czy też pod wodą, rzeczy, czeka na powtórne ujrzenie światła dziennego. Jak potężne i mające istotne znaczenie przedmioty kryje nasza planeta? Jeżeli wydaje nam się, że o przeszłości człowieka wiemy już wszystko, jesteśmy w ogromnym błędzie, a książka Luca Burgina jest tego najlepszym przykładem.

Niezwykle interesujący, jak dla mnie, okazał się temat Biblii, w której podobno zostały zakodowane treści przepowiadające wydarzenia mające miejsce dopiero jakiś czas temu. Czy jedna z najpopularniejszych ksiąg świata kryje w sobie o wiele więcej tajemnic, aniżeli mogłoby się wydawać?
Jak to możliwe, że spisana setki lat temu, może dotyczyć dziejów czasów współczesnych?

„Tajne archiwa archeologii” to ekscytująca książka zawierająca 150 unikatowych fotografii, które jak dotąd, nie zostały nigdzie opublikowane. Zobaczycie tutaj nie tylko tajemnicze figurki czy wyryte w skałach znaki, ale także chińską mumię czy żyjącego kilkadziesiąt lat temu neandertalczyka. Niektóre z nich naprawdę dają do myślenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
22-05-2015 o godz 20:00 Monika M. Zielińska dodał recenzję:
Autor tej książki potrafi trzymać w napięciu, pisze o rzeczach fascynujących, zaskakujących i tajemniczych, wzbudzających niejeden dreszczyk emocji. Luc Burgin pisze o żarówce ze staroegipskiej świątyni, najstarszej mapie z chińskiego grobowca, która bardzo przypomina mapy opracowane za pomocą zdjęć satelitarnych, oraz o "Geodach" sprzed pół miliona lat, skonstruowanych tak, jak nowoczesne, elektryczne świece zapłonowe.

"Tajne archiwa archeologii" to książka bardzo prowokacyjna i sensacyjna. Niektóre fakty są tak zaskakujące, że aż zdają się być niemożliwe. Autor robi zamieszanie nie tylko słowem, ale również obrazem. Książka zawiera aż 150 fotografii publikowanym po raz pierwszy.

Ta lektura wydaje się typowo teorio-spiskowa, ale w każdej teorii-spiskowej, jak w dobrej legendzie, tkwi ziarno prawdy. Zatem jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś o motocyklach Majów, polecam tę książkę.

Na deszczowe, wiosenne wieczory, jak znalazł! ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
20-05-2015 o godz 12:13 Wkp dodał recenzję:
Jaka jest oficjalna historia naszego świata, w większym bądź mniejszym stopniu wie każdy z nas. Od pierwszych człekokształtnych, przez ogół ludów potocznie określanych jaskiniowcami, po prawdziwego Homo Sapiens. Wciąż jednak nasza wiedza stanowi ułamek tylko przeszłości, fragment milionów lat pełnych tajemnic i ciemnych plam. W ciągu tak rozległego okresu czasu wydarzyło się zbyt wiele, by ogarnąć wszelkie aspekty. Nauka częstokroć odrzuca kontrowersyjne odkrycia archeologiczne – najczęściej słusznie. Co jednak z tymi, które zostały zapomniane i odrzucone, choć naprawdę wiele wnosiły? Autor tej książki próbuje odpowiedzieć na to pytanie i przedstawić najmniej znane odkrycia, które z tej czy innej przyczyny okrył kurz historii, skazując niemal na zapomnienie.

Wyobraźcie sobie, że praczłowiek potrafił wytworzyć o wiele bardziej zaawansowane narzędzia niż sądzimy.
Wyobraźcie sobie liczne kultury, których jeszcze nie znamy.
Wynalazki, których nie powinni znać nasi przodkowie.

Ile z tego jest prawdą, a ile oszustwem? Autor – co należy zaliczyć mu in plus – nie ogranicza się tylko do jednego spojrzenia na temat. Czasem przemawiają przez niego własne poglądy (tam, gdzie ja nie widzę niczego poza ptakiem, on dostrzegł tajemniczy obiekt latający), ważne jednak jest to, że postanowił przybliżyć czytelnikom sporne zagadnienia, które albo przepadły przez lata, albo oscylują poza oficjalnymi zainteresowaniami nauki. Osadził to wyraźnie w historii, przytoczył związane fakty i ciekawostki, a całość zilustrował 150 fotografiami, tak czarno-białymi, jak i kolorowymi, które dotychczas nie ujrzały jeszcze światła dziennego.

Poza tym jego styl to nie uniwersytecki bełkot, który zrozumieliby nieliczni, a lekkie, proste pióro przystępne dla każdej grupy odbiorców. A przy okazji wywołuje dyskusję, jak każdy temat ocierający się o kontrowersje.

Interesują Was tajemnice świata, pytania, na które odpowiedzi każdy znaleźć musi sam według własnych standardów i przekonań, zapomniane odkrycia i nieprawdopodobne znaleziska? To książka dla Was. A ja dziękuję wydawnictwu Amber za udostępnienie mi egzemplarza do recenzji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
13-05-2015 o godz 16:15 Karolina MAREK dodał recenzję:
Ani historia ani nic co z nią może być związane nie jest tym co kocham i na co zwracam szczególną uwagę. Raczej jestem z gatunku tych co wolą takie pozycje omijać szerokim łukiem. Ale przychodzi taki czas, że człowiek chce coś zmienić, zajrzeć poza granice, które sam sobie stworzył i którymi sam się ogranicza. "Tajne.." była dla mnie książką, która pozwoliła mi skosztować smaku spoza mojej listy menu...

"Tajne archiwa..." podzielone jest na pięć różnych części. Każda skrywa inne tajemnice, zagadnienia i szczegóły łącznie ze zdjęciami. Pierwsza część to ukryte znaleziska takie jak: Złoty skarb z Burrows' Cave, Tablice z Michigan, Testament z Acambaro i inne. Druga zaznajamia nas z tajemniczymi stworzeniami. Czy w Afryce Środkowej były dinozaury? A może olbrzym z Kiusiu? "Azzo" jako ostatni neandertalczyk? W trzeciej poznajemy tajemnicze miejsca np. Miasto piramid na dnie morza, Tajemnicza komora w piramidzie Cheopsa, Laos i tajemnica kamiennych dzbanów czy Hieroglify w Puszczy Brazylijskiej. Czwarta to szokująca i niezwykłe znaleziska tj. spirale z kosmosu, Metalowa "stopa" z Aiud, zapalniczka sprzed 500 tysięcy lat a może młotek, który wprawia ekspertów w zakłopotanie? Część piąta poświęcona jest biblii, a dokładniej jej zakodowaniu. Czy faktycznie tak jest,a jeśli tak to kto to zrobił?
Te i wiele innych ciekawych i szokujących odkryć znajdziecie na stronach tej właśnie książki. Do tego 150 unikatowych zdjęć, które zostały opublikowane po raz pierwszy.

Jako osoba nie lubiąca tych klimatów muszę przyznać, że byłam bardzo mile zaskoczona. Wydaje mi się, ze po taką literaturę sięgnę jeszcze niejednokrotnie!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Odwagi, zajączku Kinnear Nicola
4.1/5
23,49 zł
32,79 zł
Inne z tego wydawnictwa Za dużo marchewek Hudson Katy
4/5
26,99 zł
32,80 zł
25,64 zł
Inne z tego wydawnictwa Mama kazała mi chorować Gregory Julie
4.5/5
32,99 zł
37,80 zł
26,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Księżniczka mafii Merico Marisa
4.6/5
35,49 zł
39,80 zł
28,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Rany kamieni Beckett Simon
0/5
24,64 zł
39,80 zł
Inne z tego wydawnictwa Zakazany mężczyzna Malpas Jodi Ellen
4.5/5
35,49 zł
39,80 zł
28,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Sprzedana. Moja historia Hayes Sophie
4/5
35,49 zł
39,80 zł
33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Wyścig po Złotego Żołędzia Hudson Katy
0/5
26,49 zł
29,80 zł
25,16 zł
Inne z tego wydawnictwa Kto się boi Lisa? Green Alison
5/5
23,49 zł
32,80 zł
22,31 zł
Inne z tego wydawnictwa Kto przytuli Misia Tulisia? Melling David
4.1/5
21,49 zł
29,80 zł
20,41 zł
Inne z tego wydawnictwa Zakazana nauka Kenyon Douglas J.
3/5
49,49 zł
59,80 zł
47,01 zł
Inne z tego wydawnictwa Za doskonały tort urodzinowy Hudson Katy
0/5
27,99 zł
34,80 zł
26,59 zł
Inne z tego wydawnictwa Rozstańmy się na rok Reid Taylor Jenkins
4.2/5
35,49 zł
39,80 zł
33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Zielona burza. Część 1 Reeve Philip
0/5
35,49 zł
39,80 zł
33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Wojny bogów Farrell Joseph P.
4/5
52,99 zł
59,80 zł
42,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Gdzie jest kameleon? Cyrus Kurt
5/5
23,49 zł
32,80 zł
22,31 zł
Inne z tego wydawnictwa Dinozaury kontra ludzie Robertson Matt
0/5
23,49 zł
32,80 zł
22,31 zł
Inne z tego wydawnictwa Zielona Burza. Tom 2 Reeve Philip
0/5
36,49 zł
39,80 zł
34,66 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.