Producent: jack wolfskin usuń

Plecaki szkolne, miejskie, sportowe

Podstawowym elementem wyprawki szkolnej dla dziecka, bez względu na to, czy uczęszcza do pierwszej klasy szkoły podstawowej, czy do szkoły średniej, jest plecak. Na pierwsze lata nauki najczęściej rodzice kupują swoim pociechom tornistry z wyprofilowanymi, ergonomicznymi plecami – lekkie i trwałe. Młodzież woli plecaki miejskie i szkolne, które również oferujemy na empik.com. Dla małych przedszkolaków mamy przygotowane dopasowane do ich wzrostu i wagi plecaczki. Wybieraj odpowiednie dla swojego dziecka rozwiązania spośród wielu ciekawych propozycji. Plecak może również okazać się świetnym pomysłem na prezent na różne okazje!

Jaki plecak dla przedszkolaka?

Kiedy przedszkolak ma starsze rodzeństwo czy kolegów i koleżanki uczęszczające już do szkoły, może chcieć na ich wzór nosić plecak. Możesz mu kupić odpowiedni – lekki, kolorowy, ozdobiony ulubionymi postaciami z bajek. Taki gadżet z pewnością ucieszy dziecko, a przy tym może przydać się podczas wycieczek czy odwiedzin u kolegów i koleżanek. Maluch będzie mógł do niego włożyć ulubioną maskotkę, drugie śniadanie albo zabawki i kredki.

Jaki wybrać plecak do szkoły?

Większym wyzwaniem może być dla Ciebie wybór plecaka szkolnego młodzieżowego. Szeroki wybór produktów w tej kategorii na empik.com sprawia, że każdy uczeń powinien znaleźć plecak lub tornister, który spełni jego oczekiwania. Możesz wybierać plecaki szkolne z usztywnianymi plecami i miękką kieszenią, plecaki sportowe dla osób aktywnych w każdym wieku czy też tornistry z usztywnionymi plecami, przeznaczonymi przede wszystkim dla młodszych uczniów. Mamy też specjalne tornistry na kółkach, tzw. trolley`e, które sprawdzą się, jeśli dziecko będzie musiało zapakować sporo rzeczy do plecaka. Mogą one też posłużyć młodzieży na pierwsze zagraniczne wycieczki do zapakowania rzeczy osobistych.

Pamiętaj o tym, by plecak szkolny, na który zwracasz uwagę, był jak najlżejszy, ponieważ jego waga z zawartością nie powinna przekraczać 10–15 proc. wagi dziecka. Oferujemy wygodne plecaki z ergonomicznie ukształtowanymi plecami, które mają wystarczająco szerokie szelki, dzięki którym ciężar rozkłada się równomiernie. Plecaki sportowe mają ponadto dodatkowy pas wokół talii czy klatki piersiowej, dla zmniejszenia obciążenia kręgosłupa.

Zwróć uwagę na to, ile kieszeni ma plecak, czy ma miejsce na telefon komórkowy i butelkę wody? Czy wewnątrz są dodatkowe przegródki, które pozwolą na rozłożenie noszonego przez ucznia ciężaru symetrycznie?

Na koniec pokaż wybrane modele plecaków czy tornistrów swojemu dziecku. Niech wybierze ono taki model, który najbardziej przypadnie mu do gustu. Będzie zadowolony z tego, że może nosić do szkoły taki, który rzeczywiście mu się podoba.

więcej

Plecaki szkolne – najczęściej zadawane pytania