Tajemnica z Auschwitz (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 29,43 zł

29,43 zł 39,90 zł (-26%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Majewska-Brown Nina Książki | okładka miękka
29,43 zł
asb nad tabami
Majewska-Brown Nina Książki | okładka miękka
25,46 zł
asb nad tabami
Majewska-Brown Nina Książki | okładka miękka
25,56 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Za każdym numerem wytatuowanym na przedramieniu, kryje się tajemnica. Ta wyszła na jaw dopiero 75 lat po Auschwitz.

Czy można być bohaterem i tchórzem zarazem? Fatalnym mężem i jeszcze gorszym ojcem a jednak zasłużonym patriotą? Jaka jest najwyższa cena, którą można zapłacić za Polskę?

Stefania Stawowy doświadczyła piekła na własnej skórze. Będąc żoną słynnego partyzanta AK, trafiła za niego do Auschwitz. Zakładniczka i ofiara „męskiej“ wojny, sama znalazła się na froncie. Jej wojna to obozowe baraki, place apelowe i kilometry drutów pod napięciem. Głód, selekcja i ciągłe zagrożenie śmiercią. Paniczny strach o dzieci, wyrzuty sumienia i ból. A jednak przetrwała. Przeszła przez piekło Auschwitz, Ravensbrück, Flossenbürg. Przeżyła „marsz śmierci“ do Zwodau. Duża w tym zasługa Jürgena – strażnika-esesmana, który jak ona zostawił w domu dwie małe córeczki. To, co ich połączyło, to jeszcze przyjaźń czy już miłość. Tego nie napisał żaden scenarzysta, tę historię napisało życie.

"Pragnę by świat zrozumiał, że prawdziwymi bohaterami nie zawsze są ci, stawiani na cokołach. My kobiety, zazwyczaj ciche i skromne, wspierające mężczyzn na frontach ich życiowej walki, aktorki drugiego planu, wielokrotnie płaciłyśmy najwyższą cenę za sławę naszych ojców, mężów i synów."
Ewa

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Tajemnica z Auschwitz
Autor: Majewska-Brown Nina
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 360
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-11-13
Rok wydania: 2019
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 215 x 140 x 32
Indeks: 33607641
 
średnia 4,5
5
151
4
16
3
6
2
6
1
13
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
40 recenzji
5/5
09-04-2020 o godz 12:51 Małgorzata Piotrowicz dodał recenzję:
"Tajemnica z Auschwitz" - opowieść, która nieraz rozedrze serce, wzbudzi wiele emocji, da do myślenia i docenienia tego co teraz mamy. Nigdy więcej wojny, takiego okrucieństwa, które zgotował człowiek drugiemu człowiekowi. O Auschwitz napisano już wiele, ale i tak nie odkryto do końca tych makabrycznych tajemnic. Świadkowie, którzy przeżyli to piekło nie zawsze pragnęli się dzielić wspomnieniami, a ci, którzy postanowili to zrobić, by świat dowiedział się o tej zbrodni, robili to z wielkim bólem w sercu ale i nadzieją, ze nigdy już nic takiego się nie wydarzy. Książka jest tym bardziej warta przeczytania, ze jest oparta na prawdziwych wspomnieniach, jest po prostu skarbem z tamtych lat i choć bolesnym, to gdzieś tam tli się nadzieja, że to wszystko nie poszło na marne i nigdy nie zostanie zapomniane. Książkę czyta się z wielką ciekawością, wyciśnie wiele łez, wzbudzi wiele złości, np wtedy gdy autorka opisuje postępowanie męża Stefanii, jego lekceważące podejście do rodziny, która powinna być na pierwszym miejscu. To nigdy nie zostanie mu wybaczone, bo przez to wiele osób wiele wycierpiało i być może gdyby ten człowiek miał inne priorytety, historia potoczyłaby się inaczej. Główna bohaterka przeżyła wiele, raz było to po prostu szczęście, raz bezinteresowna pomoc innych ludzi, a nawet wroga ... To trzeba przeczytać, poznać myśli, wspomnienia i siłę, jaką może mieć w sobie człowiek, którego pozbawiono człowieczeństwa, który przymiera głodem, jest wycieńczony też ciężką pracą i trudnymi warunkami bytowymi w obozie. Przy okazji poznamy kilka wspomnień znanych nam już nieraz z innych książek czy opowieści i mimo, że mogą się powtarzać, to zawsze będą wzbudzać emocje. Walka o każdy dzień, o kęs chleba, nadzieja, ze się uda przeżyć - to wszystko na długo pozostanie w pamięci. Opisana tutaj historia Stefanii Stawowy, która przeżyła piekło Auschwitz, Ravensbruck i Flossenburg a także marsz śmierci staje żywa przed oczami czytelnika. Jej ciągłe myślenie o córkach daje jej siłę by wytrwać, mimo, że nieraz chciała się poddać, ale na szczęście los zdecydował inaczej. Autorka umiejętnie splotła te wszystkie wspomnienia, choć nie było łatwo, dzięki temu czytelnik ma przed sobą lekturę, która z każdą kolejną stroną ukazuje piekło, którego nie powinno nigdy być. Polecam wszystkim tym, których interesuje czas wojny a także tym, co lubią czytać książki od których nie można się oderwać.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
12-12-2019 o godz 15:02 Książkowo czyta dodał recenzję:
Literatury o tematyce obozowej jest na rynku wydawniczym całkiem sporo, jednakże najnowsza książka autorstwa Niny Majewskiej – Brown przykuła moją uwagę z dwóch powodów; pierwszym z nich była jej wymowna okładka, a drugim fakt, iż historia ta toczy się częściowo w moim rodzinnym mieście, gdzie główna bohaterka Stefania Stawowy uczęszczała do Prywatnego Żeńskiego Gimnazjum Sióstr Urszulanek. Historię Stefanii poznajemy dzięki wspomnieniom jednej z jej córek – Ewy. Jak można się więc tego spodziewać jest to książka przepełniona emocjami i całą gamą różnorodnych odczuć i refleksji. Stefania, jako młoda kobieta wychodzi za mąż za Floriana, który głęboko i zazwyczaj nie zważając na bezpieczeństwo swoich najbliższych bardzo mocno angażuje się w działalność partyzancką. W efekcie tych działań jego żona trafia do Auschwitz, jako więzień polityczny zamiast niego. W brutalną opowieść o obozowym życiu i wszystkich jego realiach wpleciony został również wątek uczuciowy, gdy na drodze Stefanii staje młody Niemiec, Jurgen, który wbrew panującym okolicznościom staje się dla niej ostoją w pełnej strachu, niepewności i bólu rzeczywistości. Ich wspólna historia w sposób ogromnie obrazowy ukazuje, że tak, jak cytując „Medaliony” Zofii Nałkowskiej - "Ludzie ludziom zgotowali ten los" – tak też człowiek może stać się dla drugiego oparciem i pomocą w nawet najbardziej skrajnych okolicznościach i niezależnie od narodowości. Rzecz jasna nie sposób oceniać, czy też kategoryzować wspomnień, dlatego też historia Stefanii powinna wybrzmieć w każdym potencjalnym odbiorcy według właściwego dla konkretnej jednostki klucza, na który składać się będą własne przeżycia oraz bagaż doświadczeń. Książka „Tajemnica z Auschwitz” jest swoistym hołdem dla historii życia ogromnie zaradnej i dzielnej kobiety, która na skutek wyborów dokonanych przez męża mimowolnie stała się ofiarą wojennej zawieruchy, co odbiło się również na jej córkach. Całości opowieści dopełnia wiele fotografii z prywatnego rodzinnego archiwum, co sprawia, że Stefania i jej losy stają się czytelnikowi jeszcze bliższe. I chociaż mamy to szczęście, że większość z nas nigdy nie doświadczyła okrucieństwa wojny i obozów koncentracyjnych (oby tak zostało już na zawsze…) dzięki wspólnej pracy Niny Majewskiej – Brown oraz Ewy Budniak czytelnicy mogą zapoznać się z opowieścią o życiu Stefanii Stawowy. Na koniec dodam tylko, że Stefania przeżyła obóz, lecz faktem jest, iż do końca swojego życia zmagała się z wieloma dolegliwościami fizycznymi oraz psychiczną traumą, jaka stała się jej udziałem za sprawą dramatycznych przeżyć. * https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta * http://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2019/12/pragne-by-swiat-zrozumia-ze-prawdziwymi.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
18-01-2020 o godz 11:19 Joanna dodał recenzję:
Książki tak bolesnej nie przeczytałam chyba nigdy dotąd. Historia matki, która zostaje rozdzielona z własnymi dziećmi, a sama codziennie musi wykazać ogromna wolę walki o przetrwanie, poruszyła najgłębsze emocje w moim sercu. Nie sposób nawet opisać tego jakie piekło przeżyli bohaterowie, jak wielkie współczucie kierujemy do osób których dotyczy ta historia. Literatura obozowa ma to w sobie, że nie sposób przejść obok niej obojętnie, a każda z tych historii jest prawdziwa i do bólu szczera. Niestety spotkałam się z opinią, że fakty w tej książce zostały przekłamane, co wzbudziło we mnie negatywne odczucia już po jej przeczytaniu. Gdyby nie to, że natrafiłam na takie informacje, książka dostałaby u mnie najwyższa ocenę. Wydawałoby