Tajemnica niebieskich drzwi (okładka  twarda)

Oferta empik.com : 26,90 zł

26,90 zł 39,90 zł (-32%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Na strychu babci Marianny są niebieskie drzwi, za które nikt od bardzo dawna nie zaglądał. Klucz do nich przepadł lata temu i nawet babcia nie pamiętała, co za nimi jest. Tola i Janek wiele razy przyciskali oczy do dziurki od klucza, ale nie zobaczyli nic poza ciemnością.
A kiedy rodzeństwu wreszcie uda się otworzyć niebieskie drzwi, rozpocznie się dla nich niezwykła przygoda. Okaże się, że spadające gwiazdy także mają swoje marzenia, a cena za spełnienie pragnień może być czasem zbyt wysoka…

Monika Kamińska – autorka bestsellerowej serii książek dla dzieci o codzienności małego Kuku. Pierwsza z serii, „Kuku i historia pępka”, została niezwykle ciepło przyjęta przez małych czytelników i ich rodziców, znalazła się również na pokonkursowej liście Książki Roku 2018 Polskiej Sekcji Ibby. „Tajemnica niebieskich drzwi” to jej pierwsza książka dla starszych czytelników.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Tajemnica niebieskich drzwi
Autor: Kamińska Monika
Wydawnictwo: Mamania
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 140
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-10-28
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 218 x 12 x 175
Indeks: 36445370
średnia 4,7
5
32
4
10
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
11 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
3/5
08-07-2021 o godz 22:23 przez: lul-ka | Zweryfikowany zakup
Trochę się rozczarowałam tą książką. Pięknie wydana, jednak treść pozostawia wiele do życzenia. Tytuł brzmiał obiecująco i liczyłam na trochę więcej "niesamowitości", tajemniczości, a tu zwyczajne opowiadanko o gwiazdkach z krótkim morałem na końcu. Raczej nie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-11-2021 o godz 11:30 przez: AnnaBe | Zweryfikowany zakup
Piękne ilustracje, ciekawa fabuła -9-letnia siostrzenica pochłonęła w 1 wieczór
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-09-2021 o godz 14:01 przez: nataliaab4 | Zweryfikowany zakup
Bardzo przyjemnie się czyta.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-06-2021 o godz 22:16 przez: agus2911 | Zweryfikowany zakup
6 latke wciągnęła na maxa
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-12-2021 o godz 21:35 przez: Andrzej | Zweryfikowany zakup
Wszystko ok.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-02-2022 o godz 13:31 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-11-2020 o godz 20:21 przez: Martyna
Tola i Janek lubili bawić się na strychu, gdy odwiedzali babcię Mariannę. Pełen był on niezwykłych skrzyń i kryjących się w mroku skrytek. Jednak najbardziej tajemnicze były niebieskie drzwi, zawsze zamknięte na klucz i niedostępne. Dzieci odnosiły wrażenie, że nawet sam strych robi wszystko, by nikt nie odkrył ich tajemnicy. Gdy jednak w czasie gruntownych porządków dzieci znajdują klucz z niebieską główką, zagadka niebieskich drzwi zostanie rozwiązana. Ani Tola, ani Janek nie spodziewali się tego, co zastali po otwarciu niezwykłego przejścia. W cudowny sposób przenieśli się oni w świat gwiazd, z którymi mogli rozmawiać jak z najbliższymi przyjaciółmi. Mea, jedna z gwiazd, zwierzyła się dzieciom z niezwykłego marzenia. Od lat pragnęła spaść na ziemię, by poznać panujące tam zwyczaje. Mogło stać się to tylko w jeden sposób – dzieci musiały wypowiedzieć życzenie. Każda bowiem gwiazda, spełniając ludzkie marzenie spadała na ziemię. Tola i Janek chwilę spierali się o to, co byłoby najwłaściwszym życzeniem. Postanowili poprosić o trwające już zawsze wakacje. I w ten sposób Mea spadła na ziemię. Dzieci nie posiadały się z radości! Jednak nie trwała ona długo, gdyż wkrótce po wypowiedzianym życzeniu ich ukochana babcia bardzo poważnie zachorowała. Czy gwiazdy pomogą im uporać się z cierpieniem babci? „Tajemnica niebieskich drzwi” to baśniowa opowieść, w której jak w wielu baśniach nie mogło zabraknąć magii i spełnionych życzeń. Niestety, podobnie jak w innych baśniowych historiach, tak i tu każde życzenie ma swoją cenę. Tola i Janek szybko się przekonają, że cena niektórych z nich może się okazać zbyt wysoka. I choć z opowieść Moniki Kamińskiej czyta się z lekkością, to jej zakończenie nie jest tak do końca szczęśliwe. Jest w nim pewne pomieszanie słodyczy z goryczą, które łapie czytelnika za serce. Przyznam, że „Tajemnica niebieskich drzwi” to jedna z tych książek, co do których mam mieszane uczucia. Bo z jednej strony historia Toli i Janka oczarowuje, gdyż ma w sobie magię i dziecięcą nadzieję ze szczyptą naiwności i sporą garścią ciekawości świata. W towarzystwie pięknych ilustracji Aleksandry Kucharskiej-Cybuch tworzy ona baśń, koło której trudno przejść obojętnie. A jednak w zakończeniu tej historii jest coś, co pozostawia pewien niedosyt. Początkowo trudno było mi to nazwać, ale po zastanowieniu stwierdzam, że to chyba moja potrzeba, by z opowieści wynikało coś więcej. Mimo to uważam, że jest to książka po którą warto sięgnąć, gdyż przygoda Toli i Janka będzie dobrym początkiem do rozmowy o tym, że każde działanie niesie ze sobą pewne konsekwencje. „Tajemnica niebieskich drzwi” będzie w mojej opinii lekturą odpowiednią dla dzieci od 7. roku życia. Czytelnicze Podwórko
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-01-2021 o godz 16:40 przez: Kamila
Mówi się, że spadająca gwiazda wyruszyła w drogę po niebie, ponieważ spełniła już powierzone jej marzenie. Może wyszeptało je dziecko, które odnalazło klucz do niebieskich drzwi na strychu swojej babci? Może wraz z bratem nieświadoma konsekwencji dziewczynka spełniła życzenie jednej z gwiazd? Może z czasem dzieci odkryły, że wszystko ma swoją cenę i nie zawsze warto jest ją zapłacić? „Na skraju rzeczywistości i magii, w połowie drogi od nauki do marzeń" spotkać można gwiazdy. Sympatyczne świetliste kule, które mogą spełnić wszystkie marzenia. Droga na skróty nigdy nie jest jednak dobrym rozwiązaniem. I tym razem w zamian za nasze pragnienia należy zapłacić wysoką cenę. Książka ta uczy, że owa cena czasami jest zbyt wysoka. Że nie zawsze warto iść drogą na skróty i nie należy poświęcać cudzego dobra w zamian za własne szczęście. Że zamiast powierzyć spełnienie marzeń gwiazdom, powinniśmy przyjąć życie wraz z przeróżnymi jego szarościami. A wszystko to ujęte w taki sposób, by mali czytelnicy mogli z książeczki wynieść jak najwięcej. Podoba mi się, jak zgrabnie została napisana ta opowieść i jak sprytnie ukazała tak istotne przesłanie. Jest to jedna z tych książek, z którymi po prostu trzeba wychowywać dzieci i z którymi chciałabym by były one wychowywane. Mamy w niej szczere relacje i garść emocji, które dla młodszych dzieci będą mniej czytelne, ale z pomocą rodzica ułatwią zrozumienie otaczającej ich rzeczywistości. Poza tym jest przygoda, tajemnica i magia, co zawsze umila czytanie. A wszystko to w towarzystwie rysunków Aleksandry Kucharskiej-Cybuch, które wydobyły z tekstu to, co najlepsze.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-12-2020 o godz 18:21 przez: aannaa_czyta
„Strych nie lubi, gdy ktoś odkrywa jego sekrety. Szczególnie jeśli jest to sekret taki jak ten, znajdujący się za niebieskimi drzwiami” Tola i Janek podczas pobytu u babci Marianny natrafiają na strychu na tajemnicze niebieskie drzwi. W trakcie porządków odnajdują tajemny niebieski klucz. Pełni obawy co się skrywa za drzwiami na strychu pewnej nocy zakradają się tam i je otwierają. A za drzwiami czeka na nich niesamowita przygoda – wśród ciemności dostrzegają gwiazdy, które mają marzenia… Czy uda im się pomóc jednej z nich? Czy w ogóle możliwe jest aby spełniać życzenia gwiazd? Książka napisana jest niezwykle lekkim piórem i bardzo zrozumiałym dla dzieci językiem. To historia o marzeniach, które wszyscy, bez względu na to czy jesteśmy mali czy duzi chcemy spełniać. To opowieść o radości za każdy przeżyty dzień, o przeciwnościach, które spotykamy na swojej drodze, a także o nauce, która płynie z ich pokonywania. Moją uwagę przyciągnął też niezwykły stosunek wnuków do babci, ta relacja pełna miłości była niezwykle wzruszająca. Zakończenie tej historii nie jest cukierkowe, ale niezwykle mądre i pouczające. Zostawia lekki niedosyt ale jednocześnie sprawia, ze jest piękne. I jeszcze jedno – widzicie to piękne wydanie książki? Połyskujące elementy, ciemna okładka i świetnej jakości papier sprawiają, że książka może stanowić piękny pomysł na prezent dla małego czytelnika.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-01-2021 o godz 22:12 przez: Anonim
Dwójka dzieci odnajduje klucz do tajemniczych niebieskich drzwi na strychu babci, nie mówiąc o tym nikomu otwierają je i odkrywają, że mieszkają za nimi.... gwiazdy! Gwiazdy, które mówią, spełniają marzenia. Gwiazdy, które same też mają marzenia! Ale spełnienie marzeń, zmiana toru wydarzeń niesie za sobą różne konsekwencje. Czy spełnienie własnego marzenia może odbyć się kosztem innych?Czy warto je spełniać za wszelką cenę? Ta pięknie wydana książka mieszająca się w treści z magią i wyobraźnią jest dobrą okazją do podjęcia z dzieckiem tematów takich jak - tajemnica, odpowiedzialność za decyzje czy akceptacja trudnej sytuacji ( tu choroba babci). Czytana w 2 wieczory, z 5 latką, wiem, że oczekiwała innego zakończenia. Jednak to właśnie zakończenie, świadczy o wyjątkowości tej pozycji. Jest bez happy endu, jest powrót do tego jak było i jak zwyczajnie w życiu - ma być. Takie książki są potrzebne i ważne, szczególnie dla dzieci, które już same czytają.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-11-2020 o godz 01:52 przez: Mama książka i ja
Magiczna opowieść o marzeniach. • Tola i Janek odkrywają, że na strychu u babci Marianny są tajemnicze niebieskie drzwi, za które dawno nikt nie zaglądał. Dzieci zżera ciekawość i gdy podczas porządków znajdują mały, srebrny kluczyk z niebieską główką, domyślają się, że ich ciekawość może być wkrótce zaspokojona. Pewnej nocy, gdy babcia Marianna już śpi, dzieci zakradają się na strych i odkrywają coś bardzo zaskakującego. Czy wszystkie wypowiedziane przez dzieci marzenia mogą się spełnić? A może przyjdzie im za nie zapłacić? • Mądra i wartościowa książka o tym, że z problemami trzeba nauczyć się żyć i samemu je pokonywać. Nie możemy dopuścić do tego aby kłopoty nas zadręczały, musimy cieszyć się życiem, doceniając to co mamy. Pięknie pokazana miłość wnuków do babci, chęć niesienia pomocy oraz troszczenia się o starszą osobę w potrzebie. Historia smutna ale jakże prawdziwa.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Kolorowy potwór Llenas Anna
5/5
23,52 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Psychowzroczność Siegel Daniel J.
4.5/5
27,11 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Przytulamy się Dexet Hector
5/5
31,62 zł
46,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Spot umie liczyć Hill Eric
5/5
17,80 zł
29,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego