Strasznie głośno, niesamowicie blisko (okładka  miękka, 05.2017)

Wszystkie formaty i wydania (1): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Dziewięcioletni Oskar Schell wyrusza na tajną misję, która zabierze go w podróż przez pięć dzielnic Nowego Jorku. Jego celem jest znalezienie zamka pasującego do tajemniczego klucza, który należał do jego ojca, zmarłego w World Trade Center rankiem 11 września 2001. To z pozoru niemożliwe do wykonania zadanie i kontakt z ocalałymi z tamtych wydarzeń ludźmi stanie się dla Oskara niezwykłym, pełnym emocji, często zabawnym, a wreszcie uzdrawiającym doświadczeniem.

Na podstawie powieści nakręcono głośny film z Tomem Hanksem i Sandrą Bullock.

Od wydawcy:

Oskar Schell jest wynalazcą, muzykiem, aktorem szekspirowskim, jubilerem, frankofilem, pacyfistą, kolekcjonerem. Ma dziewięć lat i tajną misję do wypełnienia. Ojciec chłopca, przed śmiercią w jednej z wież World Trade Center, umieścił w kopercie z napisem „Black” tajemniczy klucz. Oskar postanawia odnaleźć pasujący do niego zamek. W tym celu zamierza odwiedzić w Nowym Jorku wszystkie osoby noszące nazwisko Black. Podczas poszukiwań poznaje wielu ekscentrycznych nowojorczyków, zaprzyjaźnia się ze stuletnim korespondentem wojennym oraz kobietą przewodnikiem, która nigdy nie opuszcza Empire State Building.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1139087120
Tytuł: Strasznie głośno, niesamowicie blisko
Seria: Don Kichot i Sancho Pansa
Autor: Foer Jonathan Safran
Tłumaczenie: Batko Zbigniew
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 496
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-05-04
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 32 x 142 x 204
Indeks: 21146596
średnia 4,6
5
13
4
3
3
2
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
2 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
23-06-2017 o godz 10:10 przez: Monika Lewandowska
Jeśli miałam wybrać jedno określenie, którym mogę opisać tę książkę, wybrałabym słowo – terapeutyczna. Dla mnie właśnie taka, jest ta historia. Jak terapia, jak próba ułożenia czegoś, co uwiera. Paradoksem tej książki, jest jednak to, że próbuje uleczyć te emocje, które sama rozgrzebuje. Bohaterem „Strasznie głośno, niesamowicie blisko” jest Oskar Schell. Chłopiec ma niesamowitą wyobraźnię, analityczny umysł i złamane serce. W zamachu na Word Trade Center z 11 września 2001 roku, zginął jego ojciec. Chłopiec na swój niecodzienny sposób próbuje sobie poradzić z traumą, która go spotkała. W gabinecie ojca natyka się na kopertę podpisaną „Black”. W środku znajduje się tajemniczy klucz. Oskar postanawia odnaleźć osoby posiadające nazwisko wypisane na znalezisku. Przemierza dzielnice Nowego Jorku, by odnaleźć właściwy zamek. Poszukiwania i rozmowy z mieszkańcami, których spotka, pozwolą mu na poukładanie, trochę nawet nieświadomie tęsknoty, bólu i zagubienia, które odczuwa. Bowiem, tych ludzi łączy nie tylko nazwisko, ale również to, że utracili swoich bliskich. Powieść Jonathana Safrana Foera, to niezwykle poruszająca historia, którą zapamiętuje się na długo. Wbrew pozorom, to trudna książka, choć czyta się ją niesamowicie sprawnie i wciąga już od pierwszych stron. Emocje, które towarzyszą naszemu bohaterowi, w pewnym momencie nierozerwalnie mieszają się z naszymi własnymi. Nie można przejść obok nich obojętnie. Szczególnie biorąc pod uwagę, jak kruchy i delikatny okazuje się Oskar, choć wydaje się z pozoru silny i odważny. Sięgając głębiej, dostrzegamy wiele mądrości i powodów do przemyśleń, ale też cały wachlarz uczuć. Ból, strach, ulgę, kruchość życia, nieuchronność przemijalności i straty. Najbardziej wyjątkową częścią książki, są opisy wydarzeń z 11 września, które w książce poznajemy z innej perspektywy. Trochę dziecinnej, a przez to w niezwykle rzeczowy i dramatyczny sposób. Myśląc o tym dniu, myślimy o 2996 osobach, które zginęły w tym wtorkowym zamachu. Dzięki książce, poznajemy ten dzień z perspektywy jednostki. Autor oddał w niej hołd rodzinom, których życie 11 września wywróciło się do góry nogami. Dramat chłopca, jest sygnalizowany krótkimi wzmiankami, o panice, strachu przed podróżą metrem, co jeszcze bardziej robi na mnie wrażenie. Szczególnie wzruszały mnie, powroty Oskara, do ostatnich słów ojca pozostawionych na sekretarce telefonu. Dopiero koniec książki, przyniesie wyjaśnienie całej historii i chłopiec cofnie się pamięcią do dnia, kiedy wieże WTC runęły. Do tekstu dołączone są sugestywne ilustracje, które mam wrażenie, mówią w pewnym momencie więcej, niż można byłby to opisać słowami. Na podstawie książki, nakręcono film z Tomem Hanksem i Sandrą Bullock. Kilka wątków różni się od powieści, jednak zdecydowanie jest wart obejrzenia. Gorąco polecam! Zarówno książkę i film. www.kochamciemojezycie.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
14-05-2021 o godz 15:42 przez: Weronika Pierzga
Ojciec dziewięcioletniego Oskara ginie w katastrofie w World Trade Center, chłopiec gubi się w świecie bez taty, który był dla niego wszystkim. Pewnego dnia w gabinecie ojca Oskar odnajduje tajemniczy klucz, postanawia zrobić wszystko, by znaleźć tajemniczy zamek, do którego mógłby pasować. Tym samym zaczyna się przygoda chłopca - podróże po Nowym Jorku, spotkania z wieloma, przeróżnymi ludźmi, wizyty w ogromnej ilości nowojorskich mieszkań. W tym momencie książka bardzo, ale to bardzo, przypomniała mi „Szczygła” Donny Tartt. Obie te historie są do siebie niezmiernie podobne, obie tak samo mocno pokochałam. Zarówno w „Szczygle”, jak i w „Strasznie głośno niesamowicie blisko” głównym bohaterem jest młody chłopiec, który stracił rodzica. W obu historiach tło stanowi cudowny Nowy Jork. W obu czytamy o stracie i o próbie pogodzenia się z nią. Obie napisane są pięknym, poruszającym, poetyckim językiem. W „Strasznie głośno niesamowicie blisko” wydarzenia z 2001 roku nie są jedynymi, jakie autor postanowił ukazać. Mamy tutaj drugą linię czasową, w której poznajemy pewną historię miłosną. Smutną i poruszającą, mającą miejsce za czasów II wojny światowej. Historię babci Oskara. Książka opowiada o tragedii, o tragedii widzianej oczami dziewięcioletniego chłopca. Pełna jest powrotów do przeszłości i jego wspomnień z ojcem, który był nie tylko przyjacielem ale i inspiracją, wzorem. Przemyślenia Oskara są głębokie i skłaniają nas do wielu refleksji, pozwalają na chwilę się zatrzymać. Zachowania i myśli chłopca ukazują jego tęsknotę i pustkę, którą odczuwa po stracie. Widzimy dziecko, które nie rozumie świata, które z desperacji jest w stanie zrobić wszystko, by choć na chwilę poczuć się bliżej ojca. To historia o powrocie do przeszłości, o pogodzeniu się z nią i zrozumieniu jej trudów. Książka chwyta za serce i nie daje o sobie zapomnieć. Jest przepełniona wieloma emocjami, a ja czytając ja uroniłam nie jedną łzę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Czerwona ziemia Meller Marcin
4.6/5
22,99 zł
45,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Włosi Hooper John
4.8/5
37,49 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Małe życie Yanagihara Hanya
4.9/5
60,07 zł
79,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ukochane dziecko Hausmann Romy
4.6/5
29,78 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Folwark zwierzęcy Orwell George
4.7/5
11,25 zł
14,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Uśpiona Sinicka Alicja
4.7/5
34,89 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Lolita Nabokov Vladimir
4.5/5
34,32 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Normalni ludzie Rooney Sally
4.0/5
33,62 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Baśniobór. Tom 1 Mull Brandon
4.6/5
23,02 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa 1984 Orwell George
4.8/5
26,28 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Slammed Hoover Colleen
4.7/5
38,98 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Pacjentka Michaelides Alex
4.5/5
29,12 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Też tak mam Kostyszyn Magdalena
4.5/5
33,74 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Boginie Michaelides Alex
4.4/5
31,36 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Zero Elsberg Marc
5/5
36,22 zł
46,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego