Filtruj
Kategorie
Twoje środki
Empik Premium
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Funkcje sprzętu sportowego
  • więcej
Płeć
Źródło światła
Liczba diod
  • więcej
Jasność w lumenach
  • więcej
Czas pracy w minutach
  • więcej
Rodzaj zasilania
  • więcej
Wodoszczelność
  • więcej
Materiał
  • więcej
Sposób montażu

Oświetlenie rowerowe

Oświetlenie rowerowe to jeden z elementów wyposażenia jednośladów, który bezpośrednio wpływa na poziom bezpieczeństwa cyklisty podczas jazdy po drogach publicznych czy poza nimi. W naszym sklepie znajdziesz lampy rowerowe takich firm jak: Lezyne, Mactronic, Kryptonite, Falcon Eye, Cateye, Kellys, Kross czy Merida. Są to zarówno lampy rowerowe przednie, jak i oświetlenie rowerowe tylne na bagażnik.

Oświetlenie rowerowe na każde warunki

Zależnie od trybu jazdy na rowerze oraz pory roku, oświetlenie rowerowe powinno być dobrane adekwatnie do aktualnie panujących warunków pogodowych. Można wybrać na przykład lekkie, ostrzegawcze oświetlenie rowerowe USB, które dzięki niewielkim rozmiarom i możliwości wielokrotnego szybkiego ładowania najlepiej sprawdzi się podczas jazdy w terenie zurbanizowanym. Alternatywą są silne lampy rowerowe LED, które zapewnią widoczność podczas nocnej jazdy poza miastem.

Pośrednią opcję stanowi kompaktowe oświetlenie LED, które łącząc w sobie zalety modeli ostrzegawczych oraz lamp rowerowych o dużej mocy, pozwala na spokojne przemieszczanie się na rowerze w każdych warunkach.

Jasność a czas pracy

Każda lampa rowerowa do prawidłowej pracy potrzebuje źródła prądu. W zależności od modelu może to być zasilanie bateryjne, akumulatorowe lub prądnica roweru. Im więcej lumenów generuje dany model, tym więcej energii potrzebuje. Wiąże się to również z czasem pracy jaki możliwy jest na jednym ładowaniu lub na jednym pakiecie baterii. Dla porównania lampki ostrzegawcze o niewielkiej mocy będą świeciły o wiele dłużej niż lampa rowerowa przednia, która ma znacznie większe zapotrzebowanie na prąd.

Funkcjonalność

Poza oczywistą funkcją każdego oświetlenia rowerowego, poszczególne modele różnią się od siebie trybami świecenia, sposobem montażu, materiałem, z jakiego zostały wykonane czy stopniem ochrony przed wodą i kurzem. Decydując się na zakup konkretnego modelu, warto zestawić ze sobą wszystkie te parametry i wybrać najdogodniejszą dla siebie opcję.

Jeśli masz zamiar kupić oświetlenie rowerowe, a nie do końca jesteś przekonany, jaki model będzie dla ciebie najlepszy, zachęcamy do skorzystania z filtrów umożliwiających wyselekcjonowanie produktów z naszego sklepu, które będą najbliższe twoim oczekiwaniom.

więcej

Sprawdź więcej artykułów o oświetleniu rowerowym

Wszystkie artykuły

Oświetlenie rowerowe

najczęściej zadawane pytania