Świadek (okładka  miękka, 05.2015)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

"Świadek" to opowieść nonfiction o ucieczce ze szczególnego więzienia - więzienia dla mózgu. Autor, urodzony w rodzinie Świadków Jehowy, opowiada o podwójnym wykluczeniu: najpierw o społecznym wykluczeniu chłopca z "kociej wiary" w Polsce lat 90. Potem o wykluczeniu z własnej grupy wyznaniowej i rodziny. Umiłowanie literatury, eksperymenty z ciałem, przyjaźń, seks sprawiają, że w oczach innych Świadków, a przede wszystkim we własnych, staje się trędowatym. Takiemu nie podaje się ręki.

"Świadek" przybliża hermetyczną wspólnotę Świadków Jehowy. Jest jednocześnie przewodnikiem po ich prawdach, które główny bohater Łukasz powoli odrzuca.

Ta książka jest świadectwem, jakiego w Polsce jeszcze nie było..

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1107272736
Tytuł: Świadek
Seria: Seria reporterska
Autor: Rient Robert
Wydawnictwo: Dowody na istnienie
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 180
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-05-19
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 206 x 13 x 136
Indeks: 16948228
średnia 4,4
5
34
4
5
3
3
2
0
1
4
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
32 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
27-05-2015 o godz 09:06 przez: Malgorzata Michalik | Zweryfikowany zakup
To była pierwsza, przeczytana przeze mnie, książka tego autora. Drugą, "Chodziło o miłość" również bardzo polecam. Obie mają niesamowite właściwości terapeutyczne. Jak człowiekowi się wydaje, że mu w życiu ciężko i źle, niech przeczyta, od razu poczuje się lepiej ze świadomością, że inni mają znacznie gorzej.
Wrażenia po lekturze? Głównie smutek. Smutek i żal, że jednostki tak wrażliwe są jednocześnie tak podatne na działanie złego ducha, który rzuca nimi niczym szmacianą kukiełką w ułudzie "szukania szczęścia". Tym bardziej cieszy fakt, że Łukasz (vel Robert) wyszedł z tego, jeśli jeszcze nie obronną ręką, to ufam, że jest na dobrej drodze. Życzę mu z całego serca umiejętności odróżniania nieba od gwiazd odbitych nocą na powierzchni stawu :-)
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
1/5
26-05-2015 o godz 15:18 przez: Igor Leszczyński | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobra książka, szczególnie mając świadomość, że nie jest fikcją. Autor na prawdę doświadczył, czym jest "pranie mózgu" w sekcie. Osobiście nie popieram drogi, którą wybrał później - każdy ma prawo własnych wyborów. Niemniej książka warta przeczytania. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
01-11-2016 o godz 12:59 przez: Natalia Tomczak | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobry auto reportaż, który w "3 blokach" ukazuje zmagania się autora z życiem. Książkę polecam nie tylko byłym świadkom jehowy, ale też osobom, które chciałyby zrozumieć byłych świadków (tak było w moim przypadku - dwa lata tworzę związek z byłym świadkiem, chciałabym móc autorowi osobiście podziękować) oraz dla osób, które chciałyby się czegoś dowiedzieć o wyznaniu świadków jehowy. Jeden blok to wspomnienia Łukasz, drugi to opis przeżyć Roberta i trzeci blok z informacjami na temat świadków. Gorąco polecam :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
12-11-2015 o godz 08:16 przez: Robert | Zweryfikowany zakup
Do przeczytania sprowokował mnie znajomy, któremu powiedziałem, że na pewno go zaskoczy. Okazało się, że zaskoczyła i mnie. Trochę trudno się czyta, ale to chyba dlatego, że pokazuje nie tylko wydarzenia, ale i uczucia. Do tego fakty, których wiele osób nie zna, a tu przedstawione są "z pierwszej ręki". Ważne, że jest to "tu i teraz". Autora można usłyszeć w radiu. To było dla mnie po prostu ciekawe doświadczenie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-11-2015 o godz 19:48 przez: Aneta | Zweryfikowany zakup
Książka, którą czyta się dobrze, a jednocześnie z trudem. Ładunek emocjonalny jaki przekazuje bywa przytłaczający, przykry. Wprowadza w świat, który jest tuż obok, jednak dla większości niedostępny, dziwny. Chciałoby się, aby autor mógł teraz opisać lepszy dalszy bieg życia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-06-2016 o godz 11:03 przez: kamila wiznerowicz | Zweryfikowany zakup
Niesamowicie osobista, szczera, wzruszająca. Czytałam z zapartym tchem. Książka odkrywa tajemnice, odkrywa świat nam nieznany. świat Świadków Jehowy. Dzięki niej bardziej rozumiem ludzi pukających do moich drzwi. Lektura obowiązkowa dla ciekawych świata i ludzi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
04-05-2017 o godz 23:06 przez: asiapt | Zweryfikowany zakup
Ciekawa historia o odkrywaniu prawdy. O sobie i o świecie. O cenie jaką za to odkrycie trzeba zapłacić i o wyzwoleniu, które przewraca życie do góry nogami. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-03-2018 o godz 22:56 przez: Agata M. | Zweryfikowany zakup
https://zbieraczkaksiazek.blogspot.com/2015/08/swiadek-robert-rient.html Jaka jest cena wyzwolenia, gdy opuszcza się wspólnotę świadków Jehowy?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-08-2017 o godz 21:31 przez: szczebiotka | Zweryfikowany zakup
Książka ukazuje nam prawdziwe oblicze sekt. Może nie jest łatwa do czytania ale ci którzy poznali "prawdę" doskonale wiedzą o co chodzi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
26-05-2015 o godz 10:12 przez: diaconuparty | Zweryfikowany zakup
Dobra książka, otwiera oczy na pewne aspekty życia, o których człowiek nie zdaje sobie sprawy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-12-2017 o godz 10:19 przez: Daniel Górski | Zweryfikowany zakup
Kto co lubi, trudno rozmawiać o gustach, ale napisana w przyzwoity sposób.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
06-04-2016 o godz 08:29 przez: Adam Skrzyński | Zweryfikowany zakup
Kontrowersyjna i bezkompromisowo napisana historia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-09-2021 o godz 16:03 przez: Tomek | Zweryfikowany zakup
Warto przeczytać by wiedzieć więcej
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-10-2022 o godz 13:04 przez: Mariusz Domagalski | Zweryfikowany zakup
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-05-2015 o godz 08:41 przez: AnnaM
Książka nie jest próbą oczerniania świadków Jehowy, jest przykładem na to że ta jak ta organizacja funkcjonuje od środka. Autor pisze o swoich odczuciach, przeżyciach i wnioskach, nie są one ani wyimaginowane ani też naciągane, są rzeczywiste i wielu osobom bardzo znane.
Tą książkę jak i jej podobne każdy chętny do zostania świadkiem Jehowy powinien przeczytać nim zdecyduje się na ostateczny krok. Powinien poznać organizację od tej drugiej strony, o której nie mówi się zbyt głośno. Książka bardzo osobista , pokazująca drogę młodego człowieka przez poszczególne etapy życia, aż do pełnej dorosłości i świadomości własnego JA. Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
30-05-2015 o godz 08:44 przez: Joanna Zamilska
Wstrząsający,poruszający reportaż.Czytałam z zapartym tchem,historia która jak sądzę pomoże wielu młodym zniewolonym przez system religii-mówić o swoich problemach i przeżyciach,zanim wyrządzą sobie i bliskim wiele krzywd.Radzić osobie homoseksualnej-ożeń się to ci minie,lub idż na terapię pokazuje że po takich próbach cierpi jeszcze więcej osób.Jeśli terapia byłaby w stanie z osoby homoseksualnej uczynić heteroseksualną,nie było by problemu,bo to powinno by działać w obie strony,a tak się nie dzieje.Boli to że religia podająca się za "prawdziwą"wychowuje ludzi którzy chcą krzyczeć ale boją się mówić.Jak brzmi stwierdzenie-jestem świadkiem Jehowy i boję się mówić co myślę i czuję?!!! Albo, ile warta jest taka prawda która zamyka mi usta???Gratulacje za odwagę dla R.Rienta.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
22-05-2015 o godz 16:17 przez: rybka007
Książka wymagająca uwagi. Autor opisuje trudy dojrzewania do decyzji o opuszczeniu świadków Jehowy i próbuje odpowiedzieć na pytanie, kim właściwie jest po tylu latach bycia jednym z nich. Przedstawia ich jako organizację, która stosuje psychomanipulację wobec swoich członków, systematyczną kontrolę, osiągając mistrzostwo we wzbudzaniu i utrzymywaniu poczucia winy. Byłby to jeszcze jeden reportaż o dojrzewaniu, poszukiwaniu siebie, gdyby nie te "gęste" zdania, otwarcie się , obnażenie przed czytelnikiem. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
15-06-2015 o godz 00:00 przez: Agnieszka Wydmańska
Autor tej książki przeżył naprawdę wiele i zdecydował się napisać o tym książkę. Świadek może być nie tylko przestrogą dla innych, ale dla Rienta ma na pewno jakąś wartość terapeutyczną, jest próbą uporania się z przeszłością. W każdym razie to książka która robi wrażenie, nie tylko na bardziej wrażliwym czytelniku.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
14-06-2015 o godz 00:00 przez: Anna Pawłowska
Niesamowita książka, szokująca i wymowna. Robert Rient zdecydował się mówić głośno o tym na jakich zasadach działają świadkowie Jehowy. Przeżycia autora są bardzo przejmujące i wiele dają do myślenia, po przeczytaniu Świadka byłam autentycznie poruszona. Polecam, ku większej świadomości i przestrodze.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
11-06-2015 o godz 00:00 przez: Lidia Hucik
Już sam fakt, że autor zdecydował się napisać tą książkę zasługuje na podziw. Świadek ma bardzo osobisty wymiar, jest dość przejmującym studium ukazania tego czym naprawdę jest wspólnota świadków Jehowy i jakimi technikami manipulacyjnymi się posługuje. Książka ta wielu osobom powinna otworzyć oczy.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego