Sztuka komunikacji według mistrza Zen. Praktyczny przewodnik umięjętnego słuchania i mówienia (okładka miękka)

Oferta empik.com : 30,49 zł

30,49 zł 34,30 zł (-11%)
28,96 zł + dostawa 0 zł
dla zakupów od 40 zł
salon Empik - dostawa 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt u dostawcy
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Większość ludzi korzysta z Internetu, maili, sms, serwisów społecznościowych i telefonów komórkowych. Jednak nie oznacza to, że dzięki nim jesteśmy w stanie poprawić swoją komunikację. Poza tymi wszystkimi urządzeniami posiadamy podstawowy instrument wymiany informacji, czyli umysł, który, niestety, często nas zawodzi.

Komunikację zazwyczaj rozumiemy jako słowa, których używamy, gdy mówimy lub piszemy, ale nasza postawa ciała, grymasy twarzy, ton głosu, fizyczne działania, a nawet myśli, także są sposobem porozumiewania się. Autor książki, mnich buddyjski, mistrz zen, udziela praktycznych rad, jak słuchać uważnie i wyrażać siebie w prawdziwy, szczery sposób.

Dzięki tej książce poznasz metody komunikacji z samym sobą. Zdołasz obiektywnie ocenić sytuację i podjąć rozsądne kroki, aby uniknąć nieporozumień. Stosowanie się do jego zasad podniesie twoją samoocenę i wiarę w siebie. Przyznasz się przed sobą do błędów, które sam popełniłeś i bez uprzedzeń zinterpretujesz działania innych. Unikniesz zbędnych niebezpieczeństw, frustracji czy nieporozumień. Nauczysz się umiejętności słuchania i mówienia w sposób, który na zawsze zmieni twoje postrzeganie i wpływ na otaczający cię świat. Uświadomisz sobie, że za wszystko, co mówisz, robisz czy myślisz ponosisz całkowitą odpowiedzialność. Zatem jeśli wczoraj powiedziałeś coś, co nie było właściwe, dziś powinieneś zrobić coś, by to zmienić. Poznasz też proste techniki rozwiązywania problemów i rozładowania napięć w sytuacjach konfliktowych. 

Wykorzystaj mądrość mistrza.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Sztuka komunikacji według mistrza Zen. Praktyczny przewodnik umięjętnego słuchania i mówienia
Autor: Hanh Thich Nhat
Tłumaczenie: Mińska Barbara
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 168
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-02-27
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 210 x 9 x 145
Indeks: 16395879
 
