Szef w roli coacha. Jak coaching on the job pomaga pracownikom w samodzielnym znajdowaniu rozwiązań (okładka  twarda, 09.2015)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Myślą przewodnią tej książki jest przekonanie, że podstawowym zadaniem coachingu on the job jest pomoc podopiecznemu w zrealizowaniu celu, który sam sobie wyznaczył. Głęboko wierzymy, że nasi pracownicy mają lepszą od nas, szefów, intuicję co do tego, co powinni w sobie zmienić i nad czym pracować. Rolą coacha jest zatem jedynie motywowanie podopiecznych do podjęcia tej zmiany i dyskretne ukierunkowanie ku odkrywanym w sobie rozwiązaniom. Tak rozumiany coaching stanie się w najbliższych latach, jak sądzimy, kluczową umiejętnością wymaganą od każdego odpowiedzialnego menedżera.

Rozumiesz już, prawda? twoją rolą jako coacha własnych pracowników nie jest przekonanie ich do swojego zdania. Nie chodzi o narzucenie im twojego sposobu myślenia. Twoją rolą jest... coaching, czyli nienachalne wspomaganie ich na drodze do samorozwoju. Po co masz poświęcać na to swój czas? Ponieważ to jedyna słuszna metoda zbudowania skutecznego zespołu, rozumianego jako grupa samodzielnych ludzi, potrafiących współpracować ze sobą. Takich, którzy staną się dla ciebie wsparciem. Z niniejszej książki dowiesz się tego, co ty, polski szef, powinieneś wiedzieć o wspomaganiu rozwoju swoich pracowników. Trzymasz w ręku przewodnik coacha on the job. Studiuj go uważnie i stosuj zawarte w nim rady, techniki i metody, a zagwarantujesz rozwój. Swoim pracownikom i sobie samemu.

Bo kto jest przewodnikiem, ten wiedzie także sam siebie...


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1110553941
Tytuł: Szef w roli coacha. Jak coaching on the job pomaga pracownikom w samodzielnym znajdowaniu rozwiązań
Autor: Zych Robert , Badura Wojciech
Wydawnictwo: Wydawnictwo Helion
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 256
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-09-11
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 216 x 17 x 148
Indeks: 17662994
średnia 4,6
5
9
4
1
3
2
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
10 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
3/5
11-10-2017 o godz 21:07 przez: m_vire | Zweryfikowany zakup
Trochę dużo pustych rozkładówek w środku publikacji ( biała strona lewa i prawa ) , nie rozumiem celu... chyba że chodziło o pozory grubej ( grubszej książki ). Moim zdaniem nieprofesjonalne szczególnie że książka do tanich nie należy. Poza tym okej treść przystępna, ciekawie napisana - choć spodziewałem się następnego levelu
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
07-11-2015 o godz 20:20 przez: Triskel
"Szef w roli coacha. Jak coaching on the job pomaga pracownikom w samodzielnym znajdowaniu rozwiązań" zawiera wiele cennych porad dla szefa zarządzającego swymi pracownikami. Pokazuje jak odpowiednio pokierować zespołem, czasami rożnych ludzi, aby pracowali wydajnie i rozwijali swoje kwalifikacje. Książka pokazuje jak pomóc podopiecznym w sposób nienachalny, a motywujący do konstruktywnego działania. Szef musi być dla swoich podopiecznych, pracowników coachem i menedżerem aby móc od nich wymagać kreatywnego myślenia i działania.

Robert Zych oraz Wojciech Badura posiadają duże doświadczenie w coachingu, dzięki latom doświadczeń stali się sporymi autorytetami w tej dziedzinie. Książka pokazuje jak stać się coachem z prawdziwego zdarzenia i w odpowiedni sposób zmotywować swój zespół do pracy i rozwoju. Coach nie ma narzucać swojego zdania podwładnym, lecz w odpowiedni sposób pokierować ich aby sami poszerzali wachlarz swoich umiejętności. Aby stworzyć zespół który będzie wydajnie wykonywał swoje zadania należy sprawić, że sam zacznie twórczo i kreatywnie myśleć. Stanie się grupą ludzi, którzy samodzielnie będą potrafili radzić sobie z powstającymi problemami. Jest to pozycja napisana językiem bogatym i rzeczowym, sprawiającym, że lekturę się wręcz pochłania. Książka ta, jest idealna dla polskiego szefa, który pragnie stworzyć zespół zgrany i potrafiący radzić sobie z najtrudniejszymi wyzwaniami.

