Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Wysyłka
Cena
Sprzedawca
  • więcej
Ocena produktu
Rozmiar ramy
  • więcej
Materiał ramy
  • więcej
Liczba biegów
  • więcej
Rodzaj przerzutki
Marka przerzutek
  • więcej
Kolor
Hamulce
  • więcej
Marka hamulców
  • więcej
Materiał
Zasięg
  • więcej
Moc urządzenia
Maksymalna prędkość
Wyczyść filtry

Płeć: kobieta usuń

Rowery damskie

Rower typu damka to klasyczna konstrukcja, która pomimo postępu technologicznego, na przestrzeni lat niewiele się zmieniła. Zapewne wynika to z faktu, że jest to równie funkcjonalny, co uniwersalny jednoślad, doskonale wpisujący się w potrzeby pań. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku pozostałych typów rowerów. Producenci tego rodzaju sprzętu dostrzegając wzrost zainteresowania kolarstwem wśród kobiet, jak również konieczność dostosowania swoich produktów do stylu jazdy, czy damskiej anatomii, dopiero od niedawna zaczęli produkować maszyny zaprojektowane z myślą o płci pięknej. Było to niezwykle potrzebne i skuteczne podejście, dzięki któremu rowery damskie, stały się osobną kategorią sprzętu. 

Na co zwrócić uwagę wybierając rower damski?

Decydując się na zakup damskiego jednośladu, należy zwrócić uwagę na styl jazdy oraz teren, w jakim rower będzie eksploatowany. Dzięki temu znacząco zawęzi się obszar ewentualnych poszukiwań. W inną kategorię wpisuje się bowiem rower damski zaprojektowany z myślą o komfortowym przemieszczaniu się po mieście, a czym innym wyróżnia się rasowy damski gravel, szosa czy góral.

Kolejną równie istotną kwestią jest rozmiar ramy. Musi ona być odpowiednio dostosowana do wzrostu użytkowniczki. Dzięki temu jazda na rowerze będzie nie tylko komfortowa i bezpieczna, ale również efektywna. Dobrze dobrana wielkość ramy pozwoli także uniknąć dyskomfortu, jaki najczęściej pojawia się u osób jeżdżących na zbyt małych lub zbyt dużych rowerach.

Podejmując ostateczną decyzję o zakupie, nie można zapomnieć również o wyglądzie. Być może zabrzmi to dość stereotypowo, ale kolor, design czy szeroko rozumiane walory estetyczne odgrywają równie znaczącą rolę. Rower damski bowiem ma być nie tylko funkcjonalny i wygodny, ale również ładny. 

Jakie rowery damskie dostępne są w Empiku?

W asortymencie posiadamy rowery damskie między innymi takich producentów jak Kross, Romet, Kellys, Merida czy Le Grand. Są to znane i cieszące się dużym zaufaniem wśród klientów marki, które ze względu na jakość wykonania, funkcjonalność oraz bogatą gamę produktów umożliwiają znalezienie odpowiedniego jednośladu. 

Poszczególne rowery damskie dostępne w naszym sklepie różnią się od siebie nie tylko ze względu na typ, rodzaj czy rozmiar ramy, ale również materiał, z jakiego zostały wykonane, czy chociażby rodzaj zamontowanego osprzętu.

W sprzedaży posiadamy m.in. wygodne i bogato wyposażone rowery damskie miejskie pozwalające komfortowo przemieszczać się po zatłoczonych arteriach, amortyzowane rowery górskie zaprojektowane z myślą o najcięższym terenie, czy uniwersalne jednoślady optymalne do jazdy rekreacyjnej. 

Bez względu na to, czy szukasz konkretnego rodzaju roweru damskiego, czy dopiero zaczynasz rozglądać się za odpowiednim jednośladem, koniecznie zajrzyj do nas. Wśród bogatego asortymentu sprawdzonych i godnych polecenia produktów na pewno znajdziesz coś dla siebie.

więcej

Zobacz więcej artykułów o rowerach

Wszystkie artykuły