Sześć pięter luksusu. Przerwana historia kamienicy braci Jabłkowskich (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Świat, w którym klient czuł się jak w bajce.

Dom Towarowy Braci Jabłkowskich zaprasza! Tylko u nas sześć pięter podarków! Szukają Państwo kreacji rodem z Paryża? Oryginalnych lalek Shirley Temple? Wynalazków i nowości gospodarczych? Dziś polecamy przyrząd do gotowania 12 jaj z zegarem piaskowym! Zakupy umili naszym Klientom muzyka grana na żywo i pokazy mody. Dla najmłodszych przewidziano teatrzyk. Nasz własny oddział pocztowy umożliwia szybką dostawę towarów. Gwarantujemy zadowolenie lub zwracamy pieniądze!

Od skromnej witryny w podziemiu do największego budynku handlowego przedwojennej Polski – to opowieść o wspólnie budowanej potędze, niczym z "Lalki" Bolesława Prusa. To fascynująca podróż przez ubiegłe stulecie – od narodzin kapitalizmu przez przegraną bitwę z jedynie słusznym systemem po nieustającą walkę o odzyskanie bezprawnie odebranego majątku przodków.

Kamienica przy Brackiej w Warszawie – w ostatnich latach siedziba sklepu Traffic Club – była świadkiem najważniejszych wydarzeń ubiegłego stulecia: odzyskania niepodległości, przewrotu majowego, Powstania Warszawskiego i stanu wojennego. Jej losy to nie tylko losy Warszawy, ale też historia Polski.

Tytuł: Sześć pięter luksusu. Przerwana historia kamienicy braci Jabłkowskich
Autor: Łazarewicz Cezary
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 256
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-08-28
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Indeks: 13426545
 
średnia 5
5
8
4
2
3
0
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
11 recenzji
27-08-2013 o godz 14:33 przez: Teresa Stepaniuk
Potęga Domu Towarowego Braci Jabłkowskich opierała się nie na pieniądzach, jak pozornie mogłoby się wydawać. Nie na wygryzieniu konkurencji, która prężnie działała w pobliskich małych sklepikach, podobnych zresztą do tego, powstałego za sprawą cioci Anieli, ale fundamenty swoje postawiła na szczerości, zaufaniu i inwestycji w młode, świeże umysły, które dadzą od siebie dokładnie tyle ile wręczy się najpierw im. Zachwyciły mnie szczegóły zasad reklamy, które jak cały tamten świat, były pełne klasy, racjonalnych zasad i jak wyżej - szczerości. O wielkim znaczeniu wystawy - wizytówki, która ma przyciągać i zachęcać do penetracji kilku pięter pięknego budynku zawierającego w sobie tony dobrej jakości towaru. Tym, którym tematy handlowe nie są obce, ale też klientom, którzy są przyzwyczajeni do nieciekawych zabiegów komercyjnych, polecam tę książkę z duszą, o ludziach, którzy oddali wszystko, by później stracić, ale nie wyzbyć się wiary w sens włożonego wysiłku.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-09-2013 o godz 22:57 przez: LeoniMa
Blurb informuje fanów amerykańskiego serialu Mad Men, że to książka idealna dla nich. Zgadzam się. Jeśliby poszukać na polskim gruncie odpowiednika dystyngowanego Dona Drapera i agencji reklamowej, w której pracuje, lat pięćdziesiątych w Ameryce, pięknych i eleganckich kobiet, to należałoby go szukać właśnie w Domu Towarowym Jabłkowskich mieszczącym się przy Brackiej 25 w Warszawie. Cezary Łazarewicz roztacza przed czytelnikiem czar nowoczesnego przedsiębiorstwa prowadzonego przez uczciwą, szanującą klienta i pracownika rodzinę. Rozpoczynając od nestorów rodu, przez ich potomstwo, określa funkcje, jakie pełnili w rodzinnej firmie i podpowiada, które decyzje przyczyniły się do zgromadzenia przez rodzinę tak potężnej fortuny. Oczywiście wojna i zmiany ustroju nie pozwoliły utrwalić Jabłkowskim dobrej passy. Walka o kamienicę toczy się po dzień dzisiejszy. O tym również warto przeczytać. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-05-2015 o godz 15:14 przez: eftichos
Nie ukrywam, że po tę książkę sięgnęłam z uwagi na fantastyczną historię biznesu. Fascynują mnie wszelkiego rodzaju informacje na temat przedwojennej przedsiębiorczości. Przyznam szczerze, że w "Sześciu piętrach luksusu" nie odnalazłam tego, czego szukałam czyli kulisów prowadzenia domu towarowego, ale po jej przeczytaniu zakupiłam "Romans ekonomiczny" autorstwa Feliksa Jabłkowskiego i to było coś, od czego należało zacząć. Barwne i skrupulatne opisy pracy, sprzedaży, obsługi klienta oraz czasu II wojny światowej zaspokoiły moją ciekawość i pozwoliły po raz kolejny stwierdzić, że mieliśmy naprawdę wspaniałych, mądrych przedsiębiorców. Teraz uczymy się nimi być.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-10-2013 o godz 21:05 przez: buster
Książka cieniutka, ale pojemna, mieszcząca historię rodu Jabłkowskich (od XIX wieku do dziś), dwudziestowiecznej Warszawy, pionierskich działań marketingowych, relacji klient-sprzedawca czy niemal rodzinnych więzi wśród pracowników. Niestety, nie wszystko wygląda tak kolorowo. Po poradzeniu sobie z wojennymi szkodami Jabłkowskim przyszło zmierzyć się z nadejściem gospodarki centralnie planowanej, w skutek czego ich wielki dom towarowy został upaństwowiony, a spadkobiercy braci Jabłkowskich walczą o odzyskanie zagrabionego mienia od ponad dwudziestu lat. „Sześć pięter luksusu” to wspaniały reportaż o kamienicy, która może opowiedzieć niejedną historię.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-10-2013 o godz 14:36 przez: Ekspert Empiku
Portret przedwojennej Warszawy: kwitnącej, pięknej, pełnej luksusu. W jej centrum sześciopiętrowy polski Harrods - Dom Towarowy Braci Jabłkowskich. Obok historii działalności firmy, która nawet dziś (a może zwłaszcza?) może być wzorem do naśladowania jeśli chodzi o standard obsługi, marketing czy warunki pracy, jest to też niezwykle ciepła saga rodzinna i 100-letnia historia jednego z najbardziej znanych budynków Warszawy. Całość opowiedziana barwnym językiem, z zachowaniem klimatu epoki, z odpowiednią dozą poczucia humoru, przyozdobiona całą gamą przepięknych zdjęć. Zdecydowanie polecam.
Sylwia Kasperczuk, empik Lublin
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-09-2013 o godz 00:00 przez: Trejsi
Pierwsza myśl po zakupie książki: stanowczo za cienka! Ale o dziwo mieści ogrom historii – od powstania słynnego Domu Towarowego przy Brackiej w 1914 roku po współczesność, czyli prawie cały wiek! Doskonały reportaż o zmianach systemu gospodarczego, początkach marketingu i rodzinie Jabłkowskich – pracodawcach, których nie spotyka się w dzisiejszych czasach. Wspomniany Dom Towarowy stanowi także pryzmat, przez który na kartach książki opisana jest Warszawa i cała Polska dążąca do upragnionej stabilizacji, będąca pod okupacją, walcząca powstaniu, transformująca się w III Rzeczpospolitą Polską. Polecam przeczytać!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-10-2013 o godz 23:37 przez: PaWeŁ
Podróż, która zmienia tylko swoją datę, bo miejsce zawsze jest to samo – Bracka 25 w Warszawie. Fascynująca podróż przez stulecia: kapitalizm, odzyskanie niepodległości, Powstanie Warszawskie, stan wojenny. Cudowny reportaż o jednej z najbardziej znanych warszawskich kamieniczek, niegdyś siedzibę domu towarowego braci Jabłkowskich. Zachwycające fragmenty wywiadów z pracownikami, przyjaciółmi, sąsiadami. To trzeba przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
26-08-2013 o godz 12:20 przez: Patrycja
Cezary Łazarewicz zabiera czytelnika w świat, gdzie nawet handel odbywa się respektując elementarne zasady kultury, sprytnej acz nie nachalnej reklamy, trików marketingowych, których nie powstydziliby się najlepsi współcześni stratedzy. Książka ta może być śmiało potraktowana jako poradnik handlu, bo zasady i pomysły zachwycają nawet dziś. Świetnie się czytało.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-10-2013 o godz 00:17 przez: Nicola
Bardzo cieniutka (moim zdaniem stanowczo za cieniutka!) książka opisująca rodzinę Jabłkowskich i kamienicę przy Brackiem 25. Książka napisana jest przekrojowo - od Warszawy starej, nieznanej po współczesną, opisuje potęgę Domu Towarowego Jabłkowskich i ich samych jako fantastycznych pracodawców, początki marketingu i fenomen działalności. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-10-2013 o godz 22:35 przez: Margerytka
Pan Łazarewicz zabrał mnie w poruszającą podróż po Warszawie, która jest mi tak bliska. Warszawie starej, zamieszkanej przez wyjątkowych ludźmi. Odkrył przede mną tajniki biznesu braci Jabłkowskich, ich sukcesy i porażki. Choć książka nie jest obszerna i czyta się ją stanowczo za szybko pokazuje tyle przeżyć, daje tyle emocji. Warto kupić.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-08-2013 o godz 12:33 przez: Margaret
Cezary Łazarewicz, dziennikarz związany z najważniejszymi polskimi gazetami (Gazeta Wyborcza, Przekrój, Polityka, Newsweek) zabiera nas do magicznego świata handlu. Stworzył pasjonującą historię warszawskiej kamienicy, która z marketingowego malucha stała się największym domem towarowym Europy Środkowej.
Bardzo ciekawa lektura.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

O autorze: Łazarewicz Cezary

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Ty albo żadna Kordel Magdalena
4.8/5
28,55 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sielanki Saunders George
5/5
31,81 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tajemna historia Tartt Donna
4.7/5
35,87 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Japoński wachlarz Bator Joanna
5/5
39,26 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sto pociech Szymborska Wisława
4.9/5
19,20 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gorzko, gorzko Bator Joanna
4.5/5
34,88 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł Tartt Donna
4.6/5
37,93 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sklepy cynamonowe Schulz Bruno
5/5
28,49 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa 10 grudnia Saunders George
5/5
31,80 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Komedie Shakespeare William
5/5
66,72 zł
89,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Różaniec Ryś Grzegorz
5/5
21,75 zł
32,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego