Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Zostań erudytą! Erudyta [e-ru-dy-ta] osoba o rozległej wiedzy, gruntownym wykształceniu, oczytaniu; chodząca encyklopedia.

"Sylaboratorium" to leksykon ciekawych słów, pięknie i z humorem zilustrowany przez Pawła Pawlaka. Oprócz definicji poszczególnych wyrazów, znajdziesz tu – pisane prozą lub wierszem – teksty znakomitych polskich autorów: Justyny Bednarek, Agnieszki Frączek, Mikołaja Golachowskiego, Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, Emilii Kiereś, Ewy Nowak, Zuzanny Orlińskiej, Zofii Staneckiej, Marcina Wichy i Wojciecha Widłaka, a także wstęp Jerzego Bralczyka.

Na końcu leksykonu są naklejki, dzięki którym możesz stworzyć własne, do tej pory nieistniejące w polszczyźnie wyrazy.
 


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1148026875
Tytuł: Sylaboratorium czyli leksykon młodego erudyty
Seria: ART Egmont
Autor: Stanecka Zofia , Widłak Wojciech , Nowak Ewa , Bednarek Justyna , Frączek Agnieszka , Golachowski Mikołaj , Jędrzejewska-Wróbel Roksana , Kiereś Emilia , Orlińska Zuzanna , Wicha Marcin , Bralczyk Jerzy
Wydawnictwo: Egmont Polska Sp. z o.o.
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 160
Data premiery: 2017-10-25
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 210 x 22 x 228
Indeks: 22491367
średnia 4,4
5
15
4
2
3
2
2
1
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
4 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
07-12-2017 o godz 10:01 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-11-2017 o godz 12:26 przez: erka
Egmont Polska przoduje w wydawaniu pozycji, które przez zabawę uczą, a jednocześnie są świetnie wydane. Młody czytelnik zapewne ma wielką frajdę zagłębiając się w lekturę tak wydanej książki. Bowiem są to nie tylko dzieła poszerzające wiedzę, jak ostatnie tomy opisujące zwierzęta z całego świata genialnie zilustrowane, ale i takie z których można się wiele dowiedzieć chociażby o pisowni poszczególnych słów, ale także można poznać ich znaczenie. Sylaboratorium, to pięknie wydane, jak sama nazwa wskazuje laboratorium, w którym widzimy jak tworzy się różne wyrazy. Jedne są znane, drugie trochę mniej, ale zapewne każdy z tych wyrazów coś oznacza. Książka zaczyna się od Apokalipsy, czyli czymś co powinno nadejść na samym końcu. Później jest coraz lepiej. Atencja, bambuko, czy mezalians. Każdy z tych wyrazów i o wiele więcej ma tutaj swój udział. Zabawne wyjaśnienie, dodatkowo zilustrowane. Podsumowując. Doskonałe dzieło dla każdego małego odkrywcy. Dowiedzieć się można nie tylko znaczenia, jak już wspominałem, ale i całość zawiera mnóstwo zabawnych wierszyków i opowieści. I na koniec. "Kiedy już wiesz, co to jest bakista i capstrzyk, znasz historię zbója Ździebki i pożerającego własny ogon Uroborosa, a zatem-jesteś ERUDYTĄ, możesz także zostać SŁOWOTWÓRCĄ!" Na końcu książki można znaleźć arkusze z literami-naklejkami. Można je wyciąć i ułożyć własne słowa i nadać im własne znaczenie. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
4/5
20-01-2018 o godz 18:45 przez: Tomasz
Fajna pozycja dla dziecka aby poznało znaczenia danych słów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-10-2018 o godz 22:13 przez: Anonim
Świetna pozycja, gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorach:

Podobne do ostatnio oglądanego