średnia 5
5
6
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
3 recenzje
5/5
05-12-2017 o godz 09:15 tyleijeszczetroche dodał recenzję:
Czy potrafimy się komunikować? Nie w sposób roszczeniowy, nie po to, by udowodnić komuś swoje racje czy przeforsować swoje zdanie? Na co dzień dużo mówi się o samorozwoju - JA, ja muszę się rozwijać, ja muszę dążyć do tego, aby być jak najlepszym, aby pozbyć się słabości, a gdzie w tym wszystkim MY? Czy w tej pogoni za sukcesem jest czas na to, aby zatrzymać się i być dla kogoś?  To próbuje nam przekazać Thich Nhat Hanh - buddyjski mnich. Zanim zrezygnujesz z czytania dalej, bo "te oświecone rzeczy cię nie interesują" i wolisz się trzymać z dala od nieznanego, powinieneś wiedzieć, że w książce Sztuka komunikacji według Mistrza Zen. Praktyczny przewodnik umiejętnego słuchania i mówienia niewiele jest ideologii. To po prostu książka o byciu dobrym człowiekiem. Czy ktokolwiek z nas może dziś tak o sobie powiedzieć? Wszystko, co nas otacza - co czytamy, co widzimy, czego słuchamy - ma na nas wpływ. Wchłaniamy w siebie zarówno pozytywną energię, jak i negatywne emocje, które wytwarzane są podczas kontaktu z rzeczami pełnymi złości czy nienawiści. Dlaczego większość z nas na co dzień jest sfrustrowanych? Stresujemy się pracą, problemami związanymi z najbliższymi i tak dalej. Nie lepiej unikać negatywnych rzeczy i szukać tego, co pozwoli nam być szczęśliwymi? Zrezygnujmy z toksycznej komunikacji na rzecz mowy pełnej miłości. Bądźmy dla siebie dobrzy – oto przesłanie buddysty. Pierwszym krokiem do tego jest uważność. Mindfulness to termin też dziś bardzo popularny, można się z nim spotkać między innymi na kursach rozwoju osobistego. Ale czy wiedziałeś, że uważność możesz praktykować samemu? Wystarczy prawdziwie skupić się na swoim oddechu. Pobyć samemu ze sobą. Nie zagłuszać siebie technologią, smsami, internetem. Dla niektórych może to być wyzwanie. Ale prawdziwa komunikacja jest kluczem do zdrowego, szczęśliwego związku - sms nie da Ci tej bliskości, którą da drugi człowiek. Dlatego Thich Nhat Hanh poleca nam kilka mantr. Takich magicznych zaklęć, które wydają się banalne, a mają wielką moc - moc uszczęśliwiania. Tylko komunikacja, w której nie ma toksyczności, i harmonia, pozwolą obu osobom kwitnąć. Kochać można na różny sposób, nie tylko słowami. Kochać to dawać komuś swoją obecność - dlatego znajdź chwilę, by spędzić czas ze swoim partnerem i powiedzieć mu słowa mantry. Nie odwracajcie się od siebie, nie karzcie drugiej osoby za to, że zrobiła coś niezgodnego z waszymi oczekiwaniami. Skoro dzielicie się ze sobą szczęściem - musicie dzielić się także cierpieniem – jak? Tego uczy Thich Nhat Hanh. Thich Nhat Hanh podkreśla to, co każdy z nas chyba wie, ale bardzo rzadko używa tego w codziennym życiu - że kluczami do komunikacji z innymi są dwie rzeczy: głębokie słuchanie i pełna miłości mowa. Nie musimy dokarmiać złych emocji - dokarmiajmy te dobre. To główna rada buddyjskiego mnicha.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
08-03-2016 o godz 19:56 justa21 dodał recenzję:
Zgodnie z definicją, komunikacja jest procesem wymiany informacji pomiędzy stronami – nadawcą i odbiorcą komunikatu. Takie ujęcie tematu nie pozwala jednak w pełni docenić wagi tego procesu, jego znaczenia w codziennym życiu, nie uwzględnia też sytuacji, w którym nadawca i odbiorca tematu są tą samą osobą. Nie sposób nie doceniać roli, jaką komunikacja odgrywa w naszym życiu, aby jednak informacje, które do nas docierają, a także te, które wysyłamy sami, rzeczywiście nam służyły, powinniśmy starannie dobierać osoby, w kręgu których się obracamy, a także zwracać uwagę na słowa i gesty, których to my jesteśmy nadawcami. Kluczem do tego jest uważność o której tak często zapominamy, w konsekwencji pogrążając się w chaosie, nie potrafiąc odczytać tych sygnałów, które powinny mieć dla nas największe znaczenie.
O tym, jak odnaleźć w sobie ten spokój, jak selekcjonować informacje i ćwiczyć uważność, dowiemy się dzięki lekturze książki „Sztuka komunikacji według mistrza Zen”, opublikowanego nakładem Studia Astropsychologii. Thich Nhat Hanh, mnich buddyjski i mistrz Zen, w tym „praktycznym przewodniku umiejętnego słuchania i mówienia” zwraca naszą uwagę na to, co najistotniejsze w procesie komunikacji, a także w każdej chwili naszego życia, namawiając do uważnego konsumowania informacji i pozbycia się fałszywych przekonań. Sięgnąć po książkę powinien zatem każdy człowiek, bowiem komunikujemy się nieustannie wszyscy, a zbyt często nie robimy tego we właściwy sposób.
„Rozmowa jest źródłem pożywienia” – pisze autor dowodząc, że słowa są pokarmem, dlatego też szczególnie powinniśmy uważać na to, co przyjmujemy, czym się karmimy. Namawia nas do uważności, która jednak wymaga wyzbycia się skłonności do osądzania oraz skupienia uwagi na nas samych i otaczającym nas świecie. I choć nie uchroni nas to całkowicie przed toksycznymi rozmowami, to dzięki uważnej świadomości możemy sprawić, że płynący z tej rozmowy jad, trucizna rozlewająca się po ciele i duszy, wyrządzi nam jak najmniej szkody.
Aby jednak nasza komunikacja była efektywna, by niosła ze sobą dobrą energię i niwelowała to, co złe w otoczeniu, musimy dojść do porozumienia ze sobą i nauczyć się porządkować nasze myśli i emocje. Tyle i aż tyle, bowiem w dobie rozwoju technologicznego przywykliśmy do szukania kontaktu z innymi, do otaczania się dziesiątkami komunikatorów, a w tym wszystkim zapomnieliśmy, jak smakuje cisza i rozmowa ze swoim „Ja”. Z poradnika dowiemy się zatem, jak ćwiczyć uważność, wykorzystując miedzy innymi oddech oraz nie-myślenie.
Autor przekonuje nas również, że zrozumienie cierpienia rodzi współczucie i pozwala pojąć, czym jest szczęście. Poznamy cztery elementy pełnej miłości mowy, opierając się na wskazówkach bodhisattwy, czyli osoby, która potrafi mówić z użyciem łagodnych i kojących słów, a także słuchać ze współczuciem. Cztery Treningi Właściwej Mowy będą nam przypominać codziennie o tym, jak ważne jest wyzbycie się z naszych słów dyskryminacji, jak istotne jest zrozumienie i wsparcie. Thich Nhat Hanh przywołuje również sześć mantr, czyli zdań, które stanowią ucieleśnienie mowy pełnej miłości i są niczym magiczne zaklęcie, zdolne sprawić cuda.
Autor namawia nas do praktykowania uważności, nawet przy piciu herbaty, do pracy nad sobą, nad tym, co przyjmujemy, ale również nad słowami skierowanymi do otoczenia. Oddaje w nasze ręce gotowe techniki i narzędzia, przy pomocy których nasza komunikacja stanie się bardziej efektywna, zaś wypowiadane przez nas słowa będą miały moc uszczęśliwiania i dawania wsparcia innym. Mądrość płynąca z książki może zmienić nasze życie, nadać mu nową jakość, dlatego już dziś warto zacząć proces zmian. Z książką „Sztuka komunikacji według mistrza Zen” zmiana ta może być kompleksowa i trwała!

Justyna Gul
(www.qulturaslowa.blogspot.com)
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
13-04-2015 o godz 12:04 Karol dodał recenzję:
Tak naprawdę, to cały czas jesteśmy odbiorcami lub emitujemy sygnały, czyli komunikujemy się. Większość konfliktów, czy to w domu, czy w pracy, a nawet międzynarodowe, są wynikiem braku znajomości jej zasad. Dlatego są dyplomaci czy mediatorzy, czyli osoby, które znają techniki porozumiewania się. Jednak każdy człowiek powinien znać te zasady, aby móc unikać konfliktów. Dlatego tę książkę polecam wszystkim, bo przyda się w relacjach z szefem, małżonkiem czy teściową.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Przechytrzyć Diabła Hill Napoleon
4.5/5
34,99 zł
39,30 zł
premium 33,24 zł
Inne z tego wydawnictwa Opowieści buddyjskie dla małych i dużych Brahm Ajahn
4.6/5
34,99 zł
39,30 zł
premium 33,24 zł
Inne z tego wydawnictwa Proś a będzie ci dane Hicks Jerry , Hicks Esther
4.8/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Umrzeć by stać się sobą Moorjani Anita
4.6/5
34,99 zł
39,30 zł
premium 33,24 zł
Inne z tego wydawnictwa Amulety zaklęcia i rytuały białej magii Malbrough Ray T.
3.6/5
26,49 zł
29,90 zł
premium 25,16 zł
Inne z tego wydawnictwa Sekrety szeptuch. Ludowe sposoby uzdrawiania Tschenze Vadim
4.7/5
39,49 zł
44,40 zł
premium 31,59 zł
Inne z tego wydawnictwa Medytacja buddyjskiego mnicha Brahm Ajahn
4.5/5
27,49 zł
29,90 zł
premium 21,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Kompletny Przewodnik Runiczny Peschel Lisa
0/5
26,49 zł
29,20 zł
premium 21,19 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Znajdź w życiu sens Smith Emily Esfahani
4.5/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 28,39 zł
strona produktu - rekomendacje Rób to, do czego jesteś stworzony Tieger Paul D.
4.5/5
33,99 zł
37,00 zł
premium 27,19 zł
strona produktu - rekomendacje Trzy filary Zen Kapleau Philip
0/5
36,49 zł
39,90 zł
premium 29,19 zł
strona produktu - rekomendacje 20 najważniejszych lekcji życiowych prawd Urban Hal
5/5
31,99 zł
34,90 zł
premium 30,39 zł
strona produktu - rekomendacje Szczęście dla każdego Majewska-Opiełka Iwona
5/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
strona produktu - rekomendacje Plan lotu. Prawdziwy sekret sukcesu Tracy Brian
4.5/5
33,99 zł
36,90 zł
premium 32,29 zł
strona produktu - rekomendacje Uwolnij się od manipulacji Berg Tom
5/5
13,49 zł
15,00 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Życie to bańka mydlana. 100 wizji życia Osho
5/5
21,99 zł
24,99 zł
premium 17,59 zł
strona produktu - rekomendacje Upór. Potęga pasji i wytrwałości Duckworth Angela
5/5
45,99 zł
49,90 zł
premium 36,79 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.