się, że jest napisana naprawdę szczerze i mocno porusza czytelnika, nie tylko tego, który jest już oswojony z taką lietaraturą. Język i styl sprawiają, że mimo tego, że książka jest trudna, to czytelnik przez nią wręcz płynie. Czyta się ją lekko pomimo tak ważnej tematyki historycznej. Emocje jakie potrafi poruszyć los kobiety, która trafia do obozu za męża partyzanta, są nie do opisania. Wszystko w książce mi się podobało. Jednak fakt, że zarzucono tutaj ogromne pominięcie się z prawdą sprawił, że ja zdecydowałam się książkę pozostawić bez oceny. Sama nie jestem w stanie zweryfikować faktów, mogę tylko wierzyć na słowo osobom, które mają większą wiedzę w tym temacie i tym razem odpuścić w jednoznacznym ocenieniu powieści. Mimo wszystko polecam książkę,aby samemu przekonać się jak ogromne emocje potrafi poruszyć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-02-2020 o godz 23:11 Anonim dodał recenzję:
Jestem pod ogromnym wrażeniem książki, tym większym, że moja babcia również trafiła do Auschwitz jako zakładniczka za męża - partyzanta, który w czasie aresztowania też się nie ujawnił. Niestety babcia nie miała tyle szczęścia co bohaterka książki i zmarła w obozie. Dziadek po wojnie był oznaczony i do dziś w okolicy pamięta się o nim. Był, jak to się teraz mówi, żołnierzem wyklętym. O babci nikt nie pamięta, nie ma nawet grobu. Uratowała swojemu mężowi życie, osierociła syna... nie wiedziała, też, że dziadek zaraz po wojnie ponownie ożeni się Wandą - koleżanką z oddziału. Trzeba odczarowywać historię i mówić prawdę, choć czasami jest to trudne. Książkę powinien przeczytać każdy, kto chce zrozumieć jak naprawdę wyglądała wojna
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-07-2020 o godz 11:40 Anonim dodał recenzję:
Kupując książkę, byłam sceptyczna, bo już tyle napisano o Auschwita. Ale ta pozycja wbiła mnie w ziemię. Najlepsza z książek o tej tematyce jaką kiedykolwiek przeczytałam a interesuję się tematem i przeczytałam naprawdę sporo. Losy Stefanii, jej dzieci, trudne, w zasadzie niemożliwe wybory przed jakimi stawiało ją życie, emocje, strach, samotność, to mieszanka takich emocji i wzruszeń, że nie raz płakałam. W dodatku to historia prawdziwa. Koniecznie przeczytajcie!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-06-2020 o godz 11:14 Anonim dodał recenzję:
Najbardziej wzruszająca książka jaką ostatnio czytałam. Wojna to czas strasznych, niemożliwych wyborów i właśnie to najbardziej mnie poruszyło. Kolejny raz okazuje się, że o naszym życiu często decyduje przypadek, szczęście, zbieg okoliczności. Bałam się sięgnąć po ksiażkę o Auschwitz, ale jestem zaskoczona, że jest napisana bez przesadzania z brutalnością, lekkim piórem i interesująco.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-04-2021 o godz 07:20 Dorota# dodał recenzję:
Bardzo fajna ksiazka, przeczytalam juz wiele pozycji onosnie II wojny swiatowej a zwlaszcza bylych wiezniow Auschitz, ta ukazala mi znow inny kat na obraz obozow Auschitz. Czyta sie ja bardzo fajnie, mnie wciagnela i w trzy dni juz zakonczylam podroz ze Stefa... pozostal tylko zal ze nie ma wiecej historii... Zgola inna od wczesniejszych ktore czyalam. Polecam kazdemu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-04-2020 o godz 21:06 anetach_b dodał recenzję:
Książkę czytałam jednym tchem, cóż nie jest to lekki temat, jednak prawdziwe oblicze tragedii zawsze wciąga w życie, przynajmniej ja, bardzo empatycznie odbieram historię i dlatego ciekawość co dalej nastąpi powoduje, że książka pozostaje u mnie dwa-trzy dni i pożyczam dalej. Ciekawa, z lekka nuta optymizmu i duchowości .... o ile można tak to nazwać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-01-2021 o godz 09:38 Anna dodał recenzję:
Polecam książkę. Jak się okazuje bohaterami wojny zostają zwykli ludzie o których się nie mówi. Ci ludzie nie mają krwi na rękach a walczą bezkrwawo by przeżyć. Wśród tylu książek o tematyce Auschwitz są takie, które pokazują, że nie każdy wróg to diabeł a najbliższa sercu osoba to przyjaciel, który będzie o ciebie walczył.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-06-2020 o godz 17:07 Anonim dodał recenzję:
Sporo czytałam o różnych obozach, ale ta ksiażka pozostanie w mojej pamięci na zawsze. Jestem poruszona losem Stefanii, jej malutkich dzieci, tym jak została porzucona przez męża i jak strawiła czoło katom w Auschwitz. Dla mnie to pozycja obowiązkowa, a książka powinna stać się lekturą szkolną.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-03-2021 o godz 07:47 Tomasz Kowalski dodał recenzję:
Ciekawie przedstawiona historia kobiety, która spędziła w obozach koncentracyjnych kilka lat zamiast swojego męża, z książki dowiemy się jakie tragedie przeżywały kobiety, które były związane z partyzantami. Warto znać takie historie ponieważ pokazują inne aspekty tragedii obozowej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-04-2020 o godz 23:03 anonymous dodał recenzję:
Tematyka Auschwitz jest mi bardzo dobrze znana, przerobiłam mnóstwo książek, i w przypadku Tajemnicy z Auschwitz nie jestem zawiedziona. Czyta się przyjemnie, fakt trzeba było troszkę poczekać żeby się rozkręciła, ale nie zniechęcajcie się. Warta przeczytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-01-2020 o godz 12:48 Aleksandra dodał recenzję:
Książka godna polecenia na sam koniec historii bohaterki popłakałam się i żałuje że ta trochę dziwna miłość się tak skończyła, chociaż z drugiej strony czy po wojnie Stefania dalej była by wstanie tak samo kochać swojego ,, anioła,,?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
31-05-2020 o godz 15:38 Anonim dodał recenzję:
Poruszająca książka trzymająca w napięciu. Minus jaki moim zdaniem jest w książce to to że, długo ciągnie się historia głównej bohaterki na samym początku przez prawie połowę książki. Pomimo tego książka jest warta przeczytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-02-2020 o godz 20:28 Anonim dodał recenzję:
Piękna, rozdzierająca serce powieść. Niezwykła. Mimo, że ta tematyka jest mi bliska, autorka zaskoczyła mnie skrupulatnością przekazu i emocjami które towarzyszyły bohaterom, czytelenikowi.... Bardzo wartościowa pozycja, polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-07-2020 o godz 09:48 kaska190 dodał recenzję:
Przeczytałam sporo książek o tej tematyce. Książka ciągle trzyma w napięciu, wzrusza. Mimo trudnego tematu, łatwo się czyta. Polecam. Warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-04-2020 o godz 09:25 Magdalena Gałek dodał recenzję:
Przeczytalam wiele książek o obozach, wojnie i ta również okazała się dobrym wyborem. Wzruszyła mnie kilkukrotnie, trzymała w napięciu... Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-01-2020 o godz 21:31 Anonim dodał recenzję:
Dostałam tę książkę na urodziny od męża, z całego serca ją polecam, piękna i niesamowita historia. Również jestem z Poznania, tak jak bohaterki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-03-2020 o godz 13:51 Anonim dodał recenzję:
Tajemnica z Auschwitz top książka, która zostanie ze mną na całe życie. Rozsypała moje serce ma milion kawałków.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
03-02-2021 o godz 06:21 anonymous dodał recenzję:
Ciekawa jak każda książka o Auschwitz polecam głównie młodzieży bo teraz a przedtem życie to dwa inne światy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Marna 1914 Centek Jarosław
5/5
24,73 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Miecze Europy Górewicz Igor D.
5/5
44,88 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zawichost 1205 Foryt Artur
5/5
25,38 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Lwów 1944 Markowski Damian
5/5
24,65 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Drogi cichociemnych Opracowanie zbiorowe
5/5
26,18 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Przedwiośnie Żeromski Stefan
5/5
19,60 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Afrika Korps Vazquez Garcia Juan
5/5
35,28 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Cholula 1519 Warszewski Roman
5/5
24,03 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Po prostu Einstein Vaas Rudiger
5/5
28,06 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kijów 1018 Barkowski Robert F.
5/5
23,69 zł
29,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.