Tajemnica Montefeltra. Medyceusze. Tom 1 (okładka  miękka, 09.2020)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Sprzedaje empik.com : 30,12 zł

30,12 zł 44,90 zł (-32%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Intrygi dworskie od spisku Pazzich do powstania Kaplicy Sykstyńskiej.

W tym doskonale udokumentowanym opracowaniu, które czyta się jak najlepszy thriller historyczny, autor rozwiązuje jedną z największych zagadek renesansu, wydobywając na światło dzienne prawdę ukrytą w pewnym zaszyfrowanym liście, którego adresatem był papież Sykstus IV.

26 kwietnia 1478 roku podczas mszy w katedrze florenckiej doszło do zamachu na życie Wawrzyńca i Juliana Medyceuszy, władców Florencji. Wawrzyńcowi udało się schronić w zakrystii, ale Julian zginął od kilkunastu ciosów sztyletem. Od tego czasu minęło ponad pięćset lat, a o spisku Pazzich napisano już bardzo wiele. Ale prawda o tym, kto naprawdę stał za zamachem i włożył broń w dłonie Pazzich, wciąż czekała na odkrycie.

"Tajemnica Montefeltra" to pasjonująca historia pełna zwrotów akcji, w której obok intryg i zdrad znalazło się też miejsce dla fresków z Kaplicy Sykstyńskiej – narzędzia ostatniej, bezlitosnej wendety Medyceuszy.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1248374362
Tytuł: Tajemnica Montefeltra. Medyceusze. Tom 1
Seria: Medyceusze
Autor: Simonetta Marcello
Tłumaczenie: Bruś Alicja
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: włoski
Liczba stron: 352
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-09-29
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 225 x 27 x 152
Okres historyczny: średniowiecze (476-1492)
Indeks: 36040377
średnia 4,4
5
11
4
5
3
1
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
2/5
19-10-2020 o godz 10:49 przez: Paweł Wilkosz | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobrze, że pojawiła się taka pozycja książkowa opisująca dzieje XV-wiecznej Italii. Jest to okres zdecydowanie dla tej krainy najważniejszy bowiem rodzą się potęgi Sforzów oraz Medyceuszy, a także włoski renesans. Zaletą książki jest przedstawienie początków obu dynastii, a także innych ważnych postaci tamtej epoki, jak np. Fryderyk de Montefeltro, czy Malatesta. Książka ta zdecydowanie porządkuje zatem tło epoki. Dowiadujemy się kto gdzie rządził, jakie były wzajemne relacje i zależności, a także co na to Stolica Piotrowa. Ta warstwa jest zdecydowaną mocną stroną książki. Mankamentem książki jest niestety zbytnie skupienie się na spisku Pazzich, który acz ważny, nie zasługuje jednak na odrębną pozycję książkową. Książkę należało zatem wypełnić treścią, stąd też pojawiają się cytaty z licznych listów bohaterów opowieści wraz z ich analizą, co uważam za zbędne. Opis przebiegu spisku i towarzyszącej mu intrygi wraz z cennym opisem tła (o czym powyżej) w mojej ocenie zajęłoby około 100 str. Autor niestety chciał napisać grubszą książkę i stąd wzięły się cytaty i ich analiza, które dla przeciętnego czytelnika nie są interesujące (np. opis niuansów: co autor listu napisał a co tak naprawdę wyraził). Ów mankament książki staje się nieco bardziej zrozumiały w zestawieniu z informacją, że powstaje drugi tom tej opowieści pt. Lisy i Lwy - autor książki najwyraźniej chce wydać kilka pozycji, a nie jedną bardziej opasła pozycję. Dlatego też recenzowana książka w wersji około 100 - stronnicowej byłaby idealnym rozdziałem większego dzieła, a nie sztucznie wypełnioną treścią osobną pozycją. Stąd też moje dwie gwiazdki, a nie pięć. Czytelnika należy uszanować, nie naciągać na kupno opowieści w odcinkach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-12-2020 o godz 01:00 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Prezent zamówiony, będzie otworzony 24.XII
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
22-11-2021 o godz 02:05 przez: Marcin | Zweryfikowany zakup
PRZECZYTAŁEM .CZEKAM NA CIĄG DALSZY.M
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-01-2021 o godz 06:10 przez: Bookendorfina Izabela Pycio
"Polityka to sztuka łapania chwili: nowe możliwości tworzą nowe scenariusze w niespokojnym makiawelicznym umyśle." Mocno satysfakcjonująca przygoda, wciągnęła mnie maksymalnie, za nic nie chciałam się od niej odrywać, czyniłam to jedynie po to, aby przywołać w internecie tematyczne obrazy i dodatkowe informacje. Marcello Simonetta fascynująco przeprowadza czytelnika przez ducha florenckiego renesansu z perspektywy ludzkich ambicji i mrocznych stron osobowości. Po zaskakujących odkryciach archiwistycznych rzuca nowe światło na dowody, interpretacje i teorie, a przy okazji skrupulatnie tropi nić rodzinnej przeszłości sprzed pięciu wieków. Niezwykły węzeł intryg powiązanych z wielkimi dziełami sztuki. Wchodzimy w świat brutalnej walki o władzę, wpływy i bogactwo. Przyglądamy się mniej lub bardziej sprawnie plecionym spiskom politycznym, potajemnym knowaniom, spektakularnym zdradom, zmiennym sojuszom, pozornym poparciom, przebiegłym krętactwom, małostkowym zemstom, skrytym podjudzeniom, postawom bez skrupułów. Na pierwszy plan wysuwają się dyplomatyczne sekrety zawarte w listach, spisanych złożonymi szyframi, z myślami niewyrażanymi wprost. Wczytywanie się w oryginalną treść i jednocześnie dokonywanie interpretacji przekazów, to mega zajmujące zajęcie, zwłaszcza, że autor lekko przeprowadza po zawiłościach, niejasnościach, niedopowiedzeniach, zmyłkach. Świadectwo mnogości twarzy liczących się na politycznej arenie ludzi renesansu. Rywalizacja potężnych rodów bankierskich Medyceuszy i Pazzich do dziś przyciąga ogromne zainteresowanie, porywa przebiegiem scenariusza zdarzeń, wyzwala różnorodne emocje, a przy tym staje się zajmującą lekcją z włoskich klimatów piętnastego wieku. Julian i Wawrzyniec Medyceusze, finansowa elita, mecenasi sztuki, poeci, z rodu papieży. Kolejny główny aktor ówczesnej sceny politycznej, Federico da Montefeltra, zasłużony kondotier, miłośnik twórczości klasyków, hojny sponsor artystów. "Światło Italii" potrafił biegle uczestniczyć w mrocznych roszadach stanowisk i zamożności. Wykazywał wyjątkowe umiejętności perswazji, sztuki dialektyki, chłodnej kalkulacji i dwulicowości. Rewelacyjne odnajdywał się na arenie ukrytych i jawnych wojen, pozornych przyjaźni i rad, zarabiania pieniędzy i zdobywania popleczników. Przykład Sykstusa IV ukazuje, do jakiego zepsucia moralnego doprowadziła władza religijna i fałszywe deklaracje. Natomiast Cicca Simonetta, w jakim stopniu liczył się kunszt trafnego przewidywania, mądre doradztwo, szybka ocena ryzyka, dróg pozbycia się wrogów, propaganda w czasach pokoju i wojny. Oczywiście, w książce przywołano znacznie więcej postaci, które barwnie włączyły się w nurt historii. Czy tylko w renesansie zimna krew polityczna, osobista tragedia i wyrafinowany gust blisko ze sobą współdziałały? A może spostrzeżenie, że pragnąc zbyt wielu rzeczy, można stracić wszystko, nosi znamiona uniwersalności w różnych czasach? bookendorfina.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
27-10-2020 o godz 14:21 przez: erka
Od zawsze lubiłem książki z szeroko pojętego nurtu historycznego. Mniej powieści, jednak te które opisują wydarzenia które wpłynęły na świat mogę uznać za jedne z ciekawszych. Oczywiście nie tak zwane suche fakty, ale opisane niczym najlepsza powieść. Taką książką jest „Medyceusze. Tajemnica Montefeltra”. O książce możemy przeczytać, że: W tym doskonale udokumentowanym opracowaniu, które czyta się jak najlepszy thriller historyczny, autor rozwiązuje jedną z największych zagadek renesansu, wydobywając na światło dzienne prawdę ukrytą w pewnym zaszyfrowanym liście, którego adresatem był papież Sykstus IV. 26 kwietnia 1478 roku podczas mszy w katedrze florenckiej doszło do zamachu na życie Wawrzyńca i Juliana Medyceuszy, władców Florencji. Wawrzyńcowi udało się schronić w zakrystii, ale Julian zginął od kilkunastu ciosów sztyletem. Od tego czasu minęło ponad pięćset lat, a o spisku Pazzich napisano już bardzo wiele. Ale prawda o tym, kto naprawdę stał za zamachem i włożył broń w dłonie Pazzich, wciąż czekała na odkrycie. Tajemnica Montefeltra to pasjonująca historia pełna zwrotów akcji, w której obok intryg i zdrad znalazło się też miejsce dla fresków z Kaplicy Sykstyńskiej – narzędzia ostatniej, bezlitosnej wendety Medyceuszy. Książkę można przypisać do typu literatury który rozsławił Kod Da Vinci. Chociaż to dokument, czyta się to niczym najlepszy thriller odsłaniający przed nami intrygujące tajemnice przeszłości i próbujący udzielić na nie odpowiedzi. Literatura faktu która ma tempo akcji niczym najlepsze dzieła gatunku. Zatem polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Simonetta Marcello

Medyceusze. Tajemnica Montefeltra
ebook
0/5
(0/5) 0 recenzji
26,00 zł
39,90 zł
Tajemnica Montefeltra. Medyceusze. Tom 1
ebook
0/5
(0/5) 0 recenzji
26,00 zł
39,90 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Ukraińcy
4.1/5
35,56 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Miss Dior
5/5
62,96 zł
99,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Zero grawitacji
4.7/5
31,14 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Smak trucizny
4.8/5
31,74 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kwiaty dla Algernona
4.7/5
28,02 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pakiet: Kroniki Diuny
4.8/5
182,32 zł
249,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Zabić drozda
4.7/5
29,72 zł
44,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego