Szczęściara (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Debiut powieściowy dziennikarki Glamour, Marie Claire, Cosmopolitan i New York Timesa.
Szczęściara to piękna powieść o przyjaźni, wstydzie, tajemnicy i granicach, które sami sobie narzucamy.
Poruszająca historia trzech kobiet, które łączy niezwykła więź.
Odpowiedzialna i zachowawcza Waverly prowadzi piekarnię. Niestety wpada w długi, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Kate jest żoną mężczyzny, który ma ogromne szanse zostać gubernatorem Wirginii. Kobieta nie jest jednak pewna, czy chce żyć na świeczniku. Amy, zajmująca się domem matka, prowadzi z pozoru idealne życie. Ukrywa jednak sekret, którego nikt się nie domyśla.
Życie powoli zaciska wokół nich pętlę. Okazuje się, że problemy same się nie rozwiążą i trzeba podjąć szybkie decyzje, ryzykując wszystko w imię przyjaźni. Jak pomóc przyjacielowi, który cierpi, ale odrzuca wszelką pomoc?
Książka, mimo poważnej tematyki, którą porusza, jest napisana lekko, czyta się ją jednym tchem i długo pozostaje w pamięci. Krytycy przyrównują ją do powieści Emily Giffin.
Autorka ma polskie korzenie, jedna z bohaterek książki często przywołuje wspomnienie ukochanej babci z Polski.

Tytuł: Szczęściara
Autor: Lewis Kristyn Kusek
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 472
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-06-12
Forma: książka
Indeks: 13094553
 
średnia 4,7
5
2
4
1
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
4 recenzje
5/5
17-09-2014 o godz 13:39 przez: Joanna Szarańska
Jak łatwo przychodzi nam oceniać życie innych i zazdrościć im szczęścia!
A co, jeśli wcale nie ma czego zazdrościć?
A to, co mamy za pewnik, okazuje się złudzeniem?


Trzy kobiety. Trzy odmienne życia. Jedna przyjaźń.
Waverly prowadzi maleńką piekarnię i boryka się z problemami własnego biznesu.
Kate wspiera męża w walce o fotel gubernatora Wirginii.
Amy – szczęśliwa żona i matka – skrywa przerażającą tajemnicę.
Każda z nich pozornie wiedzie szczęśliwe życie, ale równocześnie ma swoje sekrety i słabości.
Gdy wszystko zacznie się sypać, jak przysłowiowy domek z kart, przyjaźń zostanie wystawiona na ciężką próbę. Czy jej podołają?Już sam tytuł powieści Kristyn Kusek Lewis uświadamia nam, jak często pochopnie oceniamy życie innych ludzi i poddajemy się niskiemu uczuciu zazdrości. Jak często używamy określenia „Ona jest szczęściarą”, mając na myśli osobę z najbliższego otoczenia i poddając ocenie, to co widzimy na pierwszy rzut oka. Ma samochód, staranny makijaż, uśmiecha się, spaceruje z mężem pod rękę – wiedzie idealne życie, czyż nie?

Całkiem możliwe, że nie.
Nie mamy pojęcia, co dzieje się w czterech ścianach czyjegoś domu. Nie możemy wiedzieć, co kryje się za lekkim uśmiechem, czy długim rękawem eleganckiej bluzki.

Bohaterki „Szczęściary” wiodą pozornie beztroskie i szczęśliwe życie. Te pozory są tak staranne, że nie są w stanie przebić się przez nie nawet najlepsze przyjaciółki. Opowieść Kristyn Kusek Lewis pokazuje nam, że warto poświęcać czas bliskim osobom i reagować, kiedy dzieje się coś złego. Być może jedyną formą pomocy, jaką uda się okazać, będzie dotyk dłoni czy ciepłe słowo, ale osoba, której dotykają kłopoty dzięki temu poczuje, że nie jest z nimi sama.

Powieść Kristyn Kusek Lewis opowiada o przyjaźni. Przyjaźni, którą zachwiały dramatyczne wydarzenia. Przyjaźni, która się nie poddaje i walczy o sens istnienia. Przyjaźni, która uczy się ufać. I przyjaźni, która momentami jest szczera aż do bólu i bolesnej szczerości wymaga. Myślę, że to kolejna kluczowa lekcja, jaką można wyciągnąć z lektury tej książki. Zbyt często zdarza nam się nadużywać pojęcia przyjaźni, a równocześnie nie potrafimy docenić tej prawdziwej. Nie gwarantuję, że po lekturze Szczęściary zmienimy swoje nastawienie, ale przekonamy się, jak to zagadnienie ugryzły trzy inne kobiety. Podobne do nas na wielu płaszczyznach, choć być może borykające się z innymi problemami.

Szczęściara porównywana jest do powieści Emily Giffin, ale szczerze mówiąc, nie widzę tego podobieństwa. Powieść Kristyn Kusek Lewis wydaje mi się o wiele dojrzalsza i pełniejsza, choć jest to jej literacki debiut. Pod płaszczykiem lekkiej prozy ukryte zostały bardzo ważne przekazy i trudne tematy. Pomimo to powieść czyta się przyjemnie. Autorka stworzyła trzy różne bohaterki i dołożyła starań, by każdej z nich nadać bardzo ludzkie rysy. Nie są to kobiety idealne, mają na sumieniu grzeszki i posiadają wady. Żałuję jedynie, że autorka nie dała mi poznać tej historii z punktu widzenia każdej z nich, wydaje mi się, że wówczas opowieść byłaby pełniejsza. Przemyślenie Waverly, którą autorka uczyniła narratorką, momentami drażniły mnie swoją rozwlekłością. Szkoda, że niewiele uwagi poświęcono też polskiej babci, która mnie zaintrygowała. Poza tymi dwiema małymi ryskami na całości uważam Szczęściarę za powieść naprawdę dobrą. Mogę zaryzykować nawet stwierdzenie: czuję się szczęściarą, że ją przeczytałam... ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
03-05-2015 o godz 12:59 przez: Magdalena Paź
To historia trzech przyjaciółek, które wspierają się w trudnych chwilach, ale też wspólnie świętują swoje powodzenia i sukcesy. Czasem spotykają się na wspólnych kolacjach i obowiązkowo raz w roku tylko we trzy spędzają wakacje.
Waverly jest w dziesięcioletnim związku ze swoim partnerem. Od pięciu lat prowadzi swoją małą piekarnię. Ostatnio nie wiedzie jej się najlepiej. Kłopoty finansowe wykańczają ją psychicznie.
Kate od zawsze walczyła z tym, żeby nie powielać zachowań swoich rodziców. Chciała być sobą ze swoimi wadami i niedociągnięciami, a nie córką znanych, obracających się w zacnych kręgach rodziców. Niestety od korzeni się nie ucieknie. Kate wychodzi za mąż za polityka, który wciąga ją w kampanię wyborczą. Teraz Kate prowadzi bardzo podobne życie do swojej matki a przecież tego nie chciała. Niemniej jednak bardzo podoba jej się takie życie, choć trudno jej się do tego przyznać. Niby sielanka, ale to tylko pozory. Pewnego dnia na jaw wychodzi zdjęcie, które rujnuje poukładane życie Kate.
Największą grę pozorów prowadzi jednak Amy. Szczęśliwa żona lekarza, wychowuje trzyletnią córkę i prowadzi dom. Nikt nawet nie podejrzewa, że za zamkniętymi drzwiami rozgrywa się dramat. Mąż znęca się nad nią psychicznie i fizycznie a na to wszystko patrzy ich dziecko. Amy udaje się to ukrywać dość długo. Jednak od pewnego czasu dzieją się z nią dziwne rzeczy. Zapomina o spotkaniach, unika telefonów, jest roztargniona, a na domiar złego pojawiają się u niej siniaki w różnych dziwnych miejscach. I to wzbudza niepokój i zainteresowanie Waverly, która zaczyna drążyć.
Czasem wydaje się nam, że inni mają lepiej od nas. Nawet nie wiem jak bardzo się mylimy. „Szczęściara” to książka, która niezmiernie mocno mnie poruszyła. Przyznam, że temat przemocy w rodzinie jest mi znany z autopsji. Niestety. Książka cały czas trzymała mnie w napięciu, wywołała łzy i złość. Na tego człowieka, który grał kochającego ojca, ale także na Amy, która tak długo godziła się na cierpienie swojej córki. Usprawiedliwiała zachowanie męża, wręcz obwiniała się za jego zachowanie. Czytają tę książkę człowiek uświadamia sobie jak wielkie ma szczęście żyjąc spokojnie z rodziną.
„Szczęściara” to książka o pięknej, choć czasami zagubionej przyjaźni trzech wspaniałych kobiet. O miłości, której nie potrzeba formalnego papierka. O zdradzie i próbie wybaczania. O buncie przeciw utartym wzorcom, a także o wyciąganiu wniosków i przekonaniu, że z każdej sytuacji można wyjść obronną ręką.
Bardzo polecam tę książkę. To bardzo piękna historia, która może być przesłaniem dla każdego z nas. Żeby się zastanowić nad sobą, ale też nad sytuacją innych. Czy rzeczywiście życie jest takie, na jakie wygląda z boku?
Polecam z całego serca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-05-2013 o godz 16:15 przez: jusssi
Autorce udało się pokazać jak ważna jest przyjaźń, pomocna dłoń wyciągnięta w odpowiednim momencie, wsparcie najbliższych i siła więzów rodzinnych. Mogłoby się wydawać, że Szczęściara to błaha frywolna opowieść o spędzaniu czasu na pogaduszkach, zakupach i wakacjach, ale nie. Ta pozycja niesie ze sobą wielki ładunek emocjonalny. Głównie za sprawą poruszanych problemów. Autorka odważyła się wbić kij w mrowisko i skupić uwagę czytelniczek na zagadnieniach takich jak: przemoc w rodzinie, niewierność małżeńska, brak akceptacji i zaufania czy wstyd człowieka, przed przyznaniem się do błędu. Czy rzeczywiście tak trudno jest powiedzieć. Zawiodłam…, nie dałam rady…, potrzebuję pomocy…
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-08-2013 o godz 11:42 przez: Dagadam19
Szczęściara to historia trzech przyjaciółek, każda inna ale idealnie się dopełniają. Opowiada o tym, że najtrudniej przyznać się przed najbliższymi do porażki i niepowodzenia a jeszcze trudniej prosić o pomoc. Każda z przyjaciółek przechodzi przez trudne chwile, pojawiają się poważne problemy finansowe i wizja utraty domu, zdrada męża a nawet przemoc w domu ale wszystkie udają, że wszystko jest w porządku... Szczęściara pokazuje trudne tematy w bardzo przystępny sposób. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Przepaść Mróz Remigiusz
0/5
28,99 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pacjent Czornyj Max
4.8/5
31,68 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mord Czornyj Max
4.8/5
27,00 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Idealna para Moss Marcel
4.4/5
24,99 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mroczne sekrety Moss Marcel
4.7/5
22,42 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Narzeczona nazisty Wysoczańska Barbara
4.7/5
31,50 zł
44,90 zł
26,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Dawne tajemnice Mirek Krystyna
4.8/5
24,96 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bestia z Buchenwaldu Czornyj Max
4.8/5
27,00 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ekstremista Mróz Remigiusz
4.7/5
24,89 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zaginione dziewczyny Glatt John
4.8/5
30,42 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Psychopaci Seager Stephen
4.0/5
21,45 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Jestem mordercą Czornyj Max
4.6/5
24,13 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Geny Ashley Euan Angus
4.9/5
24,95 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Nie wiesz nic Moss Marcel
4.6/5
23,89 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Krew Czornyj Max
4.8/5
21,45 zł
42,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego