Tajemnice pod lupą. O czym młodzież mówi, a NIE powinna. O czym młodzież NIE mówi, a powinna (okładka  miękka, 04.2018)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Dynamiczne życie nastolatków wypełniają małe sekrety i wielkie tajemnice, których dotrzymywanie obciąża i pochłania mnóstwo energii.
Zwierzanie się przynosi ulgę, ale jest ryzykowne. Przyjęcie na siebie cudzego sekretu obarcza koniecznością zachowania dyskrecji i czasem wielką odpowiedzialnością. Jak się zachować w zagmatwanych i niecodziennych sytuacjach?

  • Czy warto się zwierzać? Jeśli tak – kiedy, komu i w jakich okolicznościach?
  • Czy dobrze jest być powiernikiem sekretów? Kiedy lepiej odmówić?
  • Czy zawsze trzeba dochowywać tajemnic?
  • Co zrobić, gdy sekret dotyczy krzywdy lub przestępstwa?
  • Czasem trzeba koniecznie szukać pomocy. W jaki sposób, u kogo i gdzie?
  • Jak odróżnić plotkowanie i donosicielstwo od konieczności przekazania informacji?

Nastolatki dźwigają niekiedy ciężary ponad siły. Ukrywają je za „nagannymi” zachowaniami, takimi jak złość, arogancja, wycofanie lub lenistwo. W ten sposób wołają: „Nie daję już sobie rady!”. Może pozwolą sobie pomóc, gdy zostaną dobrze zrozumiane i otoczone życzliwością?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1195806381
Tytuł: Tajemnice pod lupą. O czym młodzież mówi, a NIE powinna. O czym młodzież NIE mówi, a powinna
Autor: Zubrzycka Elżbieta
Wydawnictwo: GWP Elżbieta Zubrzycka
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 128
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-04-04
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 165 x 236 x 15
Indeks: 25881974
średnia 3,9
5
2
4
3
3
1
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
1 recenzja
4/5
11-02-2019 o godz 05:28 przez: Northman1984
Sekrety. Ciekawe studium sekretów noszonych w sercach i głowach nastolatków. Pewną oczywistą oczywistością jest, że każdy - w każdym wieku - ma swoje tajemnice, jednak jak to wygląda z ich zawierzaniem komuś innemu? Czy warto to robić? I wreszcie - jak bycie czyimś powiernikiem wpływa na nas samych? Elżbieta Zubrzycka po raz kolejny napisała książkę mądrą i ważną. Wszystko zaś z myślą o młodym odbiorcy, ale także z myślą o jego opiekunach. Sekrety nastolatki zawsze miały i mieć będą, zawsze też je sobie nawzajem zawierzały (co też się nie zmieni), mało kto jednak mówi głośno o tym, co zawierzanie komuś sekretów jak i przechowywanie w sobie tych cudzych czyni z nami samymi oraz jak na nas wpływa. Książka jest o tyle ważna, że podkreślono w niej, iż nie każdy sekret warto i można przemilczeć. Jeśli bowiem coś, co słyszymy od innych w tajemnicy jest czymś złym, czymś wymagającym interwencji (jakiejkolwiek - naszej, dorosłych, właściwych ku temu służb) - to czy warto milczeć? I czy można milczeć? Tajemnice nie są czasem takie proste, a utrzymanie ich w sekrecie takie łatwe... Czasem zaś jest to zupełnie niewłaściwe, zwłaszcza z punktu widzenia szeroko pojętego dobra - jednostki i ogółu. Sekrety jak się okazuje wcale nie są taką prostą sprawą... Miło, że powstała książka taka jak ta. Nie wiem, czy będzie ona w stanie coś zmienić jeśli chodzi o słuszność i zasadność reakcji na tajemnice, które wręcz muszą ujrzeć światło dzienne, lecz pewne jest jedno: bez temu podobnych pozycji właściwe reakcje otoczenia i zdanie sobie sprawy ze słuszności podjęcia czasem pewnych działań może być trudniejsze. Warto przeczytać. Dziękuję Gdańskiemu Wydawnictwu Psychologicznemu za egzemplarz recenzencki. https://cosnapolce.blogspot.com/2019/02/tajemnice-pod-lupa-o-czym-modziez-mowi.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorze: Zubrzycka Elżbieta

Powiedz komuś!
4.6/5
33,52 zł
39,90 zł

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego