Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Producent
  • więcej
Kolor
Liczba sztuk w opakowaniu
  • więcej
Seria
  • więcej
Pojemność (g/ml)
  • więcej

Farby plakatowe

Farby plakatowe to przybory szkolne, które pozwalają uczniom tworzyć kreatywne dekoracje i obrazy. Zwykle powstają z naturalnych i nietoksycznych pigmentów, które są bezpieczne dla dzieci. Mogą one dzięki malowaniu takimi farbami rozwijać swoje zdolności artystyczne i manualne, kreatywność oraz wyobraźnię, a także ćwiczyć dokładność oraz skupienie. W naszym asortymencie można znaleźć plakatowe farby wielu marek, m.in. Maped, Bambino, Colorino, Strigo, Starpak, Easy, Herlitz, St.Majewski, KIDEA, Keyroad, Patio, MONA czy Astra.

Farby plakatowe o intensywnych barwach

Farby tego rodzaju wyróżniają się żywymi, intensywnie nasyconymi barwami. Zazwyczaj w zestawie znajduje się kilkanaście podstawowych kolorów, a dodatkowo można uzyskać różne odcienie w wyniku wymieszania barw. Farby plakatowe mają gęstą konsystencję, dlatego są proste w użyciu. Dziecko może bez trudu nakładać je zarówno przy użyciu pędzelka, gąbki, jak i swoich paluszków.

Uniwersalne zastosowanie plakatowych farb

Plakatowe farby są wyjątkowo uniwersalne. Można za ich pomocą pokrywać różnego rodzaju powierzchnie, w tym kartki papieru, karton, kamień, ceramikę czy drewno. Istnieje możliwość ich nakładania bez użycia wody, co pozwala uniknąć skraplania się farby na podłożu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby rozcieńczyć je z wodą, dzięki czemu wystarczą na dłużej. Do wyboru są farbki plakatowe o różnej pojemności.

Farby plakatowe sprawdzają się dobrze do malowania różnymi technikami, w tym fakturowania, impasto czy malowania witrażowego. Wielu producentów w zestawie z farbami dołącza pędzel oraz podstawkę. Farbki znajdują się w tubkach z zakręcanymi wieczkami, co minimalizuje ryzyko ich rozlania.

Szybkoschnące i łatwo zmywalne farby dla dzieci

Do zalet tego typu farb można również zaliczyć ich szybkoschnące właściwości oraz to, że nie blakną po wyschnięciu – zazwyczaj stają się wtedy matowe. Farby plakatowe można łatwo zmywać z pokrytych nimi drewnianych powierzchni, np. mebli, używając w tym celu zwilżonej szmatki.

Zapoznaj się z naszym asortymentem farb plakatowych dla dzieci i wybierz produkt dla swojego dziecka, który dołączysz do jego wyprawki szkolnej.

więcej