Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Marka
  • więcej
Kolor
Sprzedawca
  • więcej
Materiał
  • więcej

Robótki na drutach

Robienie na drutach to zajęcie wymagające uwagi i skupienia, ale jednocześnie jest wciągające i angażujące. Robótki ręczne to dobry sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu. Można stworzyć oryginalne i wyjątkowe części garderoby dla samego siebie lub podarować ręcznie wykonane dzieła jako prezent dla bliskiej osoby. Posiadamy bogatą ofertę włóczek, zestawów i akcesoriów do robótek wielu marek, tj. Scheepjes, Dystrybutor Kufer czy Yarnart.

Robienie na drutach a szydełkowanie

Do dziergania, czyli robienia na drutach, używa się tradycyjnych drutów lub takich połączonych żyłką. Są to długie "patyczki", na które nawleka się włóczkę. Mogą być m.in. metalowe, aluminiowe, drewniane czy plastikowe. Do szydełkowania niezbędne jest szydełko, czyli metalowe lub drewniane podłużne narzędzie zakończone haczykiem. Podstawową różnicą jest to, że do robienia na drutach potrzeba dwóch rąk, a do szydełkowania operuje się tylko jedną ręką. Szydełka, podobnie jak druty, mogą być m.in. metalowe czy plastikowe. Najważniejszy jest dobór wielkości końcówki do planowanego projektu. Na przykład do kordonków polecane są te najmniejsze rozmiary, np. 0,6 mm, a do grubych włóczek np. 3,5 mm.

Ręczne robótki dla początkujących

Na pierwszy rzut oka dzierganie może okazać się trudne i skomplikowane. Do robótek na drutach można szybko się zrazić, szczególnie gdy początkowe wzory nie wychodzą idealnie. Dla osób nie posiadających doświadczenia w dzierganiu, m.in. marka KnitPro oferuje druty na żyłce, które pomogą w nauce pierwszych wzorów.

Co można robić na drutach?

Profesjonaliści prawdopodobnie powiedzą, że na drutach da się zrobić wszystko, ale najczęściej wśród włóczkowych projektów spotykane są czapki, szaliki, swetry i skarpetki. Im bardziej skomplikowany projekt, tym więcej czasu trzeba zarezerwować do jego wykonania. Czasochłonne są dzieła składające się z drobnych oczek, a np. szalik zrobiony z włóczki Mashmallow marki YarnArt można robić nawet własnymi rękami!

Robienie na drutach rozwija zdolności manualne i myślenie przestrzenne. Trzeba nauczyć się sprawnie operować dwoma rękami, a także cierpliwie i konsekwentnie nawijać oczka na druty, aby powstał wzór. 

Zobacz nasz bogaty asortyment produktów do robótek na drutach i wybierz coś dla siebie! Odkryj w sobie pasję i zacznij dziergać już dziś!

więcej

Robótki na drutach – najczęściej zadawane pytania