"Szef w roli coacha. Jak coaching on the job pomaga pracownikom w samodzielnym znajdowaniu rozwiązań" to przewodnik po meandrach współczesnego biznesu. Jeżeli drogi czytelniku na prawdę chcesz rozwinąć swoich pracowników polecam ci lekturę tego profesjonalnego podręcznika, zawierającego wiele cennych rad i wskazówek. Jeżeli zastosujesz się do spisanych w nim rad zagwarantujesz rozwój swojej firmy. Swoich pracowników oraz samego siebie. Coaching sprawdza się niemal w każdej z organizacji, pomaga w doskonaleniu umiejętności handlowych jak i menedżerskich. Książka udowadnia, że coaching można stosować już u najmłodszych. Dając tym samym niespodziewanie dobre rezultaty. Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-11-2016 o godz 14:38 przez: daria_9
Wojciech Badura i Robert Zych rozpoczęli swoją przygodę z coachingiem w latach dziewięćdziesiątych i na podstawie swojego doświadczenia oraz kilkunastu lat pracy trenerskiej chcą przekazać czytelnikom jak pomóc innym w doskonaleniu swoich umiejętności zawodowych. Coaching narzędziowy, zwany jest także coaching on the job, ponieważ stosuje się go na miejscu pracy podopiecznych. Jego założeniem jest przećwiczenie nowej umiejętność z coachem, aby następnie można było łatwiej zastosować ją w rzeczywistej sytuacji. Ta książka to poradnik nie tylko dla coacha. Jest to również niezbędna lektura dla czytelników, którzy chcą się rozwijać i przy tym wykorzystać pomoc innych osób.
Książka napisana jest w sposób przystępny. Zawiera także dużo przykładów oraz najlepszych praktyk zebranych przez autorów przez lata pracy, począwszy od modelu sesji coachingowej, który można wykorzystać w swojej pracy, po „ściągę” dobrych praktyk dla szefów, którzy chcą pomóc swoim pracownikom rozwijać się. Pozycja odnosi się do przykładów z polskich firm więc jest dobrym uzupełnieniem tego, co polski szef powinien wiedzieć o wspomaganiu rozwoju swoich pracowników. Oprócz cennych wskazówek dotyczących coachingu on the job, znajdziemy także informację o pułapkach czyhających na coacha, o pułapkach w które sami wpadali autorzy podczas swojej kilkunastoletniej pracy. Każdy rozdział zakończony jest podsumowaniem, który zawiera kluczowe informacje systematyzujące naszą wiedzę.
Pozycja jest fundamentalną lekturą dla osób, które zainteresowane są coachingiem narzędziowym, szczególnie jeśli pełnią rolę lidera zespołu. Dzięki zawartym wskazówkom, technikom i narzędziom będą mogli zbudować efektywny zespół, który będzie ze sobą współpracował oraz stanie się podporą dla szefa.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-09-2015 o godz 17:42 przez: ello
Z przyjemnością sięgam po książki pana Roberta Zycha. Jako jeden z niewielu trenerów na polskim rynku, ma charyzmę i wie, co mówi. Wszystkie jego publikacje, w tym książki, są przemyślane, a nie napisane tylko po to, żeby zarobić i sprzedać tę samą wiedzę w nowym opakowaniu.
"Szef w roli coacha" współautorstwa Roberta Zycha i Wojciecha Badury to doskonale napisany poradnik, jak motywować swoich pracowników i pokazywać, że wierzymy w nich, ufamy i chcemy jak najlepiej nie tylko dla naszego biznesu i portfela, ale też dla nich samych.
Jak zawsze trafione spostrzeżenia, przykłady z własnego doświadczenia zawodowego. Wszystko skrojone w ciekawą, dającą się przełożyć na realne otoczenie biznesowe, całość.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-03-2016 o godz 14:17 przez: Marcelina_43
Nie dziwię się, że książka ma wszędzie pozytywne recenzje.
Poza tym, że najeżona przykładami, które rzeczywiście nawiązują do tego, co w firmie może się wydarzyć, to jeszcze porady szybko i sprawnie pozwalają się uporać z konkretnymi problemami, które mogą wystąpić w trakcie zarządzania zespołem. Wiedza i doświadczenie Roberta Zycha i Wojciecha Badury są tutaj kluczowe i odgrywają ogromną rolę w poszczególnych case studies.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-06-2016 o godz 15:48 przez: Kalina
Do książek o coachingu podchodzę z rezerwą. Sporo jest coachów, którzy wykonują ten zawód bez większego doświadczenia, wykorzystując modę. Tymczasem "Szef w roli coacha" to książka oparta o solidną podbudowę merytoryczną i doświadczenie autorów. Świetnie napisana, fajnie się czyta. Można opisywane działania wdrożyć w swoje życie zawodowe bez najmniejszego problemu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-09-2015 o godz 15:01 przez: Alpina
Ogromne zaskoczenie.
Książkę kupiłem tydzień temu. Czytałem wszystkie pozycje wydane przez Pana Roberta Zycha i mam do Niego ogromny szacunek. Ta pozycja jest wyjątkowo motywacyjna. Tak naprawdę moc jest w nas samych i właśnie cały ten coaching - przez niektórych wyśmiewany, pozwala wydobyć z siebie maksimum sił oraz energii do codziennego działania. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-10-2015 o godz 00:00 przez: indielk
Bardzo sensowny, mądrze napisany poradnik. Autorzy potrafią przekonać do swoich racji - mnie zdecydowanie przekonali. Myślę, że skorzystanie z rad i wskazówek zawartych w tym poradniku jest równoznaczne z odniesieniem sukcesu w pracy. Polecam wszystkim - warto przekonać się na własnej skórze, że to działa!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-04-2019 o godz 17:53 przez: Anonim
Interesujący poradnik dla wszystkich szefów, którzy chcą wprowadzić coaching u siebie w firmie. Napisany zgrabnie, wyczerpująca wyjaśnia wszystkie zagadnienia związane z coachingiem. Jak dla mnie jedna z najlepszych książek w tym temacie w Polsce.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-09-2016 o godz 21:13 przez: Eleonora
Jestem pod wrażeniem tej książki, tak jak i innych Roberta Zycha. Szczegółowo wyjaśnia problemy i pomysły na zarządzanie pracownikami. Korzystam z porad w sytuacjach problematycznych.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorach:

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego