Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Cena
Dostępność
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Dla kogo
Materiał
  • więcej
Długość (cm)
  • więcej
Promień skrętu
  • więcej
Poziom zaawansowania

Narty zjazdowe

Narty zjazdowe to sprzęt stosowany zarówno przez profesjonalistów jak i amatorów. Wykorzystywane są w narciarstwie alpejskim oraz wszystkich sportach pokrewnych, a także w rekreacyjnej jeździe. Od wyboru odpowiednich nart zjazdowych zależy szybkość nabywania nowych umiejętności przez osoby początkujące oraz dalszy rozwój techniki u osób bardziej doświadczonych. Niezależnie jednak od posiadanego stażu na stoku, od doboru odpowiedniego sprzętu zawsze zależy przede wszystkim bezpieczeństwo osób go używających, dlatego przed zakupem nart zjazdowych warto przeanalizować swoje możliwości, oczekiwania oraz plany. W naszej ofercie znajdziesz narty takich firm jak Atomic, Head, Blizzard, Fisher, Rossignol, Volki, K2, a także innych wiodących producentów sprzętu narciarskiego.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze nart?

Jednym z podstawowych parametrów różnicujących narty zjazdowe jest ich długość, która zawsze musi być dostosowana do wzrostu narciarza. Istnieje kilka sposobów wyznaczania właściwego rozmiaru, jednak najpowszechniejszym jest odjęcie ok. 20 cm od wzrostu kobiety i ok. 15 cm od wzrostu mężczyzny. Otrzymana wartość wyznacza pożądaną długość narty.

Drugim parametrem jaki warto rozpatrzyć przed zakupem nart jest ich taliowanie, czyli wycięcie na wysokości wiązań. Osoby z niewielkim doświadczeniem poszukiwać powinny modeli o jak najszerszej powierzchni, ponieważ zapewnia ona największą stabilność podczas nauki. Narty taliowane natomiast polecane są osobom dobrze radzącym sobie na stoku, przy czym stopień taliowania nart powinien wzrastać proporcjonalnie do wzrostu umiejętności narciarza. W naszej ofercie można znaleźć narty z minimalnym oraz dużym taliowaniem, a także narty zjazdowe damskie, męskie oraz warianty w rozmiarach dziecięcych.  

Rodzaje nart zjazdowych

W naszej propozycji nart zjazdowych przygotowaliśmy modele wyprodukowane z różnych rodzajów materiałów takich jak karbon i drewno, oraz kompozytów. W opisie każdego modelu można znaleźć niezbędne informacje na temat głównych parametrów, zastosowanych systemów i przede wszystkim na temat tego dla kogo dany model jest przeznaczony i na jakim podłożu będzie sprawdzał się najlepiej.

Sprawdź naszą ofertę nart zjazdowych i wybierz te, z którym wyruszysz na podbój stoków.

więcej