Tajne akta S (okładka  miękka, 05.2015)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Sprzedaje empik.com : 28,95 zł

28,95 zł 39,00 zł (-25%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Czy katastrofa samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem była tragedią ogromną, ale jednak tylko tragedią czy nosi znamiona zamachu, za który wciąż nie ma osób odpowiedzialnych? Co wydarzyło się naprawdę i jak wiele informacji nigdy nie ujrzy światła dziennego?

„Tajne akta S” to dogłębna analiza wszystkich teorii spiskowych, które pojawiły się po katastrofie smoleńskiej. Zbiór faktów prosto ze źródeł niemieckiej Federalnej Służby Wywiadowczej. Faktów, które media do tej pory przemilczały.

Jurgen Roth z dziennikarskim zacięciem odsłania kulisy śledztwa i prezentuje różne koncepcje dotyczące tragedii pozostawiając czytelnikowi miejsce na własną ocenę przyczyn zaistniałych wydarzeń. Sensacyjne informacje, które musiały pozostać tajemnicą aż do premiery książki!

Od wydawcy:

Co by się działo, gdyby samolot z polskim prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie rozbił się w nader podejrzanych okolicznościach na terytorium Rosji nie 10 kwietnia 2010 roku, tylko cztery lata później, w sytuacji eskalującego się konfliktu między Rosją a Ukrainą? A jeśli nie był to tragiczny wypadek? A może przeprowadzono zamach, jak utrzymują między innymi źródła niemieckiego wywiadu?

Bezpośrednio po katastrofie polityczny rywal Lecha Kaczyńskiego, Bronisław Komorowski, przejmuje obowiązki głowy państwa. Jednocześnie uzyskuje dostęp do nad wyraz wrażliwych akt - tajnego aneksu do raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych, których wiąże jego i innych polityków z kryminalnymi praktykami WSI.

Okoliczności katastrofy wciąż pozostają niewyjaśnione, ponieważ rządy polski i rosyjski skutecznie sabotują niezależne próby zbadania jej przyczyn. Co więcej, niektórzy świadkowie katastrofy umierają w tajemniczy sposób, inni obawiają się o swoje życie. Nawet były wiceszef polskiej Służby Kontrwywiadu Wojskowego stwierdza: "Sądzę, że prawda jest tak przerażająca, że nie da się jej dziś wyartykułować". Jurgen Roth podjął się równie ciekawej, co niebezpiecznej misji prześledzenia kulis tragedii z 10 kwietnia 2010 roku. Ujawnia jej prawdziwe okoliczności oraz zadaje nadzwyczaj aktualne pytanie, co łączy katastrofę smoleńską z zestrzeleniem malezyjskiego samolotu MH-17 oraz konfliktem na Ukrainie".


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1107549391
Tytuł: Tajne akta S
Autor: Roth Jurgen
Tłumaczenie: Stefańska Ewa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Język wydania: polski
Język oryginału: niemiecki
Liczba stron: 340
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-05-11
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 146 x 23 x 205
Indeks: 17003278
średnia 4,3
5
21
4
5
3
2
2
2
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
20 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
23-05-2015 o godz 17:18 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Pozycja książkowa bardzo potrzebna w obecnym czasie kiedy polski obywatel jest przeważnie karmiony od pięciu lat przez prorządową propagandę, iż katastrofa smiolenska to wypadek z winy pilotów i pijanego generała.Jedna trzecia książki to jak by wstep opisujący politykę i stosunki Rosji Putina do innych europejskich państw przed katastrofą.Szczególnie są tu pokazane bardzo dobre ówczesne stosunki Rosji z Niemcami.Co jest naprawdę zaskakujące dla przeciętnego polskiego czytelnika.Ale i może być też zawodem dla tych których to niezbyt interesuje.Reszta ksiażki to oparte na faktach opisy samej katastrofy,złego zachowania polskiego rzadu po niej,oraz kompromitującego śledztwa i samego zachowania się władz rosyjskich.Zawarta jest też krytyka polskiego rządu pod przwództwem Tuska,który uniemożliwiając dochodzenia prawdy i lekceważąc rodziny ofiar zachował się skandalicznie.Warto przeczytać książkę choćby po to aby dowiedzieć się to czego nie dowiemy się z polskich mediów tzw. głownego nurtu.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
4/5
19-05-2015 o godz 10:48 przez: kaśka_kulesza | Zweryfikowany zakup
Książka trochę mnie rozczarowała. Było o niej bardzo głośno i spodziewałam się, że przedstawione w niej będą jakieś konkretne dowody zamachu. Dla osób, które interesowały się różnymi faktami krążącymi wokół tego tematu nie wnosi ona wiele nowego. Biorąc pod uwagę całość - dobrze się czytało. W książce zebranych jest wiele informacji zarówno dotyczących historii jak i obecnej polityki międzynarodowej.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
25-08-2015 o godz 22:11 przez: Henryk Młodawski | Zweryfikowany zakup
Trzeba przeczytać. Nie ma tu żadnych nadzwyczajnych faktów czy rewelacji. Jest jednak rzeczowa faktografia niezależnego dziennikarza. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
05-11-2016 o godz 21:53 przez: Grzegorz | Zweryfikowany zakup
Ta książka otworzyła mi oczy, pisze całą prawdę i tylko prawdę.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
15-05-2015 o godz 06:31 przez: Romulus | Zweryfikowany zakup
super pozycja, rzucająca nowe światło na tragedię smoleńską
Czy ta recenzja była przydatna? 1 2
4/5
05-09-2017 o godz 01:53 przez: jolanta sas | Zweryfikowany zakup
Akurat tą książkę czyta moja mama wiec nie mogę nic na jej temat powiedzieć, ale skoro nic nie mówi to jest OK.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-12-2018 o godz 10:00 przez: Anna Łabenda | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobra i ciekawa książka, dla chętnych poznania różnych wątków i wydarzeń. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-05-2018 o godz 21:05 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Dobra książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-06-2015 o godz 06:33 przez: werka777
Roth Jurgen to niemiecki, szanowany dziennikarz, który patrząc na bieg wydarzeń powiązany z katastrofą smoleńską, nie potrafi zrozumieć ogromu niejasności i kłamstw, jakie niewątpliwie mają miejsce. Zebrawszy więc wszystkie poszlaki i rozmowy, z istotnymi dla tego wydarzenia osobami, stworzył książkę, od czytania której nieraz włos jeży się na głowie. W naszym kraju często ci, którzy uwierzyli w teorię spiskową, uznani byli za dziwaków. Zatem dlaczego tak wielu ludzi zza granicy także widzi to, czego nie dostrzegał, albo starał się nie dostrzec, polski rząd? Autor książki przytacza sytuacje, o których teraz już się nie mówi, a może warto by było zacząć? Czy to normalne, że po długim czasie zabiegania o czarne skrzynki Polacy otrzymali zaledwie ich kopie i wygląda na to, że zapis na takowych nie jest pełny? Dlaczego Rosyjskie władze chciały spalić pozostałości po ofiarach, zamiast oddać je rodzinom? Córka jednego ze zmarłych tragicznie mężczyzn, lecąc do Rosji w celu identyfikacji zwłok, kiedy próbowała skonsultować się z matką, bo zastraszana nie wiedziała, co robić, usłyszała w słuchawce głos Rosjanina. Okazało się, że linia była na podsłuchu. Dlaczego? Czemu polski i rosyjski rząd nie zgodził się na powołanie niezależnej, międzynarodowej komisji? Czyżby ktoś miał coś do ukrycia? Czym były padające na nagranym, amatorskim filmiku strzały i jak się ma do tego badane przez amerykańskiego patologa zdjęcie, na którym widać głowę pasażera owego nieszczęsnego lotu z przestrzeloną na wylot głowę? Czy to aby na pewno normalne, że ludzie zajmujący się tragedią, którzy nie mieli żadnej depresji i byli w pełni sił, popełniali samobójstwo bądź też umierali na inne, nagłe choroby?

Książka „Tajne akta S” to niesamowity zbiór informacji, o których wielu z nas dotąd nie miało pojęcia. Ci, którzy nie są fanami teorii spiskowych, z pewnością znajdą tutaj wiele detali, które dają im do myślenia. Bo gdyby nie było nic do ukrycia, sprawa z pewnością mogłaby być dokładnie zbadana, a jej rozdział zamknięty już dawno temu. Tymczasem o Smoleńsku mówi się wciąż, bo co jakiś czas pojawiają się nowe niejasności i wychodzą na wierzch przekręty, które w przypadku katastrofy lotniczej w innym państwie, nie miałyby miejsca. Zaś o wnioskach przywodzących na myśl spisek i planowane, szkodliwe działanie, nie mówilibyśmy tylko my – nieufni Rosjanom Polacy, ale także i mieszkańcy innych państw.

Dla tych, którzy całą sprawą się interesowali, książka może okazać się dobrym podsumowaniem wszystkich poszlak i zbiorem niewyjaśnionych pytań, na które być może kiedyś otrzymamy odpowiedzi. Przedstawione rozmowy dotyczące tragedii, ale także i tego, co działo się po niej, oraz ogromna ilość wyliczeń związanych z różnymi nieprawidłowościami, to zatrważający dowód na to, że nie do końca wszystko przebiegło tak, jak powinno. Z resztą niezbitym argumentem na to są pomylone w trumnach zwłoki. Najwyraźniej jednak to, kto jest kim, nie było dla osób przeprowadzających ekshumację takie ważne.

Chociaż ja nie jestem zwolennikiem osobistego roztrząsania niektórych spraw i raczej czekam na opinie specjalistów, tym razem miałam okazję przekonać się o tym, że to, co dotychczas podawali nam polscy i rosyjscy eksperci, prawdopodobnie rozmija się z prawdą i z rzetelnym orzeczeniem ma wspólnego naprawdę niewiele. Wciąż pozostaję więc głodna wiedzy i mam nadzieję na to, że być może kiedyś niezależna komisja faktycznie dostanie w swoje ręce oryginalne materiały, mogące stać się niekamuflowanym dowodem na poznanie prawdy, bo ta niewątpliwie należy się nie tyle nam, ile rodzinom ofiar, które o to walczą. Czy tak się jednak stanie?

Książkę polecam tym, którzy o tragedii smoleńskiej słyszeli mniej lub też i więcej, ale wciąż czują niedosyt i chcieliby jeszcze raz spojrzeć na wydarzenia ubiegłych lat świeżym okiem. Kontrowersje, które tutaj napotkacie, z pewnością nieraz podniosą Wam ciśnienie. Jak dla mnie, niezależny, niemiecki dziennikarz wykonał kawał dobrej roboty i pokazał to, że nie obawia się stawić czoła trudnym tematom, od których wielu polskich dziennikarzy zwyczajnie ucieka.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
25-05-2015 o godz 21:22 przez: Zbigniew Nastałek
Według mnie to wybitne dzieło dziennikarstwa śledczego. Autor dołożył wszelkich starań aby oddzielić informacje prawdziwe od propagandy. Książka pięknie napisana, traktuje o trudnych sprawach ale autor pisze to z właściwym sobie wdziękiem niczego nie wciskając czytelnikowi a jedynie zadaje pytania do znanych nam faktów, na które gdy odpowiemy sobie uczciwie uzyskujemy prawdziwy obraz sprawy smoleńskiej. POLECAM!!!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
09-11-2015 o godz 11:31 przez: "BELLA"
Tajne Akta S… Jurgena Rotha niemieckiego dziennikarza śledczego, uważam za najsolidniejszą jak dotąd publikacje, na temat Smoleńska oraz na temat „aktualnej wówczas” międzynarodowej rzeczywistości. I tej w wymiarze politycznym i tej w wymiarze dotyczącym sprawiedliwości. Ta książka jest rzetelnym zsumowaniem całej dostępnej wiedzy na ten temat, i „zbiera w całość” wszystkie fakty, daty, rozmowy i analizy, zarówno w postaci linków do artykułów, felietonów, jak i w postaci informacji publikowanych na łamach różnych stacji telewizyjnych. Można śmiało powiedzieć, że ten niemiecki dziennikarz, jako jedyny na świecie, zajął się przeanalizowaniem wszelkich tez i teorii spiskowych, na temat katastrofy „Polskiego Prezydenckiego Samolotu Tu-154M”. I spisał je punkt po punkcie. Poświęcił prawdopodobnie niezliczoną ilość czasu, aby dokładnie przedstawić w kolejności wszystko to, co było i nadal jest „nieudowodnionym faktem”, co jest częścią tragicznej polskiej historii, która po wielu latach, wciąż nie została rozstrzygnięta. Jurgen to człowiek, który miał cywilną odwagę i determinację, aby objąć własnym umysłem i wolą, wszystko to, co innym być może z jakiś względów nie było dane lub wręcz utrudniane. Wiem, że ten człowiek miał ogromne trudności przy pisaniu tej książki, a nawet był zastraszany. Grożono mu. Prawda jest jednak taka, że książkę napisał, skończył, wydał, i zrobił to w taki sposób, aby nikt nie mógł jej autentyczności podważyć, mam na myśli te odnośniki do istniejących wciąż na łamach prasy i sieci informacji. Podzielił wszystko na wiele kluczowych i związanych ze sobą części, w pierwszej kolejności opisał to, co wówczas działo się w polityce międzynarodowej. Stosunki Rosji i Putina z resztą państw europejskich. Układy Rosji z Niemcami i ich dobre wzajemne relacje. Dotykał też kwestii związanych z Ukrainą i Rosją, w początkach i w dalszej części książki, jak również wszystkiego co dotyczy współcześnie Stanów Zjednoczonych. Jurgen przedstawia swoje własne wnioski na temat współczesnego świata i całej geopolityki. Niezwykle inteligentny i uczciwy człowiek…


Autor opisuje bardzo dokładnie to, co mieliśmy okazję wszyscy śledzić, jednak w natłoku informacji i poczuciu nieufności wobec przedstawianych nam faktów oraz własnych domniemań, przestaliśmy jako polskie społeczeństwo orientować się w prawdzie, na którą jakiś czas temu patrzyliśmy. I z takim zaangażowaniem i miłością i nienawiścią przeżywaliśmy […] Ten dziennikarz ułatwia nam dziś zadanie, w kwestii właściwego spojrzenia na wszystko co wówczas nas dotknęło, jako naród i jako jednostka. Pisze o tym, dlaczego Polski Prezydent, przeszkadzał w świecie i komu. Pisze o karierze Putina, o propagandzie i jej skutkach, pisze o romansach Putina, o niemieckich koneksjach rosyjskiego prezydenta, jak również o Euromajdanie. Jest tu wiele treści o terroryzmie Federalnej Służby Bezpieczeństwa i jej skutkach. Mamy też wiele treści na temat samego Katynia. Wszystko co opisuje Jurgen, składa się na całościowy obraz analizowanego przez niego tematu. Układa się to w logiczną zwartą całość i nie pozostawia żadnych złudzeń w stosunku do oceny. Bardzo dokładna analiza kolejno po sobie występujących faktów, nasuwa bez żadnych wątpliwości odpowiedzi na wiele pytań. Zaznacza też wszystkie samobójcze śmierci, które się wydarzyły w Polsce po Katastrofie, i ukazuje w tym nieprzypadkowość losu i wydarzeń. Mówi o rodzinach ofiar i ich doświadczeniach „po” osobistych tragediach. Wspomina o Wojskowych Służbach Informacyjnych, czyli o „mafijnych interesach” partnera NATO. O polskim prezydencie i tajemniczym aneksie, który Bronisław Komorowski tak bardzo chciał „przejąć”. Dziś już wszyscy wiemy dlaczego. I wreszcie pisze o tym, jak wątpliwie i nieudolnie było i jest prowadzone śledztwo w sprawie katastrofy przez Rosyjskie-Polskie komisje. Zaznacza też jak wielu światowej klasy ekspertów wypowiada się na ten temat, i do jakich wniosków dochodzi. Ostatecznie książka kończy się dokładniejszą analizą wszystkich teorii, na temat wybuchu na pokładzie Tu-154M. I to jest najbardziej przekonujący scenariusz, jaki kiedykolwiek został napisany. Każdy Polak i zainteresowana osoba wyjaśnieniem tej katastrofy, powinna przeczytać tą książkę. Czyta się ją z zaciekawieniem, jest napisana w bardzo obiektywnym spojrzeniu ale jednocześnie w rzetelnym i subiektywnym dziennikarskim stylu. Nie ma praktycznie żadnych możliwości, aby obalić czy podważyć w którymkolwiek punkcie tą jego treść. Naprawdę BARDZO POLECAM. To trzeba przeczytać […] choćby po to, aby nie szerzyć swej własnej ignorancji i niewiedzy, wobec tragedii, która zaważyła na naszej "wcześniejszej i aktualnej" rzeczywistości, a która zabrała w tragicznych okolicznościach aż 96 osób, z Polskiej Elity Politycznej […]

c.d. na czarnobialaiwkolorze.bloog.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
27-06-2015 o godz 00:00 przez: Tomasz Jakubowski
Osoba autora jak i sam temat katastrofy smoleńskiej budzą duże emocje. Ja jednak sięgałem po tą książkę z chęcią dowiedzenia się czegoś nowego na temat wydarzeń z 2010 roku. Roth przedstawia wiele interesujących i dających do myślenia faktów które powodują, że inaczej patrzymy na doniesienia medialne którymi jesteśmy zasypywani w ostatnich miesiącach i latach. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
09-06-2015 o godz 00:00 przez: Stanisław Witkowski
Książka o której było głośno jeszcze na długo przed premierą, budziła ogromne dyskusje i kontrowersje. Tajne akta S polecam każdemu kto zainteresowany jest sprawą katastrofy smoleńskiej oraz obecną sytuacją międzynarodową w kontekście Polski i Rosji. Jurgen Roth rzuca nowe światło na wiele kwestii związanych ze śledztwem i ogólnie sprawą katastrofy smoleńskiej.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
13-06-2015 o godz 00:00 przez: Piotr Czarnecki
Tak jak zapewne większość czytelników, sięgałem po tą książkę z ciekawości. O autorze słyszałem wystarczająco wiele by spodziewać się dość mocnych wniosków. Nie da się zaprzeczyć, Tajne akta S to bardzo interesująca książka, w niektórych aspektach zaskakująca, autor wysuwa dość odważne tezy. Polecam, by wyrobić swoją ocenę.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
23-05-2015 o godz 00:00 przez: Kinga Radzian
Zdecydowanie wszyscy chcemy się dowiedzieć co takiego wydarzło się w Smoleńsku. W książce podobało mi się, że autor bardzo obiektywnie podszedł do tego tematu i każda teoaria była dla niego ważna. Całość jest naprawdę niezwykle ciekawa. Polecam gorąco, bo naprawdę warto
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
22-06-2016 o godz 00:00 przez: Hanna Małek | Empik recenzuje
Myślę, że na rynku wydawniczym nie znajdziemy tak rzetelnej i merytorycznie poprawnej lektury dotyczącej właśnie Smoleńska. Autor zaimponował mi swoją wiedzą i obiektywizmem. Zawarł w swojej książe wszystkie dostępne materiały, które możemy znaleźć na temat właśnie owej katastrony. Do tego wszystko napisane bez żadnego komentarza od siebie. Całość poddawana jest tylko i wyłącznie czytelniczej refleksji. Warto pochylić się nad tą lekturą, ponieważ mi bardzo przybliżyła sytuację międzynarodową w tamtym okresie oraz dała inny obraz przebiegu katastrofy Smoleńskiej. Polecam, bo naprawdę warto
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-12-2016 o godz 00:00 przez: Oliwier Zawadzki | Empik recenzuje
Tajne Akta S... to jedyna rzetelna i jak dotąd najbardziej szczegółowa publikacja dotycząca katastrofy smoleńskiej. Jurgen Roth zrobił kawał dobrej roboty, zbierając do kupy wszelkie fakty, rozmowy, publikacje, reportaże przeprowadzone w prasie i telewizji i dogłębnie przeanalizował je krok po kroku, uporządkował, wypełnił luki. I zrobił to w taki sposób, że nie pozostawia żadnych furtek na domysły, żadne pytanie nie pozostawia bez odpowiedzi. Ujął katastrofę w każdym aspekcie - społecznym i geopolitycznym. Śmiało mogę powiedzieć, żę zrobił to szczerze, bez żadnej politycznej propagandy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-04-2014 o godz 00:00 przez: Dominik Piotrowski
Z ogormną niecierpliwościa czekam na tę książkę. Jestem ciekaw w jaki sposób autor skomentuje katastrofę w Smoleńsku, może podejmie próbę jej roszyfrowania? Do jakich wniosków i odkryć udało mu się dojść. Myślę, że wszyscy chcemy poznać prawdę o tak ważnym i traumatycznym dla nas wydarzeniu. A zatem czekamy...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-05-2015 o godz 13:21 przez: Anonim
Ta recenzja została usunięta, ponieważ jej treść była niezgodna z regulaminem
14-05-2015 o godz 14:23 przez: Anonim
Ta recenzja została usunięta, ponieważ jej treść była niezgodna z regulaminem
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Roth Jurgen

Jurgen Roth jest niemieckim dziennikarzem śledczym i publicystą urodzonym w 1945 roku. Urodził się we Frankfurcie nad Menem, a z zawodu jest spedytorem. Dziennikarstwem i publicystyką zajmuje się od 1971 roku. Obecnie jest uznawany za jednego z najlepszych niemieckich dziennikarzy śledczych. W swoich publikacjach analizie poddaje nie tylko zagadnienia polityczne związane z Niemcami, ale równie Turcją czy Rosją. Jego specjalnością jest przestępczość zorganizowana.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Martwa woda
5/5
36,18 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Portret Doriana Graya
4.8/5
33,92 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Biblioteka o Północy
4.4/5
31,94 zł
45,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego