Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych (okładka  twarda, 03.2017)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Nowa propozycja uznanych autorów książek logopedycznych.

Nie ma to jak nauka poprzez zabawę! Dzieci zdążyły już pokochać zabawne wierszyki Elżbiety i Witolda Szwajkowskich, które w przyjazny i łatwy sposób uczą dykcji i gimnastyki języka. Oto nowa propozycja, dzięki której żadne słowo nie będzie zbyt trudne do wymówienia!

Dwa poprzednie tytuły z cyklu "Sto wierszyków" Państwa Szwajkowskich zyskały pozytywne recenzje m.in.: dr Anny Walencik-Topiłko – doktora Katedry Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego oraz dr n. hum. Agnieszka Banaszkiewicz – językoznawcy, filologa polski, logopedy i neurologopeda, adiunkta w Katedrze Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1137161826
Tytuł: Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych
Seria: Sto wierszyków
Autor: Szwajkowski Witold , Szwajkowska Elżbieta
Wydawnictwo: Wydawnictwo Wilga
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 112
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-03-29
Rok wydania: 2017
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 15 x 192 x 234
Indeks: 20975272
średnia 4,8
5
13
4
1
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
6 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
19-06-2022 o godz 08:02 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Gorąco polecam do świetnej zabawy i edukacji
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-08-2017 o godz 19:14 przez: Paula Mikulska
„Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych” to kolejna część serii „STO wierszyków” autorstwa Elżbiety i Witolda Szwajkowskich. Jest ona kontynuacją dwóch poprzednich publikacji i wprowadza naukę poprawnej wymowy polskich głosek na nowy poziom trudności. Tym razem autorzy skupili się już nie jedynie na właściwym wymawianiu poszczególnych zestawień czy szeregów głosek, ale podeszli do problemu poprawności językowej bardziej całościowo. Książka bowiem stanowi swoisty „podręcznik” do nauki idealnej dykcji. Z tego względu jest ona skierowana już nie do dzieci przedszkolnych, dopiero uczących się wymawiać wyrazy, ale do osób, które osiągnąwszy poprawność artykulacyjną, pragną teraz usprawnić swą dykcję i wymawiać wyrazy i zdania tak, by brzmiały one w sposób poprawny i wyrażały właściwy sens wypowiedzi. Zbiór wierszyków podzielony jest na sześć części, stopniujących trudność ćwiczeń. I tak: począwszy od szeregów szumiącego i syczącego, przez przypomnienie poprawnej wymowy głoski „r” w zestawieniach oraz samogłosek nosowych w różnych pozycjach, dochodzimy do treningu wymowy głosek rzadko występujących, aż po klasyczne łamańce językowe. Oczywiście, przy każdym z utworów znajduje się informacja o tym, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę, aby nasza wymowa była poprawna, a zamierzona interpretacja zdania właściwie zaznaczona. Dzięki temu publikacja idealnie sprawdzi się jako pomoc w ćwiczeniach dykcyjnych np. u aktorów, prezenterów telewizyjnych, obcokrajowców uczących się języka polskiego i wszystkich tych, którzy pragną dbać o jego czystość i poszukują odpowiednich wskazówek jak to robić. Wszystkie rymowanki są niezwykle rytmiczne, logiczne i na tyle krótkie, by łatwo można było je zapamiętać. Książka jest skomponowana w sposób klarowny, a piękne ilustracje zachęcają do sięgnięcia po nią i pomagają skupić uwagę nawet najbardziej energicznego malucha. Pod każdym z wierszy zamieszczone jest pytanie, które może inicjować rozmowę z dzieckiem i pomagać w poszerzeniu jego wiedzy ogólnej. Co za tym idzie, publikacja jest idealna dla najmłodszych czytelników, nie tracąc nic na profesjonalizmie w podejściu do zagadnienia właściwej artykulacji. „Sto wierszyków atrakcyjnych…” otrzymało pozytywne opinie ekspertów, którzy zgodnie stwierdzają, że autorzy w sposób właściwy i innowacyjny podeszli do – tak powszechnego obecnie - problemu niewłaściwej dykcji i „niedbalstwa” językowego. Gorąco polecam kolejną publikację państwa Szwajkowskich, gdyż jestem głęboko przekonana, że może ona przysłużyć się wszystkim użytkownikom języka polskiego w celu upowszechnienia puryzmu językowego i popularyzacji klasycznych wzorców polszczyzny.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-03-2017 o godz 19:12 przez: Kto czyta - nie pyta
Obserwuję zarówno dorosłych jak i dzieci i dostrzegam jedno: ciągle się spieszymy! Podobnie jest w przypadku naszej mowy… Mówimy szybko, niestarannie, byle powiedzieć i móc biec dalej. Nie jest to jednak dobry sposób, prawda? Elżbieta i Witold Szwajkowscy stworzyli świetne lekarstwo, które pozwoli poprawić dziecięcą (a może i dorosłą?) dykcję. To już trzecia część cyklu Sto wierszyków i tym razem dotyczy dykcji, czyli wyraźnej i starannej wymowy. W tym celu Państwo Szwajkowscy stworzyli rymowanki z różnymi trudnościami artykulacyjnymi. Wierszyki są ułożone w przemyślany sposób, według określonych trudności: najpierw szereg szumiący: [sz]. [ż], [cz], [dż], a następnie [s],[z], [c], [dz], a na deser [r]. Później następuje to, co podoba mi się w książce najbardziej: najczęstsze błędy, trudne zbitki spółgłoskowe i nasze ukochane [ą] oraz [ę]. Książka jest zatem podzielona na 6 części, z których każda dotyczy czegoś innego. Świetna sprawa, zwłaszcza dla logopedów, kiedy już utrwalają daną głoskę, bo bez trudu znajdą to, co ich w danym momencie interesuje. Pod wierszykami znajdziemy też wskazówki, na czym skoncentrować się podczas zabawy. Jest to szczególnie przydatne dla rodziców, gdyż pozwala zorientować się, czy z mową ich dziecka nie dzieje się nic niepokojącego. Autorzy zwracają też uwagę na to, że różne głoski różnie brzmią, w zależności od pozycji w wyrazie. Bardzo mnie cieszy ten fragment książki, bo aż mnie czasem boli głowa od hiperpoprawności niektórych dorosłych, wybrzmiewających "ę" na końcach wyrazów. Dzięki tym uwagom i fonetycznym zapisom niektórych słów, dorośli będą wiedzieć, jak kierować dykcją dzieci i czego najbardziej się wystrzegać. Dodatkowo Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych rozbudza ciekawość dziecka i poszerza jego słownictwo. Maluchy dowiedzą się, co to znaczy, że coś pasuje jak ulał, czym różni się żbik od kota, co to sadzawka, kiedy można dostać kosza i wiele innych, równie ciekawych rzeczy. Oko cieszą również piękne ilustracje autorstwa Karoliny Dziewy. Dzięki nim już samo przeglądanie książki staje się przyjemnością. Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych to książka, która gwarantuje świetną zabawę, a przy tym rozbudza ciekawość świata. Jest również dowodem na to, że ćwiczenia mogą być zabawne, a nie nużące. Świetna okazja do zabawy i spędzenia czasu ze swoimi dziećmi. Jestem przy tym pewna tego, ze dorośli też się mogą wiele z tej książki nauczyć i poprawić swoją wymowę. Gorąco polecam – jako logopeda jestem przekonana, że książka świetnie się sprawdzi zarówno w gabinetach logopedycznych jak i domach rodzinnych.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-04-2017 o godz 19:02 przez: I czerwone szpilki
Książeczki tak szeroko doświadczonych i kreatywnych autorów można kupować w ciemno. To od razu się widzi w książce, że jest ona czymś o wiele większym, niż zwykłą książeczką do dzieci. autorzy stworzyli doskonałe wiersze pod każdym względem. poprawnie językowo, idealnie zrymowane i zrytmizowane, dowcipne, z sensem oraz pomysłem. Każdy wiersz czytany był w naszym domu na głos, a wszyscy zainteresowani słuchali w głębokim skupieniu. Z poczuciem humoru, co bardzo cenię w publikacjach dziecięcych, ciekawe i zaskakujące. Atrakcyjne dla każdego, czyt to małego czy też dużego. Nikt przy tej książce nie ma prawa się nudzić. Otwórz książkę, a sam się przekonasz... Każdy wiersz oprócz swych zalet, które pisałam wyżej, ma jeszcze jeden dodatek. Otóż do każdego załączono pytanie, retoryczne czy też nie, ono fajne zawsze jest. Czuje, że rymuję, tak ta książka na mnie działa! Powiem więcej, czasem trudno przestać ją czytać. Ich rytmika sprawia, że nie mogłam się zatrzymać. Rozdziały są ułożone w nieprzypadkowej kolejności, stopniowane od łatwiejszych do trudniejszych tekstów do czytania. Właściwie przemyślana, rozdziały ułatwiają naukę wymowy dzieciom, jak i efektywnie przygotowuje osoby dorosłe doskonalące swoją wyrazistość mowy. Książka jest idealnym ćwiczeniem do zajęć na kółku recytatorskim czy też na zajęciach teatralnych. Podsumowanie Te krótkie rymowanki, które wywołują uśmiech na twarzach dzieci są doskonałym ćwiczeniem dykcji, oprócz kilku ostatnich wierszyków, nie ma tutaj łamańców językowych, które mogłyby być zbyt trudne dla dzieci. Melodyjna i rytmiczna książka, łatwa do recytowania oraz powtarzania, opowiedziana zabawnie. Motywuje do wspólnego czytania z dzieckiem, nasuwając przy okazji tematy do rozmowy i przede wszystkim zadawania przez dziecko pytań. W ten sposób dziecko nie tylko ćwiczy dykcję, ale tez poszerza swój zasób słów, rozwija wyobraźnię oraz doskonali narrację.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-04-2017 o godz 23:21 przez: Barbara
Zastanawialiście się kiedyś, jak dziennikarze przygotowują się do wejścia na antenę? A może fascynowała was staranna, wręcz wyrafinowana a jednocześnie ekspresyjna mowa aktorów? Mamy dla Was dobrą wiadomość! Dziś zdradzimy Wam sekret i opowiemy, gdzie właściwie tkwi tajemnica sukcesu! Pierwsze wrażenie jakie wywieramy na drugiej osobie to niezwykłe połączenie sygnałów wizualnych, werbalnych i tych, które psychologowie określają jako grę mimiki i gestów. Komunikaty werbalne są jednak podstawowymi elementami komunikacji międzyludzkiej. Odpowiedni akcent, umiejętność modulacji głosu, stopień płynności i staranności mowy, czy zasobność leksykalna, stanowią nie lada wyzwanie nawet dla dorosłych Polaków. A co z dziećmi? Nowa propozycja Elżbiety i Witolda Szwajkowskich – „Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych” jest idealną odpowiedzą na potrzeby zarówno dzieci jak i dorosłych! „Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych” to już trzecia część niezwykle ciekawej serii „Sto wierszyków”, przeznaczonych do ćwiczeń wymowy i rozwoju mowy u dzieci. Dr Anna Walencik-Tropiłko (Katedra Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego) przekonuje jednak, że przy zastosowaniu odpowiednich transformacji, wiersze te mogą z wielkim powodzeniem być efektywnym elementem pracy nad dykcją dorosłych doskonalących swoją wyrazistość mowy. W zamyśle autorów, materiał zawarty w tej publikacji, przeznaczony jest dla dzieci, które osiągnęły sprawność artykulacyjną w zakresie poprawnej wymowy głosek i ich zestawień, czemu poświęcone były wierszyki z dwóch poprzednich książeczek w serii („Sto wierszyków nowych do ćwiczeń wymowy”, „Sto wierszyków do ćwiczenia głosek w trudnych zestawieniach”) Pełną recenzję przeczytasz na blogu "Zabawy z Archimedesem" http://www.zabawyzarchimedesem.pl/ksiazki/sto-wierszykow/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-04-2017 o godz 19:49 przez: Barbara
Na rozgrzewkę autorzy proponują nam gimnastykę narządów artykulacyjnych, potocznie nazywaną gimnastyką buzi i języka. Krótkie wierszyki przedstawiają ćwiczenia języka, policzków, warg oraz żuchwy. Książka podzielona jest na sześć części. Głoski i złączenia słów zawierające szumiące "sz", "cz", "ż", "dż" stanowią często problem dla dzieci i właśnie tym głoskom poświęcona jest pierwsza część książeczki. Druga skupia się na ćwiczeniu słownictwa z głoskami szumiącymi w sąsiedztwie głosek syczących ("s", "z", "c", "dz"). Trzecia część zawiera wierszyki z głoską "r", która jest bardzo trudna dla maluchów. W czwartej ćwiczymy prawidłową wymowę samogłosek nosowych "ą" i "ę". Piąta część to zbiór kilkunastu wierszyków poświęconych wymowie rzadko występujących głosek (np. podwojonych głosek). Szósta wypełniona jest łamańcami językowymi. Wierszyki nie tylko świetnie spiszą się przy ćwiczeniu dykcji, ale również poszerzą słownictwo najmłodszych. Przeczytamy m.in. o Szczepanie na szczudłach, Januszku łakomczuszku, chorym żbiku, głodnym zającu, krnąbrnym ośle, wronie na wrotkach, czy czkawce kaczki. Poszczególne rymowanki są bardzo ciekawe, pełne humoru i czyta się je z prawdziwą przyjemnością. Pod każdym wierszykiem znajdują się pytania do najmłodszych oraz wskazówki na co rodzic powinien zwrócić uwagę. Nie sposób nie wspomnieć o pięknym wydaniu książki. Przede wszystkim jest wesoło i kolorowo. Niebanalne ilustracje autorstwa Karoliny Dziewy przyciągają wzrok. Samo przeglądanie książeczki już jest przyjemnością. Zabawne, krótkie wierszyki państwa Szwajkowskich to doskonały sposób na ćwiczenie języka . Nie zapominajmy też, że wspólne czytanie z dziećmi to świetna zabawa i miłe spędzanie czasu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorach:

Elżbieta Szwajkowska jest współautorką licznych książek poświęconych prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży oraz dydaktycznych - pomagających rozwinąć talenty młodych ludzi. Współautorka wielu książek, gier oraz zabawek edukacyjnych - między innymi popularnych rymowanek do ćwiczeń logopedycznych (dla dzieci oraz osób dorosłych pracujących nad prawidłową emisją głosu) doskonale ocenianych przez ekspertów.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Kalendarz adwentowy Opracowanie zbiorowe
5/5
81,19 zł
129,00 zł
Inne z tego wydawnictwa 5 nocy do Gwiazdki
4.3/5
22,99 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Wesołe łamigłówki Hani i Stasia. Krok po kroku Opracowanie zbiorowe
5/5
18,74 zł
24,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Jesienny las
5/5
23,76 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Flamaster wodny. Wesołe święta Opracowanie zbiorowe
4.7/5
20,52 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Rysowanie kawaii Opracowanie zbiorowe
5/5
15,93 zł
24,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Księga zadań przedszkolaka Opracowanie zbiorowe
4.7/5
26,24 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Rysowanie krok po kroku. Postaci Opracowanie zbiorowe
5/5
14,97 zł
24,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Pakiet: Mopsik
5/5
37,49 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Krok po kroku. Kolorowe łamigłówki Hani i Stasia Opracowanie zbiorowe
5/5
18,74 zł
24,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Księga drzew
4.9/5
31,89 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Uwaga, panda!
5/5
28,73 zł
39,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego