Świat starożytny w 100 słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki (okładka twarda)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Clife Gifford podjął się trudnej sztuki, by w 100 hasłach zawrzeć najważniejsze zdobycze cywilizacji rozwijających się nad Morzem Śródziemnym przez 3500 lat. Podczas podróży przez antyczny świat daj się zainspirować pomysłowym Egipcjanom, sławnym Grekom i potężnym Rzymianom. Spójrz w przeszłość i odkryj, co zawdzięczamy starożytnym cywilizacjom.

Których wynalazków używamy do dziś? Które osoby miały największy wpływ na dziejowe losy? Które wydarzenia trzeba znać? 

Książkę zilustrowała znakomita polska ilustratorka Gosia Herba, autorka m.in. nagradzanej w Polsce i na świecie książki "Balonowa 5".

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Świat starożytny w 100 słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki
Tytuł oryginalny: Świat starożytny w 100 słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki
Autor: Gifford Clive , Herba Gosia
Tłumaczenie: Ucińska Agnieszka
Wydawnictwo: Harper Collins Polska
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 112
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-10-14
Forma: książka
Indeks: 35986669
średnia 4,9
5
16
4
1
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
4 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
28-04-2021 o godz 07:27 przez: Joanka | Zweryfikowany zakup
Bardzo zaintetesowała mnie ta książka, choć jest dedykowana dzieciom. Dzięki niej poznam rożne historie ze Starożytności. Dzieci jeszcze povzekają, bo nie zrozumieją.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-11-2020 o godz 05:24 przez: Northman1984
Zdobycze starożytności. Starożytność jako okres historyczny skończyła się już ponad 1500 lat temu, a jednak wciąż fascynuje i ciekawi. Nic dziwnego - okres ten to początki cywilizacji, wielkie postacie oraz wynalazki, z których niejednego używamy wszyscy po dziś dzień. Niniejszy przepięknie wydany album z serii "ART" przybliża nam to wszystko sprawiając, że dawno miniony świat staje nam jak żywy przed oczami. Jaki jest cel książki? Przede wszystkim popularyzacja historii jako takiej. To nigdy nie był wdzięczny przedmiot szkolny dla większości uczniów, a nauka o tak odległych w czasie sprawach i wydarzeniach dla niejednego była i jest (a także zapewne będzie) jedną wielką abstrakcją. Clive Gifford próbuje zmienić ten trend, a wspaniałe ilustracje autorstwa Gosi Herby dzielnie mu w tym pomagają. Książkowy album podzielono na kilka części, które odpowiadają najważniejszym starożytnym cywilizacjom. Poznamy więc wynalazki i historię Egipcjan, Fenicjan, Minojczyków, Greków oraz Rzymian. Każda z tych nacji dała nam coś, co godne jest upamiętnienia i przypomnienia. Co konkretnie? Tego proponuję dowiedzieć się już bezpośrednio z książki, jednak na zachętę wymienię może kilka godnych uwagi punktów. W przypadku Egipcjan powiedziano słów kilka o mumiach, faraonach, piramidach i piwie, a przy omawianiu cywilizacji Fenicjan o alfabecie oraz o purpurze. Minojczycy i poświęcony im rozdział to przede wszystkim historia o mitycznym minotaurze. Części poświęcone Grekom i Rzymianom są najbardziej obszerne, a wspomniano w nich o takich sprawach jak grecka mitologia, teatr, igrzyska olimpijskie, idee obywatelskie, a także o rzymskich akweduktach, Koloseum, graffiti oraz o kalendarzu. Książka jest fantastyczną kopalnią wiedzy, która być może przyczyni się do przełamania wielu oporów co do nauki i zapoznawania się z historią (nie tylko tą starożytną). Zdecydowanie może w tym pomóc przepiękna szata graficzna oraz umiejętny dobór informacji, których nie jest z jednej strony za dużo, a z drugiej w sam raz tyle, aby zaciekawić i skłonić do własnych poszukiwań i dociekań. Gorąco polecam! Dziękuję HarperCollins Polska za egzemplarz recenzencki. Więcej tutaj: https://egmont.pl/Swiat-starozytny-w-100-slowach.-Najwazniejsze-wydarzenia-najslynniejsze-postaci-najciekawsze-wynalazki,34405420,p.html #StarożytnyŚwiatW100Słowach #HarperKids #HarperCollinsPolska #ART https://cosnapolce.blogspot.com/2020/11/swiat-starozytny-w-100-sowach.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-11-2020 o godz 09:31 przez: Anonim
Półeczka z książkami: Dla miłośników historii – małych i dużych. Ja należę do tych drugich i powiem krótko, że przepadłam na dłuuuugo. Dla tych, którzy lubią wyprawy w czasie – tutaj akurat do starożytności. Kultura Egipcjan, Fenicjan, Minojczyków, Greków i Rzymian – czyli antycznych kultur z rejonu Morza Śródziemnego. 100 haseł, ale nie od A do Zet, gdyż nie zostały one uporządkowane według kolejności alfabetycznej. Za to są one przedstawione według kultur – od egipskiej począwszy a na rzymskiej kończąc. Na pewno wybór padł na te najciekawsze, które pozwalają wyobrazić sobie, jak naprawdę skonstruowany był antyczny świat. Na takie, które wywołują i emocje i skojarzenia. Całość rozpoczyna hasło „Nil”, a zamyka „Bizancjum”. Każde hasło zawiera symbol, który pokazuje której antycznej cywilizacji ono dotyczy. Są i takie, przy których pojawiają się 2, 3 a nawet 4 symbole (np. oliwki). Wyjaśnienie do hasła obejmuje kilka zdań, przystępnie sprecyzowanych. Ciekawe, skupiają się na najważniejszym, żeby niepotrzebnie nie rozbudowywać danego hasła. Czcionka tekstów jest dosyć duża, interlinia szeroka. Początkujący czytelnicy mogą zatem sami poznawać tajniki antycznych kultur. Znajdą tu m.in. takie hasła jak: faraonowie, sfinks, hieroglify, uszebti, piwo, Hetyci, alfabet, Platon, ostrakon, liczebniki, centurion, Hadrian, kalendarz, barbarzyńcy. Są tutaj opisane zjawiska, osoby, wydarzenia, miejsca. Na końcu książki: Kalendarium z najważniejszymi wydarzeniami. W 4000 r.p.n.e. dzięki kanałom rozwijało się świetnie rolnictwo, w 814 r.p.n.e. Fenicjanie założyli Kartaginę, w latach 73-71 p.n.e. Spartakus stanął na czele powstania przeciw Rzymianom, w 45 r.p.n.e. Cezar wprowadził nowy kalendarz. Spodobają się wielkie ilustracje Gosi Herby, którymi artystka nawiązuje do świata starożytnego. Całość ładnie wydana, w sztywnej oprawie. Robi wrażenie – dobry pomysł na prezent dla małego miłośnika historii.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-01-2021 o godz 22:26 przez: Marta Korycka
Fantastyczne ilustracje, dużo ciekawostek. Syn po mitologii Parandowskiego z chęcią sięgnął po tę książkę, mi także bardzo się podoba.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Act Cool McSmith Tobly
4.4/5
23,61 zł
38,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Słowa. Akademia Mądrego Dziecka. Poznajemy świat Opracowanie zbiorowe
5/5
25,26 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Kolory. Akademia Mądrego Dziecka. Poznajemy świat Opracowanie zbiorowe
5/5
25,45 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Cocomelon. Wodne czary-mary Opracowanie zbiorowe
4.9/5
20,99 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa My Little Pony. Wodne czary-mary Opracowanie zbiorowe
5/5
28,05 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Mów do mnie Belasco Sonia
4.0/5
28,49 zł
37,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego