Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Dla kogo
Materiał
  • więcej
Dyscyplina sportu
  • więcej
Rozmiar
  • więcej

Kaski narciarskie i snowboardowe

Kaski narciarskie i snowboardowe stanowią jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej osoby, której bliskie są sporty zimowe. Ze względu na fakt, że to właśnie od nich w ogromnej mierze zależy bezpieczeństwo narciarza oraz snowboardzisty, bardzo ważny jest wybór produktu wysokiej klasy. W tej kategorii zebraliśmy modele dziecięce, damskie i męskie takich wysoko ocenianych producentów, jak Alpina Sport, Rossignol, UVEX, 4F oraz Blizzard.

Wygodne kaski narciarskie dla dzieci i dorosłych

O tym, że kask narciarski musi zapewniać bezpieczeństwo, z pewnością wie i pamięta każdy kupujący. Czasami umyka jednak kwestia wygody, a ta okazuje się równie istotna, ponieważ w dużej mierze wpływa właśnie na poziom ochrony głowy. Jeżeli po założeniu wydaje się, że kask narciarski źle leży, uciska, lub zsuwa się, to nawet najmocniejsze materiały obudowy i najlepsza amortyzacja wewnętrzna mogą nie uchronić narciarza przed doznaniem urazu.

Aby maksymalnie ułatwić kupienie dobrze dopasowanego, a zatem komfortowego w noszeniu kasku narciarskiego dla dzieci lub dorosłych, oferujemy setki modeli w wielu wersjach rozmiarowych. Proponujemy również dokładny system filtracji wyników, w którym możliwe jest zaznaczenie konkretnego rozmiaru kasku, w tym po obwodzie czaszki. Można znaleźć np. kask narciarski męski w rozmiarze 60 (L) czy dziecięcy 52 (S). Dostępne są produkty od 51 do 62 cm. Przy zakupie warto zwrócić uwagę szczególnie na praktyczny kask narciarski z szybą osłaniającą oczy przed śnieżycą i mroźnym powietrzem.

Funkcjonalne kaski snowboardowe dla dzieci i dorosłych

Kask snowboardowy różni się od narciarskiego przede wszystkim wizualnie, ma bowiem bardziej opływowy kształt. Może być również masywniejszy od większości modeli narciarskich i bardziej zabudowany w okolicy szczęki, ponieważ musi zapewniać wysoki poziom ochrony podczas wykonywania skomplikowanych tricków. Nie oznacza to jednak, że kasków tych nie można używać zamiennie – raz dobrany kask snowboardowy męski, damski czy dziecięcy równie dobrze sprawdzi się na nartach.

W naszej ofercie dostępnych jest wiele funkcjonalnych modeli, których praktyczna konstrukcja czyni je jeszcze bardziej uniwersalnymi. Szczególnej uwadze polecamy kask snowboardowy wyposażony w praktyczną przyłbicę, a także usztywniane uszy zapewniające wysoki poziom ochrony przed śniegiem i mrozem.

Sprawdź również naszą ofertę pozostałych akcesoriów i sprzętów do sportów zimowych, w tym ubrań termoaktywnych, by jak najlepiej przygotować się na kolejny wyjazd!

więcej

Sprawdź więcej artykułów o sportach zimowych

Wszystkie artykuły

Kaski narciarskie i snowboardowe

najczęściej zadawane pytania